• 0 Поддержать автора
  • Поделиться

Іноземне всиновлення - чи варто заборонити?

jozh   
VIP пользователь   
23 декабря 2012 3161 21
Думаю, зараз багато хто вже чув про новоприйнятий закон в Росії щодо заборони всиновлення дітей американцями. Шуму і суперечок зараз багато, і більшість дуже негативно налаштована щодо цього закону.

А я ось приміряла ситуацію на нашу країну і задумалась. Мабуть, я була б за те (хоча і не твердо ще впевнена у цьому), щоб іноземне (а не лише американське) всиновлення заборонили б і у нас. За вийнятком хіба що всиновлення іноземними родичами, тут все нормально.

Аргументи:
1. Іноземці, у більшості своїй, мало чим відрізняються від наших людей, і також в першу чергу хочуть здорових і маленьких. А таких дітей вже прекрасно розбирають і у нас.
2. Як наслідок цього, багатьом дітям приписують зайві діагнози, і здорові діти прекрасно ідуть на іноземне всиновлення. Бо приписаний діагноз відлякує наших потенційних кандидатів, а не всі знають, що можна зробити незалежне обстеження. До того ж, якщо вже на дитину поклали око як на потенційний "товар" для іноземців за гроші, то будуть ставити перепони і щодо такого обстеження, і в інших питаннях.
3. Серед старших дітей теж забирають не всіх - а кращих. Тобто таких, які потрібні й нашій країні (хай це навіть звучить егоїстично). І таких знову ж таки прекрасно розбирають по сім'ям і у нас - хай не на всиновлення, але в прийомні сім'ї чи ДБСТ.
4. Справді хворі діти. Можливо, я занадто цинічна, але мені сумнівно, щоб у массовому варіанті іноземці були настільки з великими серцями, щоб їхати кудись у іншу країну, проходити купу таких складнощей, щоб отримати собі додому дитину з серйозними проблемами. Так, є і такі люди, - але вони швидше вийняток. А у масовому варіанті це або у найкращому випадку полегшення у податках (в багатьох країнах є таке), або така собі домашня тваринка, а то й щось страшне, чого уявляти не хочеться. Ну не знаю, можливо, я занадто погано думаю про людей...

Чесно, я б заборонила. В першу чергу через п.2.
Але!!! Зразу скажу, що паралельно з забороною (або ще до неї) треба вирішити одне суттєве питання, а саме щодо лікування хворих дітей. Я впевнена, що решта категорій дітей і з нинішніми правилами зможуть влаштовуватися по сім'ям (по статистиці зараз основна маса невлаштованих дітей - це підлітки, і тому років через п'ять-шість це питання різко втратить актуальність - а нових підлітків буде все-таки різко менше, їх можна буде влаштувати). А от щодо хворих - є багато хвороб, які можна відносно просто вилікувати, якщо зробити це вчасно (порок серця, заяча губа тощо), треба лише кошти. Державі під силу це зробити, на відміну від окремої сім'ї. Після операцій дитина практично нічим вже не відрізнятиметься від інших дітей, а отже, отримає прекрасний шанс на сім'ю і у нашій країні. Також є категорія дітей з невиліковними хворобами, але які по сути вимагають лише прийому якихось ліків чи там якихось періодичних процедур (наприклад, ВІЛ) - якби держава взяла на себе обов'язок безкоштовно надавати потрібні якісні ліки та процедури (або грошовий еквівалент, але контролювати), то теж більшість з дітей знайшли б сім'ї і у нас. Залишиться якийсь процент дітей з дуже складними діагнозами - але  скажіть мені, яка ймовірність, що хтось із іноземців захоче їх взяти з добрими намірами? Дуже мала... Для них би краще зробити такі дитбудинки малої комплектації, максимум теж до 10-20 дітей, з наближеною до сімейної атмосфери.
Можливо, я оптиміст, але мені здається, що це все відносно легко зробити за умови, якби у нашої влади було на це бажання.

Запрошую до дискусії.
Тільки прошу, не треба писати щось у стилі "забрати останній шанс у дітей на нормальне життя, бо в нашій країні жити неможливо" - я патріот.   Так, я вважаю, що нашим дітям краще залишатися на рідній Батьківщині, і мене дійсно "жаба давить" щодо кожної дитини, яку забрали кудись звідси.
Страшно - це коли ти вбиваєш в собі Людину. Не можна керуватись страхом, коли вирішується твоя доля.
Ставлюся з відвертим презирством до будь-кого, хто підтримує нинішній владний режим хоча б за допомогою слів типу "всі вони однакові" або вірою в телевізійні новини.
Не жалію і не співчуваю тим, хто трясучись робить проти власної совісті те, що велено зверху, оправдуючись тяжкою долею чи необхідністю зберегти роботу.
Я не повинна жити за правилами тих, хто продав і далі продає майбутнє наших дітей за гречку або за свій страх. І тим паче не повинна їх за це поважати.
Покинула форум, бо не хочу більше годувати тролів, та ще й за підтримки модератором.
alisa

alisa

Имя: alisa
Группа: мати-єхидна
Сообщений: 18417
Регистрация: 22.10.2009
Заходил(а): 15.07.2023
Город: Николаев
Район: Центральный
alisa
мати-єхидна
   23 декабря 2012
Закон прийнято не з турботи про дітей, а типу в помсту за "Акт Магнітського". Будуть американці всиновлювати африканських дітей, для колір шкіри не принциповий. Переживуть, що тут скажеш. 

Кремль довго тужився, думав, як би відповісти на те, що Америка заборонила в"їзд певним російським чиновникам на свою територію і Європа цю тенденцію підхопила, хоч і не з таким розмахом. І відповів. Ну нехай ще щось вигадають із фінською владою, яка їх мала на увазі. Цікаво, чим вони їм мститись будуть... 

Не твоя вина – що ти батька свого син
А твоя біда – не вміти бути ним
jozh

jozh

Имя: Н
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 6265
Регистрация: 26.05.2011
Заходил(а): 17.12.2013
Город: Николаев
jozh
VIP пользователь
   23 декабря 2012
В Росії трохи інша ситуація з дітьми-сиротами - їх там дуже багато, і маленьких, і яких хочте. Там дійсно заборона виглядає дико, і що там чисто політична помста - це очевидно.
Та я не про Росію, то лише привід.
Я б хотіла обговорити ситуацію в нашій країні, а не в Росії.
Страшно - це коли ти вбиваєш в собі Людину. Не можна керуватись страхом, коли вирішується твоя доля.
Ставлюся з відвертим презирством до будь-кого, хто підтримує нинішній владний режим хоча б за допомогою слів типу "всі вони однакові" або вірою в телевізійні новини.
Не жалію і не співчуваю тим, хто трясучись робить проти власної совісті те, що велено зверху, оправдуючись тяжкою долею чи необхідністю зберегти роботу.
Я не повинна жити за правилами тих, хто продав і далі продає майбутнє наших дітей за гречку або за свій страх. І тим паче не повинна їх за це поважати.
Покинула форум, бо не хочу більше годувати тролів, та ще й за підтримки модератором.
Синий бублик

Синий бублик

Имя: Лера
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 3313
Регистрация: 17.01.2011
Заходил(а): 25.06.2018
Город: Николаев
Район: Центральный
Синий бублик
VIP пользователь
   23 декабря 2012
а какие "недобрые" намерения могут быть у американцев, усыновляющих детей?

я против такого закона
mamatanya

mamatanya

Имя: mamatanya
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 8122
Регистрация: 17.04.2010
Заходил(а): 15.06.2019
Город: Николаев
Район: Центральный
Телефон: 063 491 2019
mamatanya
VIP пользователь
   23 декабря 2012
заборонити легко, а от зробити все те, про що Ви писали ... де ж те бажання у влади взяти? почнати треба саме з цих змін, а не з заборони. заборона - це вже останній крок, коли всіх дітей по сім"ям розберуть, і майже нікого в дитбудинках не залишиться.
alisa

alisa

Имя: alisa
Группа: мати-єхидна
Сообщений: 18417
Регистрация: 22.10.2009
Заходил(а): 15.07.2023
Город: Николаев
Район: Центральный
alisa
мати-єхидна
   23 декабря 2012
Не думаю, що в Україні у відсотковому відношенні менше покинутих дітей. Якщо вони нікому не потрібні тут, але потрібні там - чому б ні. 
Не твоя вина – що ти батька свого син
А твоя біда – не вміти бути ним
Аннушка

Аннушка

Имя: Анна
Группа: Администратор
Сообщений: 15378
Регистрация: 20.10.2009
Заходил(а): 06.01.2021
Город: Николаев
Район: Центральный
Аннушка
Администратор
   23 декабря 2012
я против такого закона.

Одно время часто ездила в Дом Малютки и общалась через инет с одной семьей из Франции (кстати они давно переехали из Украины) и очень хотели малыша именно из Украины...

Познакомились после того, как они отозвались помочь вещами для нашего Дома малютки.. Начали общаться.

Сколько я не пыталась им помочь.. это так было сложно.. очень сложная процедура....

а дети продолжают жить в детских домах без родителей.

п.с. если б у нас за ними очередь стояла - то не вопрос.
Aksenja

Aksenja

Имя: Оксана
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 1384
Регистрация: 27.10.2011
Заходил(а): 29.11.2018
Город: Николаев
Район: Центральный - Варваровка
Телефон: 0639467393
Aksenja
VIP пользователь
   23 декабря 2012
прежде чем запрещать, необходимо предоставлять для этих деток ве необходимое, а не 5 грн. в день на питание. Я лично присутствовала при процедуре усыновления американской парой мальчика, больного ДЦП. И представьте себе, у них эта болезнь лечиться, так как их сын болел тоже этой болезнью и она отступила, став практически незаметной для окружающих.  
Есть замена интернету! Выйдешь на улицу, бабульки на лавочках тебе и оценку поставят, и комментарий добавят, и статус прикрепят…
jozh

jozh

Имя: Н
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 6265
Регистрация: 26.05.2011
Заходил(а): 17.12.2013
Город: Николаев
jozh
VIP пользователь
   23 декабря 2012
Цитата: #10070 Аннушка 23 декабря 2012, 21:59
а дети продолжают жить в детских домах без родителей.

п.с. если б у нас за ними очередь стояла - то не вопрос.
Черги ВЖЕ є, і немалі. На сьогодні за статистикою в середньому 5-7 кандидатів на маленьку дитину без серйозних проблем по здоров'ю.
Причина, чому в нас переповнені дитбудинки, лежить не у площині бажання чи небажання наших громадян брати дітей у сім'ї. Близько 80% дітей там - за заявою батьків, ще великий процент без статусу на всиновлення, і з решти основна маса, як я вище вже писала, це підлітки 13-17 років, яких іноземці так саме не біжать всиновлювати.
Страшно - це коли ти вбиваєш в собі Людину. Не можна керуватись страхом, коли вирішується твоя доля.
Ставлюся з відвертим презирством до будь-кого, хто підтримує нинішній владний режим хоча б за допомогою слів типу "всі вони однакові" або вірою в телевізійні новини.
Не жалію і не співчуваю тим, хто трясучись робить проти власної совісті те, що велено зверху, оправдуючись тяжкою долею чи необхідністю зберегти роботу.
Я не повинна жити за правилами тих, хто продав і далі продає майбутнє наших дітей за гречку або за свій страх. І тим паче не повинна їх за це поважати.
Покинула форум, бо не хочу більше годувати тролів, та ще й за підтримки модератором.
alisa

alisa

Имя: alisa
Группа: мати-єхидна
Сообщений: 18417
Регистрация: 22.10.2009
Заходил(а): 15.07.2023
Город: Николаев
Район: Центральный
alisa
мати-єхидна
   24 декабря 2012
Цитата: #10070 Aksenja 23 декабря 2012, 22:03
прежде чем запрещать, необходимо предоставлять для этих деток ве необходимое, а не 5 грн. в день на питание. Я лично присутствовала при процедуре усыновления американской парой мальчика, больного ДЦП. И представьте себе, у них эта болезнь лечиться, так как их сын болел тоже этой болезнью и она отступила, став практически незаметной для окружающих.  
ДЦП не лікується. Не в нас, не в них. Постійна реабілітація, вправи, оздоровлення і так далі можуть  давати плоди, але про "одужання" мови не йде.
До того ж, є ДЦП різної складності, в одних випадках можна досягнути значних результатів, в інших - практично нічого зробити неможливо. 
Інша справа, що в них ставлення до інвалідів в принципі відрізняється.
Не твоя вина – що ти батька свого син
А твоя біда – не вміти бути ним
Aksenja

Aksenja

Имя: Оксана
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 1384
Регистрация: 27.10.2011
Заходил(а): 29.11.2018
Город: Николаев
Район: Центральный - Варваровка
Телефон: 0639467393
Aksenja
VIP пользователь
   24 декабря 2012
Цитата: #10070 alisa 24 декабря 2012, 10:28
ДЦП не лікується. Не в нас, не в них. Постійна реабілітація, вправи, оздоровлення і так далі можуть  давати плоди, але про "одужання" мови не йде.
До того ж, є ДЦП різної складності, в одних випадках можна досягнути значних результатів, в інших - практично нічого зробити неможливо. 
Інша справа, що в них ставлення до інвалідів в принципі відрізняється.
я не сказала, что полностью вылечился, прсто стало не сильно заметна болезнь для окружающих и ребенок живет полноценной жизнью: гуляет с друзьями, общается, ходит в школу и т.д. А что наши детки-инвалиды...очень грустно, ведь они, в принципе, предоставены полностью сами себе и очень трудно выжить в нашей стране, особенно таким деткам
Есть замена интернету! Выйдешь на улицу, бабульки на лавочках тебе и оценку поставят, и комментарий добавят, и статус прикрепят…
alisa

alisa

Имя: alisa
Группа: мати-єхидна
Сообщений: 18417
Регистрация: 22.10.2009
Заходил(а): 15.07.2023
Город: Николаев
Район: Центральный
alisa
мати-єхидна
   24 декабря 2012
Цитата: #10070 Aksenja 24 декабря 2012, 10:41
я не сказала, что полностью вылечился, прсто стало не сильно заметна болезнь для окружающих и ребенок живет полноценной жизнью: гуляет с друзьями, общается, ходит в школу и т.д. А что наши детки-инвалиды...очень грустно, ведь они, в принципе, предоставены полностью сами себе и очень трудно выжить в нашей стране, особенно таким деткам
Ви ж не знаєте, наскільки серйозна форма в нього була. Не варто так прямо ставити хрест на дітях із ДЦП, що живуть в Україні. В цьому питанні більше залежить від батьків і від складності діагнозу. 
Є діти з ДЦП і в Україні, які відвідують школи, мають друзів і так далі. І я геть не впевнена, що в США цим дітям допомагає конкретно держава. Скоріше якісь фонди і за свій рахунок. 
Тому це не дуже вдалий приклад. 
Не твоя вина – що ти батька свого син
А твоя біда – не вміти бути ним
jozh

jozh

Имя: Н
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 6265
Регистрация: 26.05.2011
Заходил(а): 17.12.2013
Город: Николаев
jozh
VIP пользователь
   24 декабря 2012
Цитата: #10070 alisa 24 декабря 2012, 10:55
Є діти з ДЦП і в Україні, які відвідують школи, мають друзів і так далі.
Дійсно, якраз щодо ДЦП в нашій країні досить хороше відношення до таких людей. Особисто маю кілька прикладів нормально соціалізованих людей з ДЦП, один з яких навіть працював керівником відділу у приватній структурі (тобто за свої професійні якості), хоча мав дуже серйозну форму (колеги йому навіть допомагали вдягати верхній одяг, плюс на комп'ютері він працював, тримаючи в зубах ручку, тобто руки в нього практично не функціонували). Так саме, діти з ДЦП, якщо вона не занадто важка, нормально вчаться у звичайних школах.

Мені здається, краще приділити увагу та сили адаптації таких дітей у нашому суспільстві, ніж надіятися на те, що якісь іноземці їх "заберуть і врятують". Ця ж ситуація в обидві сторони працює - якщо перестанемо відвертатися і надіятися "на дядю-іноземця", то і суспільство стане кращим, - це я в тому числі і про те, що в Європі до інвалідів відношення краще, ніж у нас.
Страшно - це коли ти вбиваєш в собі Людину. Не можна керуватись страхом, коли вирішується твоя доля.
Ставлюся з відвертим презирством до будь-кого, хто підтримує нинішній владний режим хоча б за допомогою слів типу "всі вони однакові" або вірою в телевізійні новини.
Не жалію і не співчуваю тим, хто трясучись робить проти власної совісті те, що велено зверху, оправдуючись тяжкою долею чи необхідністю зберегти роботу.
Я не повинна жити за правилами тих, хто продав і далі продає майбутнє наших дітей за гречку або за свій страх. І тим паче не повинна їх за це поважати.
Покинула форум, бо не хочу більше годувати тролів, та ще й за підтримки модератором.
Aksenja

Aksenja

Имя: Оксана
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 1384
Регистрация: 27.10.2011
Заходил(а): 29.11.2018
Город: Николаев
Район: Центральный - Варваровка
Телефон: 0639467393
Aksenja
VIP пользователь
   24 декабря 2012
Цитата: #10070 jozh 24 декабря 2012, 11:06
якщо перестанемо відвертатися і надіятися "на дядю-іноземця", то і суспільство стане кращим, - це я в тому числі і про те, що в Європі до інвалідів відношення краще, ніж у нас.
я полностью с вами согласна. Но, если мне тяжело пройти с коляской (я про бардюры и магазины), то не представляю, как это делают люди на инвалидных колясках. А крест я ни на ком не ставила, а просто имела ввиду деток сирот, что именно им тяжело в нашем госуд-ве, ведь поддержка кого-либо, будь-то родители или друзья имеет большое значение 
Есть замена интернету! Выйдешь на улицу, бабульки на лавочках тебе и оценку поставят, и комментарий добавят, и статус прикрепят…
jozh

jozh

Имя: Н
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 6265
Регистрация: 26.05.2011
Заходил(а): 17.12.2013
Город: Николаев
jozh
VIP пользователь
   24 декабря 2012
«Проаналізувавши дані з усиновлення російських дітей американцями можна побачити, що близько 80% - це здорові діти у віці до 5 років. При цьому відсоток усиновлення інвалідів невеликий - це 7-8% від загальної кількості дітей, що отримали американське громадянство. Якщо говорити про Україну, то у нас з 2010 року діє заборона на усиновлення іноземцями здорових маленьких дітей, яким не виповнилося 5 років. В Україні стоїть внутрішня черга на всиновлення здорових маленьких дітей. Дорослі ж діти іноземців цікавлять вкрай рідко», – сказала Людмила Волинець.
http://sirotstvy.net/ua/press_centre/news/862.html

Це підтверджує те, що я написала у першому своєму пості - що іноземці нічим не відрізняються від нас у питанні надання переваги здоровим маленьким дітям. Старші діти їм вкрай рідко потрібні, і хворі також. А враховуючи вказану заборону, маємо описаний мною п.2 про приписувані діагнози.
Страшно - це коли ти вбиваєш в собі Людину. Не можна керуватись страхом, коли вирішується твоя доля.
Ставлюся з відвертим презирством до будь-кого, хто підтримує нинішній владний режим хоча б за допомогою слів типу "всі вони однакові" або вірою в телевізійні новини.
Не жалію і не співчуваю тим, хто трясучись робить проти власної совісті те, що велено зверху, оправдуючись тяжкою долею чи необхідністю зберегти роботу.
Я не повинна жити за правилами тих, хто продав і далі продає майбутнє наших дітей за гречку або за свій страх. І тим паче не повинна їх за це поважати.
Покинула форум, бо не хочу більше годувати тролів, та ще й за підтримки модератором.
mamatanya

mamatanya

Имя: mamatanya
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 8122
Регистрация: 17.04.2010
Заходил(а): 15.06.2019
Город: Николаев
Район: Центральный
Телефон: 063 491 2019
mamatanya
VIP пользователь
   24 декабря 2012
Цитата: #10070 jozh 24 декабря 2012, 13:52
 А враховуючи вказану заборону, маємо описаний мною п.2 про приписувані діагнози.
ну це вже одна з головних проблем нашої країни - бажання заробити на порушенні закону. тут або руки за це відрубати, або довго і нудно виховувати повагу до закону. ще один закон чи заборона створять просто нову схему його порушення.
jozh

jozh

Имя: Н
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 6265
Регистрация: 26.05.2011
Заходил(а): 17.12.2013
Город: Николаев
jozh
VIP пользователь
   24 декабря 2012
Цитата: #10070 mamatanya 24 декабря 2012, 14:11
ну це вже одна з головних проблем нашої країни - бажання заробити на порушенні закону. тут або руки за це відрубати, або довго і нудно виховувати повагу до закону. ще один закон чи заборона створять просто нову схему його порушення.
Напевне, Ви праві... Тобто у випадку реалізації всього того, що я перерахувала, та плюс чіткого виконання закону, наші дітки прекрасно познаходять сім'ї і на рідній землі, і забороняти вже не буде сенсу - бо й так дітей не буде для іноземців.
Страшно - це коли ти вбиваєш в собі Людину. Не можна керуватись страхом, коли вирішується твоя доля.
Ставлюся з відвертим презирством до будь-кого, хто підтримує нинішній владний режим хоча б за допомогою слів типу "всі вони однакові" або вірою в телевізійні новини.
Не жалію і не співчуваю тим, хто трясучись робить проти власної совісті те, що велено зверху, оправдуючись тяжкою долею чи необхідністю зберегти роботу.
Я не повинна жити за правилами тих, хто продав і далі продає майбутнє наших дітей за гречку або за свій страх. І тим паче не повинна їх за це поважати.
Покинула форум, бо не хочу більше годувати тролів, та ще й за підтримки модератором.
jozh

jozh

Имя: Н
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 6265
Регистрация: 26.05.2011
Заходил(а): 17.12.2013
Город: Николаев
jozh
VIP пользователь
   24 декабря 2012
http://bulochnikov.livejournal.com/897709.html
Там ще внизу в коментарях відео - чесно кажучи, я подивилася тільки початок, далі не витримала... Якщо це дійсно правда, то мені страшно за дітей, - не тільки наших всиновлених, і не тільки їх всиновлених, а взагалі за всіх дітей, бо це щось у головах вже не те явно на рівні менталітету американців.
Страшно - це коли ти вбиваєш в собі Людину. Не можна керуватись страхом, коли вирішується твоя доля.
Ставлюся з відвертим презирством до будь-кого, хто підтримує нинішній владний режим хоча б за допомогою слів типу "всі вони однакові" або вірою в телевізійні новини.
Не жалію і не співчуваю тим, хто трясучись робить проти власної совісті те, що велено зверху, оправдуючись тяжкою долею чи необхідністю зберегти роботу.
Я не повинна жити за правилами тих, хто продав і далі продає майбутнє наших дітей за гречку або за свій страх. І тим паче не повинна їх за це поважати.
Покинула форум, бо не хочу більше годувати тролів, та ще й за підтримки модератором.
Aksenja

Aksenja

Имя: Оксана
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 1384
Регистрация: 27.10.2011
Заходил(а): 29.11.2018
Город: Николаев
Район: Центральный - Варваровка
Телефон: 0639467393
Aksenja
VIP пользователь
   24 декабря 2012
Если стоит очередь среди наших сограждан на усыновление, то тогда напрашивается вопрос: почему до сих пор существуют детские дома с большим количеством деток, в т.ч. и здоровыми? Ответ: потому что выгодно! Вы представьте себе сколько можно выделить из бюджета денег на их содержание и при этом 90 % украсть! Плюс как отбить охоту среди резидентов на усыновление? Ответ: бюрократия и коррупция!! Ведь с иностранца же можно больше содрать денежек 
Есть замена интернету! Выйдешь на улицу, бабульки на лавочках тебе и оценку поставят, и комментарий добавят, и статус прикрепят…

Stella_Мс

Имя: Света
Группа: Новичок
Сообщений: 38
Регистрация: 10.09.2015
Заходил(а): 17.05.2016
Город: Николаев
Stella_Мс
Новичок
   11 сентября 2015

я считаю, что нельзя запрещать.

очень важно что люди хотят делать добро - и они выбирают другую, более отсталую страну (к сожалению отсталую).

истории что подстраивают несчастные случаи тоже есть, и что детей на органы берут, скорее не выдуманны - но только вера в добро и в хорошие поступки, поможет нам быть и верить в лучшее

Просматривают эту тему:

Forum