• 0 Поддержать автора
  • Поделиться

Чи заставляти дитину ходити на секції і гуртки?

Zol_otko   
VIP пользователь   
08 декабря 2011 21858 151
Мурена

Мурена

Имя: Мурена
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 1926
Регистрация: 18.01.2010
Заходил(а): 18.05.2013
Город: Николаев
Мурена
VIP пользователь
   25 сентября 2012
Цитата: #8067 ромашеня 25 сентября 2012, 18:55
Мой ребенок не хочет ходить в сад,каждое утро ревет в захлеб.Повела его на танцы,он мне говорит ,что не хочет туда ходить(к слову,у него все получается).Задаю вопрос: "А что ты хочешь делать? В сад не хочеш,на танцы не хочешь...А куда хочешь?".На что он мне ответил,что хочет сидеть со мной дома.
Поэтому ходит он на танцы аж бегом.Вот такая я мачеха.

и мы пошли на танцы, но танцевать не захотели((
мужики не танцуют как говорится...
попробуем в след году. у меня прям мечта-чтоб мальчики мои танцевать умели))
ромашеня

ромашеня

Имя: Оксана
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 5267
Регистрация: 26.10.2010
Заходил(а): 16.01.2018
Город: Николаев
Район: Заводской - Намыв
Телефон: 0982443809,0931148764
ромашеня
VIP пользователь
   04 ноября 2012
Девочки,прям не знаю что и делать.Не хочет ходит на танцы и хоть ты тресни.

Алина Патрекеевна

Имя: Алина
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 2105
Регистрация: 05.04.2011
Заходил(а): 07.08.2018
Город: Николаев
Район: Заводской
Алина Патрекеевна
VIP пользователь
   04 ноября 2012
Цитата: #8067 ромашеня 04 ноября 2012, 16:05
Девочки,прям не знаю что и делать.Не хочет ходит на танцы и хоть ты тресни.
Может у ребёнка темперамент не для танцев? У моей подруги девочка два года занималась и хорошо получалось , но со слезами, а вот сидеть и лепить, с бисером ковыряться , рисовать, головоломки решать, может часами.Вообщем , бросили танцы

Larsa

Имя: Лариса
Группа: Новичок
Сообщений: 35
Регистрация: 27.11.2012
Заходил(а): 12.12.2012
Город: Николаев
Larsa
Новичок
   29 ноября 2012
Цитата: #8067 Ирина 10 декабря 2011, 00:58
У нас еще проблема в том, что все кружки нацеленны на результат, т.е гимнастика на победы и срочно купите купальник мячик и все остальное, на карате купите кимоно супер професиональное, и давайте пояса зарабатывайте, а дети так быстро растут. На музыку, мало того что экзамены, для себя нельзя заниматься, просто чтоб в нотах разобраться, тоже купи инструмент, а у нас так скрипки по размерам идут, т.е в этом году купи скрипку минимум 800 грн, в след году купи большего размера.
А ребенок раз и передумал заниматься, а родители денег уже вбухали 3000 грн.
Да, моя подружка в детстве за год так занимала большим теннисом и карате...ныла за мамой "купи кимоно"...
Хочу отдать на плаванье Илюшу, нам советуют, да и при моей любви к этому спорту....
ХА-ХА

ХА-ХА

Имя: Ольга
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 5297
Регистрация: 21.10.2009
Заходил(а): 18.06.2021
Город: Николаев
Район: Ленинский - ЮТЗ
Телефон: 0993243503
ХА-ХА
VIP пользователь
   29 ноября 2012
Цитата: #8067 ромашеня 04 ноября 2012, 16:05
Девочки,прям не знаю что и делать.Не хочет ходит на танцы и хоть ты тресни.
сделайте перерыв, а он сам туда хотел ходить? мы ходили два месяца, а потом бзык..и никуда дете не хочет ходить..пыталась уговаривать, но вижу ни в какую..сделала просто передых 2 недели..и предложила опять пойти..захотела....но ребенок  сам хотел ходить на танцы, после просмотра Маленьких Энштейнов и на скрипке еще хочет играть))) и как почитала посты Ирины сколько это стоит ..эх((((
или попробуйте что-то вообще другое, дзюдо, плавание, рисование..да много чего есть
Зимние итальянские сапоги р.39 продажа или обмен на детскую коляску/велосипед http://www.mama.mk.ua/market/vzroslaya-odezhda-obuv_aksessuary/obuv_muzhskaya/420681.html
Конфетти

Конфетти

Имя: Світлана
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 10997
Регистрация: 20.10.2009
Заходил(а): 06.04.2024
Город: Николаев
Район: Центральный
Телефон: 0936515763
Конфетти
VIP пользователь
   30 ноября 2012
Я для себя сделала вывод, что ребенок в дошкольном возрасте еще не в состоянии выбрать между различными секциями,кружками и пр., причин тут множество, начиная от возрастных особенностей и заканчивая размером жизненного опыта. Поэтому я за то, чтобы ЗАСТАВЛЯТЬ. НО !!!!!! нужно четко выделять и учитывать детское "не хочу" ДО занятия/тренировки и ПОСЛЕ. На личном опыте (и,кстати,потом вычитала у специалистов) поняла, что если ребенок говорит "не хочу" до занятия, между ними - то это родители должны объяснять, заставлять, мотивировать и пр. А вот если "не хочу" сразу после занятия/тренировки, то тут, действительно, детское "не хочу" имеет веские причины и настаивать нет смысла.
jozh

jozh

Имя: Н
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 6265
Регистрация: 26.05.2011
Заходил(а): 17.12.2013
Город: Николаев
jozh
VIP пользователь
   30 ноября 2012
Конфетти, класна думка, дякую!
Тільки я б сказала, що це можна примінити не тільки до малих дітей - а і до старших. Бо може бути купа локальних причин - ліньки, щось зараз іншого заприндилося, чи просто не в настрої - а треба, щоб була деяка послідовність, якщо вже вибрав ходити кудись. А не так, що то хочу, то не хочу. І ще момент - з одного заняття теж не варто робити висновки, бо бувають просто невдалі дні. Бажано хоча б два-три заняття підряд відходити, а потім вже приймати рішення, якщо це не підходить.
Страшно - це коли ти вбиваєш в собі Людину. Не можна керуватись страхом, коли вирішується твоя доля.
Ставлюся з відвертим презирством до будь-кого, хто підтримує нинішній владний режим хоча б за допомогою слів типу "всі вони однакові" або вірою в телевізійні новини.
Не жалію і не співчуваю тим, хто трясучись робить проти власної совісті те, що велено зверху, оправдуючись тяжкою долею чи необхідністю зберегти роботу.
Я не повинна жити за правилами тих, хто продав і далі продає майбутнє наших дітей за гречку або за свій страх. І тим паче не повинна їх за це поважати.
Покинула форум, бо не хочу більше годувати тролів, та ще й за підтримки модератором.
moonsun

moonsun

Имя: Аля
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 3018
Регистрация: 03.11.2009
Заходил(а): 20.10.2017
Город: Николаев
Район: Центральный
moonsun
VIP пользователь
   30 ноября 2012
Я до позашкільних занять ставлюсь як до того, що має розважати і приносити задоволення. Звісно, якщо для дитини школа - це просто щоб був папірець, а основне - це професійний спорт чи музика, то ситуація інша, мабуть, хоча постає питання, хто це обрав...
Якщо дитині хочеться чимось займатись, то хай займається, якщо ні, то і не треба. В мене виділений час, щоб дитину відвезти і забрати, а куди саме, яка різниця. Зараз Саня ходить на бадмінтон, і йому дуже подобається, якщо з якихось причин треба пропустити тренування, то він сумує і чекає, коли знов піде. До того було то одне, то інше, і ніде так не подобалось, то навіщо на це витрачати сили, час і псувати настрій. Як дитина обере, якщо не спробує? А якщо примушувати, то виходить, що дитина не пробує, а бере на себе зобов'язання. Я і з свого дитинства пам'ятаю, що на теннісі мені подобалось просто пограти, а коли вимагали "викластися, напружитись, проявити характер і покращити результат", то хотілося послати всіх в сад і я тупо прогулювала тренування, щоб відчепилися і не писали мене в списки тих, хто йде на змагання. А от на фехтуванні я випахувала по повній і по сьогодні сумую за цим спортом, бо що моє, то моє, я б ліпше школу пропустила, ніж тренування. Зараз як уявлю, що дитина валандається кілька годин десь, де людей мало, щоб не зустріти знайомих, які скажуть, що дитина прогулює тренування, волосся дибки, а все через те, що батьки намагалися в мені виховати наполегливість. Виховали.. але не наполегливість, а вміння вишукувати спосіб отримати, що хочеш, у найнеочікуваніший спосіб :) Ще я дуже добре навчилась тримати обличчя і не тривожити батьків своїми справжніми почуттями і думками, щоб не натрапити на чергову філософсько-виховну розмову.
Зі своєю дитиною я обрала інший спосіб. Нехай собі шукає шляхом спроб і намагань, скільки заманеться, аби час був зайнятий чимось цікавим, а навантаження саме на тому рівні, який тримає бадьорість і зібраність, не більше і не меньше. Щодо грошей домовленість наочна: помітну суму ми витратимо на те, що дійсно буде потім використовуватись. Будь-чим можна займатись спочатку, не витрачаючи багато, а там час та настрій покажуть. Є те, що я дуже хочу, щоб дитина продовжувала, то там я схитрувала і одразу накупила все приладдя найкраще і найзручніше, щоб і сам процес використовування приносив задоволення :) Але якщо ні, то ні. На мою думку, у дитинстві людина має навчитись відрізняти те, на що хочеться витрачати сили і прикладати зусилля, від того, що тільки здається потрібним; доросла людина, яка зберігла абсолютну (дитячу) чесність сама з собою, рідше в житті вагається і живе легше, у відчутті свободи і самості. Така якість життя моєї дитини варта моєї витрати часу та грошей :)
Перемогла в собі толерастію. Відверто не поважаю тих, хто бажає нашим дітям і онукам того, від чого страждали наші батьки і діди. Зневагу проявляю у будь-який незаборонений законодавством і правилами форуму спосіб. Роблю це навмисно і з задоволенням.

Україні фактично оголошено війну. Кожний, хто підтримує словом і ділом країну-агресора, РФ, є військовим злочинцем. Ваша, зрадники, точку зору є підставою для неповаги, ненависті і всіх інших почуттів і дій, на які нормальний громадянин держави здатний до нападників і їхніх прибічників.


 
jozh

jozh

Имя: Н
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 6265
Регистрация: 26.05.2011
Заходил(а): 17.12.2013
Город: Николаев
jozh
VIP пользователь
   30 ноября 2012
Цитата: #8067 moonsun 30 ноября 2012, 12:00
Звісно, якщо для дитини школа - це просто щоб був папірець, а основне - це професійний спорт чи музика, то ситуація інша, мабуть, хоча постає питання, хто це обрав...
У моєї молодшої зараз така дивна ситуація виходить з малюванням. Вона вчиться в художній школі, і до того ставиться дуже серйозно, я й не сподівалася такого відношення від неї. А от до уроків малювання в школі почала ставитися дещо зверхньо - каже, що там вчителька нічого й сама не вміє (ну порівнює ж зі своїми викладачами у художці), і вимоги в неї неправильні, і малюють примітивне, та ще й ставлять 11-ки за такі малюнки, які вона вже робить тяп-ляп, а в художці за таке не поставили б і шістки. Показувала мені свої роботи шкільні - дійсно, вже така фігня, порівняно з тим, як я знаю, на що вона здатна.
Правда, такий поворот мене стривожив, то я втрутилася зі своїми п'ятьма копійками, бо не можна ж так. Поговорили так наче непогано з нею, я порадила сприймати вчительку у школі як замовника - і не привчатися робити тяп-ляп, тобто зберігати серйозне відношення до справи у будь-якій ситуації. Дочка спробувала - каже, що сподобалося.   Ну, побачимо далі, як буде...
Страшно - це коли ти вбиваєш в собі Людину. Не можна керуватись страхом, коли вирішується твоя доля.
Ставлюся з відвертим презирством до будь-кого, хто підтримує нинішній владний режим хоча б за допомогою слів типу "всі вони однакові" або вірою в телевізійні новини.
Не жалію і не співчуваю тим, хто трясучись робить проти власної совісті те, що велено зверху, оправдуючись тяжкою долею чи необхідністю зберегти роботу.
Я не повинна жити за правилами тих, хто продав і далі продає майбутнє наших дітей за гречку або за свій страх. І тим паче не повинна їх за це поважати.
Покинула форум, бо не хочу більше годувати тролів, та ще й за підтримки модератором.
Крокозябра

Крокозябра

Имя: Ірина
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 2533
Регистрация: 25.06.2010
Заходил(а): 16.02.2015
Город: Николаев
Район: Заводской - Лески
Крокозябра
VIP пользователь
   30 ноября 2012
Цитата: #8067 Конфетти 30 ноября 2012, 09:01
Я для себя сделала вывод, что ребенок в дошкольном возрасте еще не в состоянии выбрать между различными секциями,кружками и пр., причин тут множество, начиная от возрастных особенностей и заканчивая размером жизненного опыта. Поэтому я за то, чтобы ЗАСТАВЛЯТЬ. НО !!!!!! нужно четко выделять и учитывать детское "не хочу" ДО занятия/тренировки и ПОСЛЕ. На личном опыте (и,кстати,потом вычитала у специалистов) поняла, что если ребенок говорит "не хочу" до занятия, между ними - то это родители должны объяснять, заставлять, мотивировать и пр. А вот если "не хочу" сразу после занятия/тренировки, то тут, действительно, детское "не хочу" имеет веские причины и настаивать нет смысла.

Не все так однозначно...

Ми з 3-4 років тинялись по різним гурткам та секціям, поки не вибрали те, що до душі доньці. І вибирала не стільки я, скільки вона. 

За місяць вона зрозуміла, що їй не подобається художній гурток. Малювати вона не любить і зараз, ну от не подобається їй  цей процес  Що, потрібно було заставляти ходити, не зважаючи на скандали та істерики, бо дитина не може ще сама вирішити, чим хоче займатись?

Потім був вокал, театральний гурток, танці, карате, рукоділля... Все це ми через деякий час "відмітали", бо розуміли, що це не наше...

І тільки через 3 (!) роки донька знайшла собі заняття повністю до душі і за своїми здібностями.

А якби я колись вирішила, що моя дитина не може сама вирішувати, чим їй займатись, то вона б і досі, зціпивши зуби, стояла за мольбертом або сиділа з ниткою і голкою за остогидлим вишиванням і тихо мене ненавиділа за те, що я колись заставила її займатись нецікавими для неї заняттями...

jozh

jozh

Имя: Н
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 6265
Регистрация: 26.05.2011
Заходил(а): 17.12.2013
Город: Николаев
jozh
VIP пользователь
   30 ноября 2012
Цитата: #8067 Крокозябра 30 ноября 2012, 12:24
За місяць вона зрозуміла, що їй не подобається художній гурток.
А вона казала це ПІСЛЯ занять з малювання?
Мені здається, Ви не повністю зрозуміли думку Конфетти. Мова йде не про примушування будь-що, а деяке направлення - тобто не вестися на перше ж капризне "не хочу!", бо тому можуть бути маса інших причин, а не власне небажання займатись конкретно танцями чи малюванням.
Страшно - це коли ти вбиваєш в собі Людину. Не можна керуватись страхом, коли вирішується твоя доля.
Ставлюся з відвертим презирством до будь-кого, хто підтримує нинішній владний режим хоча б за допомогою слів типу "всі вони однакові" або вірою в телевізійні новини.
Не жалію і не співчуваю тим, хто трясучись робить проти власної совісті те, що велено зверху, оправдуючись тяжкою долею чи необхідністю зберегти роботу.
Я не повинна жити за правилами тих, хто продав і далі продає майбутнє наших дітей за гречку або за свій страх. І тим паче не повинна їх за це поважати.
Покинула форум, бо не хочу більше годувати тролів, та ще й за підтримки модератором.
Крокозябра

Крокозябра

Имя: Ірина
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 2533
Регистрация: 25.06.2010
Заходил(а): 16.02.2015
Город: Николаев
Район: Заводской - Лески
Крокозябра
VIP пользователь
   30 ноября 2012
Цитата: #8067 jozh 30 ноября 2012, 12:16
У моєї молодшої зараз така дивна ситуація виходить з малюванням. Вона вчиться в художній школі, і до того ставиться дуже серйозно, я й не сподівалася такого відношення від неї. А от до уроків малювання в школі почала ставитися дещо зверхньо - каже, що там вчителька нічого й сама не вміє (ну порівнює ж зі своїми викладачами у художці), і вимоги в неї неправильні, і малюють примітивне, та ще й ставлять 11-ки за такі малюнки, які вона вже робить тяп-ляп, а в художці за таке не поставили б і шістки. Показувала мені свої роботи шкільні - дійсно, вже така фігня, порівняно з тим, як я знаю, на що вона здатна.
Правда, такий поворот мене стривожив, то я втрутилася зі своїми п'ятьма копійками, бо не можна ж так. Поговорили так наче непогано з нею, я порадила сприймати вчительку у школі як замовника - і не привчатися робити тяп-ляп, тобто зберігати серйозне відношення до справи у будь-якій ситуації. Дочка спробувала - каже, що сподобалося.   Ну, побачимо далі, як буде...

Таке, я думаю,  відбувається з усіма дітьми, які займаються чимось додатково за межами школи.

У моєї малої таке відношення з"явилось до англійської та фізри. Теж проводила роз"яснювальні розмови на тему "у чомусь ти краща на уроках, бо знаєш/вмієш більше за інших,  бо займаєшся додатково, але це не значить, що ти можеш зверхньо поводитись, бо є багато інших людей, які знають /вміють набагато більше, ніж ти".

Крокозябра

Крокозябра

Имя: Ірина
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 2533
Регистрация: 25.06.2010
Заходил(а): 16.02.2015
Город: Николаев
Район: Заводской - Лески
Крокозябра
VIP пользователь
   30 ноября 2012
Цитата: #8067 jozh 30 ноября 2012, 12:28
А вона казала це ПІСЛЯ занять з малювання?
Мені здається, Ви не повністю зрозуміли думку Конфетти. Мова йде не про примушування будь-що, а деяке направлення - тобто не вестися на перше ж капризне "не хочу!", бо тому можуть бути маса інших причин, а не власне небажання займатись конкретно танцями чи малюванням.

І до, і після.

Я досить строга мама, і не ведуся на доньчині капризи, шантаж чи інші спроби маніпулювати мною.

І я знаю, що дитина може лінитися, випробовувати характер, намагатися "бути зверху", і, дійсно, "не хочу займатися малюванням!" це не обов"язково може бути сказано про заняття в якомусь конкретному гуртку, а може бути просто протестом проти чогось взагалі. (дещо сумбурно написала, але, думаю, ви мене зрозуміли)

Але якщо дитина через місяць-два- три каже, що їй не подобається, вона не хоче цим займатись, і я дійсно не бачу ніякого зацікавлення з її боку, то навіщо силувати дитину?

Берилл

Имя: Наталья
Группа: Активный пользователь
Сообщений: 124
Регистрация: 10.08.2011
Заходил(а): 20.12.2017
Город: Николаев
Район: Центральный
Берилл
Активный пользователь
   30 ноября 2012
Цитата: #8067 moonsun 30 ноября 2012, 12:00
Я до позашкільних занять ставлюсь як до того, що має розважати і приносити задоволення. Звісно, якщо для дитини школа - це просто щоб був папірець, а основне - це професійний спорт чи музика, то ситуація інша, мабуть, хоча постає питання, хто це обрав...
Якщо дитині хочеться чимось займатись, то хай займається, якщо ні, то і не треба.  
Моя старшая дочка во 2 классе захотела научиться играть на фортепиано. Я была не против и мы отдали её в муз.студию во Дворце судостроителей. Единственное, что я её предупредила, что это большой труд и кроме самой огры на ф-но есть еще как минимум сольфеджио, муз.лит-ра и т.д. Мы сразу договорились, что она ходит ровно столько, сколько захочет, а если скажет "нет", ну значит нет. Я в свое время закончила муз.школу, мама меня заставляла, я с удовольствием ходила только на хор. Муз.школу я закончила, конечно, благодаря маме, но особых радостных моментов по этому поводу вспомнить не могу. Так вот, возвращаясь к моей старшенькой, она отзанималась 1 год и сказала, что больше не хочет. Ну, как мы и договаривались, я не стала настаивать, но в душе было очень жалко. Она потом много лет занималась народными танцами и про пианино не вспоминала. И вот буквально на днях она мне говорит, что у неё есть мечта (а дочке скоро 20 лет) - она хочет научиться играть на пианино и спрашивает, почему я её не заставила тогда доучиться. И вот я задумалась теперь, правильно ли поступила тогда, что не настояла? Ну а её сказала, что в любом возрасте мечту можно осуществить и учиться никогда не поздно.
moonsun

moonsun

Имя: Аля
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 3018
Регистрация: 03.11.2009
Заходил(а): 20.10.2017
Город: Николаев
Район: Центральный
moonsun
VIP пользователь
   30 ноября 2012
Цитата: #8067 Берилл 30 ноября 2012, 12:46
Моя старшая дочка во 2 классе захотела научиться играть на фортепиано. Я была не против и мы отдали её в муз.студию во Дворце судостроителей. Единственное, что я её предупредила, что это большой труд и кроме самой огры на ф-но есть еще как минимум сольфеджио, муз.лит-ра и т.д. Мы сразу договорились, что она ходит ровно столько, сколько захочет, а если скажет "нет", ну значит нет. Я в свое время закончила муз.школу, мама меня заставляла, я с удовольствием ходила только на хор. Муз.школу я закончила, конечно, благодаря маме, но особых радостных моментов по этому поводу вспомнить не могу. Так вот, возвращаясь к моей старшенькой, она отзанималась 1 год и сказала, что больше не хочет. Ну, как мы и договаривались, я не стала настаивать, но в душе было очень жалко. Она потом много лет занималась народными танцами и про пианино не вспоминала. И вот буквально на днях она мне говорит, что у неё есть мечта (а дочке скоро 20 лет) - она хочет научиться играть на пианино и спрашивает, почему я её не заставила тогда доучиться. И вот я задумалась теперь, правильно ли поступила тогда, что не настояла? Ну а её сказала, что в любом возрасте мечту можно осуществить и учиться никогда не поздно.
Доросла дитинка грається в перекладання відповідальності. :) Мама не примусила і не зіпсувала настрій і стосунки обом у дитинстві, а в дорослому житті доросла людина бере собі вчителя і займається, чим душа забажає. Я зараз в свої не скажу скільки років :) пішла вчитись малювати. Не ляпати красками у оточенні таких же невизнаних геніїв і називати це авангардом, який не розуміє натовп :) , а саме вчитись - довбитись над глечиками, гіпсовими носами, пропорціями, точками сходу, розтяжками кольору, напрямками штрихування і т.д. Отже, якщо у 20 років хочеться грати гами, то нічого не заважає :), а якщо хочеться якимось чудом вже вміти, то це, даруйте, всплески дитинства у вже дорослій людині :)
Перемогла в собі толерастію. Відверто не поважаю тих, хто бажає нашим дітям і онукам того, від чого страждали наші батьки і діди. Зневагу проявляю у будь-який незаборонений законодавством і правилами форуму спосіб. Роблю це навмисно і з задоволенням.

Україні фактично оголошено війну. Кожний, хто підтримує словом і ділом країну-агресора, РФ, є військовим злочинцем. Ваша, зрадники, точку зору є підставою для неповаги, ненависті і всіх інших почуттів і дій, на які нормальний громадянин держави здатний до нападників і їхніх прибічників.


 
Конфетти

Конфетти

Имя: Світлана
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 10997
Регистрация: 20.10.2009
Заходил(а): 06.04.2024
Город: Николаев
Район: Центральный
Телефон: 0936515763
Конфетти
VIP пользователь
   30 ноября 2012
Цитата: #8067 Крокозябра 30 ноября 2012, 12:44

І до, і після.

.......................... то навіщо силувати дитину?
по-моему мнению, ключевое "не хочу" именно после занятия/тренировки, и в такой ситуации я ребенка не заставляла, а меняла либо детский центр/преподавателя либо направление. Конечно, каждая мама чувствует своего ребенка, и я знаю, что я права в отношении своего сына, т.к., например, буквально вчера мой 5-летний сын сказал:"Мама, спасибо тебе, что ты нашла мне эту учительницу, она МНЕ так нравится!". Хотя это Я сделала выбор, чем ему заниматься. А еще бывает, что ребенку не подходит не кружок/секция, а преподаватель с методикой или  не дорос еще.
Крокозябра

Крокозябра

Имя: Ірина
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 2533
Регистрация: 25.06.2010
Заходил(а): 16.02.2015
Город: Николаев
Район: Заводской - Лески
Крокозябра
VIP пользователь
   30 ноября 2012
Цитата: #8067 Конфетти 30 ноября 2012, 13:47
по-моему мнению, ключевое "не хочу" именно после занятия/тренировки, и в такой ситуации я ребенка не заставляла, а меняла либо детский центр/преподавателя либо направление. Конечно, каждая мама чувствует своего ребенка, и я знаю, что я права в отношении своего сына, т.к., например, буквально вчера мой 5-летний сын сказал:"Мама, спасибо тебе, что ты нашла мне эту учительницу, она МНЕ так нравится!". Хотя это Я сделала выбор, чем ему заниматься. А еще бывает, что ребенку не подходит не кружок/секция, а преподаватель с методикой или в не дорос еще.

Щодо "не доріс ще" цілком погоджуюсь - рукоділлям, яким донька абсолютно не цікавилась в 6-7-8 років, в майже 10 почала займатись з охотою. І з стрічок "фєнєчкі" плете, і плести і спицями і гачком почала сама ( на примітивному рівні, але сама)...

Так що дійсно, всьому свій час.

П.С. : невідомо, чи мала б моя мала зараз охоту до рукоділля, якби я свого часу таки заставила її ходити в цей гурток.

Конфетти

Конфетти

Имя: Світлана
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 10997
Регистрация: 20.10.2009
Заходил(а): 06.04.2024
Город: Николаев
Район: Центральный
Телефон: 0936515763
Конфетти
VIP пользователь
   30 ноября 2012
alisa

alisa

Имя: alisa
Группа: мати-єхидна
Сообщений: 18417
Регистрация: 22.10.2009
Заходил(а): 15.07.2023
Город: Николаев
Район: Центральный
alisa
мати-єхидна
   30 ноября 2012
А я не знаю нікого, хто б сказав мамі "Дякую мама, що змусила мене закінчити музичну школу". Усі з моїх знайомих, кого змушували, закінчили музичну школу і до інструменту більше не підходять. Нащо таке треба? Щоб було? 

А закиди "чому не змусили"... Не знаю навіть, як це сприймати, але якби я таке утнула, то моя б мама так відповіла, що більше б дурних претензій не виникало. 
Не твоя вина – що ти батька свого син
А твоя біда – не вміти бути ним
Конфетти

Конфетти

Имя: Світлана
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 10997
Регистрация: 20.10.2009
Заходил(а): 06.04.2024
Город: Николаев
Район: Центральный
Телефон: 0936515763
Конфетти
VIP пользователь
   30 ноября 2012
а вот,кстати, по поводу музыкальных школ... в моем советском детстве,кроме школ, были музыкальные студии, в которых преподавали те же учителя, но программа была очень облегченной, скорее на любительском уровне, вот именно в таких студиях и можно было бы тестировать детские "хочу"-"не хочу" по поводу занятий музыкой, и большинству было бы достаточно занятий в таких студиях, ну а с талантом - дорога в муз. школу
Просматривают эту тему:

Forum