• (1) Поддержать автора
  • Поделиться

Аренда квартир, помещений

pechenushka   
VIP пользователь   
04 марта 2010 56540 460
Beretta

Beretta

Имя: Beretta
Группа: Gold
Сообщений: 5268
Регистрация: 12.03.2010
Заходил(а): 01.02.2018
Город:
Район: Ленинский
Телефон: 0990233710
Beretta
Gold
   11 января 2013
Ще цікаво, чи власники житла декларують свою діяльність у податковій? Якщо ні, то цей договір має якусь силу? 
jozh

jozh

Имя: Н
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 6265
Регистрация: 26.05.2011
Заходил(а): 17.12.2013
Город: Николаев
jozh
VIP пользователь
   11 января 2013
Цитата: #3156 Beretta 11 января 2013, 10:47
Ще цікаво, чи власники житла декларують свою діяльність у податковій? Якщо ні, то цей договір має якусь силу? 
Якщо хтось і декларує, то це дууууууже малий процент, але я про такі випадки і не чула жодного разу.
Я ж кажу, договір цей сили не має. Можливо, і можна подати в суд і все таке, але знову ж таки, я про такі випадки не чула.
Все на пташиних правах. Тримається лише на людській порядності.
Страшно - це коли ти вбиваєш в собі Людину. Не можна керуватись страхом, коли вирішується твоя доля.
Ставлюся з відвертим презирством до будь-кого, хто підтримує нинішній владний режим хоча б за допомогою слів типу "всі вони однакові" або вірою в телевізійні новини.
Не жалію і не співчуваю тим, хто трясучись робить проти власної совісті те, що велено зверху, оправдуючись тяжкою долею чи необхідністю зберегти роботу.
Я не повинна жити за правилами тих, хто продав і далі продає майбутнє наших дітей за гречку або за свій страх. І тим паче не повинна їх за це поважати.
Покинула форум, бо не хочу більше годувати тролів, та ще й за підтримки модератором.
Annette

Annette

Имя: Анна
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 1124
Регистрация: 29.05.2010
Заходил(а): 22.04.2018
Город: Николаев
Район: Заводской - Намыв
Телефон: 00000
Annette
VIP пользователь
   11 января 2013
Цитата: #3156 Beretta 11 января 2013, 10:47
Ще цікаво, чи власники житла декларують свою діяльність у податковій? Якщо ні, то цей договір має якусь силу? 
Не декларируют, и как выше писала jozh, никакой силы эта бумажка не имеет. 
лора76

лора76

Имя: лариса
Группа: Активный пользователь
Сообщений: 951
Регистрация: 01.01.2011
Заходил(а): 01.02.2020
Город: Николаев
Район: Ленинский
лора76
Активный пользователь
   11 января 2013
Цитата: #3156 Beretta 11 января 2013, 10:21
Мені цікаво, хтось укладлав договір на аренду житла? 
Мы с договором - посредник подготовил и мы его сразу подписали, когда нашли свой вариант.
лора76

лора76

Имя: лариса
Группа: Активный пользователь
Сообщений: 951
Регистрация: 01.01.2011
Заходил(а): 01.02.2020
Город: Николаев
Район: Ленинский
лора76
Активный пользователь
   11 января 2013
Цитата: #3156 Beretta 11 января 2013, 10:47
Ще цікаво, чи власники житла декларують свою діяльність у податковій? Якщо ні, то цей договір має якусь силу? 
Я думаю, что данный договор больше для самоуспокоения обеих сторон и не более...
Конфетти

Конфетти

Имя: Світлана
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 10997
Регистрация: 20.10.2009
Заходил(а): 01.05.2024
Город: Николаев
Район: Центральный
Телефон: 0936515763
Конфетти
VIP пользователь
   11 января 2013
Согласно ст. 811 Гражданского кодекса Украины (ГК) договор найма жилья заключается в письменной форме. О необходимости нотариального удостоверения сделки речь не идет (заметим, что в соответствии со ст. 209 ГК, сделка, совершенная в письменной форме подлежит нотариальному удостоверению только в случаях установленных законом или договоренностью сторон). Статья 793 того же кодекса говорит о необходимости нотариального удостоверения договора найма строения или другого капитального сооружения (их части) только в том случае, если срок найма составляет не менее трех лет. Таким образом, как ни трактуй вышеприведенные статьи ГК, если срок аренды квартиры (жилого дома) составляет менее трех лет визит к нотариусу не является обязательным (о том, является ли он обязательным при ином сроке аренды – разговор отдельный).

интернет
Beretta

Beretta

Имя: Beretta
Группа: Gold
Сообщений: 5268
Регистрация: 12.03.2010
Заходил(а): 01.02.2018
Город:
Район: Ленинский
Телефон: 0990233710
Beretta
Gold
   11 января 2013
Цитата: #3156 Конфетти 11 января 2013, 11:03
Согласно ст. 811 Гражданского кодекса Украины (ГК) договор найма жилья заключается в письменной форме. О необходимости нотариального удостоверения сделки речь не идет (заметим, что в соответствии со ст. 209 ГК, сделка, совершенная в письменной форме подлежит нотариальному удостоверению только в случаях установленных законом или договоренностью сторон). Статья 793 того же кодекса говорит о необходимости нотариального удостоверения договора найма строения или другого капитального сооружения (их части) только в том случае, если срок найма составляет не менее трех лет. Таким образом, как ни трактуй вышеприведенные статьи ГК, если срок аренды квартиры (жилого дома) составляет менее трех лет визит к нотариусу не является обязательным (о том, является ли он обязательным при ином сроке аренды – разговор отдельный).
Виходить, силу має. Натомість власники в програшу - арендатори можуть настучати в податкову, маючи на руках такий папірець. 
alisa

alisa

Имя: alisa
Группа: мати-єхидна
Сообщений: 18417
Регистрация: 22.10.2009
Заходил(а): 15.07.2023
Город: Николаев
Район: Центральный
alisa
мати-єхидна
   11 января 2013
Цитата: #3156 Beretta 11 января 2013, 10:47
Ще цікаво, чи власники житла декларують свою діяльність у податковій? Якщо ні, то цей договір має якусь силу? 
Тут дві сторони :))
Порушення закону з боку власника ніяк не впливає на законність договору. Але договір, не завірений нотаріально, має досить сумнівну законність. 

Не твоя вина – що ти батька свого син
А твоя біда – не вміти бути ним
alisa

alisa

Имя: alisa
Группа: мати-єхидна
Сообщений: 18417
Регистрация: 22.10.2009
Заходил(а): 15.07.2023
Город: Николаев
Район: Центральный
alisa
мати-єхидна
   11 января 2013
Цитата: #3156 Конфетти 11 января 2013, 11:03
Согласно ст. 811 Гражданского кодекса Украины (ГК) договор найма жилья заключается в письменной форме. О необходимости нотариального удостоверения сделки речь не идет (заметим, что в соответствии со ст. 209 ГК, сделка, совершенная в письменной форме подлежит нотариальному удостоверению только в случаях установленных законом или договоренностью сторон). Статья 793 того же кодекса говорит о необходимости нотариального удостоверения договора найма строения или другого капитального сооружения (их части) только в том случае, если срок найма составляет не менее трех лет. Таким образом, как ни трактуй вышеприведенные статьи ГК, если срок аренды квартиры (жилого дома) составляет менее трех лет визит к нотариусу не является обязательным (о том, является ли он обязательным при ином сроке аренды – разговор отдельный).
Так, але тут постає питання оригінальності договору. Я просто не знаю, як з цим в суді - якщо я скажу, що підпис не мій, то що?
Графологічна експертиза?  А може я навмисне підписала лівою рукою ліву закарючку. 


Не твоя вина – що ти батька свого син
А твоя біда – не вміти бути ним
Конфетти

Конфетти

Имя: Світлана
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 10997
Регистрация: 20.10.2009
Заходил(а): 01.05.2024
Город: Николаев
Район: Центральный
Телефон: 0936515763
Конфетти
VIP пользователь
   11 января 2013
Цитата: #3156 Beretta 11 января 2013, 11:08
Виходить, силу має. Натомість власники в програшу - арендатори можуть настучати в податкову, маючи на руках такий папірець. 
Налоговый кодекс

170.1.5. Якщо орендар є фізичною особою, яка не є суб'єктом господарювання, особою, відповідальною за нарахування та сплату (перерахування) податку до бюджету, є платник податку - орендодавець.

При цьому:

а) такий орендодавець самостійно нараховує та сплачує податок до бюджету в строки, встановлені цим Кодексом для квартального звітного (податкового) періоду, а саме: протягом 40 календарних днів, після останнього дня такого звітного (податкового) кварталу, сума отриманого доходу, сума сплаченого протягом звітного податкового року податку та податкового зобов'язання за результатами такого року відображаються у річній податковій декларації;

б) у разі вчинення нотаріальної дії щодо посвідчення договору оренди об'єктів нерухомості нотаріус зобов'язаний надіслати інформацію про такий договір органу державної податкової служби за податковою адресою платника податку - орендодавця за формою та у спосіб, встановлені Кабінетом Міністрів України. За порушення порядку та/або строків подання зазначеної інформації нотаріус несе відповідальність, передбачену законом за порушення порядку та/або строків подання податкової звітності;


Beretta

Beretta

Имя: Beretta
Группа: Gold
Сообщений: 5268
Регистрация: 12.03.2010
Заходил(а): 01.02.2018
Город:
Район: Ленинский
Телефон: 0990233710
Beretta
Gold
   11 января 2013
Цитата: #3156 alisa 11 января 2013, 11:09
Тут дві сторони :))
Порушення закону з боку власника ніяк не впливає на законність договору. Але договір, не завірений нотаріально, має досить сумнівну законність. 

якщо арендувати житло на строк менший за три роки, то не треба нотаріально завіряти? 

Звідки думка про обов"язкове нотаріальне завіряння? От в мене ПП, і я з іншими ПП укладаю договір на послуги чи придбання товару, я ж не бігаю до нотаріуса?
Конфетти

Конфетти

Имя: Світлана
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 10997
Регистрация: 20.10.2009
Заходил(а): 01.05.2024
Город: Николаев
Район: Центральный
Телефон: 0936515763
Конфетти
VIP пользователь
   11 января 2013
Цитата: #3156 Beretta 11 января 2013, 11:14
Звідки думка про обов"язкове нотаріальне завіряння? От в мене ПП, і я з іншими ПП укладаю договір на послуги чи придбання товару, я ж не бігаю до нотаріуса?

ГК Украины

Статья 793. Форма договора аренды здания или другого капитального сооружения

1. Договор аренды здания или другого капитального сооружения (их отдельной части) составляется в письменной форме.

2. Договор найма здания или другого капитального сооружения (их отдельной части) сроком на три года и более подлежит нотариальному удостоверению.

alisa

alisa

Имя: alisa
Группа: мати-єхидна
Сообщений: 18417
Регистрация: 22.10.2009
Заходил(а): 15.07.2023
Город: Николаев
Район: Центральный
alisa
мати-єхидна
   11 января 2013
Цитата: #3156 Beretta 11 января 2013, 11:14
якщо арендувати житло на строк менший за три роки, то не треба нотаріально завіряти? 

Звідки думка про обов"язкове нотаріальне завіряння? От в мене ПП, і я з іншими ПП укладаю договір на послуги чи придбання товару, я ж не бігаю до нотаріуса?
Наші юристи колись казали, що навіть із нашою печаткою та підписом клієнта на договорі в суді буде дуже складно.
Саме юристи були категорично проти працювати із підприємцями, в яких нема печатки (не знаю, чи зараз можна так працювати, але раніше можна було). 

Я розумію, що теоретично нотаріальне завірення не потрібне, але при цьому виникає питання - як довести, що підписи справжні у випадку потреби? 

Тобто законних перепон наче і нема, але якщо вже справа доходить до суду, то там виникає багато питань.  В мене був договір на найм житла. Його просто смішно читати після кількох років роботи із документами, які були складені фахівцями. 
Не твоя вина – що ти батька свого син
А твоя біда – не вміти бути ним
Конфетти

Конфетти

Имя: Світлана
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 10997
Регистрация: 20.10.2009
Заходил(а): 01.05.2024
Город: Николаев
Район: Центральный
Телефон: 0936515763
Конфетти
VIP пользователь
   11 января 2013
А вот какие документы нужны нотариусу для оформления сделки по аренде  недвижимости

Перелік необхідних для оформлення документів
  1. Паспорта сторін, довідки про присвоєння ідентифікаційного номеру;
  2. Документ, що підтверджує право власності на нерухоме майно (Свідоцтво про право власності, договір купівлі-продажу, договір дарування, свідоцтво про право на спадщину, тощо);
  3. Витяг з реєстру прав власності на нерухоме майно, виданий державним бюро технiчної інвентаризації;
  4. Экспертно-грошова оцінка (для оренди не житлових приміщень);
  5. Дозвіл органу опіки та піклування (у разі наявності у „Наймодавця” неповнолітньої або малолітньої дитини);
  6. Заява про згоду дружини (чоловіка) ”Наймодавця” на укладення договору оренди нерухомого майна, якщо воно було придбано в період зареєстрованого шлюбу (оформлюється нотаріально)
  7. Свідоцтво про реєстрацію шлюбу;
  8. Заява про згоду дружини (чоловіка) ”Наймача” на укладення договору оренди нерухомого майна (оформлюється нотаріально)
  9. Довідка про відсутність заборони на нерухоме майно;
  10. Довідка про відсутність податкової застави;

alisa

alisa

Имя: alisa
Группа: мати-єхидна
Сообщений: 18417
Регистрация: 22.10.2009
Заходил(а): 15.07.2023
Город: Николаев
Район: Центральный
alisa
мати-єхидна
   11 января 2013
Цитата: #3156 Конфетти 11 января 2013, 11:36
А вот какие документы нужны нотариусу для оформления сделки по аренде  недвижимости

Перелік необхідних для оформлення документів
  1. Паспорта сторін, довідки про присвоєння ідентифікаційного номеру;
  2. Документ, що підтверджує право власності на нерухоме майно (Свідоцтво про право власності, договір купівлі-продажу, договір дарування, свідоцтво про право на спадщину, тощо);
  3. Витяг з реєстру прав власності на нерухоме майно, виданий державним бюро технiчної інвентаризації;
  4. Экспертно-грошова оцінка (для оренди не житлових приміщень);
  5. Дозвіл органу опіки та піклування (у разі наявності у „Наймодавця” неповнолітньої або малолітньої дитини);
  6. Заява про згоду дружини (чоловіка) ”Наймодавця” на укладення договору оренди нерухомого майна, якщо воно було придбано в період зареєстрованого шлюбу (оформлюється нотаріально)
  7. Свідоцтво про реєстрацію шлюбу;
  8. Заява про згоду дружини (чоловіка) ”Наймача” на укладення договору оренди нерухомого майна (оформлюється нотаріально)
  9. Довідка про відсутність заборони на нерухоме майно;
  10. Довідка про відсутність податкової застави;

Ну тоді мій договір точно недійсний був :)))
В мене і 80% цих документів не було. 
Не твоя вина – що ти батька свого син
А твоя біда – не вміти бути ним
Конфетти

Конфетти

Имя: Світлана
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 10997
Регистрация: 20.10.2009
Заходил(а): 01.05.2024
Город: Николаев
Район: Центральный
Телефон: 0936515763
Конфетти
VIP пользователь
   11 января 2013
Цитата: #3156 alisa 11 января 2013, 11:38
Ну тоді мій договір точно недійсний був :)))
В мене і 80% цих документів не було. 
ну так "по закону" вообще мало кто квартиру снимает-сдает )))
alisa

alisa

Имя: alisa
Группа: мати-єхидна
Сообщений: 18417
Регистрация: 22.10.2009
Заходил(а): 15.07.2023
Город: Николаев
Район: Центральный
alisa
мати-єхидна
   11 января 2013
Цитата: #3156 Конфетти 11 января 2013, 11:41
ну так "по закону" вообще мало кто квартиру снимает-сдает )))
ну з цим ніхто не посперечається. 
Гадаю, із таким пакетом документів договорі був би дійсним і без нотаріального завірення, але те, що пропонують в більшості випадків підписати в нас - фількина грамота. 
Не твоя вина – що ти батька свого син
А твоя біда – не вміти бути ним
jozh

jozh

Имя: Н
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 6265
Регистрация: 26.05.2011
Заходил(а): 17.12.2013
Город: Николаев
jozh
VIP пользователь
   11 января 2013
Цитата: #3156 Конфетти 11 января 2013, 11:36
Перелік необхідних для оформлення документів
З усього переліку я при підписанні договорів аренди житла бачила лише паспорт. І на словах виясняла для себе ті моменти, які давали мені більш-менш впевненість, що це іменно їх житло, і тому подібне. Правда, це аж ніяк не рятувало від можливості в будь-який момент опинитись на вулиці за примхою господаря, або від підвищення вартості аренди без будь-якого пояснення...
Страшно - це коли ти вбиваєш в собі Людину. Не можна керуватись страхом, коли вирішується твоя доля.
Ставлюся з відвертим презирством до будь-кого, хто підтримує нинішній владний режим хоча б за допомогою слів типу "всі вони однакові" або вірою в телевізійні новини.
Не жалію і не співчуваю тим, хто трясучись робить проти власної совісті те, що велено зверху, оправдуючись тяжкою долею чи необхідністю зберегти роботу.
Я не повинна жити за правилами тих, хто продав і далі продає майбутнє наших дітей за гречку або за свій страх. І тим паче не повинна їх за це поважати.
Покинула форум, бо не хочу більше годувати тролів, та ще й за підтримки модератором.
Конфетти

Конфетти

Имя: Світлана
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 10997
Регистрация: 20.10.2009
Заходил(а): 01.05.2024
Город: Николаев
Район: Центральный
Телефон: 0936515763
Конфетти
VIP пользователь
   14 января 2013
Цитата: #3156 Конфетти 11 января 2013, 10:05
Девочки, с текстом сниму квартиру или сдаю квартиру перемещаемся на мама маркет в раздел Недвижимость, Авто, Работа в Николаеве

http://www.mama.mk.ua/market/nedvizhimost_avto-rabota/

а в теме ближе к теме
mysya

mysya

Имя: Анастасия
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 1897
Регистрация: 26.07.2010
Заходил(а): 23.01.2018
Город: Николаев
Район: Заводской
Телефон: Лески. 2кп
mysya
VIP пользователь
   01 февраля 2013
в какую цену 1-ком. квартиры,Лески,Намыв??? кто снимает в этом районе,сколько платите?) 
может у кото-то знакомые сдают? я просто в поиске)))
/connie_43  /post-18
Просматривают эту тему:

Forum