Розділи статей
Новини
Розділи сайту

Ставимо чіткі межі між тим, що можна, а чого не можна дитині.

Автор: VoronovaSuper 00:00, 21 Мая 2020 1665 0 0


Ставимо чіткі межі між тим, що можна, а чого не можна дитині.

Часто малюки не вміють спокійно реагувати на заборони і їх важко змусити слухатися. Що ж у таких випадках робити? Як перемогти свого впертого малюка і встановити чіткі межі того, що можна і чого не можна?

Для початку визначимося, що «не можна» варто встановлювати в тих речах, які можуть бути небезпечні для малюка (брати сірники, ножі), а також небезпечні/неприємні для оточуючих (обзиватися, битися). Адже часто батьки встановлюють заборони лише тому, що їм так зручніше.

Дитина пізнає світ. Те, що нам уже приїлося, для малюка справжнє диво. А як малює ця ручка на шпалерах? А чи смачний листочок із дерева? Буває, безумовно, що малюк може робити і щось на зло, але найчастіше йому просто цікаво.

Однак що ж робити, якщо справді «не можна», а дитині хоч кілок на голові теши, вона все одно кричить і вимагає свого. Пропонуємо кілька прийомів.

1. Переконати. Якщо спокійно малюкові пояснити, чому саме так робити не можна, то шанси, що він послухається, значно підвищаться, ніж, якщо Ви просто йому забороните.

2. відволікти. Якщо малюк намагається отримати щось заборонене, спробуйте запропонувати йому інше заняття. Не варто сподіватися, що малюк одразу погодиться на пропозицію. Можливо, доведеться проявити неабияку фантазію і терпіння, щоб знайти варіант, на який маленький упертюх погодиться.

3) Позбавити/нагородити. Малюка в цьому випадку потрібно попередити: якщо він продовжить хуліганити, то Ви позбавите його чогось цінного для нього. Можна попередньо кілька разів попередити, і якщо дитина не слухається, то сміливо приступайте до виконання. А можна пообіцяти щось приємне за слухняність.

Важливо в цьому випадку правильно формулювати. Формулювати пропозицію варто на кшталт такого речення: хочеш, подивишся мультфільм/ прочитаю цікаву казку? - тоді збирайся, підемо додому.

Дитина обов'язково перевірить вас на міцність! Тому якщо обіцяли, обов'язково робіть! Ось тільки не давайте нездійсненних обіцянок або таких, що неспівмірні її проступку. Тому не варто позбавляти дитину походу в цирк, на який вона чекала місяць, через розбиту чашку.

4. Заборонити. Але бувають ситуації, коли жодні прийоми не допомагають, тому залишається лише... заборонити. Іноді доводиться не зважати на крики та сльози, щоб забезпечити. Адже вам безпека важливіша?

Теги: воспитание ребенка что можно что нельзя ребенку


Похожие статьи

ПОЧЕМУ МЫ КРИЧИМ НА ДЕТЕЙ?

Науменко Оксана
ПОЧЕМУ МЫ КРИЧИМ НА ДЕТЕЙ?

Очень часто замечаю, что мамы порой ведут себя очень агрессивно со своими детьми – кричат, швыряют, давят на них... Я ведь тоже, когда очень сил...

Читати далі
10 правил, которые могут спасти жизнь вашему ребенку

Как вести себя ребенку в опасной ситуации на улице — Добрый день, ты, случайно, не из этого дома? — Человек приятной наружности, улыб...

Читати далі
Как воспитать ребенка предпринимателем

Хотите помочь своему ребенку стать успешным в жизни? Инфографика от Pumpic расскажет вам о 8 навыках, которым нужно научить своего ребенка, ...

Читати далі

0 комментариев

Поки що немає повідомлень