Муниципальный коллегиум (школа № 38)

Муниципальный коллегиум (школа № 38)

Украина, ул. Котельная, 8, 583071-секр., 583074-дир., 583072, 583132
Отзывы: 4
Просмотров: 85358

Муниципальный коллегиум (школа № 38)

 • Адрес: ул. Котельная, 8
 • Телефон: 583071-секр., 583074-дир., 583072, 583132
(Справка: младшая школа - ул. Потёмкинская, 147)
 

Миколаївський муніципальний колегіум (скорочено ММК) — школа, розташована в місті Миколаєві, Україна. ММК створений Народним вчителем України Сергієм Михайловичем Січком за підтримки мера міста Миколаєва В. Чайки.

В колегіумі навчається близько 1500 дітей та працює більше ста вчителів. Заклад має значні успіхи і досягнення, справжні перспективи національної системи навчання і виховання нового покоління нової України. Школа є природничо-математичною за своїм напрямом, національною за своїм змістом і водночас європейською за своєю філософією.

Миколаївський муніципальний колегіум є державним середнім загальноосвітнім закладом, що забезпечує академічну і практичну природничо-математичну та суспільно-гуманітарну підготовку здібної та талановитої молоді південного регіону України, здобуття нею освіти понад державний рівень. ММК з 2006 року є експериментальним навчальним закладом всеукраїнського рівня.

Більше 90 % педагогів закладу – вчителі вищої категорії, старші вчителі та вчителі-методисти, 7 – мають почесне звання «Заслужений вчитель України», 2 – «Заслужений працівник культури України», 20 – нагороджені знаком «Відмінник освіти», 2 кандидати наук, 3 майстри спорту, 4 лауреати обласної премії ім. Миколи Аркаса.

Муніципальний колегіум визначає себе як український національний навчально-виховний заклад, головне завдання якого – плекання громадян України, формування української національної інтелігенції з високим духовним, інтелектуальним та творчим потенціалом.

 
 

Загальні відомості

Адреса: м. Миколаїв, вул. Котельна, 8 (Корпус №1), вул. Потьомкінська, 147-а (Корпус №2).

Телефон: (0512) 58-30-71, 58-30-74 (факс)

e-mail: mmk38@ukr.net

Всього вчителів: 101 осіб.

Всього учнів: 1450 осіб.

 

Історія

Колегіум єдиний на Миколаївщині. Він і за своїм змістом, і за формою відповідає історичним традиціям українського національного виховання і національної освіти.

За 58 років існування навчальний заклад пройшов такий шлях:

 • в 1954 році відкрито Миколаївську середню загальноосвітню школу № 38;
 • в 1962 році вперше було відкрито спеціалізований математичний клас;
 • з 1986 року введено інформатику і прикладну математику як предмет поглибленого вивчення з 8 класу;
 • в 1991 році СШ №38 затверджена як спеціалізована інформатико-математична школа;
 • в 1993 році розпорядженням Представника Президента в Миколаївській області № 409 від 16 серпня 1993 року на базі школи відкрито інформатико-математичний ліцей Школа працює за структурою школи-комплексу;
 • з 1997 року школу-ліцей №38 реорганізовано в колегіум.

Миколаївський муніципальний колегіум працює у складі Миколаївського національно-культурного комплексу Чорноморського державного університету ім. П. Могили.


Директор

 
Сергій Михайлович Січко

Миколаївський муніципальний колегіум очолює Народний вчитель України, кандидат наук, доцент С.М. Січко. Сергій Михайлович нагороджений знаком «Відмінник освіти України», Почесною грамотою Верховної Ради України (2009 р.), нагрудним знаком «Василь Сухомлинський» (2009 р.), є членом-кореспондентом Академії культурної спадщини України, лауреатом обласної премії ім. М. Аркаса, почесним городянином року міста Миколаєва, переможцем конкурсу «100 кращих керівників шкіл України», лауреатом конкурсу «Освітянин року 2007». Директор дбає про те, щоб створене у колегіумі освітнє середовище надавало можливість і вчителю, і учню постійно розвиватися і творчо зростати.


Інтелектуальні досягнення

У колегіумі створено ефективну систему роботи із здібними і обдарованими дітьми, спрямовану на пошук обдарованості у кожному. Індивідуальна робота з учнями проводиться на 12 кафедрах, працюють спецкурси, факультативи, курси за вибором, функціонують три учнівських наукових товариства; відкрито профільні класи: математичний, природничий, інформаційно-технологічний, правовий, економічний.

Випускники Миколаївського муніципального колегіуму щороку показують високі знання при складанні ЗНО та вступають до найпрестижніших вишів України. Учні колегіуму посідають призові місця на предметних олімпіадах усіх рівнів: більше 100 переможців щороку на рівні міста, 60 – на рівні області, 5 – на рівні держави.

Протягом останніх років 14 разів учні ставали призерами Всесвітніх олімпіад з математики, біології, хімії, інформатики, екології:

 • Ліницький Олег – з інформатики (Австралія)
 • Манойло Юрій – з інформатики (Південно-Африканська Республіка)
 • Ніконов Сергій – з біології (Швеція)
 • Манзюк Олександр – з математики (Румунія)
 • Рибак Микола – з математики (США, Шотландія)
 • Манзюк Володимир – з екології (Туреччина)
 • Виборний Михайло – з хімії (Молдова, Тайвань)
 • Мельников Костянтин – з хімії (Москва)
 • Грабовський Олексій – з біології та хімії (Москва)
 • Виборний Олег – з хімії (Великобританія)
 • Новошицький Сергій – «Перший крок до Нобелівської премії» (Польща)
 • Козирєв Сергій – «Перший крок до Нобелівської премії» (Польща)

Учні колегіуму – стипендіати Президента України: Рибак Микола, Манзюк Олександр, Манзюк Володимир, Виборний Михайло, Риженков Микола, Кирилюк Володимир, Бестем’яннікова Ольга, Виборний Олег.

Учні 10-х класів обов’язково представляють власні курсові проекти. Щорічно більше 50-ти робіт направляються на конкурс-захист науково-дослідницьких робіт Малої Академії Наук. На щорічних традиційних презентаціях «Творчість освітян» десятки нових друкованих видань, а також аудіо-відео матеріалів представляє власний видавничий центр колегіуму. Працюють шкільне телебачення, видається газета «38-й меридіан», друкована продукція кафедр, учнівські альманахи шкільних наукових товариств.

У колегіумі функціонує три наукових товариства: «Шкільна дитяча академія» (1й-4й класи), Інтелектуальний клуб «Універсум» (5й-8й класи), Наукове товариство «Інтелект» (9й-11й класи).Художньо-естетичний комплекс

 
На високому професійному рівні в закладі поставлено художньо-естетичне виховання, значущими компонентами якого є Школа «Кобзарська наука» та Шкільна дитяча філармонія.

Художній керівник Школи «Кобзарська наука» Валентина Січко – Заслужений працівник культури України, нагороджена знаком «Відмінник освіти України», лауреат обласної премії ім. М. Аркаса . Концертмейстер Школи «Кобзарська наука» Анатолій Андрєєв - нагороджений знаком «Відмінник освіти України», лауреат премії ім. М. Аркаса .

 
 
До складу школи входить Народна Бузька юнацька капела «Кобзарський передзвін» – організатор і володар Гран-прі Першого і Другого молодіжних кобзарських фестивалів Півдня України «Під срібний дзвін бандур», лауреат міжнародних і всеукраїнських конкурсів.

Організована в 1992 році на базі муніципального колегіуму, при активній підтримці і співпраці Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, Національної Всеукраїнської спілки кобзарів та Національної державної заслуженої капели бандуристів під керівництвом Народного артиста України Миколи Гвоздя капела плідно пройшла свій 20-річний шлях. Молоді кобзарі добре знані своїми виступами по Україні – на сценах колонного залу ім. М.Лисенка Національної філармонії України, Національного палацу мистецтв «Україна», Національного комплексу «Експоцентр Україна», Майдану Незалежності. Капела брала участь у Всеукраїнському молодіжному фестивалі «Перлини сезону», Всеукраїнському кобзарському форумі «Вересаєве свято» на Чернігівщині, Всесвітньому фестивалі мистецтв українського козацтва, у першому Всеукраїнському з’їзді кобзарів, Першому Міжнародному кобзарському конкурсі ім. Г. Китастого, святкуванні 10-річчя українського музею кобзарства історико-етнографічного заповідника м. Переяслав-Хмельницького. Концертний склад капели налічує 30 молодих кобзарів, які є старшокласниками і випускниками Миколаївського муніципального колегіуму, студентами різних вишів міст України.

Капела є лауреатом міжнародних і всеукраїнських конкурсів. У 2011-2012 роках капела успішно виступала у місті Ялта та у місті Бидгощ (Польща), де отримала дипломи лауреатів конкурсу та фестивалю. Колектив з великим успіхом виступав на сценах Чернігова і Батурина, кримського «Артеку» і Кіровограду, Львова, Національної філармонії, Українського дому, Національного педагогічного університету ім. М. Драгоманова та Софійського майдану у Києві.

 

У колегіумі працюють вокальні, хорові, танцювальні колективи на всі смаки та уподобання. 560 школярів після занять щоденно зайняті в танцювальних (бальних, народних, сучасних) та вокальних ансамблях (чоловічий гурт «Соколи», дівочий ансамбль «Водограй»), музичних та фольклорних колективах, і всі вони об'єднані у шкільну дитячу філармонію. Вчителі теж мають свій хоровий колектив, який визнано найкращим серед колективів шкіл Миколаєва. У колегіумі намагаються не тільки дати учневі ґрунтовні, високі знання, а й прищепити любов до рідної землі, отчого краю, материнської мови, до любої Вітчизни – України. Ось чому п'ять років тому в колегіумі була створена і успішно діє шкільна учнівська козацька паланка «СІЧ» («Слава і Честь»).


Учнівське управління в колегіумі

Система самоврядування, яка органічно поєднує учительське та учнівське самоврядування, існує в колегіумі у вигляді центрів, які допомагають концентрувати, систематизувати і одночасно розмежовувати різні види і форми роботи для більш точного врахування особистісних якостей учня. У виробленні системи учнівського самоврядування колективом вчителів і учнів розглядаються можливості і робляться перші кроки по впровадженню козацької педагогіки по організації структури управління та методики виховання життєво активної особистості.

Учнівське самоврядування має двоступеневу структуру – загальношкільну і класну. Це сприяє чіткому взаємозв'язку і підпорядкуванню ступенів.


Структура учнівського самоврядування

 1. Центр інтелектуальної діяльності
 2. Центр художньо-естетичної творчості
 3. Центр «Здоров'я»
 4. Центр професійної орієнтації
 5. Центр добробуту і порядку
 6. Центр морально-етичного виховання
 7. Інформаційний центр

Робота в центрах здійснюється поетапно за принципом наступності і неперервності при впровадженні принципів родинного виховання, естетизації середовища.

З метою забезпечення принципу наступності у виховній діяльності для молодшої школи (1-4 класи) розроблено напрямки роботи, які готують ґрунт для подальшої участі дітей у роботі секторів.


Експериментальна діяльність

 
Колегіум – учасник п’яти Всеукраїнських експериментів:
 • «Формування національної самосвідомості учнів на традиціях кобзарського мистецтва»
 • «Художньо-естетична освіта і виховання учнів загальноосвітніх навчальних закладів у процесі впровадження інтегрованих курсів»
 • «Формування інтелектуальної культури особистості»
 • «Створення розвивального середовища для математично обдарованих учнів початкової школи»
 • «Медіаосвіта»
 

Співпраця з науковцями

З колегіумом співпрацюють науковці – доценти, професори Національного університету ім. В.О. Сухомлинського, Чорноморського державного університету ім. Петра Могили, Миколаївського національного аграрного університету. Налагоджені творчі зв'язки з відомими науковцями Скворцовою Світланою Олексіївною, доктором педагогічних наук, та Тименко Володимиром Петровичем, доктором педагогічних наук, доцентом, завідувачем відділом діагностики обдарованості Інституту обдарованої дитини АПН України. Підписано угоди з Інститутом інноваційних технологій і змісту освіти, Інститутом обдарованої дитини АПН України.

У колегіумі активно працює школа наукового керівника, творча лабораторія «Вчитель як дослідник», вчителі працюють над кандидатськими дисертаційними дослідженнями.
 

Сучасні освітні середовища

Освітньо-культурний центр «Україна духовна» запрошує у гості відомих поетів, артистів, діячів освіти та мистецтва, учні реалізують свої творчі здібності у створенні художніх творів, фотоальбомів, виставок.

На базі колегіуму функціонує освітньо-інформаційний аналітичний центр «Україна – Європа», діяльність якого спрямована на поглиблення знань колежан стосовно європейської інтеграції, культури, мови та історії європейських народів. Щорічно на базі центру проводяться тижні європейських країн, конкурс «Євробачення» та фестиваль «Україна – європейська держава».

З метою формування в учнів національної толерантності, культури міжнаціонального спілкування у закладі відкрито Інформаційно-аналітичний та культурно-освітній центр національних товариств Миколаївської області. Учні колегіуму беруть участь у наукових та культурно-просвітницьких програмах, проектах, конференціях, круглих столах.
 

Колегіум – школа сприяння здоров’ю

Велику увагу у закладі приділяють пропаганді здорового способу життя. Мета чітка і конкретна: збереження і зміцнення здоров'я, виховання свідомого та дбайливого ставлення до власного здоров'я і, як головної умови, якомога повнішої реалізації творчого і фізичного потенціалу особистості. Ось чому в колегіумі працюють різні спортивні секції, а чимала кількість учнів є призерами та переможцями численних спортивних змагань, конкурсів. Серед учнів колегіуму кандидати і майстри спорту, призери Всеукраїнської та Європейської першості з легкої атлетики, шахів, а команда бадмінтоністів – найкраща в Україні. Як каже народна мудрість: «Здоров'я переважає всі інші блага життя».
 

Перемоги та нагороди колегіуму

 
Інноватика в сучасній освіті
 
 • 2001 р. – переможець обласного конкурсу «Наші здобутки» в номінації «Кращий навчальний заклад».
 • З 2005 р. – є колективним членом Української асоціації імені Василя Сухомлинського;
 • 2006 р. – лауреат конкурсу «100 кращих шкіл України».
 • 2008 р. – нагороджено Почесною грамотою Міністерства культури і туризму України колектив Народної Бузької юнацької капели «Кобзарський передзвін» колегіуму за вагомий особистий внесок у створенні духовних цінностей та високу професійну майстерність.
 • 2008р. та 2009р. – нагороджений почесними дипломами Міністерства освіти і науки України за творчу працю по створенню моделі інноваційної школи майбутнього.
 • З 2009 р. колегіум є дійсним членом Всеукраїнської асоціації Шкіл майбутнього.
 • 2009 р. – колегіум удостоєний почесного звання «Лідер сучасної освіти»;
 • 2010 р. – «Флагман освіти і науки України». На базі закладу працюють 12 предметних кафедр і 3 експериментальних (кобзарознавства, музикування на бандурі, національного виховання).
 

Вчителі закладу є лауреатами та переможцями фахових конкурсів «Вчитель року», «Нове ім’я», «Кращий класний керівник». Науково-методичний центр колегіуму посів перше місце на Всеукраїнських конкурсах «Модель наукового товариства» (2010р.), «Сучасна модель шкільної бібліотеки» (2011р.). Заклад здобув золоту медаль на виставці-презентації «Інноватика в освіті» в номінації «Використання ІКТ в освітньому процесі».
 

Почесні звання і нагороди вчителів

 

Народний вчитель України:

 • Січко Сергій Михайлович
 

Заслужений вчитель України:

 • Грамматик Федір Петрович
 • Остапчук Леонід Володимирович
 • Петрова Ірина Яківна
 

Заслужений працівник культури України:

 • Ржепецький Леонід Андрійович
 • Січко Валентина Степанівна


Источник
 
Прямой эфир
22 сентября 2020
elenachka ответилa в теме на форуме Миколаївський муніципальний колегіум (школа 38)

Хорошая школа и учителя.

01 сентября 2020
volodyslav.tkacuk теперь посещает место Муниципальный коллегиум (школа № 38)
01 сентября 2020
volodyslav.tkacuk добавилa отзыв к месту Муниципальный коллегиум (школа № 38)
Худшая школа города, по наполнению. Внешне - конфетка, внутри - прогнившее нечто, построенное ватником-рыговцем Чайкой и его дружком Сичком. В 2011 эта школа прославляла на выставках красную армию и "воинов интернационалистов". Фото с презентаций есть у них на сайте)) Учителя - ужасные, в основном. В частности: Мартинюк Володимир Борисович - все 5 лет, что я тут учился, этот учитель не брезговал коронной фразой "підніми своє ЖО", матами, криками и другим поведением за которое можно было вылететь с работы тысячу раз. Вірозуб Світлана Михайлівна - мерзеннейшая классная руководитель и училка алгебры, геометрии и логики. Крикливая, хамская, не умеющая заинтересовать предметом. Ещё есть те, которых имена не помню: длинноволосая географичка, с осевшей нижней третью лица и следами постакне. Жутко противная бабища, прям вот ни дня не было что бы она свою рожу не скривила, ужасно. Химичка кажется Инна зовут, возрастная такая (детей даунами называла, а со мной устроила скандал, из-за того что я попросил вести урок на украинском языке). В 2012ом году был инцидент, когда охранник что сидит на рецепшене школы меня ударил в живот... Тогда директор меня обработал и я даже матери не рассказал об этом. В общем - если Вы попадёте в нормальный класс всё будет ок, но уж поверьте - кроме напускного патриотизма, который Сичко поменяет на колорадские ленточки и красноармейское знаями без каких либо колеваний - нужно ещё что-то. Не калечьте своему ребёнку жизнь, ничего кроме стресса и зажатости эта школа не принесёт.
27 августа 2020
Тяпа ответилa в теме на форуме Миколаївський муніципальний колегіум (школа 38)
На посадку в чем хотите. На линейку и праздники традиционно надевают вышиванки, но это по желанию
27 августа 2020
Клюква ответилa в теме на форуме Миколаївський муніципальний колегіум (школа 38)
Подскажите пожалуйста. На посадку нужно идти в Школьной форме или вожно одеться в повседневное?

Программа в школе действительно сложная. Без репититора никак. Не могу сказать, что их учителя отличаются от других школ))) Советую идти в ту, которая ближе к дому, не прогадаете. Контингент родителей таков, что в принципе многим под силу репититор, вот за счет этого и рейтинг соответствующий.

21 мая 2020
Тяпа ответилa в теме на форуме Миколаївський муніципальний колегіум (школа 38)
Цитата Nautilus 21 Май 2020 15:55

А хіба не з першого класу поглиблена математика? У подруги дочка у 5 класі вчилась вже за підручником шостого.

И так, и не так. В начальной школе отличие всего лишь в количестве уроков - каждый день против 4 раз в неделю в обычной школе.

В пятом классе действительно проходят половину учебника за 6 класс, но я бы не назвала это углубленным изучением, а скорее исправлением недоразумения программы, которая предлагает в 5 классе учить сложение и вычитание дробей, а в 6 классе умножение и деление. Наши изучают это одновременно. Ну, и еще какие-то темы из шестого совершенно безболезненно проходят в пятом, учатся одновременно по двум учебникам.

А начиная с 7 класса математика уже усложняется, проскакивают темы, которые обычно в старших классах. Кол-во уроков тоже больше, бывает по два урока в день. И физика, кажется, тоже углубленная у них. По крайней мере, на учебнике так написано :)

21 мая 2020
Nautilus ответилa в теме на форуме Миколаївський муніципальний колегіум (школа 38)

А хіба не з першого класу поглиблена математика? У подруги дочка у 5 класі вчилась вже за підручником шостого.

21 мая 2020
Тяпа ответилa в теме на форуме Миколаївський муніципальний колегіум (школа 38)

В коллегиуме все супер! К тому же начальная школа с 1 по 4 классы в отдельном здании и малышне там очень уютно. Нагрузки в начальной школе нет вообще. Краем уха слышала, будто отдельные учителя любят задать что-то дополнительно, но это по желанию. Для выбора определитесь, что вам нужно: физмат или английский. В коллегиуме с 7 класса начинается серьезная математика и больше часов, чем в других школах. 22-я - это больше языки. И не знаю, можно ли сейчас выбирать школы, вроде сейчас везде по прописке. Не в курсе.

Добрый день! Прошу дать отзыв и помочь в муках выбора. Планируем идти в 3ий класс, переезд с другого города. Колеблюсь между 38 и 22 школой. Как вам обучение, остановка в школе, как учителя относятся к детям? Нагрузка в школе адекватная или хотят много, а дают мало? терзаюсь...Учитель в этой школе прежде всего друг или все таки тиран?

15 ноября 2019
Тяпа ответилa в теме на форуме Миколаївський муніципальний колегіум (школа 38)

19 октября 2019
Nastasiya ответилa в теме на форуме Миколаївський муніципальний колегіум (школа 38)
Согласна на
11 сентября 2019
alisa ответилa в теме на форуме Миколаївський муніципальний колегіум (школа 38)
Цитата Тяпа 10 Сентябрь 2019 12:43

Уровень среди учеников в любой школе города будет очень разным и зависит в порядке важности от а) желания и способностей самого ребенка; б) занимается ли он дополнительно; в) от учителя англ. в школе - они такие же разные, как и сами ученики. В здании какой школы это будет происходить - не имеет значения, если только это не спецшкола.

Если интересно - можете покопаться в результатах ЗНО вот тут: https://open-school.uspishnemisto.com.ua/schools/48101/ Нажимаете на значок графика и смотрите, как сданы разные предметы.

Рівень англійської в дитини в нашій школі на 100% залежить від учня та додаткових занять.

Сама школа, на жаль тільки вимагає, давати нічого не збирається.

Вивчення англійської мови складається з тупого заучування текстів і їх переписування. Так звані самодиктанти.

Ну, і вибачте, але в 2019 році викладати по Карпьюк - це дно.

Просто всі батьки водять до репетиторів, на курси, займаються цим питанням. А вчителі англійської мови роблять вигляд, що то їх досягнення.

10 сентября 2019
Тяпа ответилa в теме на форуме Миколаївський муніципальний колегіум (школа 38)
Цитата Kitoka 10 Сентябрь 2019 12:19

хотіла просто почути відгуки про рівень англійської в ММК взагалі

Уровень среди учеников в любой школе города будет очень разным и зависит в порядке важности от а) желания и способностей самого ребенка; б) занимается ли он дополнительно; в) от учителя англ. в школе - они такие же разные, как и сами ученики. В здании какой школы это будет происходить - не имеет значения, если только это не спецшкола.

Если интересно - можете покопаться в результатах ЗНО вот тут: https://open-school.uspishnemisto.com.ua/schools/48101/ Нажимаете на значок графика и смотрите, как сданы разные предметы.

10 сентября 2019
Kitoka ответилa в теме на форуме Миколаївський муніципальний колегіум (школа 38)
Цитата alisa 09 Сентябрь 2019 17:51

Дуже дивно порівнювати рівень англійської в 2 школі і в ММК.

На англійську в ММК можете не розраховувати в принципі.

Я не те щоб рівні англійської порівнювала, хотіла просто почути відгуки про рівень англійської в ММК взагалі, а не в порівнянні) Власне все зрозуміло, дякую за відповідь

09 сентября 2019
alisa ответилa в теме на форуме Миколаївський муніципальний колегіум (школа 38)

Дуже дивно порівнювати рівень англійської в 2 школі і в ММК.

На англійську в ММК можете не розраховувати в принципі.

09 сентября 2019
Kitoka ответилa в теме на форуме Миколаївський муніципальний колегіум (школа 38)
Цитата Тяпа 09 Сентябрь 2019 14:59

Почему так думаете? На всякий случай? a95777bf9eed028a3dbca1da49aa88e5

Если по прописке, то я бы не парилась. Английский можно и альтернативно выучить если будет реальная необходимость.

Да) на всякий случай. В любом случае спасибо

09 сентября 2019
Тяпа ответилa в теме на форуме Миколаївський муніципальний колегіум (школа 38)
Цитата Kitoka 09 Сентябрь 2019 14:34

английский очень нужен

Почему так думаете? На всякий случай? a95777bf9eed028a3dbca1da49aa88e5

Если по прописке, то я бы не парилась. Английский можно и альтернативно выучить если будет реальная необходимость.

09 сентября 2019
Kitoka ответилa в теме на форуме Миколаївський муніципальний колегіум (школа 38)

Мы по прописке относимся к коллегиуму, у сына математический склад ума и я склоняюсь больше к коллегиуму, но английский очень нужен

09 сентября 2019
Тяпа ответилa в теме на форуме Миколаївський муніципальний колегіум (школа 38)
Цитата Kitoka 09 Сентябрь 2019 13:41

Девочки, чьи дети учатся в коллегиуме. Поделитесь, пожалуйста, отзывами о уровне английского. Никак не могу выбрать между 2 гимназией и коллегиумом, но склоняюсь к последнему. Спасибо

Очень сложно сравнивать коллегиум со специализированной языковой школой. В средней школе в гимназии английский ежедневно (или даже не один урок в день - пусть поправят гимназисты), в коллегиуме - два раза в неделю.
Хотя вы пойдете по программе НУШ (если новая власть не придумает завести еще более новую wacko) и вроде бы все школы теперь будут одинаковые. Я так и не поняла, что будет со специализацией. А как вы собираетесь попасть в ту или эту школу теперь?

Отзывы посетителей
Новости этого места
Фотографии места: