• (1) Поддержать автора
  • Поделиться

Правила поведения в храме

Конфетти   
VIP пользователь   
22 февраля 2013 24719 275
alisa

alisa

Имя: alisa
Группа: мати-єхидна
Сообщений: 18417
Регистрация: 22.10.2009
Заходил(а): 15.07.2023
Город: Николаев
Район: Центральный
alisa
мати-єхидна
   17 августа 2013
 
Цитата: Ссылка (17 Август 2013 10:29)
 вот зачем человеку, называющему себя атеистом, выискивать архаичности постоянно и выколупывать фразы из контекста, как сало из колбасы, мне лично непонятно. но это, в принципе, мои личные проблемы.

Просто терпіти не можу сало, навіть в ковбасі. 

з.і. І хто б писав про виколупування фраз з контексту... 
Не твоя вина – що ти батька свого син
А твоя біда – не вміти бути ним
Конфетти

Конфетти

Имя: Світлана
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 10997
Регистрация: 20.10.2009
Заходил(а): 06.04.2024
Город: Николаев
Район: Центральный
Телефон: 0936515763
Конфетти
VIP пользователь
   17 августа 2013
/girl_witch/girl_witch/girl_witch

kiselevska

Имя: angela
Группа: Активный пользователь
Сообщений: 192
Регистрация: 25.04.2012
Заходил(а): 17.12.2017
Город: Николаев
Телефон: 0631501011
kiselevska
Активный пользователь
   17 августа 2013
 
Цитата: Ссылка (17 Август 2013 10:29)
kiselevska , понятное дело. что вся покорность сводится к покорности перед Богом. ну как покорности? к послушанию (или прислушиванию, если современным языком) ради собственного блага. необязательно, но просто тебе же иначе плохо будет, и не потому что Он накажет, а потому что вот так вот устроен мир и человек в нем. а вот зачем человеку, называющему себя атеистом, выискивать архаичности постоянно и выколупывать фразы из контекста, как сало из колбасы, мне лично непонятно. но это, в принципе, мои личные проблемы.

Выискивание , по-моему, говорит о неравнодушии))) 
mamatanya

mamatanya

Имя: mamatanya
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 8122
Регистрация: 17.04.2010
Заходил(а): 15.06.2019
Город: Николаев
Район: Центральный
Телефон: 063 491 2019
mamatanya
VIP пользователь
   17 августа 2013
"з.і. І хто б писав про виколупування фраз з контексту... " я завжди писала, що ми з Вами схожі))) але Вас це чомусь ображає..... розумієте, Алісо, можна говорити про віру і про суть, а можна про протокол. Ви називаєте себе атеістом, тобто питання віри Вам не потрібні, протокол Вам тим більше непотрібен....то про що сперечаєтесь Ви? і що доводите? що в церкві забагато старого, наносного і непотрібного? так і я саме про це. про цю саму хустку, яка стала обов"язквою через такі цитати, для людей, не бажаючих думати власною головою. Ви ж начебто не з їх числа. навіщо або все "хавати", або одразу відштовхувати? є інші варіанти. можна спробувати зрозуміти справжній зміст цитати.
alisa

alisa

Имя: alisa
Группа: мати-єхидна
Сообщений: 18417
Регистрация: 22.10.2009
Заходил(а): 15.07.2023
Город: Николаев
Район: Центральный
alisa
мати-єхидна
   17 августа 2013
То що, не має відношення до релігії Новий Завіт? Питання просте. 
Не твоя вина – що ти батька свого син
А твоя біда – не вміти бути ним
mamatanya

mamatanya

Имя: mamatanya
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 8122
Регистрация: 17.04.2010
Заходил(а): 15.06.2019
Город: Николаев
Район: Центральный
Телефон: 063 491 2019
mamatanya
VIP пользователь
   17 августа 2013
Ви колись писали, що поважаєте віру інших людей. Ви зараз дуже зневажливо до цієї віри поводитесь. Вам треба довести, що Ваші цитати правильні? так, вони правильні. чи означають вони, що заміжня жінка зобов"язана покривати голову чрез свої релігійні переконання? ні, вони означають інше. Ви не розумієте, як таке може бути? це тому, що віра тому і називається так, що логіка об неї розбивається. якщо хочете зрозуміти, то ведіть діалог. якщо хочете довести своє, то краще відійдіть, бо вводете у спокусу віруючих людей, а це вже неповага до чужої віри. якщо хочете, щоб я відійшла - добре, відхожу.
alisa

alisa

Имя: alisa
Группа: мати-єхидна
Сообщений: 18417
Регистрация: 22.10.2009
Заходил(а): 15.07.2023
Город: Николаев
Район: Центральный
alisa
мати-єхидна
   17 августа 2013
Давайте ще раз спробуємо -  має чи не має відношення до релігії Новий Завіт? Питання просте. 

з.і. Тема, нагадаю, про правила поведінки в храмі, а не про вільне трактування та релігійні переконання. 
Не твоя вина – що ти батька свого син
А твоя біда – не вміти бути ним
mamatanya

mamatanya

Имя: mamatanya
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 8122
Регистрация: 17.04.2010
Заходил(а): 15.06.2019
Город: Николаев
Район: Центральный
Телефон: 063 491 2019
mamatanya
VIP пользователь
   17 августа 2013
"Вам треба довести, що Ваші цитати правильні? так, вони правильні." - я ж відповіла вже. не читайте по діагоналі, будь ласка.
dina_barta

dina_barta

Имя: Діна
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 9401
Регистрация: 05.11.2009
Заходил(а): 17.01.2021
Город: Николаев
Район: Центральный - Соляные
Телефон: 063-28-78-444 (viber)
dina_barta
VIP пользователь
   17 августа 2013
 
Цитата: Ссылка (17 Август 2013 09:18)
 Не в обиду.  Обвинение в лицемерии -серьезное обвинение.  По-моему, если человек исповедует православие, то он не станет  так отзываться о традициях, правилах поведения и пр. в православном храме. Также как и родителей (любых) , мы не позволим себе осуждать перед лицом общественности.
Лично я в повседневной жизни платок не ношу . Но для того чтобы в храме посвятить время тому, ради чего я туда пришла и чтобы не отвлекаться на пустяки , я одеваю платок. Он мне никак не мешает. Скорее наоборот )))).  Мое отношение к  данному вопросу сродни уже озвученному  " в каждой организации есть свои правила", и ничего плохого в этом не нахожу.  
А на мою думку, Ви не в контексті бесіди. Мова пішла про покриту голову і звідки це у православ"ї. З"ясували, звідки - ще з часів апостолів, які хотіли, щоб християн відрізняли від повій по покритій голові. Зараз відрізняють таким чином? Ні. Ісус, може, десь казав, що так треба в християнстві? Також ні. То в чому питання? Чому у храмі, де зберігаються мощі найвідоміших святих, можна з непокритою головою, а в миколаївському раптом ні. Це якесь особливе миколаївське православ"я? Тому, на мою думку, хтось сильно переймається традиціями, аж настільки, що дозволяє тих, хто щось проти них сказав, навів приклад іншого православного храму, де так не переймаються ними, звинувачувати у "кульгавому" православ"ї. Вам зручніше налаштуватися на молитву, якщо на Вас хустинка? Та на здоров"я. Тільки не ставьте через це себе вище за інших, я вже цитувала священника з цього приводу - це "не дай Боже")))
І з чого Ви взяли, що я когось звинувачую в лицемірстві? Сама лицемірити не хочу. До речі, пізніше і ПравдаЛюбка про це написала, то ж я не одна так думаю, виявляється.
dina_barta

dina_barta

Имя: Діна
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 9401
Регистрация: 05.11.2009
Заходил(а): 17.01.2021
Город: Николаев
Район: Центральный - Соляные
Телефон: 063-28-78-444 (viber)
dina_barta
VIP пользователь
   17 августа 2013
 
Цитата: Ссылка (17 Август 2013 10:06)
 серьозно сприймати її я не можу, вибачте. навіть якщо виявиться, що це сказав хтось дуже авторитетний.

апостол Павло)
mamatanya

mamatanya

Имя: mamatanya
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 8122
Регистрация: 17.04.2010
Заходил(а): 15.06.2019
Город: Николаев
Район: Центральный
Телефон: 063 491 2019
mamatanya
VIP пользователь
   17 августа 2013
а я злякалась, що хтось сучасний))) ну знов повертаємось до історичного контексту
dina_barta

dina_barta

Имя: Діна
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 9401
Регистрация: 05.11.2009
Заходил(а): 17.01.2021
Город: Николаев
Район: Центральный - Соляные
Телефон: 063-28-78-444 (viber)
dina_barta
VIP пользователь
   17 августа 2013
 
Цитата: Ссылка (17 Август 2013 21:16)
а я злякалась, що хтось сучасний))) ну знов повертаємось до історичного контексту

Так патріархат ніхто не відмінив ще)) У всякому разі егалітарні рухи у християнстві зазвичай визнавалися єретичними.
mamatanya

mamatanya

Имя: mamatanya
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 8122
Регистрация: 17.04.2010
Заходил(а): 15.06.2019
Город: Николаев
Район: Центральный
Телефон: 063 491 2019
mamatanya
VIP пользователь
   18 августа 2013
Діно, я сподіваюсь, що Ви на відміну від Аліси мене правильно зрозуміли, але про вся випадок ще раз скажу))) я відреагувала на на слова Аліси про те, що незаміжнім необов"язково покривати голову, а вже заміжнім треба. ну Ви самі вже писали: немає такого правила! це традиція! так, я в курсі, що колись це було обов"язково, але в покритій голові немає саме релігійного підтексту, як, наприклад, у хрестику. до речі, ніхто не сказав, що обов"язково треба надіти хрестик (ну якщо люди постійно не носять, писали ж, що вони новачки)) )
dina_barta

dina_barta

Имя: Діна
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 9401
Регистрация: 05.11.2009
Заходил(а): 17.01.2021
Город: Николаев
Район: Центральный - Соляные
Телефон: 063-28-78-444 (viber)
dina_barta
VIP пользователь
   18 августа 2013
Тетяно, я коментувала "історичний контекст"))) Правило закріпилося в суспільстві, а відтак через авторитет апостолів і в церквах (аліса, мабуть, і наполягає на тому, що цей суспільний звичай освячений їхнім авторитетом та закріплений в Святому Письмі), як виразне підтвердження патріархального устрою, який себе швидко вичерпати не може (якщо може взагалі), що і підтверджує наш фалоцентричний світ у багатьох аспектах)) Деякі християнськи рухи намагалися ствердити рівність всіх, незалежно від статі, перед Богом, але вони швидко набували статус єретичних. Я про це))
mamatanya

mamatanya

Имя: mamatanya
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 8122
Регистрация: 17.04.2010
Заходил(а): 15.06.2019
Город: Николаев
Район: Центральный
Телефон: 063 491 2019
mamatanya
VIP пользователь
   18 августа 2013
ну в мене трохи інший погляд на все це, але він, мабуть, теж єретичний)))
Просматривают эту тему:

Forum