• 0 Поддержать автора
  • Поделиться

Как научить ребенка делать домашнее задание самостоятельно?

Lena123   
Активный пользователь   
11 сентября 2012 20633 215
jozh

jozh

Имя: Н
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 6265
Регистрация: 26.05.2011
Заходил(а): 17.12.2013
Город: Николаев
jozh
VIP пользователь
   27 сентября 2012
Вчора розмовляла з сестрою. Бідкається, що вже задовбалася з тими уроками з дітьми (4 і 2 клас). У першому класі наче й самі робили, але там оцінок не виставляли, а у другому раптом оцінки виявились сімки-вісімки. От і потрапила у типову пастку - почала робити уроки разом з дітьми: пояснювати все детально, перевіряти тощо. Так, оцінки зараз на 10-11-12, але діти фактично самі так і не вчаться. Тепер бідкається, але тепер важче перевчити назад. Мені дивується та заздрить, що в мене діти самі з домашками розбираються, за рідким вийнятком. Робіть висновки, колеги-мамочки. Не вляпуйтесь з самого початку, бо потім складніше виправляти буде.
Страшно - це коли ти вбиваєш в собі Людину. Не можна керуватись страхом, коли вирішується твоя доля.
Ставлюся з відвертим презирством до будь-кого, хто підтримує нинішній владний режим хоча б за допомогою слів типу "всі вони однакові" або вірою в телевізійні новини.
Не жалію і не співчуваю тим, хто трясучись робить проти власної совісті те, що велено зверху, оправдуючись тяжкою долею чи необхідністю зберегти роботу.
Я не повинна жити за правилами тих, хто продав і далі продає майбутнє наших дітей за гречку або за свій страх. І тим паче не повинна їх за це поважати.
Покинула форум, бо не хочу більше годувати тролів, та ще й за підтримки модератором.
Муська

Муська

Имя: Светлана
Группа: Активный пользователь
Сообщений: 367
Регистрация: 07.05.2010
Заходил(а): 14.05.2021
Город: Николаев
Район: Центральный
Телефон: 050358034
Муська
Активный пользователь
   27 сентября 2012
Мій першокласник видав мені, що коли чогось не зрозумів на уроці що треба робити, то питає у сусіда, а у вчительки не хоче запитати. Намагаюся його переконати, щоб не заважав дітям, а краще запитав у вчителя. Головою кивну на згоду, але чомусь віри в мене не вселив, що наступного разу так і зробить. Підозрюю, ще це в якійсь мірі може бути пов'язано з його неуважністю. І тому він боїться, що вчителька його буде сварити.
Що порадите ?
Розмови про поведінку в школі у нас проводяться зараз досить часто.
Шопінг в закордонних інтернет магазинах : http://shuravi1977.bunddler.com
Крокозябра

Крокозябра

Имя: Ірина
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 2533
Регистрация: 25.06.2010
Заходил(а): 16.02.2015
Город: Николаев
Район: Заводской - Лески
Крокозябра
VIP пользователь
   27 сентября 2012
Цитата: #9550 jozh 27 сентября 2012, 08:32
Вчора розмовляла з сестрою. Бідкається, що вже задовбалася з тими уроками з дітьми (4 і 2 клас). У першому класі наче й самі робили, але там оцінок не виставляли, а у другому раптом оцінки виявились сімки-вісімки. От і потрапила у типову пастку - почала робити уроки разом з дітьми: пояснювати все детально, перевіряти тощо. Так, оцінки зараз на 10-11-12, але діти фактично самі так і не вчаться. Тепер бідкається, але тепер важче перевчити назад. Мені дивується та заздрить, що в мене діти самі з домашками розбираються, за рідким вийнятком. Робіть висновки, колеги-мамочки. Не вляпуйтесь з самого початку, бо потім складніше виправляти буде.

Моя теж з першого класу сама уроки робить, і я цілком задоволена результатом.
Хоч іноді в зошиті з"являються 9-ки або навіть якось 8-ка була за "домашку"(в основному за оформлення або якусь дурну помилку через поспіх або неуважність), вона краще засвоює матеріал і набагато краще працює на уроці, ніж ті діти, з якими батьки досі виконують ДЗ.
І вчителька наша завжди каже, що батьки, які допомагають дітям виконувати ДЗ, роблять їм ведмежу послугу, бо діти не привчаються самостійно думати і брати на себе відповідальність за виконану роботу, вони звикли, що їм допомагають, перевіряють, виправляють помилки, і самі вони вже цього не роблять.
Orchid

Orchid

Имя: Яна
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 3111
Регистрация: 21.02.2010
Заходил(а): 17.01.2021
Город: Николаев
Район: Заводской
Orchid
VIP пользователь
   27 сентября 2012


Така сама проблема



В цілому згодна, але, чомусь, вчитель не занижує оцінкі тим, хто робить за допомогою батьків (хоча це помітно), а тім, хто робить сам, і, звісно, не дуже охайно, занижує Цілком природно, що, якщо діти хочуть отримати гарну оцінку, чекають допомоги від батьків.
От нас ще не оцінюють, але частенько у зошиті написано "Намагайся вести по лініях", "Не виходь за контури", "Пиши охайніше" і таке інше. За нього робити не хочу, над головою стояти теж (щоб не нервувати дитину) от і маємо А є діти, яким батьки крапочки пунктиром проставляють, щоб потім писати по них, от в ціх дітей "Вдала робота", "Гарна робота" і т.п. Звісно, і в нас таких записів вистачає... але дуже не приємно читати оті інші((
jozh

jozh

Имя: Н
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 6265
Регистрация: 26.05.2011
Заходил(а): 17.12.2013
Город: Николаев
jozh
VIP пользователь
   27 сентября 2012
Крокозябра, я своїй сестрі це пробувала втовкмачувати ще з дитсадку її дітей, коли вони разом з дітьми якісь там аплікації робили для дитсадка. Своїми очами бачила (якраз гостювали в них) - наче й спочатку разом з дітьми почали, а закінчилось все тим, що мама сама дороблює, а діти вже побігли гратися, їм набридло. Ну ось тільки тепер сестра почала хоч якось задумуватися. Але все ще відкидає мої поради. Побачимо, що далі буде.
Страшно - це коли ти вбиваєш в собі Людину. Не можна керуватись страхом, коли вирішується твоя доля.
Ставлюся з відвертим презирством до будь-кого, хто підтримує нинішній владний режим хоча б за допомогою слів типу "всі вони однакові" або вірою в телевізійні новини.
Не жалію і не співчуваю тим, хто трясучись робить проти власної совісті те, що велено зверху, оправдуючись тяжкою долею чи необхідністю зберегти роботу.
Я не повинна жити за правилами тих, хто продав і далі продає майбутнє наших дітей за гречку або за свій страх. І тим паче не повинна їх за це поважати.
Покинула форум, бо не хочу більше годувати тролів, та ще й за підтримки модератором.
jozh

jozh

Имя: Н
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 6265
Регистрация: 26.05.2011
Заходил(а): 17.12.2013
Город: Николаев
jozh
VIP пользователь
   27 сентября 2012
Цитата: #9550 Orchid 27 сентября 2012, 11:18


Така сама проблема



В цілому згодна, але, чомусь, вчитель не занижує оцінкі тим, хто робить за допомогою батьків (хоча це помітно), а тім, хто робить сам, і, звісно, не дуже охайно, занижує Цілком природно, що, якщо діти хочуть отримати гарну оцінку, чекають допомоги від батьків.
От нас ще не оцінюють, але частенько у зошиті написано "Намагайся вести по лініях", "Не виходь за контури", "Пиши охайніше" і таке інше. За нього робити не хочу, над головою стояти теж (щоб не нервувати дитину) от і маємо А є діти, яким батьки крапочки пунктиром проставляють, щоб потім писати по них, от в ціх дітей "Вдала робота", "Гарна робота" і т.п. Звісно, і в нас таких записів вистачає... але дуже не приємно читати оті інші((


Така сама проблема була у минулій школі, у нинішній наче нормально з цим.
Вважаю то величезною помилкою вчителя!

А сама це вирішувала розмовою з дитиною, просто її запитувала, яким варіантом треба більше гордитися: десяткою за власноруч намальований малюнок чи дванадцяткою за малюнок, який фактично за тебе зробила мама? І кому насправді та оцінка виставляється у другому випадку - дитині чи мамі? І кому далі в житті жити та працювати, кому доведеться виконувати далі життєві задачі - мамі чи все-таки дитині?
В результаті проблем самооцінки через несправедливість оцінки не було, навіть навпаки.

І так, ми на оцінки як такі особливої уваги не звертаємо, це в нас лише як спосіб перевірки "стану знань", тобто як температура тіла для перевірки стану здоров'я. Так, важливо і більш-менш об'єктивно у більшості випадків, але самі по собі оцінки не мають ніякого значення. Важливо те, що фактично є у власній голові.
Страшно - це коли ти вбиваєш в собі Людину. Не можна керуватись страхом, коли вирішується твоя доля.
Ставлюся з відвертим презирством до будь-кого, хто підтримує нинішній владний режим хоча б за допомогою слів типу "всі вони однакові" або вірою в телевізійні новини.
Не жалію і не співчуваю тим, хто трясучись робить проти власної совісті те, що велено зверху, оправдуючись тяжкою долею чи необхідністю зберегти роботу.
Я не повинна жити за правилами тих, хто продав і далі продає майбутнє наших дітей за гречку або за свій страх. І тим паче не повинна їх за це поважати.
Покинула форум, бо не хочу більше годувати тролів, та ще й за підтримки модератором.
Крокозябра

Крокозябра

Имя: Ірина
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 2533
Регистрация: 25.06.2010
Заходил(а): 16.02.2015
Город: Николаев
Район: Заводской - Лески
Крокозябра
VIP пользователь
   27 сентября 2012
Цитата: #9550 Orchid 27 сентября 2012, 11:18


Така сама проблема



В цілому згодна, але, чомусь, вчитель не занижує оцінкі тим, хто робить за допомогою батьків (хоча це помітно), а тім, хто робить сам, і, звісно, не дуже охайно, занижує Цілком природно, що, якщо діти хочуть отримати гарну оцінку, чекають допомоги від батьків.
От нас ще не оцінюють, але частенько у зошиті написано "Намагайся вести по лініях", "Не виходь за контури", "Пиши охайніше" і таке інше. За нього робити не хочу, над головою стояти теж (щоб не нервувати дитину) от і маємо А є діти, яким батьки крапочки пунктиром проставляють, щоб потім писати по них, от в ціх дітей "Вдала робота", "Гарна робота" і т.п. Звісно, і в нас таких записів вистачає... але дуже не приємно читати оті інші((

А це вже від вчителя залежить.
Вчителька, звісно, повинна високо оцінити гарно зроблену (навіть за участі батьків ) домашню роботу, але вона може і низько оцінити класну роботу тих же дітей, яку вони роблять без батьків (самі розумієте, що така робота набагато гірше виконана). І на закиди батьків дуже просто в такому випадку відповісти - не привчайте дитину до того, що ви за неї роботу виконуєте, бо в класі ваша дитина не справляється з завданнями, і це для неї стрес.
А в наступних класах вже простіше - оцінка за ДЗ в журнал не ставиться, а в класі батьки нікому не можуть допомогти - ось тут ті діти, що вміють самостійно працювати, і "візьмуть своє" хорошими оцінками.
Крокозябра

Крокозябра

Имя: Ірина
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 2533
Регистрация: 25.06.2010
Заходил(а): 16.02.2015
Город: Николаев
Район: Заводской - Лески
Крокозябра
VIP пользователь
   27 сентября 2012
Цитата: #9550 jozh 27 сентября 2012, 11:25
Крокозябра, я своїй сестрі це пробувала втовкмачувати ще з дитсадку її дітей, коли вони разом з дітьми якісь там аплікації робили для дитсадка. Своїми очами бачила (якраз гостювали в них) - наче й спочатку разом з дітьми почали, а закінчилось все тим, що мама сама дороблює, а діти вже побігли гратися, їм набридло. Ну ось тільки тепер сестра почала хоч якось задумуватися. Але все ще відкидає мої поради. Побачимо, що далі буде.

Я в шкільну програму не лізу, але поробки завжди доньці допомагаю робити.
У нас кожні 2 тижня в школі виставка якась тематична. Що ми тільки ца 3 роки не робили! І ліпили, і малювали, і фотографували, і з дисків поробки робили, і пляшки розмальовували і ще всяке різне, вже і не згадаю... Так ось нам вчителька завжди каже, що ці роботи треба допомагати дітям робити, бо для дітей важливо, щоб батьки приймали участь у шкільному житті.
jozh

jozh

Имя: Н
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 6265
Регистрация: 26.05.2011
Заходил(а): 17.12.2013
Город: Николаев
jozh
VIP пользователь
   27 сентября 2012
Цитата: #9550 Крокозябра 27 сентября 2012, 11:47

Я в шкільну програму не лізу, але поробки завжди доньці допомагаю робити.
У нас кожні 2 тижня в школі виставка якась тематична. Що ми тільки ца 3 роки не робили! І ліпили, і малювали, і фотографували, і з дисків поробки робили, і пляшки розмальовували і ще всяке різне, вже і не згадаю... Так ось нам вчителька завжди каже, що ці роботи треба допомагати дітям робити, бо для дітей важливо, щоб батьки приймали участь у шкільному житті.


Так це ж геть інше. Тут суть якраз навпаки, не в самостійності виконання, а у роботі в команді, скажімо так, також у тому, щоб зміцнювати відносини і так далі.
До того ж, якщо і з уроками інколи буде так, що завдання складне, і дитина заплуталася, і батьки допоможуть частково (той мінімум, після якого далі дитина зможе зробити сама), - то це ж не проблема. Ніхто не пропонує повністю відсунути дитину у стилі "як хочеш, так і справляйся сама, мене не цікавить". Але це дійсно повинно бути "інколи", а не перетворюватись на правило.
Страшно - це коли ти вбиваєш в собі Людину. Не можна керуватись страхом, коли вирішується твоя доля.
Ставлюся з відвертим презирством до будь-кого, хто підтримує нинішній владний режим хоча б за допомогою слів типу "всі вони однакові" або вірою в телевізійні новини.
Не жалію і не співчуваю тим, хто трясучись робить проти власної совісті те, що велено зверху, оправдуючись тяжкою долею чи необхідністю зберегти роботу.
Я не повинна жити за правилами тих, хто продав і далі продає майбутнє наших дітей за гречку або за свій страх. І тим паче не повинна їх за це поважати.
Покинула форум, бо не хочу більше годувати тролів, та ще й за підтримки модератором.
Тяпа

Тяпа

Имя: Наталия
Группа: Хранитель форума
Сообщений: 14438
Регистрация: 10.01.2011
Заходил(а): 08.03.2024
Город: Николаев
Район: Центральный
Телефон: 099 050 8599
Тяпа
Хранитель форума
   27 сентября 2012
Вот такой план действий предлагают для родителей первоклашек:

Как помочь ребенку не просто выполнить сегодняшнее домашнее задание, но научить его обходиться без нашей помощи? Кому-то из детей потребуется всего неделя-другая, кому-то - несколько месяцев или еще больше. Но в любом случае в этом процессе будет несколько этапов.

Первый этап - вы как можно больше заданий выполняете вместе с ребенком. Стараетесь понять, каких знаний, навыков ему не хватает. Нет ли у него неправильных способов, привычек в работе. Помогаете восполнить пробелы и избавиться от неправильных способов действия.

Второй этап. Часть работы ребенок выполняет сам. Но вы должны быть уверены, что с этой частью работы он справится. Скорее всего, сначала это будет очень небольшая часть, но ребенку необходимо ощущение успеха. Оцените с ним результат. После каждой самостоятельно и успешно выполненной части ставьте какой-нибудь значок, например восклицательный знак или довольную рожицу. Через какое-то время вы вместе с ребенком убедитесь, что правильно сделанная часть увеличивается с каждым днем. В случае неудачи спокойно разберитесь, что помешало. Научите ребенка обращаться за помощью при конкретных затруднениях. Главное на этом этапе - ребенок поймет, что он может работать самостоятельно и справляться со своими трудностями.

Третий этап. Постепенно самостоятельная работа расширяется до того, что ребенок сам выполняет все уроки. Ваша поддержка на этом этапе скорее психологическая. Вы находитесь неподалеку, занимаетесь своими делами. Но готовы прийти на помощь, если понадобится. Проверяете сделанное. Смысл этого этапа - ребенок убеждается, что он уже очень многое может сделать сам, но вы всегда его поддержите.

Четвертый этап. Ребенок работает самостоятельно. Он уже знает, сколько времени уйдет на то или иное задание, и контролирует себя с помощью часов, обычных или песочных. Вы в это время можете отсутствовать дома или находиться в другой комнате. Смысл этого этапа - ребенок старается преодолеть все возникшие трудности сам. Откладывать до вашего появления можно только самое трудное. Вы проверяете сделанное. Это необходимо, пока окончательно не выработается навык самостоятельной работы.
Когда загоняют в угол, можно стать биссектрисой, опуститься до медианы, веря в то, что третьего не дано. А оно есть, и зовут её – высота. (с) А.Попов

¡иɯʎdʞ ин ʞɐʞ 'ɐнɔɐdʞǝdu qнεиЖ))


Синий бублик

Синий бублик

Имя: Лера
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 3313
Регистрация: 17.01.2011
Заходил(а): 25.06.2018
Город: Николаев
Район: Центральный
Синий бублик
VIP пользователь
   27 сентября 2012
я столкнулась с тем, что дочка ничего не запоминает из урока. Вроде сидит и слушает, но ничего не остается в голове. Мне приходится каждую тему объяснять ей самостоятельно. метрические системы,виды предложений-все рассказываю ей я. и схватывает она на лету. Почему так? как исправить? уроки делает более-менее самостоятельно, иногда советуется со мной
Curly

Curly

Имя: Лена
Группа: Silver
Сообщений: 1483
Регистрация: 13.12.2010
Заходил(а): 16.02.2015
Город: Николаев
Район: Центральный
Curly
Silver
   27 сентября 2012


Может она просто не воспринимает учителя? У мене в универе были все конспекты отличные, только по одному предмету, было по паре строк за пару - преподавателя совсем не воспринимала, было такое ощещение, что сказку рассказывают, при чем скучную
— С чего вы взяли, что я сумасшедшая? — спросила Алиса. — Это должно быть так, — сказал Кот, — иначе ты бы сюда не попала.
jozh

jozh

Имя: Н
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 6265
Регистрация: 26.05.2011
Заходил(а): 17.12.2013
Город: Николаев
jozh
VIP пользователь
   27 сентября 2012
Цитата: #9550 Синий бублик 27 сентября 2012, 16:28
я столкнулась с тем, что дочка ничего не запоминает из урока. Вроде сидит и слушает, но ничего не остается в голове. Мне приходится каждую тему объяснять ей самостоятельно. метрические системы,виды предложений-все рассказываю ей я. и схватывает она на лету. Почему так? как исправить? уроки делает более-менее самостоятельно, иногда советуется со мной


Те саме періодично вилазить. Поки що знайшла дві причини: 1) не подобається вчителька, тому йде такий собі психологічний фільтр, 2) минулі "хвости" заважають зрозуміти нинішню тему.
Відповідно першу причину пробую вирішити через "читання моралі", так би мовити. Тобто пояснюю, що подобається чи ні, діло десяте, при "не подобається" вчитись складніше, але все одно треба, що хай сприймає просто як інструмент щодо отримання знань, все одно знання треба.
А другий варіант - через підтягування хвостів.
Поки що про результати прозвітувати не можу, але й проблеми глобальної не було, так щоб можна було побачити якусь різницю. Хіба що з англійської у обох різко стало краще, але англійською ми влітку додатково займались, плюс вчили слова за допомогою карток, так що це явно вплинуло позитивно.
Страшно - це коли ти вбиваєш в собі Людину. Не можна керуватись страхом, коли вирішується твоя доля.
Ставлюся з відвертим презирством до будь-кого, хто підтримує нинішній владний режим хоча б за допомогою слів типу "всі вони однакові" або вірою в телевізійні новини.
Не жалію і не співчуваю тим, хто трясучись робить проти власної совісті те, що велено зверху, оправдуючись тяжкою долею чи необхідністю зберегти роботу.
Я не повинна жити за правилами тих, хто продав і далі продає майбутнє наших дітей за гречку або за свій страх. І тим паче не повинна їх за це поважати.
Покинула форум, бо не хочу більше годувати тролів, та ще й за підтримки модератором.
Синий бублик

Синий бублик

Имя: Лера
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 3313
Регистрация: 17.01.2011
Заходил(а): 25.06.2018
Город: Николаев
Район: Центральный
Синий бублик
VIP пользователь
   27 сентября 2012
мне кажется,она рассеянная. то есть, когда обращаются не лично к ней, то она начинает мыслями уходить в никуда. а когда я напрямую ей объясняю, то все легко получается. не могу сказать,что ей не нравится учитель-после лета бежала ее обнимать, делает открыточки, сюрпризы всякие
jozh

jozh

Имя: Н
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 6265
Регистрация: 26.05.2011
Заходил(а): 17.12.2013
Город: Николаев
jozh
VIP пользователь
   27 сентября 2012
Цитата: #9550 Синий бублик 27 сентября 2012, 17:02
мне кажется,она рассеянная. то есть, когда обращаются не лично к ней, то она начинает мыслями уходить в никуда. а когда я напрямую ей объясняю, то все легко получается. не могу сказать,что ей не нравится учитель-после лета бежала ее обнимать, делает открыточки, сюрпризы всякие


Та сама фігня зі старшою. Намагаюсь донести думку, що навчання - це особиста відповідальність за власне майбутнє, а не "навісили зверху і вимагають, тож коли можу, я з цього з'їзджаю". Зі скрипом, але щось наче змінюється. Побачимо, як далі буде.
Страшно - це коли ти вбиваєш в собі Людину. Не можна керуватись страхом, коли вирішується твоя доля.
Ставлюся з відвертим презирством до будь-кого, хто підтримує нинішній владний режим хоча б за допомогою слів типу "всі вони однакові" або вірою в телевізійні новини.
Не жалію і не співчуваю тим, хто трясучись робить проти власної совісті те, що велено зверху, оправдуючись тяжкою долею чи необхідністю зберегти роботу.
Я не повинна жити за правилами тих, хто продав і далі продає майбутнє наших дітей за гречку або за свій страх. І тим паче не повинна їх за це поважати.
Покинула форум, бо не хочу більше годувати тролів, та ще й за підтримки модератором.
Тяпа

Тяпа

Имя: Наталия
Группа: Хранитель форума
Сообщений: 14438
Регистрация: 10.01.2011
Заходил(а): 08.03.2024
Город: Николаев
Район: Центральный
Телефон: 099 050 8599
Тяпа
Хранитель форума
   28 сентября 2012
Цитата: #9550 Синий бублик 27 сентября 2012, 16:28
я столкнулась с тем, что дочка ничего не запоминает из урока. Вроде сидит и слушает, но ничего не остается в голове. Мне приходится каждую тему объяснять ей самостоятельно. метрические системы,виды предложений-все рассказываю ей я. и схватывает она на лету. Почему так? как исправить? уроки делает более-менее самостоятельно, иногда советуется со мной

Вчера узнала, что мой ребенок на уроке хронически витает где-то очень далеко, почти руку не поднимает и не пишет тогда, когда пишут все. Собственно, уроки у нас с самого начала делались долго - очень много отвлекался, но выяснилось, что и в школе ситуация не фонтан.
Поговорили с ним вчера все - каждый по-своему, ребенок пообещал, что исправится, но опять был таким же рассеянным....
А сегодня в руки случайно попала книжка, которую нам очень рекомендовала школьный психолог: Заряна и Нина Некрасовы "Перестаньте детей воспитывать - помогите им расти" и там обнаружила аккурат нашу ситуацию.
Думаю, многим это будет интересно и полезно почитать:

Когда загоняют в угол, можно стать биссектрисой, опуститься до медианы, веря в то, что третьего не дано. А оно есть, и зовут её – высота. (с) А.Попов

¡иɯʎdʞ ин ʞɐʞ 'ɐнɔɐdʞǝdu qнεиЖ))


Синий бублик

Синий бублик

Имя: Лера
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 3313
Регистрация: 17.01.2011
Заходил(а): 25.06.2018
Город: Николаев
Район: Центральный
Синий бублик
VIP пользователь
   29 сентября 2012
я кстати все эти рекомендации негласно ввела в наш режим. не помогает)))
Тяпа

Тяпа

Имя: Наталия
Группа: Хранитель форума
Сообщений: 14438
Регистрация: 10.01.2011
Заходил(а): 08.03.2024
Город: Николаев
Район: Центральный
Телефон: 099 050 8599
Тяпа
Хранитель форума
   29 сентября 2012
Цитата: #9550 Синий бублик 29 сентября 2012, 08:13
я кстати все эти рекомендации негласно ввела в наш режим. не помогает)))

Да у нас на первый взгляд тоже все этим пунктам соответствовало, но если хорошенько разобраться, то не все так хорошо. Вот вспомнила, что школьный психолог рекомендовала первое школьное время укладывать ребенка около 20 часов. Как-то пропустила мимо ушей как нечто нереальное, а вчера спросила малого, не хочется ли ему спать днем после школы - ответил, что да, очень. Причем это никак не было заметно с его активностью. Мы часто вообще до 9 вечера гуляем.
Еще вспомнилось, что последний месяц наш папа сидит дома и решил заняться дисциплиной со многими ограничениями в качестве наказания (например, периодически запрещал смотреть мультики и кататься на роликах-велосипедах). Он же целыми днями смотрит телевизор от нечего делать - с этим, конечно, проблема. Но поговорила - и вчера он второй раз в жизни сыграл с детьми с настольную игру и наконец согласился заклеить камеру у велосипеда, который принципиально не чинил, требуя хорошего поведения.
И еще немало проколов нашла, на которые внимания не обращала. А дыхательная гимнастика и правда будет очень на пользу в любом случае.
Когда загоняют в угол, можно стать биссектрисой, опуститься до медианы, веря в то, что третьего не дано. А оно есть, и зовут её – высота. (с) А.Попов

¡иɯʎdʞ ин ʞɐʞ 'ɐнɔɐdʞǝdu qнεиЖ))


Синий бублик

Синий бублик

Имя: Лера
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 3313
Регистрация: 17.01.2011
Заходил(а): 25.06.2018
Город: Николаев
Район: Центральный
Синий бублик
VIP пользователь
   29 сентября 2012
кстати,Ульянка весь первый класс почти всегда днем засыпала. упиралась, но...)) сейчас пока еще не было таких случаев, но спать четко в 9 часов
тв у нас нет, ноут один на всех,детям полчаса на нем выпадает периодически. восресение у нас всегда выходной от всех дел и день развлечений.
после школы обязательно полчаса поваляться с книжкой, отдохнуть
Аннушка

Аннушка

Имя: Анна
Группа: Администратор
Сообщений: 15378
Регистрация: 20.10.2009
Заходил(а): 06.01.2021
Город: Николаев
Район: Центральный
Аннушка
Администратор
   11 октября 2012
Я начинаю укладывать в 21-00.
В 21-30 уже в постели... еще минут двадцать слушает аудиосказки и засыпает.

Для нас это прогресс.. раньше начинали ложиться в 23-00
Просматривают эту тему:

Forum