• 0 Поддержать автора
  • Поделиться

Как научить ребенка делать домашнее задание самостоятельно?

Lena123   
Активный пользователь   
11 сентября 2012 20599 215
jozh

jozh

Имя: Н
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 6265
Регистрация: 26.05.2011
Заходил(а): 17.12.2013
Город: Николаев
jozh
VIP пользователь
   13 сентября 2012
Цитата: #9550 Orchid 13 сентября 2012, 08:49


Так, із старшим відбувається саме те, що ви написали.
Хоча, до чого тут це питання? Нехай не постійно, а іноді. Питання все одно те саме: Чим їх зацікавити, як не гуртками?



І що така дитина у віці 6 років може зробити сама, якщо батьки не направлять цю енергію в корисне русло? От прийшли із школи додому, і що?


Ви спочатку визначіться: так у дитини є потреба у гуртках чи ні? Саме у дитини, а не у мами. Є зайвий вільний час чи ні? Нудьгує від незайнятості чи ні? А то якесь протиріччя у Ваших словах: з одного боку, треба підганяти (тобто дитина фактично свою увагу геть на інше направляє), а з іншого боку - нудьгує і вимагає розваг. Якийсь дуже дивний образ дитини вимальовується.
А занять для 6-річної дитини є ціла купа, це ж фактично ще зовсім дитина, і їй обов'язково ще треба час для ігор, навіть ще й у ляльки. Крім того, різноманітні заняття спортивного плану (навіть просто побігати-полазити), рукоділля та творчі заняття (малювати, ліпити, вишивати, аплікації тощо), почитати, поспілкуватися з друзями, просто повалятись відпочити, про щось помріяти. Це так, навскидку, що зразу на думку спало. Невже дитинство повинно проходити у ритмі біганини зі школи - на гурток - на інший гурток - домашні завдання - впала без задніх ніг спати? Вільний час, який ніхто не займає, теж дитині обов'язково потрібен. Не виключено, що дитина якраз і вимагає зовнішніх розваг, бо її з народження хтось чимось займає, і в неї елементарно не було змоги навчитися організовувати себе саму, хоча б самостійно придумати собі заняття та погратися.
Страшно - це коли ти вбиваєш в собі Людину. Не можна керуватись страхом, коли вирішується твоя доля.
Ставлюся з відвертим презирством до будь-кого, хто підтримує нинішній владний режим хоча б за допомогою слів типу "всі вони однакові" або вірою в телевізійні новини.
Не жалію і не співчуваю тим, хто трясучись робить проти власної совісті те, що велено зверху, оправдуючись тяжкою долею чи необхідністю зберегти роботу.
Я не повинна жити за правилами тих, хто продав і далі продає майбутнє наших дітей за гречку або за свій страх. І тим паче не повинна їх за це поважати.
Покинула форум, бо не хочу більше годувати тролів, та ще й за підтримки модератором.
Orchid

Orchid

Имя: Яна
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 3111
Регистрация: 21.02.2010
Заходил(а): 17.01.2021
Город: Николаев
Район: Заводской
Orchid
VIP пользователь
   13 сентября 2012
Цитата: #9550 mamatanya 13 сентября 2012, 08:57

річ не в тім, що сама, а що підганяти не треба на ті ж самі гуртки. на черепаху така дитина зазвичай не схожа. просто з Ваших слів не зрозуміло, чи забагато тієї енергії, чи навпаки замало

до речі, я сама "черепаха", і ніколи батькам не треба було направляти чи розважати мене - знаходила завжди собі заняття. і зовсім не байдикування це було.


Хто це вирішив, що не треба?
Її (енергії) забагато, але, якщо не направляти, то дитина буде замість одягання крутити речі, доки не обітре всю підлогу; бігати то попити, то поїсти, доки не обільється; стрибати, доки лоба не розіб"є... А через півгодини скаже, що йому нудно, треба щось робити і десь йти, а, от біда , на гурток ми вже не встигли, бо, як би ви це не заперечували, все ж таки, все залежить від часу.



Заздрю вашим батькам білою заздрістю.
jozh

jozh

Имя: Н
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 6265
Регистрация: 26.05.2011
Заходил(а): 17.12.2013
Город: Николаев
jozh
VIP пользователь
   13 сентября 2012
Цитата: #9550 Orchid 13 сентября 2012, 09:12


Хто це вирішив, що не треба?
Її (енергії) забагато, але, якщо не направляти, то дитина буде замість одягання крутити речі, доки не обітре всю підлогу; бігати то попити, то поїсти, доки не обільється; стрибати, доки лоба не розіб"є... А через півгодини скаже, що йому нудно, треба щось робити і десь йти, а, от біда , на гурток ми вже не встигли, бо, як би ви це не заперечували, все ж таки, все залежить від часу.



Заздрю вашим батькам білою заздрістю.


Я б у подібній ситуації поступила дуже просто. Дала б час на збори. Якщо не встигли - значить, не встигли, ніхто нікуди не йде. Нудьгує - твої проблеми, бо ж мав можливість піти на гурток і не скористався, сиди і нудьгуй. Наступного разу буде думати. Бо так дитина собі знає, що мама про все подбає, і навіть не збирається якось напружуватися та щось змінювати, йде така собі гра, яку підтримують обидві сторони.
Страшно - це коли ти вбиваєш в собі Людину. Не можна керуватись страхом, коли вирішується твоя доля.
Ставлюся з відвертим презирством до будь-кого, хто підтримує нинішній владний режим хоча б за допомогою слів типу "всі вони однакові" або вірою в телевізійні новини.
Не жалію і не співчуваю тим, хто трясучись робить проти власної совісті те, що велено зверху, оправдуючись тяжкою долею чи необхідністю зберегти роботу.
Я не повинна жити за правилами тих, хто продав і далі продає майбутнє наших дітей за гречку або за свій страх. І тим паче не повинна їх за це поважати.
Покинула форум, бо не хочу більше годувати тролів, та ще й за підтримки модератором.
mamatanya

mamatanya

Имя: mamatanya
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 8122
Регистрация: 17.04.2010
Заходил(а): 15.06.2019
Город: Николаев
Район: Центральный
Телефон: 063 491 2019
mamatanya
VIP пользователь
   13 сентября 2012
Цитата: #9550 Orchid 13 сентября 2012, 09:12


Хто це вирішив, що не треба?
Її (енергії) забагато, але, якщо не направляти, то дитина буде замість одягання крутити речі, доки не обітре всю підлогу; бігати то попити, то поїсти, доки не обільється; стрибати, доки лоба не розіб"є... А через півгодини скаже, що йому нудно, треба щось робити і десь йти, а, от біда , на гурток ми вже не встигли, бо, як би ви це не заперечували, все ж таки, все залежить від часу.



Заздрю вашим батькам білою заздрістю.

я навіть спеціально тему ще раз передивилась, думала, що помилилась....і таку дитину Ви називаєте черепахою?! і таку дитину Ви підганяєте? може навпаки треба заспокоювати, щоб повільно і сконцентровано робити те, що треба, а не розпилюватись?
я заплуталась, чесно, не ображайтесь, але мені вже цікаво зрозуміти, щоб насправді відбувається.
mamatanya

mamatanya

Имя: mamatanya
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 8122
Регистрация: 17.04.2010
Заходил(а): 15.06.2019
Город: Николаев
Район: Центральный
Телефон: 063 491 2019
mamatanya
VIP пользователь
   13 сентября 2012
Цитата: #9550 jozh 13 сентября 2012, 09:17


Я б у подібній ситуації поступила дуже просто. Дала б час на збори. Якщо не встигли - значить, не встигли, ніхто нікуди не йде. Нудьгує - твої проблеми, бо ж мав можливість піти на гурток і не скористався, сиди і нудьгуй. Наступного разу буде думати. Бо так дитина собі знає, що мама про все подбає, і навіть не збирається якось напружуватися та щось змінювати, йде така собі гра, яку підтримують обидві сторони.

згодна
Orchid

Orchid

Имя: Яна
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 3111
Регистрация: 21.02.2010
Заходил(а): 17.01.2021
Город: Николаев
Район: Заводской
Orchid
VIP пользователь
   13 сентября 2012
Цитата: #9550 jozh 13 сентября 2012, 09:12


Ви спочатку визначіться: так у дитини є потреба у гуртках чи ні? Саме у дитини, а не у мами. Є зайвий вільний час чи ні? Нудьгує від незайнятості чи ні? А то якесь протиріччя у Ваших словах: з одного боку, треба підганяти (тобто дитина фактично свою увагу геть на інше направляє), а з іншого боку - нудьгує і вимагає розваг. Якийсь дуже дивний образ дитини вимальовується.
А занять для 6-річної дитини є ціла купа, це ж фактично ще зовсім дитина, і їй обов'язково ще треба час для ігор, навіть ще й у ляльки. Крім того, різноманітні заняття спортивного плану (навіть просто побігати-полазити), рукоділля та творчі заняття (малювати, ліпити, вишивати, аплікації тощо), почитати, поспілкуватися з друзями, просто повалятись відпочити, про щось помріяти. Це так, навскидку, що зразу на думку спало. Невже дитинство повинно проходити у ритмі біганини зі школи - на гурток - на інший гурток - домашні завдання - впала без задніх ніг спати? Вільний час, який ніхто не займає, теж дитині обов'язково потрібен. Не виключено, що дитина якраз і вимагає зовнішніх розваг, бо її з народження хтось чимось займає, і в неї елементарно не було змоги навчитися організовувати себе саму, хоча б самостійно придумати собі заняття та погратися.


А навіщо вам малювати образ моєї дитини? Ви дуже захопилися вихованням чужих дітей і побудовою чужих життів.



Цим діти й займаються в гуртках, бо цівкавіше це робити в колективі, а не насамоті.



Це хто розповідав таке?



Дякую! А ми всі дурні (в купі з лікарями) не зрозуміли цього.
Zemy

Zemy

Имя: Зяма
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 12755
Регистрация: 03.01.2011
Заходил(а): 12.04.2017
Город: Киев
Район: Ленинский - ЮТЗ
Zemy
VIP пользователь
   13 сентября 2012


Поступаешь оч просто, берешь, даешь время на сборы, определяешь момент выхода на секцию или куда угодно, и в определенное время выводишь - в трусах, значит в трусах, без обуви значит без обуви - одного раза шоковой терапии достаточно, чтобы в следующий раз все были уже сконцентрированы на сборах. У меня сработало.
Тоже самое со сбором вещей на секции (у малых куча вещей в рюкзаках, которые должны быть на тренировке) - не взяла тапочки, пойдешь босиком, нет шортиков - будешь тренироваться без шортов. Пару раз вывела без шортов в зал - вопрос со сборами отпал. Лично я не собираюсь за 3-мя заносить все хвосты, если я это буду делать, я просто сдохну. Я могу объяснить как, могу научить как организоваться лучше, но делать это за них изо дня в день я не могу.

По теме - мой деть делает уроки сам.
Здесь был Зяма... А теперь ищите меня здесь https://zemychat.wordpress.com/
Orchid

Orchid

Имя: Яна
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 3111
Регистрация: 21.02.2010
Заходил(а): 17.01.2021
Город: Николаев
Район: Заводской
Orchid
VIP пользователь
   13 сентября 2012




Ой, такі всі розумні збоку. Ви не можете поступити якось у подібній ситуації! Бо в вас не буває подібної ситуації!! В вашої дитини немає кісти головного мозоку і СДУГ з дитинства? То не приміряйте нашу сорочку.
jozh

jozh

Имя: Н
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 6265
Регистрация: 26.05.2011
Заходил(а): 17.12.2013
Город: Николаев
jozh
VIP пользователь
   13 сентября 2012
Цитата: #9550 Orchid 13 сентября 2012, 09:23


А навіщо вам малювати образ моєї дитини? Ви дуже захопилися вихованням чужих дітей і побудовою чужих життів.



Цим діти й займаються в гуртках, бо цівкавіше це робити в колективі, а не насамоті.



Це хто розповідав таке?



Дякую! А ми всі дурні (в купі з лікарями) не зрозуміли цього.


Тому що Ви продовжуєте діалог та доводите, що все правильно у Вашому випадку, і одночасно бідкаєтесь на деякі проблеми. Якщо Вас все влаштовує - тоді в чому проблеми? Якщо ж не все влаштовує - чому так агресивно реагуєте на спроби розібратися у ситуації? Поки що більше схоже на таку позицію "у мене все погано, але відчепіться від мене, я не збираюся нічого змінювати", ну знаєте, є такий схожий варіант "невиліковних пацієнтів", які радіють, що ніхто їх не може вилікувати. Ну хай навіть і так, це Ваше життя. Але очікувати при цьому підтверждення правильності Ваших дій якось дивно.
Страшно - це коли ти вбиваєш в собі Людину. Не можна керуватись страхом, коли вирішується твоя доля.
Ставлюся з відвертим презирством до будь-кого, хто підтримує нинішній владний режим хоча б за допомогою слів типу "всі вони однакові" або вірою в телевізійні новини.
Не жалію і не співчуваю тим, хто трясучись робить проти власної совісті те, що велено зверху, оправдуючись тяжкою долею чи необхідністю зберегти роботу.
Я не повинна жити за правилами тих, хто продав і далі продає майбутнє наших дітей за гречку або за свій страх. І тим паче не повинна їх за це поважати.
Покинула форум, бо не хочу більше годувати тролів, та ще й за підтримки модератором.
Orchid

Orchid

Имя: Яна
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 3111
Регистрация: 21.02.2010
Заходил(а): 17.01.2021
Город: Николаев
Район: Заводской
Orchid
VIP пользователь
   13 сентября 2012
Цитата: #9550 Zemy 13 сентября 2012, 09:29


Поступаешь оч просто, берешь, даешь время на сборы, определяешь момент выхода на секцию или куда угодно, и в определенное время выводишь - в трусах, значит в трусах, без обуви значит без обуви - одного раза шоковой терапии достаточно, чтобы в следующий раз все были уже сконцентрированы на сборах. У меня сработало.
Тоже самое со сбором вещей на секции (у малых куча вещей в рюкзаках, которые должны быть на тренировке) - не взяла тапочки, пойдешь босиком, нет шортиков - будешь тренироваться без шортов. Пару раз вывела без шортов в зал - вопрос со сборами отпал. Лично я не собираюсь за 3-мя заносить все хвосты, если я это буду делать, я просто сдохну. Я могу объяснить как, могу научить как организоваться лучше, но делать это за них изо дня в день я не могу.

По теме - мой деть делает уроки сам.


Мій теж сам... та це не я створювала тему))
А якщо я декілька разів у шестирічному віці скажу: "Не бігай, вдягайся скоріш, бо запізнимось" чим це гірше? Навіщо робити шокову терапію, коли нам зауваження допомагають?
Orchid

Orchid

Имя: Яна
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 3111
Регистрация: 21.02.2010
Заходил(а): 17.01.2021
Город: Николаев
Район: Заводской
Orchid
VIP пользователь
   13 сентября 2012
Цитата: #9550 jozh 13 сентября 2012, 09:33


Тому що Ви продовжуєте діалог та доводите, що все правильно у Вашому випадку, і одночасно бідкаєтесь на деякі проблеми. Якщо Вас все влаштовує - тоді в чому проблеми? Якщо ж не все влаштовує - чому так агресивно реагуєте на спроби розібратися у ситуації? Поки що більше схоже на таку позицію "у мене все погано, але відчепіться від мене, я не збираюся нічого змінювати", ну знаєте, є такий схожий варіант "невиліковних пацієнтів", які радіють, що ніхто їх не може вилікувати. Ну хай навіть і так, це Ваше життя. Але очікувати при цьому підтверждення правильності Ваших дій якось дивно.


Я десь просила допомоги? Я лише висказала протирічне ставлення до ваших різких випадів проти таймера. Привела у приклад своїх дітей. А ви почали розбирати життя моєї родини.
mamatanya

mamatanya

Имя: mamatanya
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 8122
Регистрация: 17.04.2010
Заходил(а): 15.06.2019
Город: Николаев
Район: Центральный
Телефон: 063 491 2019
mamatanya
VIP пользователь
   13 сентября 2012
Цитата: #9550 Orchid 13 сентября 2012, 09:35


Мій теж сам... та це не я створювала тему))
А якщо я декілька разів у шестирічному віці скажу: "Не бігай, вдягайся скоріш, бо запізнимось" чим це гірше? Навіщо робити шокову терапію, коли нам зауваження допомагають?

капец....(пардон)...
то по 10 раз на день повторяю "что ты как черепаха возишься", то ну иногда когда-нибудь скажу "давай скорей, а то опоздаем"
а мы тут все виноваты, что лезем в жизнь больного ребенка
Синий бублик

Синий бублик

Имя: Лера
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 3313
Регистрация: 17.01.2011
Заходил(а): 25.06.2018
Город: Николаев
Район: Центральный
Синий бублик
VIP пользователь
   13 сентября 2012
дурдом какой, вам не надоело?
Orchid

Orchid

Имя: Яна
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 3111
Регистрация: 21.02.2010
Заходил(а): 17.01.2021
Город: Николаев
Район: Заводской
Orchid
VIP пользователь
   13 сентября 2012
Виходжу з обговорення. Не отримую задоволення і не бачу сенсу.
Автору- удачі!
jozh

jozh

Имя: Н
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 6265
Регистрация: 26.05.2011
Заходил(а): 17.12.2013
Город: Николаев
jozh
VIP пользователь
   13 сентября 2012
Цитата: #9550 Orchid 13 сентября 2012, 09:32




Ой, такі всі розумні збоку. Ви не можете поступити якось у подібній ситуації! Бо в вас не буває подібної ситуації!! В вашої дитини немає кісти головного мозоку і СДУГ з дитинства? То не приміряйте нашу сорочку.


І Ви думаєте, що у Вашому випадку підганяння будуть корисними? Якраз ні, якраз при СДУГ підганяння до лампочки, навіть шкідливі. Ви досягаєте зовнішнього результату, але дитина нічому не навчається при цьому.



Вже встигла написати пост до того.
Удачі й Вам, здоров'я діткам! Це щиро.
Страшно - це коли ти вбиваєш в собі Людину. Не можна керуватись страхом, коли вирішується твоя доля.
Ставлюся з відвертим презирством до будь-кого, хто підтримує нинішній владний режим хоча б за допомогою слів типу "всі вони однакові" або вірою в телевізійні новини.
Не жалію і не співчуваю тим, хто трясучись робить проти власної совісті те, що велено зверху, оправдуючись тяжкою долею чи необхідністю зберегти роботу.
Я не повинна жити за правилами тих, хто продав і далі продає майбутнє наших дітей за гречку або за свій страх. І тим паче не повинна їх за це поважати.
Покинула форум, бо не хочу більше годувати тролів, та ще й за підтримки модератором.
alisa

alisa

Имя: alisa
Группа: мати-єхидна
Сообщений: 18417
Регистрация: 22.10.2009
Заходил(а): 15.07.2023
Город: Николаев
Район: Центральный
alisa
мати-єхидна
   13 сентября 2012


Звідки Ви знаєте? Багато Ви дітей виховали з таким діагнозом?

Всі так взялись повчати Orchid і це при тому, що вона не питала поради взагалі ))
Не твоя вина – що ти батька свого син
А твоя біда – не вміти бути ним
jozh

jozh

Имя: Н
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 6265
Регистрация: 26.05.2011
Заходил(а): 17.12.2013
Город: Николаев
jozh
VIP пользователь
   13 сентября 2012
Цитата: #9550 alisa 13 сентября 2012, 09:46


Звідки Ви знаєте? Багато Ви дітей виховали з таким діагнозом?

Всі так взялись повчати Orchid і це при тому, що вона не питала поради взагалі ))


Orchid вийшла з обговорення. Ви хочете продовжити дискусію за її спиною? Я не маю такого бажання.
Страшно - це коли ти вбиваєш в собі Людину. Не можна керуватись страхом, коли вирішується твоя доля.
Ставлюся з відвертим презирством до будь-кого, хто підтримує нинішній владний режим хоча б за допомогою слів типу "всі вони однакові" або вірою в телевізійні новини.
Не жалію і не співчуваю тим, хто трясучись робить проти власної совісті те, що велено зверху, оправдуючись тяжкою долею чи необхідністю зберегти роботу.
Я не повинна жити за правилами тих, хто продав і далі продає майбутнє наших дітей за гречку або за свій страх. І тим паче не повинна їх за це поважати.
Покинула форум, бо не хочу більше годувати тролів, та ще й за підтримки модератором.
alisa

alisa

Имя: alisa
Группа: мати-єхидна
Сообщений: 18417
Регистрация: 22.10.2009
Заходил(а): 15.07.2023
Город: Николаев
Район: Центральный
alisa
мати-єхидна
   13 сентября 2012


Я не маю наміру з Вами дискутувати.
Я вже шкодую, що написала взагалі, просто не втрималась.
Але писати про виховання дітей із захворюваннями нервової системи, не маючи ніякого досвіду і відповідної освіти, ще й в такому тоні - це дуже дивно.
Не твоя вина – що ти батька свого син
А твоя біда – не вміти бути ним
dia.ira

dia.ira

Имя: Ирина
Группа: Активный пользователь
Сообщений: 422
Регистрация: 18.03.2011
Заходил(а): 09.08.2020
Город: Николаев
Район: Ленинский - ЮТЗ
Телефон: (066)859-48-61
dia.ira
Активный пользователь
   13 сентября 2012
Девочки, очень заинтересовала эта темка.
Сынишке 4г (очень активный, совершенно неусидчивый).
В саду начинают понемногу давать домашние задания - разукрасить, соединить точки... и т.п. - на листике написано что надо сделать (акцентируют: если не хочет, может не выполнять; но желательно).
Обычно с ним сидим или я или муж: читаем задание (сынишка сам еще не читает); разбираем, что нужно сделать, акцентируем нужные моменты. Он сам разукрашивает, рисует линии.
Пытаюсь иногда выйти, чтобы сделал сам (но почти всегда бежит за мной, просит посидеть рядом; если мне нужно что-то срочно делать - делает сам, но результат не радует: закрашивает весь лист или не то, что нужно). Более 5-10мин делать ничего не может - надоедает и начинает бегать или мульты смотрит и вернуться к заданию уже не заставить
Возможно ли уже сейчас приучать делать правильно самого эти задания?

И еще - проблема одеть его в сад. Утром надо быстро собираться. А он начинает играться - бегает ("мама, слови меня"); я не хочу, не пойду в сад; не хочу эту кофту/футболку/шорты; и т.п.
Бужу его в 6,00утра (в 6,20уже нужно выйти из дому). Раньше еще будить? И так, по-моему, очень рано встает (ложится спать в 21,00вечера - обычно сам отрубается; раньше - ни в какую).
Экстремальные способы (повести в чем проснулся) - на практике навряд ли применимы (муж не даст, маловат еще, да и утром уже холодновато).

Анюта_80

Имя: Аня
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 2505
Регистрация: 22.04.2012
Заходил(а): 21.03.2017
Город: Николаев
Анюта_80
VIP пользователь
   13 сентября 2012
Мой деть пошел сегодня без выполненного английского.. дай бог, чтоб все сложил в портфель, и в расстроенных чувствах с утра, по причине то куртку не могу найти, то носки.

причина - мы 2 суток умничали, что нам задали не на сегодня, а на завтра.. делали 3 несчастных урока вчера с часу дня и до упаду... огрызалась, мне не мешает эта книжка, я ее убираю.. и что-ты мама...
ааа.. еще было: другие родители помогают детям писать уроки....

Думаю, что сегодняшнего утра хватило. Посмотрим, как сделает задания сегодня.
Я помогаю, но всегда говорю - принеси свой вариант, обсудим. А за тебя делать не буду.
Единственное, что помогу - поубираю, те мелкие игрушки, которые ее отвлекают... выдам, как все будет сделано...
Если у Вас и седьмой блин получился комом, к черту блины! Пеките комочки!
Просматривают эту тему:

Forum