• 0 Поддержать автора
  • Поделиться

Догляд за лежачим хворим

jozh   
VIP пользователь   
02 февраля 2013 9278 37
Ситуація така: мій тато отримав інсульт десь рік тому, ну цей рік ще туди-сюди якось сам трохи ходив, але ось недавно взагалі зліг, ні ходити, ні тримати ложку не може. А мама фізично дуже стомлюється вже його піднімати тощо, особливо якщо врахувати, що важить мій тато немало. Та ще й до всього того характер у тата такий, що нікого, крім мами, до себе не допустить, тож питання про найм помічника не стоїть взагалі.
Можливо, хтось щось порадить, або ідей накидає, як би можна полегшити фізично мамі догляд за татом? Наприклад, я щось таке про спеціальні ліжка чула, в яких можна піднімати спинку, - але начебто вони всі теж розраховані на чисто механічне управління, тобто так саме буде важко. Можливо, є щось таке, або подібне, або взагалі хтось щось порадить? Бо я геть розгублена, навіть не уявляю, де і що шукати.
Страшно - це коли ти вбиваєш в собі Людину. Не можна керуватись страхом, коли вирішується твоя доля.
Ставлюся з відвертим презирством до будь-кого, хто підтримує нинішній владний режим хоча б за допомогою слів типу "всі вони однакові" або вірою в телевізійні новини.
Не жалію і не співчуваю тим, хто трясучись робить проти власної совісті те, що велено зверху, оправдуючись тяжкою долею чи необхідністю зберегти роботу.
Я не повинна жити за правилами тих, хто продав і далі продає майбутнє наших дітей за гречку або за свій страх. І тим паче не повинна їх за це поважати.
Покинула форум, бо не хочу більше годувати тролів, та ще й за підтримки модератором.
mamatanya

mamatanya

Имя: mamatanya
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 8122
Регистрация: 17.04.2010
Заходил(а): 15.06.2019
Город: Николаев
Район: Центральный
Телефон: 063 491 2019
mamatanya
VIP пользователь
   02 февраля 2013
Цитата: #10359 jozh 02 февраля 2013, 11:52
характер у тата такий, що нікого, крім мами, до себе не допустить, тож питання про найм помічника не стоїть взагалі.
може все ж таки варто поставити таке питання? я розумію, що це буде важко і швидко людину не переконаэш, але ніякі обладнення суттэво ситуацію не змінять. можливо, помічник спочатку допомогатиме тільки мамі (приготувати, прибрати), а поступово можна буде залучати його до догляду за татом. ну і людину треба підбирати таку, щоб симпатію викликала у батька.
jozh

jozh

Имя: Н
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 6265
Регистрация: 26.05.2011
Заходил(а): 17.12.2013
Город: Николаев
jozh
VIP пользователь
   02 февраля 2013
Цитата: #10359 mamatanya 02 февраля 2013, 12:10
може все ж таки варто поставити таке питання?
Ні, тут реально безнадійно.   Такий вже в нас тато...
То було б найкращим рішенням, знайти фізично сильного помічника, але...
Я трохи погуглила на предмет догляду за лежачим хворим, але нічого адекватного не знайшла. Думала, може, тут хтось щось підкаже, ну а раптом.
Страшно - це коли ти вбиваєш в собі Людину. Не можна керуватись страхом, коли вирішується твоя доля.
Ставлюся з відвертим презирством до будь-кого, хто підтримує нинішній владний режим хоча б за допомогою слів типу "всі вони однакові" або вірою в телевізійні новини.
Не жалію і не співчуваю тим, хто трясучись робить проти власної совісті те, що велено зверху, оправдуючись тяжкою долею чи необхідністю зберегти роботу.
Я не повинна жити за правилами тих, хто продав і далі продає майбутнє наших дітей за гречку або за свій страх. І тим паче не повинна їх за це поважати.
Покинула форум, бо не хочу більше годувати тролів, та ще й за підтримки модератором.

"Ольга"

Имя: Ольга
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 3893
Регистрация: 21.04.2010
Заходил(а): 29.08.2019
Город: Николаев
Район: Заводской
"Ольга"
VIP пользователь
   02 февраля 2013
http://ukrmedshop.com.ua/reabilitaciya/medicinskie-krovati/

посмотрите здесь,есть и с механическим,есть и с электроприводом(но и цена....)+нужен хороший притивопролежневый матрас(есть подушки)
в собес не обращались?инвалидность у отца есть?
jozh

jozh

Имя: Н
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 6265
Регистрация: 26.05.2011
Заходил(а): 17.12.2013
Город: Николаев
jozh
VIP пользователь
   02 февраля 2013
Цитата: #10359 "Ольга" 02 февраля 2013, 12:32
посмотрите здесь,есть и с механическим,есть и с электроприводом(но и цена....)+нужен хороший притивопролежневый матрас(есть подушки)
в собес не обращались?инвалидность у отца есть?
О, дякую, пориюся... Ну ціна так, за десятки тисяч гривень ми навряд чи осилимо.

Про собес та інвалідність не подумала навіть, теж дякую. Інвалідності немає, може, є сенс оформити.
Страшно - це коли ти вбиваєш в собі Людину. Не можна керуватись страхом, коли вирішується твоя доля.
Ставлюся з відвертим презирством до будь-кого, хто підтримує нинішній владний режим хоча б за допомогою слів типу "всі вони однакові" або вірою в телевізійні новини.
Не жалію і не співчуваю тим, хто трясучись робить проти власної совісті те, що велено зверху, оправдуючись тяжкою долею чи необхідністю зберегти роботу.
Я не повинна жити за правилами тих, хто продав і далі продає майбутнє наших дітей за гречку або за свій страх. І тим паче не повинна їх за це поважати.
Покинула форум, бо не хочу більше годувати тролів, та ще й за підтримки модератором.
Аннушка

Аннушка

Имя: Анна
Группа: Администратор
Сообщений: 15378
Регистрация: 20.10.2009
Заходил(а): 06.01.2021
Город: Николаев
Район: Центральный
Аннушка
Администратор
   02 февраля 2013
у нас схожая ситуация.

У дедушки был инсульт, отняло всю левую сторону.. сидеть, стоять, есть он может.. но сложно передвигаться.

Осложняется всё тем, что бабушка с дедушкой живут в Кировоградской области.

Он почитаемый человек  (особенно у себя на родине - краевед, историк, работник культуры, создатель музея, писатель, и т.д. получил ордена от всех президентов Украины... правда толку..) привык к общению и вниманию... поэтому о переезде речи быть не может  (сколько уже было предложений, споров и т.д.)..

От помощников тоже отказывается (и получается, что всё на бабушке, которой уже 82 года)...

Как можем пытаемся облегчить им бытовую жизнь.. договорились с соседями, которые помогают с покупками и т.д....

Из приспособлений есть инвалидная коляска, поручни, ручки по квартире...

"Ольга"

Имя: Ольга
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 3893
Регистрация: 21.04.2010
Заходил(а): 29.08.2019
Город: Николаев
Район: Заводской
"Ольга"
VIP пользователь
   02 февраля 2013
Цитата: #10359 jozh 02 февраля 2013, 12:42
О, дякую, пориюся... Ну ціна так, за десятки тисяч гривень ми навряд чи осилимо.

Про собес та інвалідність не подумала навіть, теж дякую. Інвалідності немає, може, є сенс оформити.

Кровать медицинская металлическая с электроприводом OSD-91V

6630 грн.

на другом ресурсе такая же уже 7000 грн.

Вот форум
 http://www.airmed.com.ua/forum/index.php?showtopic=9785
УХОД ЗА ЛЕЖАЧИМИ БОЛЬНЫМИ

Ещё форум
http://avko.clan.su/forum/7-300-1

может,что-то полезное найдёте....

Могла бы Вам накопировать кучу реабилитационной техники(классные подъёмники и для вставания и для ванной,именно присоблений для лежачих больных....),НО,имея сына-инвалида 17 лет,знаю,что финансово для нас(простых смертных)это недоступно ,а на помощь нашего гос-ва надеятся вообще нечего.

с инвалидностью-оформлением тоже не сахар....все нервы вымотают.....
вот мы должны каждые 2 года подтверждать её(а то вдруг выздоровел и гос-во нам зря пенсию Агромную такую платит)
Китиха

Китиха

Имя: Елена
Группа: Модератор
Сообщений: 9161
Регистрация: 05.01.2011
Заходил(а): 18.04.2021
Город: Николаев
Район: Центральный
Телефон: 0675978483
Китиха
Модератор
   02 февраля 2013
Цитата: #10359 jozh 02 февраля 2013, 12:30
Ні, тут реально безнадійно.   Такий вже в нас тато...

Вибачте, а в нього є вибір? Чи маму під танки?

Просто у нас з бабушкою подібна історія. І чим більше з нею носилися, тим більш вона розслаблялася, каверзувала, що, навпаки, стан погіршувало. Тепер, задньою думкою, розуміємо, що потрібно було робити як потрібно, а не як вона хотіла, а тепер вже пізно. Просто овоч.
jozh

jozh

Имя: Н
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 6265
Регистрация: 26.05.2011
Заходил(а): 17.12.2013
Город: Николаев
jozh
VIP пользователь
   02 февраля 2013
Цитата: #10359 Китиха 02 февраля 2013, 14:24
Вибачте, а в нього є вибір? Чи маму під танки?
Вибачте, але я трохи краще знаю нашу ситуацію, а деталі на форумі для загального ознайомлення писати не збираюсь. Повірте, що це дійсно безнадійно в даному випадку. Тим паче, що вирішує тут мама сама, а не так, що ми її під танки кидаємо. Моя б особиста воля, я б теж не дуже носилася.
Страшно - це коли ти вбиваєш в собі Людину. Не можна керуватись страхом, коли вирішується твоя доля.
Ставлюся з відвертим презирством до будь-кого, хто підтримує нинішній владний режим хоча б за допомогою слів типу "всі вони однакові" або вірою в телевізійні новини.
Не жалію і не співчуваю тим, хто трясучись робить проти власної совісті те, що велено зверху, оправдуючись тяжкою долею чи необхідністю зберегти роботу.
Я не повинна жити за правилами тих, хто продав і далі продає майбутнє наших дітей за гречку або за свій страх. І тим паче не повинна їх за це поважати.
Покинула форум, бо не хочу більше годувати тролів, та ще й за підтримки модератором.
Beretta

Beretta

Имя: Beretta
Группа: Gold
Сообщений: 5268
Регистрация: 12.03.2010
Заходил(а): 01.02.2018
Город:
Район: Ленинский
Телефон: 0990233710
Beretta
Gold
   02 февраля 2013
Моя бабуся теж після інсульту, в неї ліжко з механічним приводом. Звичайно, це легше трошки. Воно високе, підіймається спинка. Був туалет з поручнями.


Китиха

Китиха

Имя: Елена
Группа: Модератор
Сообщений: 9161
Регистрация: 05.01.2011
Заходил(а): 18.04.2021
Город: Николаев
Район: Центральный
Телефон: 0675978483
Китиха
Модератор
   02 февраля 2013
Цитата: #10359 jozh 02 февраля 2013, 14:27
Тим паче, що вирішує тут мама сама
Ті самі граблі

Я дійсно не знаю вашї ситуації, тому, можливо, задам дурні питання. Як Ваша мама САМА його підіймає-тримає, щоб перевдягти, викупати, поміняти постіль? Як Ваша мама виходить з ситуації, коли їй потрібно буде кудись піти, наприклад, до подруги на день народження? Я особисто не уявляю оце САМА.
Я свою колись спитала - ти хочеш через рік вкластися поруч і добавити проблем?
Китиха

Китиха

Имя: Елена
Группа: Модератор
Сообщений: 9161
Регистрация: 05.01.2011
Заходил(а): 18.04.2021
Город: Николаев
Район: Центральный
Телефон: 0675978483
Китиха
Модератор
   02 февраля 2013
Цікавить боротьба з пролежнями. Перепробуємо різні мазі. Насипали проса в подушечки. Чи дійсно дієвий матрас, бо ми зараз готуємося до розпрощатися з грошима задля нього.
Китиха

Китиха

Имя: Елена
Группа: Модератор
Сообщений: 9161
Регистрация: 05.01.2011
Заходил(а): 18.04.2021
Город: Николаев
Район: Центральный
Телефон: 0675978483
Китиха
Модератор
   02 февраля 2013
Цитата: #10359 jozh 02 февраля 2013, 11:52
Наприклад, я щось таке про спеціальні ліжка чула, в яких можна піднімати спинку, - але начебто вони всі теж розраховані на чисто механічне управління, тобто так саме буде важко.
Чоловік на такому лежав в реанімації, то ЙОМУ було набагато зручніше. А як в управлінні - не знаю.
jozh

jozh

Имя: Н
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 6265
Регистрация: 26.05.2011
Заходил(а): 17.12.2013
Город: Николаев
jozh
VIP пользователь
   02 февраля 2013
Цитата: #10359 Китиха 02 февраля 2013, 15:45
Я дійсно не знаю вашї ситуації, тому, можливо, задам дурні питання. Як Ваша мама САМА його підіймає-тримає, щоб перевдягти, викупати, поміняти постіль? Як Ваша мама виходить з ситуації, коли їй потрібно буде кудись піти, наприклад, до подруги на день народження? Я особисто не уявляю оце САМА.
Я свою колись спитала - ти хочеш через рік вкластися поруч і добавити проблем?
Ще якийсь тиждень тому батько ходив сам, хоч і поволі та тяжко, але сам. Мама лише йому допомагала трохи, підтримувала. В нього одна половина тіла була паралізована, але друга працювала  - але ось на днях і друга відмовила. І зараз мама хоч і жаліється і плаче, але вся у бойовому настрої, типу я справлюсь, нічого не треба. Я про того помічника вже разів шість говорила мамі за цей рік, і обіцяла, що фінансову частину на себе візьму повністю. Ні, і все. Я вже й пропонувала просто помічника хоча б по господарству, а вже такі більш "до тіла" близькі функції хай мама сама, - ні, каже, там по господарству нічого складного, я справляюсь... Ага, бачу я, як вона справляється - просто людина така, що буде вже загинатися, але гордо тримати марку, щоб ніхто й не подумав, що вона слабка... Можливо, якщо трохи вже з лежачим побачить, як воно, то змінить свою думку, хтозна. Тато категорично не хоче, але якщо я зумію вговорити маму, то тата дуже там слухати не будемо, мені ще не вистачало двох лежачих хворих після того, як мама отак тата потягає...
Страшно - це коли ти вбиваєш в собі Людину. Не можна керуватись страхом, коли вирішується твоя доля.
Ставлюся з відвертим презирством до будь-кого, хто підтримує нинішній владний режим хоча б за допомогою слів типу "всі вони однакові" або вірою в телевізійні новини.
Не жалію і не співчуваю тим, хто трясучись робить проти власної совісті те, що велено зверху, оправдуючись тяжкою долею чи необхідністю зберегти роботу.
Я не повинна жити за правилами тих, хто продав і далі продає майбутнє наших дітей за гречку або за свій страх. І тим паче не повинна їх за це поважати.
Покинула форум, бо не хочу більше годувати тролів, та ще й за підтримки модератором.
Beretta

Beretta

Имя: Beretta
Группа: Gold
Сообщений: 5268
Регистрация: 12.03.2010
Заходил(а): 01.02.2018
Город:
Район: Ленинский
Телефон: 0990233710
Beretta
Gold
   02 февраля 2013
Цитата: #10359 Китиха 02 февраля 2013, 15:47
Цікавить боротьба з пролежнями. Перепробуємо різні мазі. Насипали проса в подушечки. Чи дійсно дієвий матрас, бо ми зараз готуємося до розпрощатися з грошима задля нього.
це такий надувний матрас, з масажем? він там щось коштує неймовірно?

нашу бабусю підняли на ноги хоча права сторона так і не працює, рука не слухається взагалі, ногу тягне, але пересувається. Раз на день повинна спуститись з третього на перший поверх і піднятись.


Beretta

Beretta

Имя: Beretta
Группа: Gold
Сообщений: 5268
Регистрация: 12.03.2010
Заходил(а): 01.02.2018
Город:
Район: Ленинский
Телефон: 0990233710
Beretta
Gold
   02 февраля 2013
Цитата: #10359 jozh 02 февраля 2013, 16:12
 ще не вистачало двох лежачих хворих після того, як мама отак тата потягає...
І тут вже ні в якому разі без помічника не обійтися. То якщо все одно буде помічник, то хай зараз. Здається, що мама просто не уявляє, як це буде і може думає, що помічник за неї все робитиме, а вона буде баринею. Можна спробувати розписати обов"язки та розділити, хто за що буде відповідати. Хай той помічник ходить на дві години на день, на ранкові процедури, наприклад? Чи коли їй найскладніше? Чи їй не подобається чужа людина в домі? (а в лікарні взагалі всі чужі) Може перебрати знайомих, хто міг би допомогти?
До мами треба достукатись, шукайте ланцюжок...
jozh

jozh

Имя: Н
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 6265
Регистрация: 26.05.2011
Заходил(а): 17.12.2013
Город: Николаев
jozh
VIP пользователь
   02 февраля 2013
Цитата: #10359 Beretta 02 февраля 2013, 16:28
До мами треба достукатись, шукайте ланцюжок...
В мене що мама, що тато - впертюхи ще ті, я на їх фоні слухняна та поступлива дівчинка.
Ну, побачимо, може, і вдасться переконати. Бо я так дивлюся, нічого такого з обладнання немає (якщо не враховувати супер-пупер засоби під сто тисяч гривень), щоб вирішило основну проблему щодо зменшення фізичного навантаження на маму.   Все-таки "трошки ходить сам" і "взагалі не ходить" - це принципова різниця...
Страшно - це коли ти вбиваєш в собі Людину. Не можна керуватись страхом, коли вирішується твоя доля.
Ставлюся з відвертим презирством до будь-кого, хто підтримує нинішній владний режим хоча б за допомогою слів типу "всі вони однакові" або вірою в телевізійні новини.
Не жалію і не співчуваю тим, хто трясучись робить проти власної совісті те, що велено зверху, оправдуючись тяжкою долею чи необхідністю зберегти роботу.
Я не повинна жити за правилами тих, хто продав і далі продає майбутнє наших дітей за гречку або за свій страх. І тим паче не повинна їх за це поважати.
Покинула форум, бо не хочу більше годувати тролів, та ще й за підтримки модератором.
k-vitka

k-vitka

Имя: Вика
Группа: Активный пользователь
Сообщений: 858
Регистрация: 20.10.2009
Заходил(а): 11.01.2019
Город: Николаев
Район: Центральный
k-vitka
Активный пользователь
   02 февраля 2013
обратитесь в соц. службу, оформите инвалидность, спросите, они предлагают какое-то оборудование для инвалидов (не знаю, что именно, но знаю, что дают), они могу и соц. работника присылать, квартиру убрать, лекарства купить. 
moonsun

moonsun

Имя: Аля
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 3018
Регистрация: 03.11.2009
Заходил(а): 20.10.2017
Город: Николаев
Район: Центральный
moonsun
VIP пользователь
   02 февраля 2013
Цитата: #10359 jozh 02 февраля 2013, 19:11
В мене що мама, що тато - впертюхи ще ті, я на їх фоні слухняна та поступлива дівчинка.
Ну, побачимо, може, і вдасться переконати. Бо я так дивлюся, нічого такого з обладнання немає (якщо не враховувати супер-пупер засоби під сто тисяч гривень), щоб вирішило основну проблему щодо зменшення фізичного навантаження на маму.   Все-таки "трошки ходить сам" і "взагалі не ходить" - це принципова різниця...
Я у випадках непереборної впертості родичів перестаю ставити відкриті питання та залишати невірний як на мене вибір. У цій ситуації мамі можна запропонувати обирати між "донька бере кредит на неймовірну суму, щоб накупити обладнання" чи "донька приводить помічника"; у випадку "ні-ні і ще раз ні" - твої проблеми, чи будеш використовувати, щоб моя совість була спокійна ,я маю зробити щось доцільне, а не підтримувати ваші ігри рівня дитсидка, отже, якщо ти можеш не допустити працівника до тата, то не дозволити мені вивантажити у тебе під дверима обладнання, не зможеш. Викидай і живи потім зі знанням, що я в боргах як в шовках через твою впертість. ну і далі в тому ж дусі.
Перемогла в собі толерастію. Відверто не поважаю тих, хто бажає нашим дітям і онукам того, від чого страждали наші батьки і діди. Зневагу проявляю у будь-який незаборонений законодавством і правилами форуму спосіб. Роблю це навмисно і з задоволенням.

Україні фактично оголошено війну. Кожний, хто підтримує словом і ділом країну-агресора, РФ, є військовим злочинцем. Ваша, зрадники, точку зору є підставою для неповаги, ненависті і всіх інших почуттів і дій, на які нормальний громадянин держави здатний до нападників і їхніх прибічників.


 
Китиха

Китиха

Имя: Елена
Группа: Модератор
Сообщений: 9161
Регистрация: 05.01.2011
Заходил(а): 18.04.2021
Город: Николаев
Район: Центральный
Телефон: 0675978483
Китиха
Модератор
   02 февраля 2013
Цитата: #10359 k-vitka 02 февраля 2013, 19:40
обратитесь в соц. службу, оформите инвалидность,
А тато ще не пенсіонер за віком?
Просматривают эту тему:

Forum