Розділи статей
Новини
Розділи сайту

Як зрозуміти поведінку дитини

Автор: geolix79 00:00, 04 Апреля 2020 993 0 0


Як зрозуміти поведінку дитини

Активні дії починаються з бажання. Людина чогось хоче і неодмінно прагне це отримати: голод, холодна погода або доба на самоті підштовхують до дій. З'їсти гарячий суп, загорнутися в плед і поговорити з другом - ось перші кроки. Потреба в чомусь - причина всіх наших дій. Діти не виняток.

Психологи визначили низку базисних потреб, які притаманні дитині від народження. Знання цих потреб допоможе краще зрозуміти поведінку дитини.
За природою діти допитливі, це потреба пізнавати світ навколо, яка завдає занепокоєння батькам. Діти розбивають чашки або перекидають тарілки, або засовують пальці у всілякі щілини.

Природна потреба в самозбереженні оберігає дитину від незнайомців і небезпечних на вигляд тварин, змушує голосно кричати, якщо стає страшно, кликати на допомогу дорослого захисника.
Потреба в спілкуванні не дає дитині залишатися довго на самоті.

Потреби в зростанні та розвитку підштовхують дитину вивчати нові предмети й отримувати знання про навколишнє. Досвід із пустушкою, яку під'єднали до екрана телевізора, показав, що вже з двох місяців діти прагнуть інформації. Малюк розумів, що смоктання соски активує екран, і починав смоктати безупинно. Притому, що він був ситий.

Потреба в позитивній самооцінці, похвалі від мами, підштовхує повторювати дії, що викликали схвалення дорослих.

Потреби у свободі та самовизначенні змалечку викликають невдоволення малюка, коли його не пускають на високу гірку або не дозволяють їсти брудний татів черевик.

Коли потреба задовольняється, відбувається її конкретизація. Малюк як чистий аркуш. Він ще не знає, що за почуття відчуває, тим більше, як це почуття вгамувати. Особливо, якщо почуття заподіює занепокоєння. Наприклад, мама пішла з кімнати і залишила малюка в ліжечку. Так вона робить не вперше, і дитина чекає її повернення. Час минає, і мама затримується довше, ніж зазвичай. З'являються почуття самотності та тривоги. Інстинктивно дитина починає плакати, кликати на допомогу, і тоді мама приходить. Малюк заспокоюється і розуміє, що так утішилося бажання поспілкуватися. Сформувалося правило, за яким надалі, коли знову з'являться тривога та самотність, вона покличе маму чи тата. Таким чином у дитини з'являється мотив.

Мотив одночасно спонукає до дій, як у прикладі вище - почати кричати. Задає напрямок цих дій - кликати маму наполегливо, поки вона не прийде. Наповнює їх сенсом - задовольнити потребу в спілкуванні. Розуміння мотиву дій допомагає зрозуміти чому або заради чого людина чинить так чи інакше. Згодом мами розпізнають мотиви за одним лише тоном дитячого плачу. Примхливий це плач або ознака серйозного дискомфорту. У міру дорослішання з'являється більше потреб. Наприклад, потреба в розвитку мотивує дітей ставити багато запитань про те, навіщо, чому і як у світі все влаштовано.

При цьому мотивів може бути кілька. Від інтересу до нової коробки в коридорі до бажання дізнатися, чи буде мама в настрої дозволити мультики або дати цукерку. Тож, якщо поведінку дитини не пояснити, і ви збентежені, подумайте і зрозумійте, яка з потреб лежить в основі поведінки. Що мотивує дитину поводитися конкретним чином. Коли базова потреба з'ясується, виявиться мотив, ви знайдете спосіб допомогти і собі, і малюкові.

 

 

Теги: дети поведение ребенок потребностей мама звать впечатления


Похожие статьи

Мини садик в центре раннего развития Бар...

Школа раннего развития Барвинок
Мини садик в центре раннего развития Барвинок !

Для каждого ребенка очень важна социальная среда, в которой он приобретает навыки межличностного общения и взаимодействия. Такую среду в самом ран...

Читати далі

Гнев и агрессия ребёнка

Школа раннего развития Барвинок
Гнев и агрессия ребёнка

Давайте поговорим о детском гневе и агрессии. Что же делать родителям, когда их ребёнок злится? Помогите ребёнку осознать, что с ним сейчас ...

Читати далі

Мастер-классы и творчество для детей.

Школа раннего развития Барвинок
Мастер-классы и творчество для детей.

Почему так полезно рисовать? Занятие рисованием – прекрасный и эффективный способ для ребенка (да и любого человека) выразить свои чувства, эмо...

Читати далі

0 комментариев

Поки що немає повідомлень