• 0 Поддержать автора
  • Поделиться

Какой предмет Вы бы включили и\или исключили, из школьной программы?

Аннушка   
Администратор   
20 июня 2011 14474 181
anzhevita

anzhevita

Имя: Таня
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 1059
Регистрация: 07.10.2012
Заходил(а): 02.10.2018
Город: Николаев
Телефон: 0509429054,0675951326
anzhevita
VIP пользователь
   29 марта 2013
Исключить религию,полностью изменить методику изучения истории, физкультуру заменить подвижными играми или отменить нормативы,преподавателей по трудам проверять на психическую устойчивость и склонность к алкоголизму, занятия по ин языкам должны вестись на изучаемом языке.
Китиха

Китиха

Имя: Елена
Группа: Модератор
Сообщений: 9161
Регистрация: 05.01.2011
Заходил(а): 18.04.2021
Город: Николаев
Район: Центральный
Телефон: 0675978483
Китиха
Модератор
   29 марта 2013
Цитата: #6679 mamatanya 29 марта 2013, 01:58
чому філолога можна пробачити, а математика - ні? якщо людина претендує на звання освіченої, то вона повинна знати і про теорему Ферма (це, до речі, навіть не математика, а ерудиція), і історію знати, і писати грамотно. я навіть скажу, що історію не треба знати, її треба розуміти - інакше немає ніякого сенсу. а для розуміння потрібне вміння аналізувати, яке дуже добре тренує математика.
Я взагалі з Вами згодна. Може, я якось погано пояснила. Спробую ще раз. Я виходжу з реалій нашої сьогоднішньої системи освіти.

Приклад тесту з математики Знайдіть значення виразу
Тест з фізики На скільки зміниться внутрішня енергія льоду масою 3 кг у процесі його танення за нормальних умов (тиск p0 дорівнює 101 кПа, температура Т становить 273 К); питома теплота плавлення льоду дорівнює 3,3×105 Дж/кг.

От на прикладі нашого форуму - багато хто вирішить через три роки після школи? Не думаю. Може, не варто залазити на такі висоти дитині з гуманітарним складом розуму? Я ж не кажу зовсім не вчити математики чи фізики, але гуманітаріям та тим, хто явно не тягне ВНЗ, давати простіші завдання і менше годин.

А віддати ці години загальному розвитку освіченої людини. Тим знанням, які потрібні будь-якій людині будь-якої професії та напрямку мозку. Діти не знають хто такий Ленін з Чингізханом, туман в голові щодо Шухевича і Бандери, грамотність не те що випусника повної середньої школи, а й часто-густо випускника інституту вражає, просто прозу та вірші читати нема коли, бо потрібно і логаріфми вчити, і встигнути погуляти.

Я не кажу про талановитих дітей, які встигають все, про наполегливих батьків, які примушують займатися самоосвітою. Я про середнього школяра середньої мами, коли школа - єдине джерело УСІХ знань.
jozh

jozh

Имя: Н
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 6265
Регистрация: 26.05.2011
Заходил(а): 17.12.2013
Город: Николаев
jozh
VIP пользователь
   29 марта 2013
Цитата: #6679 anzhevita 29 марта 2013, 08:16
Исключить религию
Опачки, а хіба в наших школах вже релігію вивчають? Я щось пропустила? :blink:
Страшно - це коли ти вбиваєш в собі Людину. Не можна керуватись страхом, коли вирішується твоя доля.
Ставлюся з відвертим презирством до будь-кого, хто підтримує нинішній владний режим хоча б за допомогою слів типу "всі вони однакові" або вірою в телевізійні новини.
Не жалію і не співчуваю тим, хто трясучись робить проти власної совісті те, що велено зверху, оправдуючись тяжкою долею чи необхідністю зберегти роботу.
Я не повинна жити за правилами тих, хто продав і далі продає майбутнє наших дітей за гречку або за свій страх. І тим паче не повинна їх за це поважати.
Покинула форум, бо не хочу більше годувати тролів, та ще й за підтримки модератором.
alisa

alisa

Имя: alisa
Группа: мати-єхидна
Сообщений: 18417
Регистрация: 22.10.2009
Заходил(а): 15.07.2023
Город: Николаев
Район: Центральный
alisa
мати-єхидна
   29 марта 2013
Цитата: #6679 anzhevita 29 марта 2013, 08:16
Исключить религию,
Яку релігію? 
Не твоя вина – що ти батька свого син
А твоя біда – не вміти бути ним
jozh

jozh

Имя: Н
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 6265
Регистрация: 26.05.2011
Заходил(а): 17.12.2013
Город: Николаев
jozh
VIP пользователь
   29 марта 2013
Цитата: #6679 Китиха 29 марта 2013, 09:42
Я про середнього школяра середньої мами, коли школа - єдине джерело УСІХ знань.
Якщо вже так заглиблюватись у дискусію, то я б лише початкову школу залишила однаковою для всіх, ну може до 5-6 класу хіба ще, а далі строго спеціалізація. Комусь логарифми, а комусь пестики з тичинками чи Куликовську битву. Здібності до 7-10 вже визначаються спокійно, тож для підлітків вже можна розділити, кому що дійсно потрібно, а що ні. Плюс кілька основних предметів залишити загальними для всіх, ту ж фізкультуру, літературу, основи психології та сімейних відносин тощо, це всім треба. Але це повинна бути серйозна реформа освіти, і не так, як в останній час всі реформи робляться, тож це так, хіба що теоретично побазікати на форумі можна...
Страшно - це коли ти вбиваєш в собі Людину. Не можна керуватись страхом, коли вирішується твоя доля.
Ставлюся з відвертим презирством до будь-кого, хто підтримує нинішній владний режим хоча б за допомогою слів типу "всі вони однакові" або вірою в телевізійні новини.
Не жалію і не співчуваю тим, хто трясучись робить проти власної совісті те, що велено зверху, оправдуючись тяжкою долею чи необхідністю зберегти роботу.
Я не повинна жити за правилами тих, хто продав і далі продає майбутнє наших дітей за гречку або за свій страх. І тим паче не повинна їх за це поважати.
Покинула форум, бо не хочу більше годувати тролів, та ще й за підтримки модератором.
Китиха

Китиха

Имя: Елена
Группа: Модератор
Сообщений: 9161
Регистрация: 05.01.2011
Заходил(а): 18.04.2021
Город: Николаев
Район: Центральный
Телефон: 0675978483
Китиха
Модератор
   29 марта 2013
Цитата: #6679 jozh 29 марта 2013, 09:45
Опачки, а хіба в наших школах вже релігію вивчають? Я щось пропустила? :blink:
ну, Біблію (дитячий варіант) читають. Принаймі мій два роки поспіль одне й те саме читав
Natka2011

Natka2011

Имя: Наталья
Группа: Активный пользователь
Сообщений: 128
Регистрация: 30.08.2011
Заходил(а): 18.11.2016
Город: Николаев
Район: Заводской
Natka2011
Активный пользователь
   29 марта 2013
Появился предмет Релігієзнавство, ну до моего декрета точно был) раз в две недели
jozh

jozh

Имя: Н
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 6265
Регистрация: 26.05.2011
Заходил(а): 17.12.2013
Город: Николаев
jozh
VIP пользователь
   29 марта 2013
Цитата: #6679 Китиха 29 марта 2013, 09:59
ну, Біблію (дитячий варіант) читають. Принаймі мій два роки поспіль одне й те саме читав
Де це таке? Мої не читали нічого такого. Може, то індивідуальна ініціатива якогось з директорів шкіл? 26 Чи щось нове у програмі, що ми вже проскочили по старій?
Страшно - це коли ти вбиваєш в собі Людину. Не можна керуватись страхом, коли вирішується твоя доля.
Ставлюся з відвертим презирством до будь-кого, хто підтримує нинішній владний режим хоча б за допомогою слів типу "всі вони однакові" або вірою в телевізійні новини.
Не жалію і не співчуваю тим, хто трясучись робить проти власної совісті те, що велено зверху, оправдуючись тяжкою долею чи необхідністю зберегти роботу.
Я не повинна жити за правилами тих, хто продав і далі продає майбутнє наших дітей за гречку або за свій страх. І тим паче не повинна їх за це поважати.
Покинула форум, бо не хочу більше годувати тролів, та ще й за підтримки модератором.
Китиха

Китиха

Имя: Елена
Группа: Модератор
Сообщений: 9161
Регистрация: 05.01.2011
Заходил(а): 18.04.2021
Город: Николаев
Район: Центральный
Телефон: 0675978483
Китиха
Модератор
   29 марта 2013
Цитата: #6679 jozh 29 марта 2013, 09:57
Якщо вже так заглиблюватись у дискусію, то я б лише початкову школу залишила однаковою для всіх, ну може до 5-6 класу хіба ще, а далі строго спеціалізація. Комусь логарифми, а комусь пестики з тичинками чи Куликовську битву. Здібності до 7-10 вже визначаються спокійно, тож для підлітків вже можна розділити, кому що дійсно потрібно, а що ні. Плюс кілька основних предметів залишити загальними для всіх, ту ж фізкультуру, літературу, основи психології та сімейних відносин тощо, це всім треба. Але це повинна бути серйозна реформа освіти, і не так, як в останній час всі реформи робляться, тож це так, хіба що теоретично побазікати на форумі можна...
Власне це і є стандарти Болонської системи - розділити фізиків і ліриків, професорів і трактористів. Вона буксувала, якось коряво виходила, але наче йшли в цьому напрямку.  Але треба всіх під один копил, Янукович з Табачником повернули все назад, і тепер в нас якась невідома звірушка - не 10 (з сьоми років) як при СРСР, не 12 як при Болонській, не 11 (з 6,5 не раніше) як в Росії. Якійсь власний креатив, зовсім мені не зрозумілий.
Китиха

Китиха

Имя: Елена
Группа: Модератор
Сообщений: 9161
Регистрация: 05.01.2011
Заходил(а): 18.04.2021
Город: Николаев
Район: Центральный
Телефон: 0675978483
Китиха
Модератор
   29 марта 2013
Цитата: #6679 jozh 29 марта 2013, 10:01
Де це таке? Мої не читали нічого такого. Може, то індивідуальна ініціатива якогось з директорів шкіл? 26 Чи щось нове у програмі, що ми вже проскочили по старій?
В мене, самі розумієте, застарілі дані. Може, сьогодні вже не так. Мій читав на уроках зарубіжної літератури, з хрестоматії, де після Біблії забугорні письменники. Я думаю, що це було за програмою.
alisa

alisa

Имя: alisa
Группа: мати-єхидна
Сообщений: 18417
Регистрация: 22.10.2009
Заходил(а): 15.07.2023
Город: Николаев
Район: Центральный
alisa
мати-єхидна
   29 марта 2013
Цитата: #6679 Natka2011 29 марта 2013, 10:00
Появился предмет Релігієзнавство, ну до моего декрета точно был) раз в две недели
Ну так це не релігія. І, як на мене, предмет дуже цікавий і досить корисний. 
Не твоя вина – що ти батька свого син
А твоя біда – не вміти бути ним
jozh

jozh

Имя: Н
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 6265
Регистрация: 26.05.2011
Заходил(а): 17.12.2013
Город: Николаев
jozh
VIP пользователь
   29 марта 2013
Цитата: #6679 Китиха 29 марта 2013, 10:08
В мене, самі розумієте, застарілі дані. Може, сьогодні вже не так. Мій читав на уроках зарубіжної літератури, з хрестоматії, де після Біблії забугорні письменники. Я думаю, що це було за програмою.
А, це в рамках зарубіжної літератури як окремий твір? Тоді нормально, я вважаю, у рамках загального розвитку треба знати і Біблію. Аби не Божий Закон у шкільну програму почали вводити, з них станеться...
Страшно - це коли ти вбиваєш в собі Людину. Не можна керуватись страхом, коли вирішується твоя доля.
Ставлюся з відвертим презирством до будь-кого, хто підтримує нинішній владний режим хоча б за допомогою слів типу "всі вони однакові" або вірою в телевізійні новини.
Не жалію і не співчуваю тим, хто трясучись робить проти власної совісті те, що велено зверху, оправдуючись тяжкою долею чи необхідністю зберегти роботу.
Я не повинна жити за правилами тих, хто продав і далі продає майбутнє наших дітей за гречку або за свій страх. І тим паче не повинна їх за це поважати.
Покинула форум, бо не хочу більше годувати тролів, та ще й за підтримки модератором.
Крокозябра

Крокозябра

Имя: Ірина
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 2533
Регистрация: 25.06.2010
Заходил(а): 16.02.2015
Город: Николаев
Район: Заводской - Лески
Крокозябра
VIP пользователь
   29 марта 2013
Цитата: #6679 jozh 29 марта 2013, 09:45
Опачки, а хіба в наших школах вже релігію вивчають? Я щось пропустила? :blink:
В 5-6 класах за бажанням факультативно можна вивчати "Історію релігії".
В якомусь з старших класів за вибором є предмет "Релігієзнавство".

Наскільки я в курсі, факультатив з "Історії релігії" є буквально в 2-3 школах, а про те, що якась миколаївська школа вибрала для вивчення "Релігієзнавство", я взагалі вперше чую.
mamatanya

mamatanya

Имя: mamatanya
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 8122
Регистрация: 17.04.2010
Заходил(а): 15.06.2019
Город: Николаев
Район: Центральный
Телефон: 063 491 2019
mamatanya
VIP пользователь
   29 марта 2013
я все же считаю, что математика, физика, история, литература - это базовые предметы. они должны быть в равном объеме независимо от способностей. потому что они уравновешивают друг друга. не дают человеку развиваться односторонне. логарифмы, может, и не понадобятся в жизни, а навыки, полученные на уроках математики очень даже понадобятся. и помогут правильно применять знания про Чингисхана )) а по поводу способностей,хорошо заметных уже в средних классах....ну всем было хорошо заметно, что у меня способности к точным наукам, но после школы они мне ни разу не пригодились. а "смена ориентации" со мной случилась аж в выпускном классе. так что тут дело такое - можно сильно ошибиться ))
jozh

jozh

Имя: Н
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 6265
Регистрация: 26.05.2011
Заходил(а): 17.12.2013
Город: Николаев
jozh
VIP пользователь
   29 марта 2013
Цитата: #6679 Китиха 29 марта 2013, 10:06
Власне це і є стандарти Болонської системи - розділити фізиків і ліриків, професорів і трактористів. Вона буксувала, якось коряво виходила, але наче йшли в цьому напрямку.
Наскільки я знаю, Болонська система відноситься до вищої освіти, а не до середньої. Хіба в нас хоч колись на рівні шкільної освіти планувалося розділення? Максимум, де-не-де школи спеціалізовані, з поглибленим вивченням якихось предметів, але мінімум ніхто не зменшував. Якщо не рахувати спеціальні школи для розумово-відсталих дітей тощо, але зараз про це не говоримо.
Страшно - це коли ти вбиваєш в собі Людину. Не можна керуватись страхом, коли вирішується твоя доля.
Ставлюся з відвертим презирством до будь-кого, хто підтримує нинішній владний режим хоча б за допомогою слів типу "всі вони однакові" або вірою в телевізійні новини.
Не жалію і не співчуваю тим, хто трясучись робить проти власної совісті те, що велено зверху, оправдуючись тяжкою долею чи необхідністю зберегти роботу.
Я не повинна жити за правилами тих, хто продав і далі продає майбутнє наших дітей за гречку або за свій страх. І тим паче не повинна їх за це поважати.
Покинула форум, бо не хочу більше годувати тролів, та ще й за підтримки модератором.
Китиха

Китиха

Имя: Елена
Группа: Модератор
Сообщений: 9161
Регистрация: 05.01.2011
Заходил(а): 18.04.2021
Город: Николаев
Район: Центральный
Телефон: 0675978483
Китиха
Модератор
   29 марта 2013
Цитата: #6679 jozh 29 марта 2013, 10:18
Наскільки я знаю, Болонська система відноситься до вищої освіти, а не до середньої. Хіба в нас хоч колись на рівні шкільної освіти планувалося розділення? Максимум, де-не-де школи спеціалізовані, з поглибленим вивченням якихось предметів, але мінімум ніхто не зменшував. Якщо не рахувати спеціальні школи для розумово-відсталих дітей тощо, але зараз про це не говоримо.
Може, і про вищу. Колись читала статтю у друкованому журналі саме про дванадцятирічне навчання. Що немає сенсу до вісімнадцяти, а то і до дев"ятнадцяти років, вчити одному і тому самому різних дітей. Що старші класи вже мають перетворюватись на коледжі з певним направленням і рівнем, одні з яких дають путівку до ВНЗ, інші не дають і не треба, але дають вже певну професію. І таким чином середня школа прекрасно стикується з вищою Болонською.

Ну, а в нас, як завжди, якось по-своєму, безсистемно і ненацілено. Хоч майже двадцять років на це пішло.
jozh

jozh

Имя: Н
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 6265
Регистрация: 26.05.2011
Заходил(а): 17.12.2013
Город: Николаев
jozh
VIP пользователь
   29 марта 2013
Цитата: #6679 mamatanya 29 марта 2013, 10:16
а по поводу способностей,хорошо заметных уже в средних классах....ну всем было хорошо заметно, что у меня способности к точным наукам, но после школы они мне ни разу не пригодились. а "смена ориентации" со мной случилась аж в выпускном классе. так что тут дело такое - можно сильно ошибиться ))
"Зміна орієнтації" може і в 40 років трапитися, такі випадки непоодинокі. Та це ж не означає, що до 40 років всі повинні бути однаковими?
Плюс ніхто ж не пропонує "прибити гвіздочками" ту дитину у 10 років до якогось конкретного напрямку, можна й змінити у процесі, якщо при практичному заглибленні дитина відчуватиме, що це все-таки не її. Та плюс добре розвивати напрямок профорієнтації та психологічної діагностики, зараз це просто ще на рівні шаманства, але перспективи хороші. Просто особливо не було нікому потрібно, от і не розвивалось. А так - моя молодша дочка якраз яскравий приклад начебто дитини з математичними здібностями з раннього дитинства, але насправді то геть не її, вона в нас художньо-творча натура, і хоч з математикою легко і просто на кілька років програму випереджає, але не її, нецікаво. Просто треба і батькам бути уважними, і за дитиною спостерігати, і давати їй можливість спробувати різні напрямки, а не так, що у три роки визначили як математика - і все, гаплик, нічого не зміниш. Друга сторона медалі - не спішити з визначенням занадто раннім, якраз 10-12 років приблизно - це та межа, до якої не варто спішити. Я ж не кажу, що це легка справа, типу дали якийсь тест на 30 запитань, от і вся профорієнтація... Це геть не так насправді повинно бути. І психологи наші через одного ще гірші, ніж наші лікарі через одного... Тут ще копати і копати, я навіть охопити загалом не можу весь об'єм задач, який би варто зробити. Так - лише показала орієнтовно, як би я бачила систему шкільної освіти в ідеалі. А то того ідеалу - як до неба рачки... Зараз купа ресурсів витрачається просто дарма, більшість дітей проявляють свої таланти швидше попри школу, а не завдяки їй. "Двієчники" просиджують штани дарма, а "відмінники" нудьгують, хоча і ті, і ті могли б реалізовувати свій потенціал по-максимуму за інших умов. 11 років школи - і в основному діти ледве вміють читати і неграмотно писати, та плюс напихано у голову окремі факти, геть не пов'язані між собою, які чудом залишись у пам'яті після такого навчання. Про якусь найпростішу професію чи спеціальність взагалі мовчу, навіть коли я вчилася, то хоча б давали - у нас хлопці отримували водійські права, а дівчата - диплом секретаря-машиністки, зараз і такого немає. У 17-18 років вже одружуються або й так дітей заводять, а елементарно заробити на життя не можуть, і толку тоді з тих 11-ти років навчання? Ех...
Страшно - це коли ти вбиваєш в собі Людину. Не можна керуватись страхом, коли вирішується твоя доля.
Ставлюся з відвертим презирством до будь-кого, хто підтримує нинішній владний режим хоча б за допомогою слів типу "всі вони однакові" або вірою в телевізійні новини.
Не жалію і не співчуваю тим, хто трясучись робить проти власної совісті те, що велено зверху, оправдуючись тяжкою долею чи необхідністю зберегти роботу.
Я не повинна жити за правилами тих, хто продав і далі продає майбутнє наших дітей за гречку або за свій страх. І тим паче не повинна їх за це поважати.
Покинула форум, бо не хочу більше годувати тролів, та ще й за підтримки модератором.
mamatanya

mamatanya

Имя: mamatanya
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 8122
Регистрация: 17.04.2010
Заходил(а): 15.06.2019
Город: Николаев
Район: Центральный
Телефон: 063 491 2019
mamatanya
VIP пользователь
   29 марта 2013
я вважаю, що "зміна орієнтації" у будь-якому віці - це виправлення помилок. людина шукає себе, помиляється, іноді знаходить в 40 років, іноді в 4 ))) і це нормально, це життя. а загальна освіта повинна просто загально розвивати людину. різним людям потрібен різний рівень знань, але якщо дитина може розібратись в тонкощах історії, то і в математиці розбереться. можливо, їй це складніше буде (а швидше за все нудніше), але хто сказав, що має бути легко?
Китиха

Китиха

Имя: Елена
Группа: Модератор
Сообщений: 9161
Регистрация: 05.01.2011
Заходил(а): 18.04.2021
Город: Николаев
Район: Центральный
Телефон: 0675978483
Китиха
Модератор
   29 марта 2013
Цитата: #6679 mamatanya 29 марта 2013, 11:06
а загальна освіта повинна просто загально розвивати людину.
Приклад тесту з математики Знайдіть значення виразу
Тест з фізики На скільки зміниться внутрішня енергія льоду масою 3 кг у процесі його танення за нормальних умов (тиск p0 дорівнює 101 кПа, температура Т становить 273 К); питома теплота плавлення льоду дорівнює 3,3×105 Дж/кг.

і одночасно

джынцы, граммотность, ложить

оце я вважаю занадто для загального рівня
Китиха

Китиха

Имя: Елена
Группа: Модератор
Сообщений: 9161
Регистрация: 05.01.2011
Заходил(а): 18.04.2021
Город: Николаев
Район: Центральный
Телефон: 0675978483
Китиха
Модератор
   29 марта 2013
Цитата: #6679 mamatanya 29 марта 2013, 11:06
але якщо дитина може розібратись в тонкощах історії, то і в математиці розбереться. можливо, їй це складніше буде (а швидше за все нудніше), але хто сказав, що має бути легко?
Приведу приклад свого чоловіка. Має вражаючі знання з історії, має свою думку з багатьох історичних питань. В старших класах вчителька математики викликала його до дошки, казала - "витри!" а потім - "сідай, три". Ну не виганяти ж зі школи учня з твердими п"ятірками з гуманітарних предметів.)))
Просматривают эту тему:

Forum