• 0 Поддержать автора
  • Поделиться

Русский язык - региональный

Yasonka   
Активный пользователь   
21 августа 2012 57835 848
moonsun

moonsun

Имя: Аля
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 3018
Регистрация: 03.11.2009
Заходил(а): 20.10.2017
Город: Николаев
Район: Центральный
moonsun
VIP пользователь
   24 августа 2012
Доброго ранку.
Слава Україні! Зі святом, громадо!

З 1992 року я почала заробляти англо-російськими прекладами, письмовими та усними, отже з чого часу в мене стало 2 робочі мови, якими я користувалась майже порівну, адже під час уроків вживала здебільшого російську, ангійську теж багато, бо спеціалізована школа і в день бувало до 4 годин англійської (з урахуванням літератури, гідів/техперекладів, країнознавства факультативно), а після уроків я або йшла на перемовини і розмовляла англійською, або додому і писала англійською. Виходячи з цоьго, стверджую, що обидві мови займали рівні долі у спілкуванні. Українську в школі вивчала, але її було мало і манера викладання ну аж ніяк не заохочувала до вживання української у повсякденні. 1996 року я нарешті вступила в той виш на той фах, який хотіла, а там робоча мова українська. Для того, щоб почуватися комфортно, рік до цього я брала приватні уроки у викладачки української мови та літератури з Львівського універу. Дякую їй, що до мого багажу відчутих мов додалася українська, і у виші я не відчула жодних незручностей. За пару місяців навчання українською майже всі спудеї перейшли на спілкування українською та англійською в стінах закладу, а поза ним ми спілкувалися трьома мовами - на різні теми зручніше було говорити різними мовами: щодо навчальних питань - українською, щодо деяких видів заробляння грошей - англійською, щодо кохання та преферансу - російською
Другу вищу освіту я отримувала російською, але фах вимагає спілкування з клієнтом тією мовою, якою він розмовляє уві сні або у розпачі, тому я звісно підтримувала вільне володіння всіма трьома мовами і додавала туди ще й термінологію і сталі вислови.
У практиці звісно всі три і вживала. Я намагалась вивчити ще декілька мов, але то часу, то натхнення, то викладача не було Отже, залишилась я трьомовна, ну хай так і буде. Подальші освіти та навчання йшли всіма трьома мовами у різних компіляціях, це не резюме, не буду зупинятись на деталях.
Як і багато хто, я за звичкою та із ввічливості переходила на мову спілкування оточення і не надавала цьому особливого значення. Але прийшов час, коли треба обирати між звичкою, ввічливостю і громадянською позиціює. Відчуття себе патріотом і громадянином в мене дуже сильне (тому перщий фах - політологія, державне управління і місцеве самоврядування), і відчуття відповідальності за кожне своє слово та дію та їхній вплив на оточення в мене теж дуже розвинене (тому другий фах - психологія, психотерапія та психосоматика, лікування адиктивних та обсесивних розладів особистості). Отже дивлячись на те, до чого призвела наша ввічливість, я прийняла єдине можливе для себе рішення - винести свою українську за межи робочої мови і повернути їй статус мови спілкування.

Сподіваюсь, моя відповідь достатньо розгорнута, щоб пояснити, чому змінено мову спілкування, і що че не раптом і не з якогось дива, а цілком логічно і природно.
Перемогла в собі толерастію. Відверто не поважаю тих, хто бажає нашим дітям і онукам того, від чого страждали наші батьки і діди. Зневагу проявляю у будь-який незаборонений законодавством і правилами форуму спосіб. Роблю це навмисно і з задоволенням.

Україні фактично оголошено війну. Кожний, хто підтримує словом і ділом країну-агресора, РФ, є військовим злочинцем. Ваша, зрадники, точку зору є підставою для неповаги, ненависті і всіх інших почуттів і дій, на які нормальний громадянин держави здатний до нападників і їхніх прибічників.


 
jozh

jozh

Имя: Н
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 6265
Регистрация: 26.05.2011
Заходил(а): 17.12.2013
Город: Николаев
jozh
VIP пользователь
   24 августа 2012
Цитата: #9310 Yazisha 24 августа 2012, 10:51

Обов'язково скористаюся ваші радою!


А це якою мовою було сказано?

Десь наче вгадується, що тут малося на увазі... Та правильно було б написати "Обов'язково скористаюся Вашою порадою".
Страшно - це коли ти вбиваєш в собі Людину. Не можна керуватись страхом, коли вирішується твоя доля.
Ставлюся з відвертим презирством до будь-кого, хто підтримує нинішній владний режим хоча б за допомогою слів типу "всі вони однакові" або вірою в телевізійні новини.
Не жалію і не співчуваю тим, хто трясучись робить проти власної совісті те, що велено зверху, оправдуючись тяжкою долею чи необхідністю зберегти роботу.
Я не повинна жити за правилами тих, хто продав і далі продає майбутнє наших дітей за гречку або за свій страх. І тим паче не повинна їх за це поважати.
Покинула форум, бо не хочу більше годувати тролів, та ще й за підтримки модератором.
alisa

alisa

Имя: alisa
Группа: мати-єхидна
Сообщений: 18417
Регистрация: 22.10.2009
Заходил(а): 15.07.2023
Город: Николаев
Район: Центральный
alisa
мати-єхидна
   24 августа 2012


Ви знову прийшли повчити когось гарним манерам? Не варто, бо я можу відповісти тим самим.

Я відповіла так, я вважала за потрібне. Людина почала розповідати про мене чутки та плітки. Тож нехай подякує, я ще досить коректно відреагувала. Вона мене в очі не бачила. Нехай назве імена тих людей, які про мене розповідали, я хоч знатиму, з ким маю справу.
Ще питання будуть?
Не твоя вина – що ти батька свого син
А твоя біда – не вміти бути ним
Китиха

Китиха

Имя: Елена
Группа: Модератор
Сообщений: 9161
Регистрация: 05.01.2011
Заходил(а): 18.04.2021
Город: Николаев
Район: Центральный
Телефон: 0675978483
Китиха
Модератор
   24 августа 2012
Цитата: #9310 africa 24 августа 2012, 11:25
И откуда же в вас столько ненависти, дорогие украиноязычные форумчане?... Вы живете в русскоязычном городе, в котором - так уж исторически сложилось - говорят на русском языке, и не вам переписывать эту историю. А напоминаете Моську, которая лает на Слона. То, что вас собралась здесь "могучая кучка" (но отнюдь не композиторов) нисколько не отражает ситуации в целом. Что-то, когда едешь в маршрутке или заходишь в магазин, вас не видно-не слышно? И родились в СССР, и слушали сказки на "проклятом" русском, и даже родители небось (о, ужас!) состояли в Коммунистической Партии? Так что же привело к такой ненависти?
Но это вопрос риторический. А на самом деле волнует другое: ВАМ-ТО ЧТО ОТ ЭТОГО ЗАКОНА? Ваши права ущемили? Ваш язык притесняли последние 20 лет? Разве русский язык претендует стать государственным?! Ваши дети, как и прежде, будут ходить в украинские садики и школы, которых подавляющее большинство, и для вас не изменится ничего. А русскоязычные семьи, как и прежде, будут отдавать своих детей в украинские сады и школы, и гадать - а на каком языке они будут говорить? Так о чём ваше возмущение и эта ересь на 30 страницах?
З.Ы. Хоть кто-нибудь, почитайте Закон сначала.

Закон читали. Ви тему спочатку читали? Ні. точно кажу ні, бо розумна людина (Ви ж розумна людина) не вимагатиме, щоб їй вже втретє повторювали одне те й саме.
Ми відстоюємо своє, українське. Вам це не подобається? Чому замах на російське - так одразу ненависть? Покажіть, хто писав про ненависть до російської мови, росіян?
Нас тут хоч купка, а от аргументованої позиції опонентів навіть не чути. Тільки образи - за ви нас так ненавидите?
Я слухала казки українською також, українська мова була першою, моїх дідів було вислано. Я відстоюю свою позицію, я не маю цього права?
Питання - Вам що з цього закону? Який зиск? Тепер в маршрутці можна вільно розмовляти російською? Чому мовчите вже 25 сторінок?
Мову затискували останні кілька століть, а тепер 20 років щастя, і буде з вас, хохли?
І ТАК, російська мова претендує на державну. Читайте програму провласної пратії регіонів.
Російськомовні сім'ї мають можливість віддавати своїх дітей в 12 шкіл Миколаєва. Ще замало?
Я той самий любитель статистики, якому так дані і не показали.

Yazisha

Имя: Яна
Группа: профиль закрыт
Сообщений: 1759
Регистрация: 07.11.2011
Заходил(а): 01.07.2014
Город: Ялта
Район: Центральный
Yazisha
профиль закрыт
   24 августа 2012
Цитата: #9310 jozh 24 августа 2012, 11:45


А це якою мовою було сказано?

Десь наче вгадується, що тут малося на увазі... Та правильно було б написати "Обов'язково скористаюся Вашою порадою".

Натулик, мне уже ты уже не первая кто обратил мое внимание на эту помылку!
перестаньте считать мои ошибки!

Мозги, конечно, не видно, но когда их не хватает - заметно!

jozh

jozh

Имя: Н
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 6265
Регистрация: 26.05.2011
Заходил(а): 17.12.2013
Город: Николаев
jozh
VIP пользователь
   24 августа 2012
Цитата: #9310 Yazisha 24 августа 2012, 11:04

так возьмите словарь! Я ж говорю я армянка! я разговариваю и пишу как Аста из Латвии)), в вашем же языке талерка, а у нас армян есть))


Аста не є громадянкою України. І я впевнена, що Асті не стане на заваді вивчити українську мову, якщо вона надумає нею стати.
А Ви є громадянкою України? Якщо так, то що Вам заважає вивчити державну мову?
А якщо ні - якого, вибачте, біса Ви втручаєтеся у внутрішні справи не Вашої держави?
Страшно - це коли ти вбиваєш в собі Людину. Не можна керуватись страхом, коли вирішується твоя доля.
Ставлюся з відвертим презирством до будь-кого, хто підтримує нинішній владний режим хоча б за допомогою слів типу "всі вони однакові" або вірою в телевізійні новини.
Не жалію і не співчуваю тим, хто трясучись робить проти власної совісті те, що велено зверху, оправдуючись тяжкою долею чи необхідністю зберегти роботу.
Я не повинна жити за правилами тих, хто продав і далі продає майбутнє наших дітей за гречку або за свій страх. І тим паче не повинна їх за це поважати.
Покинула форум, бо не хочу більше годувати тролів, та ще й за підтримки модератором.
jozh

jozh

Имя: Н
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 6265
Регистрация: 26.05.2011
Заходил(а): 17.12.2013
Город: Николаев
jozh
VIP пользователь
   24 августа 2012
Цитата: #9310 africa 24 августа 2012, 11:25
И откуда же в вас столько ненависти, дорогие украиноязычные форумчане?... Вы живете в русскоязычном городе, в котором - так уж исторически сложилось - говорят на русском языке, и не вам переписывать эту историю. А напоминаете Моську, которая лает на Слона. То, что вас собралась здесь "могучая кучка" (но отнюдь не композиторов) нисколько не отражает ситуации в целом. Что-то, когда едешь в маршрутке или заходишь в магазин, вас не видно-не слышно? И родились в СССР, и слушали сказки на "проклятом" русском, и даже родители небось (о, ужас!) состояли в Коммунистической Партии? Так что же привело к такой ненависти?
Но это вопрос риторический. А на самом деле волнует другое: ВАМ-ТО ЧТО ОТ ЭТОГО ЗАКОНА? Ваши права ущемили? Ваш язык притесняли последние 20 лет? Разве русский язык претендует стать государственным?! Ваши дети, как и прежде, будут ходить в украинские садики и школы, которых подавляющее большинство, и для вас не изменится ничего. А русскоязычные семьи, как и прежде, будут отдавать своих детей в украинские сады и школы, и гадать - а на каком языке они будут говорить? Так о чём ваше возмущение и эта ересь на 30 страницах?
З.Ы. Хоть кто-нибудь, почитайте Закон сначала.


О, в мене знову дежавю.
Страшно - це коли ти вбиваєш в собі Людину. Не можна керуватись страхом, коли вирішується твоя доля.
Ставлюся з відвертим презирством до будь-кого, хто підтримує нинішній владний режим хоча б за допомогою слів типу "всі вони однакові" або вірою в телевізійні новини.
Не жалію і не співчуваю тим, хто трясучись робить проти власної совісті те, що велено зверху, оправдуючись тяжкою долею чи необхідністю зберегти роботу.
Я не повинна жити за правилами тих, хто продав і далі продає майбутнє наших дітей за гречку або за свій страх. І тим паче не повинна їх за це поважати.
Покинула форум, бо не хочу більше годувати тролів, та ще й за підтримки модератором.
ленька84

ленька84

Имя: ленька84
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 2475
Регистрация: 16.03.2010
Заходил(а): 11.10.2020
Город: Николаев
Район: Центральный - Соляные
Телефон: 066 457 68 37
ленька84
VIP пользователь
   24 августа 2012
Цитата: #9310 africa 24 августа 2012, 11:25
И откуда же в вас столько ненависти, дорогие украиноязычные форумчане?... Вы живете в русскоязычном городе, в котором - так уж исторически сложилось - говорят на русском языке, и не вам переписывать эту историю. А напоминаете Моську, которая лает на Слона. То, что вас собралась здесь "могучая кучка" (но отнюдь не композиторов) нисколько не отражает ситуации в целом. Что-то, когда едешь в маршрутке или заходишь в магазин, вас не видно-не слышно? И родились в СССР, и слушали сказки на "проклятом" русском, и даже родители небось (о, ужас!) состояли в Коммунистической Партии? Так что же привело к такой ненависти?
Но это вопрос риторический. А на самом деле волнует другое: ВАМ-ТО ЧТО ОТ ЭТОГО ЗАКОНА? Ваши права ущемили? Ваш язык притесняли последние 20 лет? Разве русский язык претендует стать государственным?! Ваши дети, как и прежде, будут ходить в украинские садики и школы, которых подавляющее большинство, и для вас не изменится ничего. А русскоязычные семьи, как и прежде, будут отдавать своих детей в украинские сады и школы, и гадать - а на каком языке они будут говорить? Так о чём ваше возмущение и эта ересь на 30 страницах?
З.Ы. Хоть кто-нибудь, почитайте Закон сначала.

Прочтите тему сначала, пожалуйста. Краткое содержание предыдущих страниц на русском:
1. Не проводился адекватный опрос граждан о желании сделать русский язык региональным.
2. Выполнение этого закона требует неслабых денежных затрат. Неужели наше государство настолько чудесно решило другие насущные проблемы своего народа, что готово потратить более 19 миллиардов на русский язык.
Заметьте, многие, говорящие на русском, тоже считают этот закон бредовым. А "могучая кучка" любителей русского так внятно и не ответила: почему государство должно сейчас потратить такую сумму на внедрение этого закона, неужели больше не на что направить эти деньги; и неужели когда- нибудь в русскоязычной Николаеве запрещали говорить на русском?

Кстати, существование еврейской школы спланирует еврейская община, а русские школы существуют за счет украинского государства.
Вот когда ведешь машину,а муж на переднем пассажирском---вот именно в этот момент понимаешь, что значит выражение "помеха справа"!!!!

Анюта_80

Имя: Аня
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 2505
Регистрация: 22.04.2012
Заходил(а): 21.03.2017
Город: Николаев
Анюта_80
VIP пользователь
   24 августа 2012
Цитата: #9310 alisa 24 августа 2012, 11:47


Ви знову прийшли повчити когось гарним манерам? Не варто, бо я можу відповісти тим самим.

Я відповіла так, я вважала за потрібне. Людина почала розповідати про мене чутки та плітки. Тож нехай подякує, я ще досить коректно відреагувала. Вона мене в очі не бачила. Нехай назве імена тих людей, які про мене розповідали, я хоч знатиму, з ким маю справу.
Ще питання будуть?



Будь ласка...повчить..

я про вас чутки не розповідала, але Ви мені, майже, таким самим чином відповіли..
я с Вами не сперечалася, а двічі відішла від розмови..

та відповім у Вашому ж тоні? Хіба мені не можно прийти на цей форум, і висловити свою думку, що на форумі насправді дуже різко и образливо спілкуються.. Адже Ви мами, ви дітей своїх так навчите.. Де ж повага? Аже ми всі хочемо, щоб нас поважали...
Чому?
бо я маю іншу точку зору...
Если у Вас и седьмой блин получился комом, к черту блины! Пеките комочки!
alisa

alisa

Имя: alisa
Группа: мати-єхидна
Сообщений: 18417
Регистрация: 22.10.2009
Заходил(а): 15.07.2023
Город: Николаев
Район: Центральный
alisa
мати-єхидна
   24 августа 2012


Чутки не розповідали, але вирішили мене присоромити та повчити гарним манерам.

Висловити думку може кожен, але ви в своєму висловленні думки звернулись до мене особисто, так що вибачайте. Був би ваш пост написаний без мого імені, пройшла б мимо. А так...
Не твоя вина – що ти батька свого син
А твоя біда – не вміти бути ним
jozh

jozh

Имя: Н
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 6265
Регистрация: 26.05.2011
Заходил(а): 17.12.2013
Город: Николаев
jozh
VIP пользователь
   24 августа 2012
Цитата: #9310 ленька84 24 августа 2012, 11:55

Прочтите тему сначала, пожалуйста. Краткое содержание предыдущих страниц на русском:
1. Не проводился адекватный опрос граждан о желании сделать русский язык региональным.
2. Выполнение этого закона требует неслабых денежных затрат. Неужели наше государство настолько чудесно решило другие насущные проблемы своего народа, что готово потратить более 19 миллиардов на русский язык.
Заметьте, многие, говорящие на русском, тоже считают этот закон бредовым. А "могучая кучка" любителей русского так внятно и не ответила: почему государство должно сейчас потратить такую сумму на внедрение этого закона, неужели больше не на что направить эти деньги; и неужели когда- нибудь в русскоязычной Николаеве запрещали говорить на русском?

Кстати, существование еврейской школы спланирует еврейская община, а русские школы существуют за счет украинского государства.


Хм... може, дійсно, періодично повторювати це все тезисно?
Бо вже набридло - заходить у тему якийсь новозареєстрований і включає ту саму платівку: "русскоязычный город", "большинство говорит на русском", "ура партии регионов", "хватит притеснять русский язык", "я имею право смотреть сны на русском языке", "в швеции три государственных языка", "нафига мне ваша мова" і тому подібне.
Страшно - це коли ти вбиваєш в собі Людину. Не можна керуватись страхом, коли вирішується твоя доля.
Ставлюся з відвертим презирством до будь-кого, хто підтримує нинішній владний режим хоча б за допомогою слів типу "всі вони однакові" або вірою в телевізійні новини.
Не жалію і не співчуваю тим, хто трясучись робить проти власної совісті те, що велено зверху, оправдуючись тяжкою долею чи необхідністю зберегти роботу.
Я не повинна жити за правилами тих, хто продав і далі продає майбутнє наших дітей за гречку або за свій страх. І тим паче не повинна їх за це поважати.
Покинула форум, бо не хочу більше годувати тролів, та ще й за підтримки модератором.

stellar

Имя: stellar
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 1288
Регистрация: 07.02.2010
Заходил(а): 05.09.2016
Город: Николаев
Район: Центральный
stellar
VIP пользователь
   24 августа 2012
Цитата: #9310 jozh 24 августа 2012, 12:01


Хм... може, дійсно, періодично повторювати це все тезисно?
Бо вже набридло - заходить у тему якийсь новозареєстрований і включає ту саму платівку: "русскоязычный город", "большинство говорит на русском", "ура партии регионов", "хватит притеснять русский язык", "я имею право смотреть сны на русском языке", "в швеции три государственных языка", "нафига мне ваша мова" і тому подібне.

Підтримую!
А ще завжди, коли мені хтось наводить "аргумент" типу "В Канаді ж 2 державні мови", виникає одна реакція: давайте спочатку досягнемо такого рівня життя, як в Канаді, а потім вже будемо опікуватись проблемами "занедбаного" языка
jozh

jozh

Имя: Н
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 6265
Регистрация: 26.05.2011
Заходил(а): 17.12.2013
Город: Николаев
jozh
VIP пользователь
   24 августа 2012
Цитата: #9310 ленька84 24 августа 2012, 11:55

Прочтите тему сначала, пожалуйста. Краткое содержание предыдущих страниц на русском:
1. Не проводился адекватный опрос граждан о желании сделать русский язык региональным.
2. Выполнение этого закона требует неслабых денежных затрат. Неужели наше государство настолько чудесно решило другие насущные проблемы своего народа, что готово потратить более 19 миллиардов на русский язык.
Заметьте, многие, говорящие на русском, тоже считают этот закон бредовым. А "могучая кучка" любителей русского так внятно и не ответила: почему государство должно сейчас потратить такую сумму на внедрение этого закона, неужели больше не на что направить эти деньги; и неужели когда- нибудь в русскоязычной Николаеве запрещали говорить на русском?

Кстати, существование еврейской школы спланирует еврейская община, а русские школы существуют за счет украинского государства.


Схоже, цього показалось замало. Захотіли ще преференцій для російської мови. І при цьому ще будуть розказувати, начебто ніхто не зазіхає на статус державної мови - ага-ага, розкажіть мені, якраз лапшу з вух познімаю на приготування вечері...
Страшно - це коли ти вбиваєш в собі Людину. Не можна керуватись страхом, коли вирішується твоя доля.
Ставлюся з відвертим презирством до будь-кого, хто підтримує нинішній владний режим хоча б за допомогою слів типу "всі вони однакові" або вірою в телевізійні новини.
Не жалію і не співчуваю тим, хто трясучись робить проти власної совісті те, що велено зверху, оправдуючись тяжкою долею чи необхідністю зберегти роботу.
Я не повинна жити за правилами тих, хто продав і далі продає майбутнє наших дітей за гречку або за свій страх. І тим паче не повинна їх за це поважати.
Покинула форум, бо не хочу більше годувати тролів, та ще й за підтримки модератором.
moonsun

moonsun

Имя: Аля
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 3018
Регистрация: 03.11.2009
Заходил(а): 20.10.2017
Город: Николаев
Район: Центральный
moonsun
VIP пользователь
   24 августа 2012

Де ви побачили ненавість? Наполеглеве відстоювання своєї точки зору і протистояння хамству і нахабству - це зовсім не ненавість, це почуття гідності і впевненість у власній позиції.



Нашому місту більше 200 років, російська стала домінуючою за часів СРСР. Якщо б вона споконвік була тут рідною, то суржику не було б звідки взятись. А так намагалися населення перевчити, а вийшла ганьба якась - жодної мови не залишили, а це костурбувати вирішили російською назвати і за неї вболівати.



Пані, де і хто вас виховував? Просто цікаво



Вас не просто так виховували, вам ще і про прокльони якісь відомо? Російська мова - як мова спілкування і літератури не викликає в жодного з нас якогось негативу. Йдеться про статус офіційної для ділового та політичного спілкування, та фінансовий тягар, з цим пов'язаний. Вже наіть несмішно - про це тільки в цій темі написано стільки разів, що виникають сумніви щодо інтелектуальних здібностей опонентів...
Те рішення, якому так зраділи ті, хто "ніасіліл" українську, не дає їм жодних привілеїв у навчанні дітей. Ніхто не має право відкривати нові школи і класи, до того ж вои і так існували, і без цього ідіотського закону. Так мої права обмежили - міська громада буде витрачати гроші на зайві папірці, хоча в місті катастрофа зі сміттям, водогоном, каналізаційними самоплинними колекторами, дахами багатоповерхівок, асфальтовим покриттям доріг та внутрішньодворових проїздів, дитячими та підлітковими алкоголізмом та наркоманіює тощо. А 4 мільйони щороку будуть витрачатись виключно на папірці, я обурена таким розподілом бюджетних пріоритетів. Я підозрюю, що при прийнятті рішення було свідомо порушено закон, адже в мене дуже широке коло спілкування, і ніхто з нього не висловлювався офіційно щодо регіональної мови, тобто ті засади, на яких міська рада виносила це питанна скоріш за все сфальсифіковані, а це вже кримінальна справа.
Про хоч когось - смішно. Вам не здається, що ви чогось не помітили чи про щось не здогадались?


Перемогла в собі толерастію. Відверто не поважаю тих, хто бажає нашим дітям і онукам того, від чого страждали наші батьки і діди. Зневагу проявляю у будь-який незаборонений законодавством і правилами форуму спосіб. Роблю це навмисно і з задоволенням.

Україні фактично оголошено війну. Кожний, хто підтримує словом і ділом країну-агресора, РФ, є військовим злочинцем. Ваша, зрадники, точку зору є підставою для неповаги, ненависті і всіх інших почуттів і дій, на які нормальний громадянин держави здатний до нападників і їхніх прибічників.


 
alisa

alisa

Имя: alisa
Группа: мати-єхидна
Сообщений: 18417
Регистрация: 22.10.2009
Заходил(а): 15.07.2023
Город: Николаев
Район: Центральный
alisa
мати-єхидна
   24 августа 2012


Так а що її наводити в приклад ту Канаду взагалі? Яка там мала б бути державна мова?
Так само і в більшості інших випадків. Реальні приклади - це Білорусь та Ірландія. Але в першому випадку все дуже сумно, а в другому вже дуже зав"язано на історії. До того ж, там така глобальна підтримка ірландської, що українській і не снилось.
Не твоя вина – що ти батька свого син
А твоя біда – не вміти бути ним
jozh

jozh

Имя: Н
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 6265
Регистрация: 26.05.2011
Заходил(а): 17.12.2013
Город: Николаев
jozh
VIP пользователь
   24 августа 2012
Щодо "русскоязычного города" та решті статистичних даних, які показують розповсюдженість російської мови.
Цікаво, чому закон має зафіксовувати існуючих стан справ, а не виконавча влада повинна виправляти існуючий стан справ відповідно до закону?
Питання до тих, хто розповсюдженість російської мови приводить як аргумент - скажіть, будь-ласка, якщо в нас у темних підворітнях стабільно будуть грабувати, можливо, давайте просто закріпимо це в законі, та й вирішено буде проблему? Також, давайте законодавчо закріпимо, що сміття може валялись по вулицям та місяцями не вивозитись, а безпритульні собаки мають право кидатись на людей, от і все? Це ж так просто - написати писульку, і все, в нас життя покращилось!!!
Коли в країни широко розповсюджена мова, яка не є мовою країни, а власна мова країни займає позицію другосортної мови - це ганьба для держави та влади! А коли влада, замість виправлення цього становища, ще більше закріплює особливий статус російської мови, то це взагалі чорт зна що!
Страшно - це коли ти вбиваєш в собі Людину. Не можна керуватись страхом, коли вирішується твоя доля.
Ставлюся з відвертим презирством до будь-кого, хто підтримує нинішній владний режим хоча б за допомогою слів типу "всі вони однакові" або вірою в телевізійні новини.
Не жалію і не співчуваю тим, хто трясучись робить проти власної совісті те, що велено зверху, оправдуючись тяжкою долею чи необхідністю зберегти роботу.
Я не повинна жити за правилами тих, хто продав і далі продає майбутнє наших дітей за гречку або за свій страх. І тим паче не повинна їх за це поважати.
Покинула форум, бо не хочу більше годувати тролів, та ще й за підтримки модератором.
africa

africa

Имя: africa
Группа: Пользователь
Сообщений: 72
Регистрация: 22.10.2011
Заходил(а): 16.01.2021
Город: Никольское (Ленингр.)
africa
Пользователь
   24 августа 2012

Молчу потому, что на неоднократно звучавшие здесь призывы "чемодан-вокзал-Россия" для русскоязычных граждан хочется ответить могучим русским матом. Потому что мои предки до седьмого колена жили в Николаеве, и говорили на русском языке, и я хочу, чтобы мои потомки жили в Николаеве и говорили на языке своих предков. Ну не может язык стать родным лишь потому что пришел дядя в 91 году и сказал "пора"! А тем, кто даёт такие советы - вышиванки в чемодан и возвращаться туда, откуда они приехали.
А русскоязычных школ - да, "замало", так как в процентном соотношении их количество никак не соответствует количеству русскоязычных семей. И мысль о том, что вместо Пушкина и Булгакова мой ребенок будет изучать "великое творчество" Тычины и Сосюры, не радует меня никак.
Ведь никто не посягает на ваши ценности (хотя лично для меня весьма сомнительна ценность украинской литературы в мировом масштабе, например). Не посягайте и вы на чужие, тем более, что вас здесь именно "купка".
"Ты узнаешь без проблем мой в ромашку "Ситроен" по квадратным колесАм..."
alisa

alisa

Имя: alisa
Группа: мати-єхидна
Сообщений: 18417
Регистрация: 22.10.2009
Заходил(а): 15.07.2023
Город: Николаев
Район: Центральный
alisa
мати-єхидна
   24 августа 2012


чому слова "великое творчество" взяті в лапки? Це має щось значити?

Що це манера постійно підкреслити нікчемність української літератури? І після цього тут хтось кричить про "русофобів"?
Не твоя вина – що ти батька свого син
А твоя біда – не вміти бути ним

Анюта_80

Имя: Аня
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 2505
Регистрация: 22.04.2012
Заходил(а): 21.03.2017
Город: Николаев
Анюта_80
VIP пользователь
   24 августа 2012
Цитата: #9310 moonsun 24 августа 2012, 12:08

Де ви побачили ненавість? Наполеглеве відстоювання своєї точки зору і протистояння хамству і нахабству - це зовсім не ненавість, це почуття гідності і впевненість у власній позиції.



Нашому місту більше 200 років, російська стала домінуючою за часів СРСР. Якщо б вона споконвік була тут рідною, то суржику не було б звідки взятись. А так намагалися населення перевчити, а вийшла ганьба якась - жодної мови не залишили, а це костурбувати вирішили російською назвати і за неї вболівати.



Пані, де і хто вас виховував? Просто цікаво



Вас не просто так виховували, вам ще і про прокльони якісь відомо? Російська мова - як мова спілкування і літератури не викликає в жодного з нас якогось негативу. Йдеться про статус офіційної для ділового та політичного спілкування, та фінансовий тягар, з цим пов'язаний. Вже наіть несмішно - про це тільки в цій темі написано стільки разів, що виникають сумніви щодо інтелектуальних здібностей опонентів...
Те рішення, якому так зраділи ті, хто "ніасіліл" українську, не дає їм жодних привілеїв у навчанні дітей. Ніхто не має право відкривати нові школи і класи, до того ж вои і так існували, і без цього ідіотського закону. Так мої права обмежили - міська громада буде витрачати гроші на зайві папірці, хоча в місті катастрофа зі сміттям, водогоном, каналізаційними самоплинними колекторами, дахами багатоповерхівок, асфальтовим покриттям доріг та внутрішньодворових проїздів, дитячими та підлітковими алкоголізмом та наркоманіює тощо. А 4 мільйони щороку будуть витрачатись виключно на папірці, я обурена таким розподілом бюджетних пріоритетів. Я підозрюю, що при прийнятті рішення було свідомо порушено закон, адже в мене дуже широке коло спілкування, і ніхто з нього не висловлювався офіційно щодо регіональної мови, тобто ті засади, на яких міська рада виносила це питанна скоріш за все сфальсифіковані, а це вже кримінальна справа.
Про хоч когось - смішно. Вам не здається, що ви чогось не помітили чи про щось не здогадались?





Я тоже, думаю.. что со сбором голосов беда будет, если прокуратура проверит.
особенно одесситы удивили.. те вообще за сутки все успели сделать. Еще и сейчас все учебные планы поменяют - бедные учителя и директора школ"

Если у Вас и седьмой блин получился комом, к черту блины! Пеките комочки!
jozh

jozh

Имя: Н
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 6265
Регистрация: 26.05.2011
Заходил(а): 17.12.2013
Город: Николаев
jozh
VIP пользователь
   24 августа 2012
Цитата: #9310 africa 24 августа 2012, 12:13

Молчу потому, что на неоднократно звучавшие здесь призывы "чемодан-вокзал-Россия" для русскоязычных граждан хочется ответить могучим русским матом. Потому что мои предки до седьмого колена жили в Николаеве, и говорили на русском языке, и я хочу, чтобы мои потомки жили в Николаеве и говорили на языке своих предков. Ну не может язык стать родным лишь потому что пришел дядя в 91 году и сказал "пора"! А тем, кто даёт такие советы - вышиванки в чемодан и возвращаться туда, откуда они приехали.
А русскоязычных школ - да, "замало", так как в процентном соотношении их количество никак не соответствует количеству русскоязычных семей. И мысль о том, что вместо Пушкина и Булгакова мой ребенок будет изучать "великое творчество" Тычины и Сосюры, не радует меня никак.
Ведь никто не посягает на ваши ценности (хотя лично для меня весьма сомнительна ценность украинской литературы в мировом масштабе, например). Не посягайте и вы на чужие, тем более, что вас здесь именно "купка".


Не для російськомовних громадян всіх скопом.
А виключно для тих російськомовних (а також суржикомовних) громадян, які яскраво демонструють свою зневагу до української мови, та до України в цілому.
Страшно - це коли ти вбиваєш в собі Людину. Не можна керуватись страхом, коли вирішується твоя доля.
Ставлюся з відвертим презирством до будь-кого, хто підтримує нинішній владний режим хоча б за допомогою слів типу "всі вони однакові" або вірою в телевізійні новини.
Не жалію і не співчуваю тим, хто трясучись робить проти власної совісті те, що велено зверху, оправдуючись тяжкою долею чи необхідністю зберегти роботу.
Я не повинна жити за правилами тих, хто продав і далі продає майбутнє наших дітей за гречку або за свій страх. І тим паче не повинна їх за це поважати.
Покинула форум, бо не хочу більше годувати тролів, та ще й за підтримки модератором.
Просматривают эту тему:

Forum