• 0 Поддержать автора
  • Поделиться

Нашим детям невыносимо наедине с собой

Ирина   
VIP пользователь   
28 июля 2012 4588 30
Вот вам статья на почитать и подумать.
Ссылка

jozh

jozh

Имя: Н
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 6265
Регистрация: 26.05.2011
Заходил(а): 17.12.2013
Город: Николаев
jozh
VIP пользователь
   28 июля 2012
Цитата: #9239 Ирина 28 июля 2012, 16:59
Вот вам статья на почитать и подумать.
http://www.snob.ru/selected/entry/45522



Я вже читала про цей експеримент, повністю згодна з проблемою. Правда, моїх власних дітей це не стосується (не хизуюсь, просто факт ). Насправді все дуже просто - якщо замість приділяти дітям свою власну батьківську увагу, спонукати їх до творчості, до власної думки - якщо замість цього купувати дітям масу іграшок, особливо без розвиваючої складової, а чисто для розваги, в тому числі дозволяти довго дивитись телевізор тощо, то до підліткового віку вже будемо мати саме те, що описано в статті. Причому проблему цю створюють самі батьки, а не створити її дуже легко, як не дивно. Від народження будь-яка дитина має природну допитливість, їй дійсно цікаво і вчитися, і щось робити самій, і це все потрібно просто не перекривати, не заважати цьому, от і все.
Страшно - це коли ти вбиваєш в собі Людину. Не можна керуватись страхом, коли вирішується твоя доля.
Ставлюся з відвертим презирством до будь-кого, хто підтримує нинішній владний режим хоча б за допомогою слів типу "всі вони однакові" або вірою в телевізійні новини.
Не жалію і не співчуваю тим, хто трясучись робить проти власної совісті те, що велено зверху, оправдуючись тяжкою долею чи необхідністю зберегти роботу.
Я не повинна жити за правилами тих, хто продав і далі продає майбутнє наших дітей за гречку або за свій страх. І тим паче не повинна їх за це поважати.
Покинула форум, бо не хочу більше годувати тролів, та ще й за підтримки модератором.
tasha_84

tasha_84

Имя: tasha_84
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 2512
Регистрация: 08.11.2009
Заходил(а): 08.02.2016
Город: Николаев
Район: Центральный - Соляные
tasha_84
VIP пользователь
   28 июля 2012
Я доросла людина яка завжди вміла зайняти себе у дитинстві зараз фізично відчуваю"ломку" коли немає інтернету та телебачення, відверто? мені лячно від цього... адже мій 3 річний син вміло вправляється з планшетом але не хоче бавитись іграшками(капці можна вже кидати але бажано шкіряні))) ) хоча я його не вчила користуватись планшетом, він кілька разів випросив в старшого брата й усе(((( тепер ми залежні((( звісно обмежую його але мені це геть не подобається...
mamatanya

mamatanya

Имя: mamatanya
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 8122
Регистрация: 17.04.2010
Заходил(а): 15.06.2019
Город: Николаев
Район: Центральный
Телефон: 063 491 2019
mamatanya
VIP пользователь
   28 июля 2012
інтернет та телебачення - зло! я завжди це знала
jozh

jozh

Имя: Н
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 6265
Регистрация: 26.05.2011
Заходил(а): 17.12.2013
Город: Николаев
jozh
VIP пользователь
   28 июля 2012
Цитата: #9239 mamatanya 28 июля 2012, 17:15
інтернет та телебачення - зло! я завжди це знала


Та ну, тоді вже ж ножі - зло, ними можна й людину зарізати.

Справа не в самому інтернеті та телебаченні, справа у відношенні до них та вмінні розмістити їх у своєму житті на правильному місці, от і все.
Страшно - це коли ти вбиваєш в собі Людину. Не можна керуватись страхом, коли вирішується твоя доля.
Ставлюся з відвертим презирством до будь-кого, хто підтримує нинішній владний режим хоча б за допомогою слів типу "всі вони однакові" або вірою в телевізійні новини.
Не жалію і не співчуваю тим, хто трясучись робить проти власної совісті те, що велено зверху, оправдуючись тяжкою долею чи необхідністю зберегти роботу.
Я не повинна жити за правилами тих, хто продав і далі продає майбутнє наших дітей за гречку або за свій страх. І тим паче не повинна їх за це поважати.
Покинула форум, бо не хочу більше годувати тролів, та ще й за підтримки модератором.
mamatanya

mamatanya

Имя: mamatanya
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 8122
Регистрация: 17.04.2010
Заходил(а): 15.06.2019
Город: Николаев
Район: Центральный
Телефон: 063 491 2019
mamatanya
VIP пользователь
   28 июля 2012
Цитата: #9239 jozh 28 июля 2012, 17:18


Та ну, тоді вже ж ножі - зло, ними можна й людину зарізати.

Справа не в самому інтернеті та телебаченні, справа у відношенні до них та вмінні розмістити їх у своєму житті на правильному місці, от і все.

все одно зло! )))))))
я жартую, але це сумний жарт. ножі для картоплі і ножі для вбивства дуже відрізняються. звісно, можно і "картопляним" "впоратись", але це вже треба дуже цього хотіти, а інтернет затягує непомітно, повільно.....і майже всіх
Инна С

Инна С

Имя: Инна С
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 1450
Регистрация: 01.11.2009
Заходил(а): 24.11.2015
Город: Николаев
Район: Ленинский - ЮТЗ
Инна С
VIP пользователь
   28 июля 2012
Цитата: #9239 mamatanya 28 июля 2012, 17:29

все одно зло! )))))))
я жартую, але це сумний жарт. ножі для картоплі і ножі для вбивства дуже відрізняються. звісно, можно і "картопляним" "впоратись", але це вже треба дуже цього хотіти, а інтернет затягує непомітно, повільно.....і майже всіх

Жалуются мамы на интернет-форуме)))))))))))))))
У кого то счастье в сыне, у кого то в дочке, у меня двойное счастье в дочке и сыночке!
mamatanya

mamatanya

Имя: mamatanya
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 8122
Регистрация: 17.04.2010
Заходил(а): 15.06.2019
Город: Николаев
Район: Центральный
Телефон: 063 491 2019
mamatanya
VIP пользователь
   28 июля 2012
Цитата: #9239 Инна С 28 июля 2012, 17:38

Жалуются мамы на интернет-форуме)))))))))))))))

ну так знають, про що говорять
Ioanna

Ioanna

Имя: Катерина
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 2877
Регистрация: 23.10.2010
Заходил(а): 02.08.2018
Город: Николаев
Район: Центральный
Ioanna
VIP пользователь
   28 июля 2012
Тоже уже читала про этот эксперимент. Когда мужу читала тогда эту статью, первое, что он спросил, было "Мне интересно, взрослых в те же условия поставить - многие бы до конца выдержали?"
Оккупанты из космоса, роботы, бесы, орки,
Упыри ли, масоны…
Я выстою, невредим.
У меня еще с той Войны
записано на подкорке:

Мы победим.
mamatanya

mamatanya

Имя: mamatanya
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 8122
Регистрация: 17.04.2010
Заходил(а): 15.06.2019
Город: Николаев
Район: Центральный
Телефон: 063 491 2019
mamatanya
VIP пользователь
   28 июля 2012
річ не в тім, що не витримали, а що більшості не вистачало в першу чергу інтернету, телебачення, а не живого спілкування
jozh

jozh

Имя: Н
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 6265
Регистрация: 26.05.2011
Заходил(а): 17.12.2013
Город: Николаев
jozh
VIP пользователь
   28 июля 2012
Цитата: #9239 mamatanya 28 июля 2012, 17:29

все одно зло! )))))))
я жартую, але це сумний жарт. ножі для картоплі і ножі для вбивства дуже відрізняються. звісно, можно і "картопляним" "впоратись", але це вже треба дуже цього хотіти, а інтернет затягує непомітно, повільно.....і майже всіх


Інтернет - поняття дуже широке. Якщо "зависати" в онлайн-іграшки, у соцмережах, на форумах тощо - то дійсно не помітиш, як вже й майже живеш у віртуальному світі. Але якщо використовувати інтернет, усвідомлюючи, коли і для чого це треба, то вже буде добре. І це таки залежить від самої людини, а не від інтернету. Так само, алкоголь можна вживати виключно у якості лікарського засобу (спиртом натиратися при простуді тощо) чи там для кулінарії (шашлички поливати червоним вином), можна дещо середнє типу вживання хорошого вина тільки на свята, а можна повністю вдаритися у крайність та пити вже, що горить, цілодобово і без пауз. І я б не сказала, що винен у тому алкоголь.

Так що справа таки у самій людині, а у даній темі таки в першу чергу від батьків залежить, чи буде їх дитина залежна від телебачення, інтернету, мобілок, комп'ютерних ігор тощо. Якщо дитині більше немає чим заповнити внутрішню порожнечу, то вони й будуть заповнювати її чим попало. Якщо дитині немає чим зайнятися, і вона тиняється днями без діла та завантаження свого тіла, серця й розуму, то й буде від нудьги що попало чіпляти.
Страшно - це коли ти вбиваєш в собі Людину. Не можна керуватись страхом, коли вирішується твоя доля.
Ставлюся з відвертим презирством до будь-кого, хто підтримує нинішній владний режим хоча б за допомогою слів типу "всі вони однакові" або вірою в телевізійні новини.
Не жалію і не співчуваю тим, хто трясучись робить проти власної совісті те, що велено зверху, оправдуючись тяжкою долею чи необхідністю зберегти роботу.
Я не повинна жити за правилами тих, хто продав і далі продає майбутнє наших дітей за гречку або за свій страх. І тим паче не повинна їх за це поважати.
Покинула форум, бо не хочу більше годувати тролів, та ще й за підтримки модератором.
Curly

Curly

Имя: Лена
Группа: Silver
Сообщений: 1483
Регистрация: 13.12.2010
Заходил(а): 16.02.2015
Город: Николаев
Район: Центральный
Curly
Silver
   28 июля 2012
Эксперимент, конечно...
1. Есть фактор давления - можно, задумавшись, сидеть без движения, но ели тебя специально попросят сидеть не двигаясь, на какй секунде начнет чесаться нос? ;)
2. Я бы не отказалась провести такой же эксперимент среди современных активных людей, вряд ли, было бы много таких, которые комфортно себя увствовали 8 часов.
3. Мне кажется, все зависит от характера/психологического типа человека. Я бы спокойно провела в одиночестве 8 часов, а мой муж, стал бы дико нудится н 3 м часу (как только выспался бы), а он, в детсве, да и сейчас, телевизор не смотрел интеренетом грешит, конечно, но подобный эксперимент пережил бы только при наличии каких-то заданий (ворота отремонтировать, усилитель спаять и т.д.)

Конечно, существует проблема зависимостей от интеренета, телефона, соц. сетей и т.д. Но это больше не проблема детей, а проблема занятых родителей, верно уже сказали выше, надо развивать в детях творчество, желание чем-то заниматься, но, к сожалению, сегодня не у всех хватает времени остановиться и подумать о своем состоянии, не говоря уже о детях.

Я не оправдываю родителей, которые не уделяют должного времени детям, но и не говорю, что это ужасно, мое мнение - все в мире рационально (в глобальном смысле) если происходит что-то негативное, значит оно необходимо, для возникновения чего-то позитивного.
— С чего вы взяли, что я сумасшедшая? — спросила Алиса. — Это должно быть так, — сказал Кот, — иначе ты бы сюда не попала.
Zemy

Zemy

Имя: Зяма
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 12755
Регистрация: 03.01.2011
Заходил(а): 12.04.2017
Город: Киев
Район: Ленинский - ЮТЗ
Zemy
VIP пользователь
   28 июля 2012
Я попыталась проанализировать на сколько этот эксперимент применим ко мне и к моим детям:

- Соня (7,5 лет) - продержалась бы совсем не долго, максимум 2-3-4 часа, максимально отвлечься она смогла бы катаясь на роликах, велосипеде, купаясь в бассейне, возможно разукрашивая, рисуя, играя с лего. Ей нужно общество и общение как воздух, она не может без взаимодействия с другими.

- Саня (5,5 лет) - думаю продержалась бы и все 8 часов с легкостью, если бы ей выдали достаточное количество бумаги, клея, ножниц, бусинок, ленточек и прочей лабудени для творчества - этот ребенок, может часами жить в своем мире, что-то создавая. То же лего может занять ее не на один час, прогулка во дворе с возможностью рвать травки, цветочки (что она в основном и делает на улице) - может продержать ее в полном одиночестве долго, без ощущения дискомфорта.

- Я (30 лет) - не буду скрывать, я испытываю некоторый дискомфорт при отключении телека и ноута - он скорее не от одиночества (его я вообще не испытываю в принципе - оно меня не пугает), а от ограниченности возможностей. Вот вчера было отключение света - инет не работал, кабельное полетело - меня откровенно расстроила невозможность осуществления планов - поговорить с мужем, посмотреть открытие Олимпийских игр. Но заняться я всегда найду чем - книжки, уборка, глажка, раскладывание вещей, а если мне дать бассейн или море - то вы вообще 8 часов меня не увидите

Я все это к чему - вот вроде дети воспитываются в одной семье, с одинаковым доступом к телеку, к друзьям, секциям и общению с родителями - но восприятие подобного эксперимента будет совсем разным. Возможно он что-то и иллюстрирует, возможно есть проблема с привязанностью к телеку и инету у современных детей, но умение себя развлечь во многом зависит от личностных факторов и предпочтений - ну не все дети будут собирать модель или перекладывать свою коллекцию, многих это в принципе может никогда не заинтересовать, даже если родители с детства эти занятия им покажут и будут прививать.
Здесь был Зяма... А теперь ищите меня здесь https://zemychat.wordpress.com/
mamatanya

mamatanya

Имя: mamatanya
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 8122
Регистрация: 17.04.2010
Заходил(а): 15.06.2019
Город: Николаев
Район: Центральный
Телефон: 063 491 2019
mamatanya
VIP пользователь
   28 июля 2012

от я можу сутками зависати в неті і не помічати нічого навколо. і це будуть не форуми (або тематичні форуми, в яких я тільки читаю, шукаю потрібну мені інформацію). навпаки, на мама-форумі легше відірватись - прочитав нове и йди собі. а коли шукаешь щось....
mamatanya

mamatanya

Имя: mamatanya
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 8122
Регистрация: 17.04.2010
Заходил(а): 15.06.2019
Город: Николаев
Район: Центральный
Телефон: 063 491 2019
mamatanya
VIP пользователь
   28 июля 2012

полностью согласна. меня не удивило нисколько, что многим это было некомфортно. настораживает, что большинство включили телек, что некоторые просто сели играть в компьютерные игры - и этого им достаточно
jozh

jozh

Имя: Н
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 6265
Регистрация: 26.05.2011
Заходил(а): 17.12.2013
Город: Николаев
jozh
VIP пользователь
   28 июля 2012
Цитата: #9239 Zemy 28 июля 2012, 18:14
Я попыталась проанализировать на сколько этот эксперимент применим ко мне и к моим детям:

- Соня (7,5 лет) - продержалась бы совсем не долго, максимум 2-3-4 часа, максимально отвлечься она смогла бы катаясь на роликах, велосипеде, купаясь в бассейне, возможно разукрашивая, рисуя, играя с лего. Ей нужно общество и общение как воздух, она не может без взаимодействия с другими.

- Саня (5,5 лет) - думаю продержалась бы и все 8 часов с легкостью, если бы ей выдали достаточное количество бумаги, клея, ножниц, бусинок, ленточек и прочей лабудени для творчества - этот ребенок, может часами жить в своем мире, что-то создавая. То же лего может занять ее не на один час, прогулка во дворе с возможностью рвать травки, цветочки (что она в основном и делает на улице) - может продержать ее в полном одиночестве долго, без ощущения дискомфорта.

- Я (30 лет) - не буду скрывать, я испытываю некоторый дискомфорт при отключении телека и ноута - он скорее не от одиночества (его я вообще не испытываю в принципе - оно меня не пугает), а от ограниченности возможностей. Вот вчера было отключение света - инет не работал, кабельное полетело - меня откровенно расстроила невозможность осуществления планов - поговорить с мужем, посмотреть открытие Олимпийских игр. Но заняться я всегда найду чем - книжки, уборка, глажка, раскладывание вещей, а если мне дать бассейн или море - то вы вообще 8 часов меня не увидите

Я все это к чему - вот вроде дети воспитываются в одной семье, с одинаковым доступом к телеку, к друзьям, секциям и общению с родителями - но восприятие подобного эксперимента будет совсем разным. Возможно он что-то и иллюстрирует, возможно есть проблема с привязанностью к телеку и инету у современных детей, но умение себя развлечь во многом зависит от личностных факторов и предпочтений - ну не все дети будут собирать модель или перекладывать свою коллекцию, многих это в принципе может никогда не заинтересовать, даже если родители с детства эти занятия им покажут и будут прививать.


Я так думаю, до дітей молодшого віку це ще взагалі не відноситься. Мова йде про підлітковий вік. І от якщо підліток нездатен провести нещасні 8 годин наодинці, особисто мене це стурбувало б - яка б там не була потреба у спілкуванні, який би там живий характер не був би, але хоча б на один день не знайти собі справи, якими можна зайнятися на самоті? І я ще могу зрозуміти, що буде незвично, що дитина буде нудьгувати, що такий день і такий спосіб проведення часу не сподобається, - але коли мова вже йде про вихід страху аж на фізичний рівень, то це вже дійсно щось негаразд з дитиною. Чи людиною, якщо мова йде про дорослу людину.
Особисто я маю дуже велику потребу у спілкуванні, але схожий на описаний у статті жах від самотності пам'ятаю лише один раз у житті - десь років близько 20-ти, коли мене покинув хлопець, а інших друзів чи родичів на той час поряд не було - і це таки було дійсно страшно, аж до включання музики на повну гучність, щоб заглушити свій страх. Але ж то була окрема ситуація, і тимчасова проблема. Коли дещо схоже відбувається з начебто благополучними дітьми, причому не поодинокі випадки, а майже у всіх, - то це вже явно ненормально.
Страшно - це коли ти вбиваєш в собі Людину. Не можна керуватись страхом, коли вирішується твоя доля.
Ставлюся з відвертим презирством до будь-кого, хто підтримує нинішній владний режим хоча б за допомогою слів типу "всі вони однакові" або вірою в телевізійні новини.
Не жалію і не співчуваю тим, хто трясучись робить проти власної совісті те, що велено зверху, оправдуючись тяжкою долею чи необхідністю зберегти роботу.
Я не повинна жити за правилами тих, хто продав і далі продає майбутнє наших дітей за гречку або за свій страх. І тим паче не повинна їх за це поважати.
Покинула форум, бо не хочу більше годувати тролів, та ще й за підтримки модератором.
jozh

jozh

Имя: Н
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 6265
Регистрация: 26.05.2011
Заходил(а): 17.12.2013
Город: Николаев
jozh
VIP пользователь
   28 июля 2012
Цитата: #9239 mamatanya 28 июля 2012, 18:16

от я можу сутками зависати в неті і не помічати нічого навколо. і це будуть не форуми (або тематичні форуми, в яких я тільки читаю, шукаю потрібну мені інформацію). навпаки, на мама-форумі легше відірватись - прочитав нове и йди собі. а коли шукаешь щось....


В мене чоловік тижнів зо два тому назад знайшов дистрибутив гри Settlers - і на декілька днів наше нормальне життя було фактично паралізоване.
Я сказала дітям, що мама з татом у запої, так що давайте собі раду самі.
Діти ходили і бурчали, але щось там якось справлялися. Я награлася по самі вуха і заспокоїлася, чоловік зараз ще трохи грає, але помалу, - ну, в нього взагалі чудова відмазка, якраз хворіє.
А дітям показали цю гру, але в нас є обмеження - не більше години в день за комп'ютером, так що вони собі потроху грають, на основне життя не впливає взагалі, проблем з цим не маємо. Причому я так дивлюся, що ще перші дні всю годину на цю гру витрачали - то зараз вже то граються, то щось інше собі роблять.
От думаю собі - хороший приклад для них вийшов на прикладі мами - до чого призводить велике захоплення комп'ютерними іграшками.
Страшно - це коли ти вбиваєш в собі Людину. Не можна керуватись страхом, коли вирішується твоя доля.
Ставлюся з відвертим презирством до будь-кого, хто підтримує нинішній владний режим хоча б за допомогою слів типу "всі вони однакові" або вірою в телевізійні новини.
Не жалію і не співчуваю тим, хто трясучись робить проти власної совісті те, що велено зверху, оправдуючись тяжкою долею чи необхідністю зберегти роботу.
Я не повинна жити за правилами тих, хто продав і далі продає майбутнє наших дітей за гречку або за свій страх. І тим паче не повинна їх за це поважати.
Покинула форум, бо не хочу більше годувати тролів, та ще й за підтримки модератором.
jozh

jozh

Имя: Н
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 6265
Регистрация: 26.05.2011
Заходил(а): 17.12.2013
Город: Николаев
jozh
VIP пользователь
   28 июля 2012
Цитата: #9239 mamatanya 28 июля 2012, 18:21

полностью согласна. меня не удивило нисколько, что многим это было некомфортно. настораживает, что большинство включили телек, что некоторые просто сели играть в компьютерные игры - и этого им достаточно


Почекайте - за правилами експерименту телевізор, ігри, мобілки було заборонено використовувати. Тобто ці діти, коли сіли дивитися телевізор, - перервали експеримент.
Страшно - це коли ти вбиваєш в собі Людину. Не можна керуватись страхом, коли вирішується твоя доля.
Ставлюся з відвертим презирством до будь-кого, хто підтримує нинішній владний режим хоча б за допомогою слів типу "всі вони однакові" або вірою в телевізійні новини.
Не жалію і не співчуваю тим, хто трясучись робить проти власної совісті те, що велено зверху, оправдуючись тяжкою долею чи необхідністю зберегти роботу.
Я не повинна жити за правилами тих, хто продав і далі продає майбутнє наших дітей за гречку або за свій страх. І тим паче не повинна їх за це поважати.
Покинула форум, бо не хочу більше годувати тролів, та ще й за підтримки модератором.
Zemy

Zemy

Имя: Зяма
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 12755
Регистрация: 03.01.2011
Заходил(а): 12.04.2017
Город: Киев
Район: Ленинский - ЮТЗ
Zemy
VIP пользователь
   28 июля 2012

По-моему 13-18 лет это еще априори не сформированная личность, нет целостности, а без целостности появляется чувство одиночества, мало того человек - существо социальное, пребывание один ни один с собой в любом случае состояние ненормальное, выходящее за зону комфорта. Поэтому приступы паники, страха у не сформированной личности в состоянии ненормальном для данного вида - по-моему ничего удивительного. Сейчас, я бы легко выдержала подобный эксперимент, если не сказать, что восприняла бы тишину и покой за счастье... В 16 лет - дошла бы до суицидального состояния и настроения - по-моему разница очевидна. И это при том, что я имела кучу увлечений, умела себя занять, не знала, что такое инет в те времена - но не было целостности личности... зрелости...
Здесь был Зяма... А теперь ищите меня здесь https://zemychat.wordpress.com/
jozh

jozh

Имя: Н
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 6265
Регистрация: 26.05.2011
Заходил(а): 17.12.2013
Город: Николаев
jozh
VIP пользователь
   28 июля 2012
Цитата: #9239 Zemy 28 июля 2012, 18:36

По-моему 13-18 лет это еще априори не сформированная личность, нет целостности, а без целостности появляется чувство одиночества, мало того человек - существо социальное, пребывание один ни один с собой в любом случае состояние ненормальное, выходящее за зону комфорта. Поэтому приступы паники, страха у не сформированной личности в состоянии ненормальном для данного вида - по-моему ничего удивительного. Сейчас, я бы легко выдержала подобный эксперимент, если не сказать, что восприняла бы тишину и покой за счастье... В 16 лет - дошла бы до суицидального состояния и настроения - по-моему разница очевидна. И это при том, что я имела кучу увлечений, умела себя занять, не знала, что такое инет в те времена - но не было целостности личности... зрелости...


Хм... Ви думаєте, справа не в мобілках-телевізорі-інтернеті тощо?
Цікаво, а чи проводили подібні експерименти в ті часи, коли ще не було телевізорів та інтернету? А також, чи проводили експерименти, коли ще й живе спілкування дозволялось? Щось мені здається, якби цих дітей розподілили по двоє-троє, чи там проводили б експеримент з братами-сестрами, то були б схожі проблеми, а то й ще діти почали б сваритися одне з одним...
Страшно - це коли ти вбиваєш в собі Людину. Не можна керуватись страхом, коли вирішується твоя доля.
Ставлюся з відвертим презирством до будь-кого, хто підтримує нинішній владний режим хоча б за допомогою слів типу "всі вони однакові" або вірою в телевізійні новини.
Не жалію і не співчуваю тим, хто трясучись робить проти власної совісті те, що велено зверху, оправдуючись тяжкою долею чи необхідністю зберегти роботу.
Я не повинна жити за правилами тих, хто продав і далі продає майбутнє наших дітей за гречку або за свій страх. І тим паче не повинна їх за це поважати.
Покинула форум, бо не хочу більше годувати тролів, та ще й за підтримки модератором.
Просматривают эту тему:

Forum