• 0 Поддержать автора
  • Поделиться

Чи легко зараз відкрити малий бізнес, і яка роль у цьому держави?

Дикобразка   
VIP пользователь   
02 апреля 2014 983 5
Відкрила тему саме в політичному розділі, бо хочеться обговорити не стільки якісь технічні моменти, скільки відношення з державою. Чи допомагає вона, і чи повинна допомагати малому бізнесу? Чи навпаки, більше ставить різні перепони та палки в колеса? Які зміни можемо очікувати зараз, після останній подій в політичному середовищі? Можливо, є якісь новини, зміни в податковому законодавстві саме щодо малого бізнесу. Також практичний досвід, чи настільки страшний чорт, як його малюють, і чи буде він ще страшнішим чи все-таки навпаки?
Vena

Vena

Имя: Вена
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 2080
Регистрация: 26.12.2013
Заходил(а): 26.10.2019
Город: Николаев
Телефон: 0972309303
Vena
VIP пользователь
   02 апреля 2014
мое мнение только из разряда помечтаем. Вот сделали бы так, чтобы малый и средний бизнес повыходил из тени - казну можно наполнить на раз, мне кажется. Только нужен очень простой, понятный и прозрачный закон, типа платишь 5-10% процентов от месячного дохода и все! Форма учета такая-то, скрыл доход - штраф такой-то (огого какой). Но платишь один раз в месяц, в любом банке, отчет отсылаешь почтой раз в год или полгода, и больше никуда не ходишь и к тебе никто не ходит, ничего не проверяет....

Дикобразка

Имя: Наталія
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 1104
Регистрация: 26.02.2014
Заходил(а): 29.05.2014
Город: Первомайск
Дикобразка
VIP пользователь
   02 апреля 2014
Цитата: Ссылка (02 Апрель 2014 15:45)
Только нужен очень простой, понятный и прозрачный закон, типа платишь 5-10% процентов от месячного дохода и все!

Це вже й так є при спрощеній системі (3% або 5% варіанти), але там одна бяка є: єдиний соціальний внесок. Все одно 400 грн. приблизно на сьогоднішній день, треба заплатити, навіть якщо ти заробив якусь нещасну тисячу, а то й менше. Зрозуміло, що для нормального бізнесу це вже не прибуток, а сміх один, але якщо людина лише починає, якщо спочатку більше вкладає, ніж отримує, то ще й той податковий та соціально-внесковий тягар на себе звалювати - не найкраща ідея. Якби це було просто 5% і все - немає питань!
До того ж, це якщо говорити лише за податки, а якщо згадати контролюючі органи типу пожежників чи санстанцію, то моторошно стає.
Vena

Vena

Имя: Вена
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 2080
Регистрация: 26.12.2013
Заходил(а): 26.10.2019
Город: Николаев
Телефон: 0972309303
Vena
VIP пользователь
   02 апреля 2014
так это я и называла из разряда помечтаем. Налог платишь и все, никаких тебе пожарников и санстанции. В Грузии санстанции пару месяцев не было (или ее вообще упразднили?). Саакашвили сказал - где плохо, там люди и сами кушать не будут. А эти все "-станции" только паразитируют на бизнесе.
Да и упрощенная система только так называется. Мороки с налоговой полно, а попробуй закрыть ЧП - все на свете проклянешь. Потому народ и не легализует свою деятельность...

Дикобразка

Имя: Наталія
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 1104
Регистрация: 26.02.2014
Заходил(а): 29.05.2014
Город: Первомайск
Дикобразка
VIP пользователь
   02 апреля 2014
Цитата: Ссылка (02 Апрель 2014 15:53)
В Грузии санстанции пару месяцев не было (или ее вообще упразднили?). Саакашвили сказал - где плохо, там люди и сами кушать не будут. А эти все "-станции" только паразитируют на бизнесе.

Кілька днів тому я слухала інтерв'ю з якимось експертом з якоїсь чи то комісії, чи то хтозна звідки, не згадаю вже. Але він сказав, що зараз вони там готують та планують пропихувати в Верховну Раду законопроект, який змінює дозвільну систему щодо всіх цих санстанцій/пожежників/тощо на заявницьку. Тобто, при відкритті офісу там чи магазину лише пишеш заяву, що мовляв, знаю, зобов'язуюсь дотримуватися і все таке. І цього буде достатньо, тобто ніяких дозволів, перевірок і т.д. не потрібно буде. Якщо вдастся пропихнути - це було б чудово, я вважаю! Наскільки це ймовірно - а хто його зна, будемо надіятися.
Просматривают эту тему:

Forum