• 0 Поддержать автора
  • Поделиться

Русский язык - региональный

Yasonka   
Активный пользователь   
21 августа 2012 57586 848
Одним из самых "горячих" на сегодняшней сессии горсовета стал вопрос о присуждении русскому языку статуса регионального. Что думаете об этом вы?
Рекомендую к прочтению материал Ссылка
Zemy

Zemy

Имя: Зяма
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 12755
Регистрация: 03.01.2011
Заходил(а): 12.04.2017
Город: Киев
Район: Ленинский - ЮТЗ
Zemy
VIP пользователь
   21 августа 2012
Думаю интересно было бы опрос добавить, и посмотреть на сколько форум поддерживает это новшество.
Здесь был Зяма... А теперь ищите меня здесь https://zemychat.wordpress.com/
Alexandra

Alexandra

Имя: Александра
Группа: Активный пользователь
Сообщений: 870
Регистрация: 21.02.2011
Заходил(а): 05.02.2015
Город: Николаев
Район: Ленинский - ЮТЗ
Alexandra
Активный пользователь
   21 августа 2012
Взагалі, не думаю, що щось суттєво зміниться. Але я би більше зраділа тому, щоб вони вклали ці гроші в те, щоб навчити свої "світлі голови", які вирішують важливі державні питання, розмовляти державною мовою. А їм банально "влом"
Допоможемо українським військовим!
Orchid

Orchid

Имя: Яна
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 3111
Регистрация: 21.02.2010
Заходил(а): 17.01.2021
Город: Николаев
Район: Заводской
Orchid
VIP пользователь
   21 августа 2012
Скажу мовою одного відомого "професора": "кАзли!"
moonsun

moonsun

Имя: Аля
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 3018
Регистрация: 03.11.2009
Заходил(а): 20.10.2017
Город: Николаев
Район: Центральный
moonsun
VIP пользователь
   21 августа 2012
Ну добре, міськрада вилизала і пайку відробила, але за чиї гроші весь цей кардебалет відбуватиметься. Я обрала дитині школу, в якій патріотичному вихованню приділяться багато часу і уваги, згодна і оплачую всі витрати, що з цим пов'язані. Я працюю, плачу збори в міський бюджет і я проти того, щоб мої гроші витрачали на забезпечення шкіл російськомовними дидактичними матеріалами, поки мій син не забезпечений по саме далі нема куди дидактичними матерііалами українською мовою, бо тоді виходить, що я сплачую двічі - сама за його посібники, і в бюджет, щоб купували посібники дітям тих, хто зневажає українську національну ідею і віддає дітей навчатися мовою держави, яка веде цілеспрямовану недружню політику щодо моєї держави.
Я хочу народжувати ще дітей і стурбована недостатньою кількістю і поганим фінансуваанням дитячих дошкільних закладів. Я проти того, щоб мої гроші витрачали на друк офіційної документації чиновників російською мовою замість того, щоб будувати нові дитячі садочки і гідно забезпечувати вже існуючі.
Міська влада, яка не працює у нагальних питаннях, не може вирішити дуже практичні питання сміття, доріг, тварин і таке інше, звісно не здатна провести тонку і вдалу політику щодо двомовності регіону, отже сьогодні вони проголосували за розкол та громадське протистояння у міській громаді, а їх завдання: навпаки, дбати про спокій і співпрацю міської громади, отже вони не виконують те, за що отримують гроші з наших кишень.

Я навмисно не лізу у філософію, ідеологію і так далі. Міська рада має вирішувати тактичні завдання, а не гратися у стратегів, перетворюючи місто на фон для власних політичних уподобань.
Я весь день просто в розпачі. Одна справа - розуміти, що скоріш за все так воно і буде, а інша справа відчувати себе змішаною з лайном купкою козлів без гідності і совісті.
Перемогла в собі толерастію. Відверто не поважаю тих, хто бажає нашим дітям і онукам того, від чого страждали наші батьки і діди. Зневагу проявляю у будь-який незаборонений законодавством і правилами форуму спосіб. Роблю це навмисно і з задоволенням.

Україні фактично оголошено війну. Кожний, хто підтримує словом і ділом країну-агресора, РФ, є військовим злочинцем. Ваша, зрадники, точку зору є підставою для неповаги, ненависті і всіх інших почуттів і дій, на які нормальний громадянин держави здатний до нападників і їхніх прибічників.


 

liya

Имя: Н
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 1739
Регистрация: 15.09.2010
Заходил(а): 16.09.2015
Город: Николаев
Район: Центральный
liya
VIP пользователь
   21 августа 2012
миколївським депутатм - залік з підлабузництва, чого там!
Підлизнули знатно, хто б сумнівався.
Я от думаю - вони по життю такі придурки чи це заразне?
Якщо по життю, то взагалі жах. Кого ж ми тоді вибрали?
Якщо заразне, то ще є шанс.
Пиши пьяным, редактируй трезвым. Э. Хемингуэй.
Orchid

Orchid

Имя: Яна
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 3111
Регистрация: 21.02.2010
Заходил(а): 17.01.2021
Город: Николаев
Район: Заводской
Orchid
VIP пользователь
   21 августа 2012
Цитата: #9310 liya 21 августа 2012, 17:52
миколївським депутатм - залік з підлабузництва, чого там!
Підлизнули знатно, хто б сумнівався.
Я от думаю - вони по життю такі придурки чи це заразне?
Якщо по життю, то взагалі жах. Кого ж ми тоді вибрали?
Якщо заразне, то ще є шанс.


Ага, ми вибрали...((
alisa

alisa

Имя: alisa
Группа: мати-єхидна
Сообщений: 18417
Регистрация: 22.10.2009
Заходил(а): 15.07.2023
Город: Николаев
Район: Центральный
alisa
мати-єхидна
   21 августа 2012
Я більш того скажу - скоро ще раз "виберемо".
З великої вдячності за те, що нам повернули нещасний загноблений вщент язик.
Не твоя вина – що ти батька свого син
А твоя біда – не вміти бути ним

liya

Имя: Н
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 1739
Регистрация: 15.09.2010
Заходил(а): 16.09.2015
Город: Николаев
Район: Центральный
liya
VIP пользователь
   21 августа 2012
Цитата: #9310 Orchid 21 августа 2012, 17:59


Ага, ми вибрали...((

А що? Он мій сусід, ровесник, щиро вважає регіони хорошими))). Мабуть що й голосував за них. Якщо таких пів-будинку, яка різниця, за кого голосувала я? От і виходить що ми вибирали. Принаймні, вони вже тепер мають право прийти і сказати "ви нас вибрали".
Ви би бачили, як "окучують" перед виборами регіонали. Дитячу площадку поставили, ремонт в під"їзді зробили, вже й звіт роздрукували і у двері запхали...
Доки наше населення буде продаватись за такі речі, до тих пір і будемо в лайні...
Пиши пьяным, редактируй трезвым. Э. Хемингуэй.

liya

Имя: Н
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 1739
Регистрация: 15.09.2010
Заходил(а): 16.09.2015
Город: Николаев
Район: Центральный
liya
VIP пользователь
   21 августа 2012
хоча ви всі, напевне, бачили)))
Пиши пьяным, редактируй трезвым. Э. Хемингуэй.
oksi

oksi

Имя: Оксана
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 3818
Регистрация: 20.01.2010
Заходил(а): 24.07.2022
Город: Николаев
Район: Ленинский - ЮТЗ
Телефон: 0635949898
oksi
VIP пользователь
   21 августа 2012
Уроды! Жили мирно, а вот теперь раскол точно будет. Почему в Украине должен быть родным языком - русский? Кто запрещал говорить на русском? Всегда был выбор у родителей, в какую школу отдать ребенка, в русскую или украинскую.
Я русская, говорю на русском, но считаю что если мы живем в Украине то дети мои должны знать украинский язык и говорить на нем. И что бы не было им стыдно как мне, что я не знаю украинский язык (пережитки совдепии, когда освобождали от учения украинского языка детей военных). Позор такому правительству!

А в Николаеве еще есть большая диаспора азербайджанцев, может их язык тоже сделаем региональным...
Все под одним небом живём, но горизонт у всех разный...
Все орфографические ошибки в моих ответах - исключительная вина моего безграмотного компьютера. Откуда он берет такие буквы и почему пропускает другие, я не знаю.
ljana03

ljana03

Имя: Марьяна
Группа: Активный пользователь
Сообщений: 768
Регистрация: 24.11.2009
Заходил(а): 17.09.2017
Город: Николаев
Район: Ленинский - Старый Водопой
Телефон: 0977324395,0500604656, 0632087016
ljana03
Активный пользователь
   21 августа 2012
Цитата: #9310 oksi 21 августа 2012, 18:15
Уроды! Жили мирно, а вот теперь раскол точно будет. Почему в Украине должен быть родным языком - русский? Кто запрещал говорить на русском? Всегда был выбор у родителей, в какую школу отдать ребенка, в русскую или украинскую.
Я русская, говорю на русском, но считаю что если мы живем в Украине то дети мои должны знать украинский язык и говорить на нем. И что бы не было им стыдно как мне, что я не знаю украинский язык (пережитки совдепии, когда освобождали от учения украинского языка детей военных). Позор такому правительству!

А в Николаеве еще есть большая диаспора азербайджанцев, может их язык тоже сделаем региональным...
В мене сьогодні на роботі була дискусія і деякі викладачі,мабуть ходили до директора, щоб запитати на якій мові їм викладати з 1 вересня. Бо багатьом хотілося б на російській мові. Була нарада, де директор підняла це питання. І відповіла,що її засмучує ця ситуація і про яке виховання патріотизму можна говорити? І ще відповіла,що в статуті закладу написано,що мова державна і відповідно викладання і документація на українській мові. На той момент ми навіть і не здогадувалися, що вже прийнятий закон .
Я в шоці, якщо чесно. Бо діти в українській школі навчаються і переформування в російську мені якось не підходить. Чесно, я в розпачі.

liya

Имя: Н
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 1739
Регистрация: 15.09.2010
Заходил(а): 16.09.2015
Город: Николаев
Район: Центральный
liya
VIP пользователь
   21 августа 2012
Мені навіть на думку не спадало, що мову викладання можуть змінити...НАВІЩО???
Дуже-дуже сподіваюсь, що нічого не зміниться і моя донька буде навчатись українською, як і раніше...
Пиши пьяным, редактируй трезвым. Э. Хемингуэй.

liya

Имя: Н
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 1739
Регистрация: 15.09.2010
Заходил(а): 16.09.2015
Город: Николаев
Район: Центральный
liya
VIP пользователь
   21 августа 2012
Точніше, сподіваюсь на те, що батькам вистачить розуму не "качати" свої новоявлені права і не розкачувати човна.
Бо нова мова викладання - а де підручники? Де адаптовані тексти контрольних робіт? Де зошити з друкованою основою? Буде казна-що, ми ж це вже проходили при переході на українську мову. Через коліно, але ж перейшли....Ні, треба знову на ті ж самі граблі, тільки ще гірші, бо то був розвиток, а це - деградація.
Пиши пьяным, редактируй трезвым. Э. Хемингуэй.
ljana03

ljana03

Имя: Марьяна
Группа: Активный пользователь
Сообщений: 768
Регистрация: 24.11.2009
Заходил(а): 17.09.2017
Город: Николаев
Район: Ленинский - Старый Водопой
Телефон: 0977324395,0500604656, 0632087016
ljana03
Активный пользователь
   21 августа 2012
Цитата: #9310 liya 21 августа 2012, 18:40
Точніше, сподіваюсь на те, що батькам вистачить розуму не "качати" свої новоявлені права і не розкачувати човна.
Бо нова мова викладання - а де підручники? Де адаптовані тексти контрольних робіт? Де зошити з друкованою основою? Буде казна-що, ми ж це вже проходили при переході на українську мову. Через коліно, але ж перейшли....Ні, треба знову на ті ж самі граблі, тільки ще гірші, бо то був розвиток, а це - деградація.
Якщо прийде "бамага" внести зміни до статуту, то може бути мова викладання російською мовою. Ясно,що це має бути фінансування. ..
anny_

anny_

Имя: Анна
Группа: Активный пользователь
Сообщений: 164
Регистрация: 02.02.2012
Заходил(а): 11.12.2014
Город: Николаев
anny_
Активный пользователь
   21 августа 2012
Цитата: #9310 oksi 21 августа 2012, 18:15
Уроды! Жили мирно, а вот теперь раскол точно будет. Почему в Украине должен быть родным языком - русский? Кто запрещал говорить на русском? Всегда был выбор у родителей, в какую школу отдать ребенка, в русскую или украинскую.
Я русская, говорю на русском, но считаю что если мы живем в Украине то дети мои должны знать украинский язык и говорить на нем. И что бы не было им стыдно как мне, что я не знаю украинский язык (пережитки совдепии, когда освобождали от учения украинского языка детей военных). Позор такому правительству!

А в Николаеве еще есть большая диаспора азербайджанцев, может их язык тоже сделаем региональным...



+100
еще много болгар. в Терновке точно надо вводить болгарский
Нява Малика

Нява Малика

Имя: Анна
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 2286
Регистрация: 26.06.2010
Заходил(а): 10.01.2023
Город: Николаев
Телефон: 063 999 00 33
Нява Малика
VIP пользователь
   21 августа 2012
Школы в Украине еще не готовы учить на русском и на венгерском
Ссылка
Меня часто спрашивают: "Как ты все успеваешь с двумя детьми. В чем секрет?". Мой секрет прост - я нихрена не успеваю. 
Orchid

Orchid

Имя: Яна
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 3111
Регистрация: 21.02.2010
Заходил(а): 17.01.2021
Город: Николаев
Район: Заводской
Orchid
VIP пользователь
   21 августа 2012
Цитата: #9310 liya 21 августа 2012, 18:40
Точніше, сподіваюсь на те, що батькам вистачить розуму не "качати" свої новоявлені права і не розкачувати човна.
Бо нова мова викладання - а де підручники? Де адаптовані тексти контрольних робіт? Де зошити з друкованою основою? Буде казна-що, ми ж це вже проходили при переході на українську мову. Через коліно, але ж перейшли....Ні, треба знову на ті ж самі граблі, тільки ще гірші, бо то був розвиток, а це - деградація.


Я за це думаю вже декілька місяців... І, чомусь, мені здається, що розуму, таки, не всім вистачить(((

*наташа*

Имя: наталья
Группа: Пользователь
Сообщений: 69
Регистрация: 21.05.2011
Заходил(а): 22.11.2017
Город: Николаев
Район: Ленинский
*наташа*
Пользователь
   21 августа 2012
Цитата: #9310 liya 21 августа 2012, 18:40
Точніше, сподіваюсь на те, що батькам вистачить розуму не "качати" свої новоявлені права і не розкачувати човна.
Бо нова мова викладання - а де підручники? Де адаптовані тексти контрольних робіт? Де зошити з друкованою основою? Буде казна-що, ми ж це вже проходили при переході на українську мову. Через коліно, але ж перейшли....Ні, треба знову на ті ж самі граблі, тільки ще гірші, бо то був розвиток, а це - деградація.

Мені здається, що про підручники вже подбали, бо з цього ж теж можна добре нажитися...
jozh

jozh

Имя: Н
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 6265
Регистрация: 26.05.2011
Заходил(а): 17.12.2013
Город: Николаев
jozh
VIP пользователь
   21 августа 2012
Цитата: #9310 Нява Малика 21 августа 2012, 18:57
Школы в Украине еще не готовы учить на русском и на венгерском
http://nikvesti.com/news/politics/33871




Кхм... поясніть мені, будь-ласка, хто-небудь, от чого ще не вистачало кому (окрім клепки в голові, звісно), щоб мати можливість говорити та навчати своїх дітей своїй рідній російській чи там бозна якій мові?
Якщо школи на інших мовах викладання і до цього існували...
Невже через той процент недолугих, що нездатні засвоїти мову на рівні прочитати та підписати офіційний документ чи там з чиновником два слова зв'язати, треба цілий закон видавати???
Страшно - це коли ти вбиваєш в собі Людину. Не можна керуватись страхом, коли вирішується твоя доля.
Ставлюся з відвертим презирством до будь-кого, хто підтримує нинішній владний режим хоча б за допомогою слів типу "всі вони однакові" або вірою в телевізійні новини.
Не жалію і не співчуваю тим, хто трясучись робить проти власної совісті те, що велено зверху, оправдуючись тяжкою долею чи необхідністю зберегти роботу.
Я не повинна жити за правилами тих, хто продав і далі продає майбутнє наших дітей за гречку або за свій страх. І тим паче не повинна їх за це поважати.
Покинула форум, бо не хочу більше годувати тролів, та ще й за підтримки модератором.
Просматривают эту тему:

Forum