• (1) Поддержать автора
  • Поделиться

Вибір освіти нашим дітям після школи

jozh   
VIP пользователь   
10 января 2013 9183 70
Може, мені ще й зарано трохи про це думати, але я стараюсь по можливості наперед бути готовою у серйозних питаннях.
Зараз почала зі старшою донькою обговорювати шляхи отримання подальшої освіти. З напрямком ми майже гарантовано визначилися - педагогічний. Тут все сходиться: і відповідні здібності, і інтереси дитини, і можливість більш-менш широкого подальшого застосування в плані роботи. На вищу освіту зразу після школи ми поки що не розраховуємо (хоча хтозна, чи до кінця школи не змінимо думку), а далі життя покаже. Так що зупинилися поки що на варіанті середньо-спеціальної, чи то після 9-го класу, чи то після 11-го, ще не визначилися. Зараз донька у сьомому класі, тож часу в нас поки що достатньо.
Ну і порилася я щодо педучилищ та спеціалізованих коледжів, в принципі, є досить непогані варіанти більш-менш близько від нашого міста, які за відгуками дають якісну освіту, тобто все складається начебто чудово.
Але постає питання оплати. Є варіант на бюджет, відповідно то буде безкоштовно, але очевидно, що поступити буде складніше, і є варіант на платній основі, в нашому випадку то буде близько 5000 грн. на рік (це на сьогодні, а через кілька років може бути й більше). В принципі, таку суму ми осилимо, але бюджетний варіант мені подобається набагато більше, зрозуміло.   Ми-то вже собі поставили за мету якнайкраще підтягнути відповідні предмети, щоб з блиском поступити саме на бюджет, але мені хотілося б почути ще досвідчений мамочок, які проходили подібні задачі останніми роками. Бо ми з чоловіком вчилися, по суті, ще у зовсім інших умовах, коли безкоштовна вища освіта була нормою. А зараз дуже багато чого змінилося, і мені елементарно хочеться знати, як воно відбувається зараз.

Приблизний список питань, які мене цікавлять:
1. Наскільки реально взагалі поступити на бюджет, чи там місця забивають всі "свої", пільговики і таке інше?
2. Як краще/легше/вигідніше поступати, після 9-го чи після 11-го класу?
3. Якщо дитина поступає після 9-го, чи там є якийсь контроль над по суті ще неповнолітніми, чи повний бардак? Чи то залежить від закладу, і треба дізнаватись окремо?
4. Чи можна хоч трохи вірити тим відгукам в інтернеті, чи на сьогоднішній день середньо-спеціальна освіта вже в повному розвалі, і я дарма надіюсь, що це хороше рішення?
5. Чи можна надіятися на гуртожиток, чи треба ще й за житло буде думати? Чи знову ж таки, це залежить від закладу?
6. З якими проблемами стикнулись при поступанні та подальшому навчанні, до чого мені треба бути готовою?
7. Може, ще щось корисне хто скаже. Не обов'язково лише про середньо-спеціальну, можна і про вищу казати. Ну і запрошую всіх інших до обговорення теми взагалі.
Страшно - це коли ти вбиваєш в собі Людину. Не можна керуватись страхом, коли вирішується твоя доля.
Ставлюся з відвертим презирством до будь-кого, хто підтримує нинішній владний режим хоча б за допомогою слів типу "всі вони однакові" або вірою в телевізійні новини.
Не жалію і не співчуваю тим, хто трясучись робить проти власної совісті те, що велено зверху, оправдуючись тяжкою долею чи необхідністю зберегти роботу.
Я не повинна жити за правилами тих, хто продав і далі продає майбутнє наших дітей за гречку або за свій страх. І тим паче не повинна їх за це поважати.
Покинула форум, бо не хочу більше годувати тролів, та ще й за підтримки модератором.
svetlya4ok

svetlya4ok

Имя: Светлана
Группа: Активный пользователь
Сообщений: 364
Регистрация: 31.01.2011
Заходил(а): 08.02.2019
Город: Николаев
Район: Ленинский - ЮТЗ
svetlya4ok
Активный пользователь
   10 января 2013
Моя сестра вступала в 2007 році до нашого педу (Миколаївського національного ім.Сухомлинського) на прикладну лунгвістику. Вступила сама, без блату та хабарів, на бюджет.  Я свого часу, у 2002, теж вступила до педу на філфак на бюджет сама. Майже ніхто в це не вірить, але це факт, якщо маєш знання, то це можливо, тим більше зараз, коли можна вступати одночасно в декілька навчальних закладів. А взагалі, все залежить від конкретного навчального закладу, від конкурсу на конкретну спеціальність і т.п. А щодо подальших "нюансів" в навчанні, то я провчилась 6 років реально майже безкоштовно, не рахуючи зборів на квіти на екзамени та подарунку вузу на випускний, а от те, що там відбувалось вже коли моя сестра закінчувала цей виш, то це на голову не налазить. Це при тому, що вона навчалась добре. Але я думаю, що всі навчальні заклади різні, це залежить від їх керівництва. А за той час, поки ваша донька закінчить школу, ще все зміниться не раз, і в мережі училищ та коледжів теж, може, наш міністр освіти взагалі їх скасує, або академіями зробить, хто його знає, він чоловік цікавий... ))
@Цветочек@

@Цветочек@

Имя: Tatyana
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 5071
Регистрация: 07.11.2009
Заходил(а): 30.01.2018
Город: Николаев
Район: Ленинский - ЮТЗ
@Цветочек@
VIP пользователь
   10 января 2013
Цитата: #10156 jozh 10 января 2013, 18:31


Приблизний список питань, які мене цікавлять:
1. Наскільки реально взагалі поступити на бюджет, чи там місця забивають всі "свої", пільговики і таке інше?

 Моя племянница недобрала при потуплении на бюджет несколкьо балов, год проучилась на контракте, по итогу года на второй курс перевели на бюджет, вот диплом защищает на бюджете

Учится в НКИ, факультет точно название не знаю, с програмирование связано как-то

Китиха

Китиха

Имя: Елена
Группа: Модератор
Сообщений: 9161
Регистрация: 05.01.2011
Заходил(а): 18.04.2021
Город: Николаев
Район: Центральный
Телефон: 0675978483
Китиха
Модератор
   10 января 2013
1. Наскільки реально взагалі поступити на бюджет, чи там місця забивають всі "свої", пільговики і таке інше?
Реально. Приєднуюсь до думки, що багато залежить від закладу та престижності спеціальності. Ви ж розумієте, що педагогічне училище в Новому Бузі це одне, а міжнародні відносини Ун. ім. Шевченка дещо інше.

2. Як краще/легше/вигідніше поступати, після 9-го чи після 11-го класу?
На мій погляд, легше після 11, бо по прийом за результатами тестів. Хоча за 9 нічого не можу сказати.

3. Якщо дитина поступає після 9-го, чи там є якийсь контроль над по суті ще неповнолітніми, чи повний бардак? Чи то залежить від закладу, і треба дізнаватись окремо?

Знов таки від закладу.

4. Чи можна хоч трохи вірити тим відгукам в інтернеті, чи на сьогоднішній день середньо-спеціальна освіта вже в повному розвалі, і я дарма надіюсь, що це хороше рішення?


Якщо націлюватись взагалі, колись, все-таки на вищу, то, моя думка, відразу до ВНЗ і поступати, а то два рази одне й те саме. І дитина може розхолонути до подальшого навчання, отримавши вже диплом молодшого спеціаліста.

5. Чи можна надіятися на гуртожиток, чи треба ще й за житло буде думати? Чи знову ж таки, це залежить від закладу?

Можна, але що це буде за гуртожиток і навчання знов залежить від закладу, коменданта, контингенту тощо. Хороший гуртожиток може навіть краще, ніж окрема квартира. Особливо для малої ще дитини, під наглядом буде.

6. З якими проблемами стикнулись при поступанні та подальшому навчанні, до чого мені треба бути готовою?

Ми зтикнулись з необхідністю раптом дорослішати, обходитись без няньок, до яких він звик (я, класний керівник, вчителі). В ліцеї підштовхували вчитися, допомагали, а в ВНЗ відповідай сам за себе, ніхто вмовляти вчитися не буде.
jozh

jozh

Имя: Н
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 6265
Регистрация: 26.05.2011
Заходил(а): 17.12.2013
Город: Николаев
jozh
VIP пользователь
   10 января 2013
Цитата: #10156 Китиха 10 января 2013, 20:01
Ви ж розумієте, що педагогічне училище в Новому Бузі це одне, а міжнародні відносини Ун. ім. Шевченка дещо інше.
На мій погляд, легше після 11, бо по прийом за результатами тестів. Хоча за 9 нічого не можу сказати.
Новобузьке училище мені теж щось дуже сумнівним є, але я поки що його не відкидала повністю. Кажете, не варто й думати?
А так поки що розглядаємо Уманський коледж та Кременчуцьке педучилище, і про ці я й сама чула, що вони досить хороші (в усякому випадку були, але хтозна, чи не зіпсувалися з часом).
Оце ці три від нас більш-менш нормально за відстанню, а решта далекувато вже, не хотілося б.
Та прийом у всі три не за тестами, а екзамени. Що після 9-го, що після 11-го. У всякому випадку так написано на сайтах цих закладів, про вступні кампанії 2012 року.
Страшно - це коли ти вбиваєш в собі Людину. Не можна керуватись страхом, коли вирішується твоя доля.
Ставлюся з відвертим презирством до будь-кого, хто підтримує нинішній владний режим хоча б за допомогою слів типу "всі вони однакові" або вірою в телевізійні новини.
Не жалію і не співчуваю тим, хто трясучись робить проти власної совісті те, що велено зверху, оправдуючись тяжкою долею чи необхідністю зберегти роботу.
Я не повинна жити за правилами тих, хто продав і далі продає майбутнє наших дітей за гречку або за свій страх. І тим паче не повинна їх за це поважати.
Покинула форум, бо не хочу більше годувати тролів, та ще й за підтримки модератором.
alisa

alisa

Имя: alisa
Группа: мати-єхидна
Сообщений: 18417
Регистрация: 22.10.2009
Заходил(а): 15.07.2023
Город: Николаев
Район: Центральный
alisa
мати-єхидна
   10 января 2013
Що не так із Новобузьким училищем?
Половина моєї родини там вчилась, моя мама, брат та дві сестри його закінчили. 

Не твоя вина – що ти батька свого син
А твоя біда – не вміти бути ним
jozh

jozh

Имя: Н
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 6265
Регистрация: 26.05.2011
Заходил(а): 17.12.2013
Город: Николаев
jozh
VIP пользователь
   10 января 2013
Цитата: #10156 alisa 10 января 2013, 20:45
Що не так із Новобузьким училищем?
Половина моєї родини там вчилась, моя мама, брат та дві сестри його закінчили. 

Я маю лише інформацію з інету, нариту протягом приблизно півгодини. Їх сайт, м'яко кажучи, дуже убогий (не за яскравістю дизайну суджу, а за наповненням), з інших джерел також мінімум інформації, плюс навчання лише після 9-го класу (після 11-го немає). Тому й сумнівно стало, але остаточні висновки я ще не робила, само собою.

Можете більш-менш розказати про це училище, якщо Ви в курсі справ? В першу чергу цікавить якість навчання як такого, тобто чи дають хорошу базу знань та навичок? Який там педколектив, а також, чи є у них такі прямі зв'язки з якимись педвузами (я знаю, інколи так роблять, що після якогось конкретного училища/технікума/коледжа легше приймають в якийсь конкретний вуз, типу по домовленості, якось так) і як сприймають потенційні роботодавці випускників цього училища? Може, ще щось розкажете корисне.

Якщо хтось ще знає або про Новобузьке училище, або про Уманське чи Кременчуцьке, також буду вдячна, якщо поділиться.
Страшно - це коли ти вбиваєш в собі Людину. Не можна керуватись страхом, коли вирішується твоя доля.
Ставлюся з відвертим презирством до будь-кого, хто підтримує нинішній владний режим хоча б за допомогою слів типу "всі вони однакові" або вірою в телевізійні новини.
Не жалію і не співчуваю тим, хто трясучись робить проти власної совісті те, що велено зверху, оправдуючись тяжкою долею чи необхідністю зберегти роботу.
Я не повинна жити за правилами тих, хто продав і далі продає майбутнє наших дітей за гречку або за свій страх. І тим паче не повинна їх за це поважати.
Покинула форум, бо не хочу більше годувати тролів, та ще й за підтримки модератором.

MASHUTKA

Имя: MASHUTKA
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 1041
Регистрация: 23.10.2009
Заходил(а): 21.10.2019
Город: Николаев
Район: Ленинский
Телефон: +380938353633
MASHUTKA
VIP пользователь
   10 января 2013

У меня еще очень свежи воспоминания , поступали летом 2012  после 11 го класса в вуз Было сложно,т.к. явного направления не было ( есть же дети которые с 5-ти лет хотят быть космонавтами)))) В нашем городе поступить на бюджет очень даже реально, но смотря в какой вуз Например, в НКИ в этом году на тех.специальности  поступали с очень смешными баллами В Могилянку поступить посложнее)) Но для начала надо определиться чего вы хотите - просто бесплатного высшего образования, тогда это легко, а если конкретно идти на что-то более-менее перспективное и желанное,то здесь уже надо потрудиться, но шансы тоже есть

Теперь конкретно 

1.Очень даже реально!

2.Поступать после 9-го легче,т.к. основная масса "сильных " детей остается дальше в школе Выгоднее ли, вопрос... Вы получите бесплатное среднее спец.образование, а за высшее уже прийдется платить Но, после техникума можно поступать на 2-3 курс, если идешь по специальности и не надо здавать ЗНО

3. не подскажу

4. Мое мнение, если у ребенка есть желание,а у вас возможность, идите в вуз 

5. Общежития в основном есть у всех и знаю,что первокурсников стараются поселить всех 

А вообще, я вас понимаю, сама такая была Когда дочка была в 8-м классе, хотела записаться к психологу на тест по проф.ориентации, с меня посмеялись и сказали  - Мама, расслабтесь и не мучайте ребенка, он еще не созрел для этого ( это была наша Аля)

Может кого-то что-то конкретно интересует, спрашивайте, пока еще помню)))

Kori

Kori

Имя: Ольга
Группа: Помощник на форуме
Сообщений: 5588
Регистрация: 11.01.2011
Заходил(а): 21.04.2022
Город: Николаев
Район: Ленинский
Kori
Помощник на форуме
   10 января 2013
Поддержу мнение, что на бюджет поступить вполне реально. Оба старших сына моего мужа поступили в университеты абсолютно бесплатно. Один в позапрошлом году закончил аграрку, второй учится на втором курсе.
Мне всегда 18... Все остальное – стаж!
Счастье - это когда люди, которые вам не подходят...к вам не подходят...

MASHUTKA

Имя: MASHUTKA
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 1041
Регистрация: 23.10.2009
Заходил(а): 21.10.2019
Город: Николаев
Район: Ленинский
Телефон: +380938353633
MASHUTKA
VIP пользователь
   10 января 2013
Цитата: #10156 Китиха 10 января 2013, 20:01
Ми зтикнулись з необхідністю раптом дорослішати, 
О, это да! А еще цену деньгам узнали, узнали,что продукты дорогие, что если чего-то хочется не запланированного,то в чем-то где-то надо урезать)))
alisa

alisa

Имя: alisa
Группа: мати-єхидна
Сообщений: 18417
Регистрация: 22.10.2009
Заходил(а): 15.07.2023
Город: Николаев
Район: Центральный
alisa
мати-єхидна
   10 января 2013
Дивно Ви цікавились закладом, скажу я Вам. 
Його повна назва Новобузький педагогічний коледж Миколаївського державного педагогічного університету. 
Гадаю, очевидно, з яким ВНЗ він пов"язаний. 
Ось тут я бачу відгуки, це перше посилання по пошуку в гуглі. 
http://www.osvita.com.ua/ua/colleges/1017/


з.і. Розповідати бажання нема після того, як ви на порожньому місці просто так назвали його сумнівним, без жодної на те причини після того, як Олена просто згадала його назву.  Сумнівне, сайт не подобається - то не йдіть, більше мені додати нема чого.  
Не твоя вина – що ти батька свого син
А твоя біда – не вміти бути ним
jozh

jozh

Имя: Н
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 6265
Регистрация: 26.05.2011
Заходил(а): 17.12.2013
Город: Николаев
jozh
VIP пользователь
   10 января 2013
Цитата: #10156 alisa 10 января 2013, 21:07
з.і. Розповідати бажання нема після того, як ви на порожньому місці просто так назвали його сумнівним, без жодної на те причини після того, як Олена просто згадала його назву.  Сумнівне, сайт не подобається - то не йдіть, більше мені додати нема чого.  
А по-моєму, Ви просто на рівному місці в позу встали, нібито я Вас особисто зачепила... Ну, право Ваше.
Сумніви - це і є сумніви, тобто немає визначеності у оцінці.
Страшно - це коли ти вбиваєш в собі Людину. Не можна керуватись страхом, коли вирішується твоя доля.
Ставлюся з відвертим презирством до будь-кого, хто підтримує нинішній владний режим хоча б за допомогою слів типу "всі вони однакові" або вірою в телевізійні новини.
Не жалію і не співчуваю тим, хто трясучись робить проти власної совісті те, що велено зверху, оправдуючись тяжкою долею чи необхідністю зберегти роботу.
Я не повинна жити за правилами тих, хто продав і далі продає майбутнє наших дітей за гречку або за свій страх. І тим паче не повинна їх за це поважати.
Покинула форум, бо не хочу більше годувати тролів, та ще й за підтримки модератором.

MASHUTKA

Имя: MASHUTKA
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 1041
Регистрация: 23.10.2009
Заходил(а): 21.10.2019
Город: Николаев
Район: Ленинский
Телефон: +380938353633
MASHUTKA
VIP пользователь
   10 января 2013
Еще совет - все учебные заведения, в течении года проводят дни открытых дверей  Информация о дате заранее выкладывается на сайте уч.заведения Вы своими глазами увидите вуз, преподавателей, спросите обо всем, что интересует А мы еще и с первокурсниками пообщались, тоже очень познавательно)) и в общежитие проехали...
jozh

jozh

Имя: Н
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 6265
Регистрация: 26.05.2011
Заходил(а): 17.12.2013
Город: Николаев
jozh
VIP пользователь
   10 января 2013
Цитата: #10156 MASHUTKA 10 января 2013, 21:48
Еще совет - все учебные заведения, в течении года проводят дни открытых дверей  Информация о дате заранее выкладывается на сайте уч.заведения Вы своими глазами увидите вуз, преподавателей, спросите обо всем, что интересует А мы еще и с первокурсниками общались, тоже очень познавательно))
Ага, про ДВД я вже думала, але то явно є сенс вже в останній рік навчання, не раніше. А от щодо поспілкуватися з першокурсниками дякую, я про це й не подумала, чудова думка!
Страшно - це коли ти вбиваєш в собі Людину. Не можна керуватись страхом, коли вирішується твоя доля.
Ставлюся з відвертим презирством до будь-кого, хто підтримує нинішній владний режим хоча б за допомогою слів типу "всі вони однакові" або вірою в телевізійні новини.
Не жалію і не співчуваю тим, хто трясучись робить проти власної совісті те, що велено зверху, оправдуючись тяжкою долею чи необхідністю зберегти роботу.
Я не повинна жити за правилами тих, хто продав і далі продає майбутнє наших дітей за гречку або за свій страх. І тим паче не повинна їх за це поважати.
Покинула форум, бо не хочу більше годувати тролів, та ще й за підтримки модератором.

MASHUTKA

Имя: MASHUTKA
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 1041
Регистрация: 23.10.2009
Заходил(а): 21.10.2019
Город: Николаев
Район: Ленинский
Телефон: +380938353633
MASHUTKA
VIP пользователь
   10 января 2013
И еще вспомнила - у всех уч.заведений есть группы в Контакте, тоже море информации от реальных людей
oksi

oksi

Имя: Оксана
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 3818
Регистрация: 20.01.2010
Заходил(а): 24.07.2022
Город: Николаев
Район: Ленинский - ЮТЗ
Телефон: 0635949898
oksi
VIP пользователь
   10 января 2013
Наташа, в Педин реально поступить на бюджет. Можно после 9 класса пойти в колледж при педине, а потом на 3 курс института, более детально надо узнавать. Так как филиал Мечникова соединили с Педином, то и их колледж перешел тоже. Одноклассник сына  сейчас после этого колледжа учится на четвертом курсе в Педине.
Сын по тестам ЗНО прошел на бюджет в Педин, но категорично отказался там учиться, пошел в Могилянку.
Все под одним небом живём, но горизонт у всех разный...
Все орфографические ошибки в моих ответах - исключительная вина моего безграмотного компьютера. Откуда он берет такие буквы и почему пропускает другие, я не знаю.
svetlya4ok

svetlya4ok

Имя: Светлана
Группа: Активный пользователь
Сообщений: 364
Регистрация: 31.01.2011
Заходил(а): 08.02.2019
Город: Николаев
Район: Ленинский - ЮТЗ
svetlya4ok
Активный пользователь
   10 января 2013
Цитата: #10156 alisa 10 января 2013, 21:07
Дивно Ви цікавились закладом, скажу я Вам. 
Його повна назва Новобузький педагогічний коледж Миколаївського державного педагогічного університету. 

Якщо вже на те пішло, то його повна назва Комунальний вищий навчальний заклад "Новобузький педагогічний коледж". Миколаївського державного педагогічного університету теж уже не існує  Тепер він Миколаївський національний університет ім.Сухомлинського. 
alisa

alisa

Имя: alisa
Группа: мати-єхидна
Сообщений: 18417
Регистрация: 22.10.2009
Заходил(а): 15.07.2023
Город: Николаев
Район: Центральный
alisa
мати-єхидна
   10 января 2013
Цитата: #10156 svetlya4ok 10 января 2013, 22:26
Якщо вже на те пішло, то його повна назва Комунальний вищий навчальний заклад "Новобузький педагогічний коледж". Миколаївського державного педагогічного університету теж уже не існує  Тепер він Миколаївський національний університет ім.Сухомлинського. 
Думаєте, від зміни назви ці два навчальні заклади розірвали зв"язки?


Щодо бюджету - якщо в людини є мізки, то вона вступить на бюджет легко. А якщо ще й додати старанність...
Я двічі вступала в Могилянку і двічі успішно при досить великому конкурсі. А нині конкурсів практично ніде нема, бо вступають діти 90-х років народження, яких дуже мало. Хіба що тільки найпрестижніші  ВНЗ збирають нині конкурси. 
Не твоя вина – що ти батька свого син
А твоя біда – не вміти бути ним
Китиха

Китиха

Имя: Елена
Группа: Модератор
Сообщений: 9161
Регистрация: 05.01.2011
Заходил(а): 18.04.2021
Город: Николаев
Район: Центральный
Телефон: 0675978483
Китиха
Модератор
   11 января 2013
Цитата: #10156 alisa 10 января 2013, 20:45
Що не так із Новобузьким училищем?
Половина моєї родини там вчилась, моя мама, брат та дві сестри його закінчили. 

Просто це єдине педагогічне училище, яке я знаю на слуху. Тепер ще Уманське і Кременчуцьке буду знати
alisa

alisa

Имя: alisa
Группа: мати-єхидна
Сообщений: 18417
Регистрация: 22.10.2009
Заходил(а): 15.07.2023
Город: Николаев
Район: Центральный
alisa
мати-єхидна
   11 января 2013
Цитата: #10156 Китиха 11 января 2013, 09:34
Просто це єдине педагогічне училище, яке я знаю на слуху. Тепер ще Уманське і Кременчуцьке буду знати
До мене це вже потім дійшло :))) Як до удава на третю добу. 

Не твоя вина – що ти батька свого син
А твоя біда – не вміти бути ним
Просматривают эту тему:

Forum