• 0 Поддержать автора
  • Поделиться

Как научить ребенка делать домашнее задание самостоятельно?

Lena123   
Активный пользователь   
11 сентября 2012 20553 215
mamatanya

mamatanya

Имя: mamatanya
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 8122
Регистрация: 17.04.2010
Заходил(а): 15.06.2019
Город: Николаев
Район: Центральный
Телефон: 063 491 2019
mamatanya
VIP пользователь
   12 сентября 2012
Цитата: #9550 alisa 12 сентября 2012, 11:29
Чужих дітей виховувати так просто...

давайте взагалі не будемо нічого обговорювати! навіщо форуми, якщо всі діти різні, і чужих виховувати просто. навіщо ці чужі поради?
своїх важко виховувати, тому що важко (а точніше неможливо) на них дивитись тверезим холодним поглядом. іноді треба почути іншу думку навіть не тому, що вона вірна, а щоб замислитись над тим, що сам можеш помилятись.
jozh

jozh

Имя: Н
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 6265
Регистрация: 26.05.2011
Заходил(а): 17.12.2013
Город: Николаев
jozh
VIP пользователь
   12 сентября 2012
Цитата: #9550 alisa 12 сентября 2012, 11:29
Чужих дітей виховувати так просто...


Хтось тут виховує чужих дітей?
Чи теми щодо обміну досвідом з питання виховання дітей взагалі створювати не потрібно?
Чи не існує взагалі загальних рекомендацій, дійових методів виховання тощо, а на кожній окремій дитині треба все з нуля починати? Діти різні, але й не настільки, щоб аж прямо-таки нічого спільного в них не було. Кожна мама вибере для своєї дитини те, що вважатиме найкраще, але для цього вона як мінімум повинна отримати матеріал для вибору, а не винаходити велосипед на рівному місці. Якби мені хтось ще у рік-два моєї дитини сказав, що привчати до порядку треба ще у тому віці починати, я б не мучилась потім до десяти років з тим порядком, і не було б того перевиховання з купою нервів та сил. Благо, привчити вдалося, але навіщо те робити було в десять років так складно, якщо можна було зробити починаючи з року-двох набагато легше?
Страшно - це коли ти вбиваєш в собі Людину. Не можна керуватись страхом, коли вирішується твоя доля.
Ставлюся з відвертим презирством до будь-кого, хто підтримує нинішній владний режим хоча б за допомогою слів типу "всі вони однакові" або вірою в телевізійні новини.
Не жалію і не співчуваю тим, хто трясучись робить проти власної совісті те, що велено зверху, оправдуючись тяжкою долею чи необхідністю зберегти роботу.
Я не повинна жити за правилами тих, хто продав і далі продає майбутнє наших дітей за гречку або за свій страх. І тим паче не повинна їх за це поважати.
Покинула форум, бо не хочу більше годувати тролів, та ще й за підтримки модератором.
Lena123

Lena123

Имя: Елена
Группа: Активный пользователь
Сообщений: 337
Регистрация: 28.09.2010
Заходил(а): 07.05.2015
Город:
Район: Заводской - Намыв
Телефон: 0972990602
Lena123
Активный пользователь
   12 сентября 2012
Большое спасибо за ответы)))))
Поняла, что нужно понемногу давать ребенку больше самостоятельности. Пусть отвечает сам за свои несделаные задания. Дело в том, что я сейчас понимаю, что во многом сама виновата, но и в чем-то сказываются особенности характера ребенка даного им от рождения.
Хотя мой сын во многом самостоятельней многих своих одноклассников. Со второго класса сам ходит в школу и обратно, а также в спортивную секцию и музыкалку (причем спорт - это моя инициативива, а в музыкальную школу он меня уговорил записать). Смотрит за младшим братом, если попрошу- приготовит ему кашу на молоке и покормит. Если, извините, малыш наделает в штаны, и помоет его и переоденет.
Поэтому не все так запущено.
Думаю есть тут еще один момент. Я сама в школе была отличницей. И мне кажется, если мой ребенок будет получать плохие оценки - то я плохая мама, и на меня будут все тыкать пальцем - вот идет мамаша, у которой сын двоешник. Хотя моя мама никогда не интересовалась моей учебой. Разве что в конце года подписывала табель. И нехватку родительского внимания я реализовывала в школе - у меня списывали домашку одноклассники, хвалили учителя. Я все это сознаю, но все равно не могу дать ребенку самостоятельно совершать ошибки, все время подстраховываю его. И это вылазит боком. Была даже ситуация. Сын сделал глупую ошибку в математике и получил за это 8-ку. Приходит домой и говорит - "Мама, ты плохо мне проверила домашку, и из-за тебя я получил восьмерку!"
Сегодня, когда мой сын вернется со школы я не буду вмешиваться в процесс выполнения домашки. О результатах эксперимента - напишу. Может что-то и получится)))
tasha_84

tasha_84

Имя: tasha_84
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 2512
Регистрация: 08.11.2009
Заходил(а): 08.02.2016
Город: Николаев
Район: Центральный - Соляные
tasha_84
VIP пользователь
   12 сентября 2012
Цитата: #9550 Lena123 12 сентября 2012, 12:54
Большое спасибо за ответы)))))
Поняла, что нужно понемногу давать ребенку больше самостоятельности. Пусть отвечает сам за свои несделаные задания. Дело в том, что я сейчас понимаю, что во многом сама виновата, но и в чем-то сказываются особенности характера ребенка даного им от рождения.
Хотя мой сын во многом самостоятельней многих своих одноклассников. Со второго класса сам ходит в школу и обратно, а также в спортивную секцию и музыкалку (причем спорт - это моя инициативива, а в музыкальную школу он меня уговорил записать). Смотрит за младшим братом, если попрошу- приготовит ему кашу на молоке и покормит. Если, извините, малыш наделает в штаны, и помоет его и переоденет.
Поэтому не все так запущено.
Думаю есть тут еще один момент. Я сама в школе была отличницей. И мне кажется, если мой ребенок будет получать плохие оценки - то я плохая мама, и на меня будут все тыкать пальцем - вот идет мамаша, у которой сын двоешник. Хотя моя мама никогда не интересовалась моей учебой. Разве что в конце года подписывала табель. И нехватку родительского внимания я реализовывала в школе - у меня списывали домашку одноклассники, хвалили учителя. Я все это сознаю, но все равно не могу дать ребенку самостоятельно совершать ошибки, все время подстраховываю его. И это вылазит боком. Была даже ситуация. Сын сделал глупую ошибку в математике и получил за это 8-ку. Приходит домой и говорит - "Мама, ты плохо мне проверила домашку, и из-за тебя я получил восьмерку!"
Сегодня, когда мой сын вернется со школы я не буду вмешиваться в процесс выполнения домашки. О результатах эксперимента - напишу. Может что-то и получится)))

Мені здається що спочатку треба побалакати з сином, аби він зрозумів чому мамасьогодні не робить як завжде і що від тепер він сам відповідає за свої вчинки... але якщо є якесь конкретне питання то мама допоможе розібратись, не з усім д/з а лише з тим моментом який заважає йому зробити вправу))))
адже якщо отак мовчки припинити пройде досить багато часу доки він усвідомить що це не мама винна що забула його проконтролювати а він має подорослішати у цьому конкретному аспекті свого життя
Бажаю вам успіху та терпіння не зірватись- повернутись до старого укладу життя)))
П.С. В мене також комплекс відмінниці, бідний мій малий))) а до усього ще й перфекціоністка за власним вибором(бо дуже расхлябана була, довелось попрацювати над собою)
jozh

jozh

Имя: Н
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 6265
Регистрация: 26.05.2011
Заходил(а): 17.12.2013
Город: Николаев
jozh
VIP пользователь
   12 сентября 2012
Цитата: #9550 Lena123 12 сентября 2012, 12:54
Большое спасибо за ответы)))))
Поняла, что нужно понемногу давать ребенку больше самостоятельности. Пусть отвечает сам за свои несделаные задания. Дело в том, что я сейчас понимаю, что во многом сама виновата, но и в чем-то сказываются особенности характера ребенка даного им от рождения.
Хотя мой сын во многом самостоятельней многих своих одноклассников. Со второго класса сам ходит в школу и обратно, а также в спортивную секцию и музыкалку (причем спорт - это моя инициативива, а в музыкальную школу он меня уговорил записать). Смотрит за младшим братом, если попрошу- приготовит ему кашу на молоке и покормит. Если, извините, малыш наделает в штаны, и помоет его и переоденет.
Поэтому не все так запущено.
Думаю есть тут еще один момент. Я сама в школе была отличницей. И мне кажется, если мой ребенок будет получать плохие оценки - то я плохая мама, и на меня будут все тыкать пальцем - вот идет мамаша, у которой сын двоешник. Хотя моя мама никогда не интересовалась моей учебой. Разве что в конце года подписывала табель. И нехватку родительского внимания я реализовывала в школе - у меня списывали домашку одноклассники, хвалили учителя. Я все это сознаю, но все равно не могу дать ребенку самостоятельно совершать ошибки, все время подстраховываю его. И это вылазит боком. Была даже ситуация. Сын сделал глупую ошибку в математике и получил за это 8-ку. Приходит домой и говорит - "Мама, ты плохо мне проверила домашку, и из-за тебя я получил восьмерку!"
Сегодня, когда мой сын вернется со школы я не буду вмешиваться в процесс выполнения домашки. О результатах эксперимента - напишу. Может что-то и получится)))


О-о-о-о, як знайомо!
Я від того комплексу відмінниці так настраждалася в житті, що ну його... Бути в усьому на висоті, страх припуститися помилки, страх бути хоч у чомусь гіршою за інших... Трохи допомогло, коли в університеті по кількох предметах отримувала четвірки, як не лізла зі штанів, плюс начиталася різної психологічної літератури на цю тему, то мене трохи попустило, на щастя.
Так що своїх дітей я вже не пхаю у відмінниці будь-що. Хоча, варто зізнатися, ще таке шкребе на фоні, як це так, коли по всім предметам 10-11, а з англійської дев'ятка... а в сестри на рік молодша донька кругла відмінниця, начебто як конкуренція така аж проситься... та я себе приструнчую. Діти не повинні страждати через мамині амбіції, це їх життя, а не мамине.
Страшно - це коли ти вбиваєш в собі Людину. Не можна керуватись страхом, коли вирішується твоя доля.
Ставлюся з відвертим презирством до будь-кого, хто підтримує нинішній владний режим хоча б за допомогою слів типу "всі вони однакові" або вірою в телевізійні новини.
Не жалію і не співчуваю тим, хто трясучись робить проти власної совісті те, що велено зверху, оправдуючись тяжкою долею чи необхідністю зберегти роботу.
Я не повинна жити за правилами тих, хто продав і далі продає майбутнє наших дітей за гречку або за свій страх. І тим паче не повинна їх за це поважати.
Покинула форум, бо не хочу більше годувати тролів, та ще й за підтримки модератором.
Lena123

Lena123

Имя: Елена
Группа: Активный пользователь
Сообщений: 337
Регистрация: 28.09.2010
Заходил(а): 07.05.2015
Город:
Район: Заводской - Намыв
Телефон: 0972990602
Lena123
Активный пользователь
   12 сентября 2012
День Икс начался. Сын пришел домой без записанных уроков на завтра и соответственно без записанного дом. задания. У нас немного поменялось расписание по сравнению с прошлой неделей и учительница диктует им каждый день новое расписание. Раньше бы я позвониле учительнице с продленки и узнала бы уроки, а сегодня мой сынуля пошел обратно в школу - узнавать расписание и уроки у более расторопных учеников с продленки.
jozh

jozh

Имя: Н
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 6265
Регистрация: 26.05.2011
Заходил(а): 17.12.2013
Город: Николаев
jozh
VIP пользователь
   12 сентября 2012
Цитата: #9550 Lena123 12 сентября 2012, 13:30
День Икс начался. Сын пришел домой без записанных уроков на завтра и соответственно без записанного дом. задания. У нас немного поменялось расписание по сравнению с прошлой неделей и учительница диктует им каждый день новое расписание. Раньше бы я позвониле учительнице с продленки и узнала бы уроки, а сегодня мой сынуля пошел обратно в школу - узнавать расписание и уроки у более расторопных учеников с продленки.




Удачі Вам у починанні!
Страшно - це коли ти вбиваєш в собі Людину. Не можна керуватись страхом, коли вирішується твоя доля.
Ставлюся з відвертим презирством до будь-кого, хто підтримує нинішній владний режим хоча б за допомогою слів типу "всі вони однакові" або вірою в телевізійні новини.
Не жалію і не співчуваю тим, хто трясучись робить проти власної совісті те, що велено зверху, оправдуючись тяжкою долею чи необхідністю зберегти роботу.
Я не повинна жити за правилами тих, хто продав і далі продає майбутнє наших дітей за гречку або за свій страх. І тим паче не повинна їх за це поважати.
Покинула форум, бо не хочу більше годувати тролів, та ще й за підтримки модератором.

Fёkla

Имя: Фёкла
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 2269
Регистрация: 04.01.2011
Заходил(а): 29.01.2018
Город: Николаев
Район: Ленинский
Fёkla
VIP пользователь
   12 сентября 2012
Цитата: #9550 Lena123 12 сентября 2012, 12:54
Большое спасибо за ответы)))))
Поняла, что нужно понемногу давать ребенку больше самостоятельности. Пусть отвечает сам за свои несделаные задания. Дело в том, что я сейчас понимаю, что во многом сама виновата, но и в чем-то сказываются особенности характера ребенка даного им от рождения.
Хотя мой сын во многом самостоятельней многих своих одноклассников. Со второго класса сам ходит в школу и обратно, а также в спортивную секцию и музыкалку (причем спорт - это моя инициативива, а в музыкальную школу он меня уговорил записать). Смотрит за младшим братом, если попрошу- приготовит ему кашу на молоке и покормит. Если, извините, малыш наделает в штаны, и помоет его и переоденет.
Поэтому не все так запущено.
Думаю есть тут еще один момент. Я сама в школе была отличницей. И мне кажется, если мой ребенок будет получать плохие оценки - то я плохая мама, и на меня будут все тыкать пальцем - вот идет мамаша, у которой сын двоешник. Хотя моя мама никогда не интересовалась моей учебой. Разве что в конце года подписывала табель. И нехватку родительского внимания я реализовывала в школе - у меня списывали домашку одноклассники, хвалили учителя. Я все это сознаю, но все равно не могу дать ребенку самостоятельно совершать ошибки, все время подстраховываю его. И это вылазит боком. Была даже ситуация. Сын сделал глупую ошибку в математике и получил за это 8-ку. Приходит домой и говорит - "Мама, ты плохо мне проверила домашку, и из-за тебя я получил восьмерку!"
Сегодня, когда мой сын вернется со школы я не буду вмешиваться в процесс выполнения домашки. О результатах эксперимента - напишу. Может что-то и получится)))


Удачи вам и терпения. У вас все получится ;)
Я отвечаю за то, что говорю, но не отвечаю за то, что вы слышите!
Дикий Ёж

Дикий Ёж

Имя: Маргарита
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 7593
Регистрация: 20.10.2009
Заходил(а): 30.07.2018
Город: Николаев
Район: Корабельный - Октябрьское
Телефон: ---
Дикий Ёж
VIP пользователь
   12 сентября 2012
А я хоть и училась отлично и легко, у меня нет комплекса отличницы, мне не нужно, чтобы мои дети были лучшими или первыми, мне нужно, чтобы они были личностями, такими, какие они есть. Более важно для меня научить ребенка не зависеть от чужого мнения, иметь свое и его отстаивать. Хотя именно из-за этого в школе у меня и были проблемы постоянные и конфликты с учителями. Меня не интересуют высокие баллы - меня злят условности, о которых я писала в другой теме - ребенок знает на 5, а ему ставят 4 за помарки и т.д. Да, я считаю, что это глупость и оценки не могут отображать реальный уровень знаний ребенка. Поэтому особого значения я им не придаю, плюс человеческий фактор - та же учительница не всегда справедливо может оценить ученика - была не в настроении, или ученик ей этот не нравится и т.д. Конечно, я никогда не говорю ребенку, мол, мне все-равно какую ты получишь оценку. Но и страшной трагедии не происходит, если оценка занижена. В конце концов в институте никому не нужны будут эти тупые баллы, нужны будут знания. А на золотую медаль мы не претендуем - я слишком хорошо знаю, КАК получают золотые медали) Ну, и особых льгот они не дают
Счастливее многих я, тех, кто не знает что это такое -
когда обнимают 3 пары ручонок, 3 носика сладких,
целуешь, целуешь, целуешь 6 пяток,
3 попы, 6 щечек и 30 пар пальчиков
дочурки моей и сыночков двух, зайчиков!

Orchid

Orchid

Имя: Яна
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 3111
Регистрация: 21.02.2010
Заходил(а): 17.01.2021
Город: Николаев
Район: Заводской
Orchid
VIP пользователь
   12 сентября 2012




Як мінімум, тут десь потрібно вставити "на мою думку", чи "мені здається", або "можливо". Звідки вам відомо, що буде краще для чиєїсь дитини?
jozh

jozh

Имя: Н
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 6265
Регистрация: 26.05.2011
Заходил(а): 17.12.2013
Город: Николаев
jozh
VIP пользователь
   12 сентября 2012
Цитата: #9550 Orchid 12 сентября 2012, 16:56




Як мінімум, тут десь потрібно вставити "на мою думку", чи "мені здається", або "можливо". Звідки вам відомо, що буде краще для чиєїсь дитини?


Ключове слово "не готова". Якщо дитина ще не готова, то "мені здається" писати не обов'язково. Бо це якраз приблизно те саме, що й 2+2=4. Якщо дитина ще не готова народитися, Ви будете її виколупувати з живота? Ні, такі пологи, навіть якщо й відбулися, називаються передчасними, і нічого доброго не приносять. Так саме й навчання дитини, якщо дитина ще не готова до чогось - то примусове впихування їй однозначно лише зашкодить. Он, скільки розжовують батькам, щоб до школи не здавали раніше часу, а перевіряли готовність дитини.
Інша справа, що готовність дитини краще за все визначать її батьки. Але я й не претендувала на визначення готовності чи неготовності до чогось чужих дітей. Лише звернула увагу, що біг наввипередки у питанні виховання дітей не є таким вже й благом для дитини.
Страшно - це коли ти вбиваєш в собі Людину. Не можна керуватись страхом, коли вирішується твоя доля.
Ставлюся з відвертим презирством до будь-кого, хто підтримує нинішній владний режим хоча б за допомогою слів типу "всі вони однакові" або вірою в телевізійні новини.
Не жалію і не співчуваю тим, хто трясучись робить проти власної совісті те, що велено зверху, оправдуючись тяжкою долею чи необхідністю зберегти роботу.
Я не повинна жити за правилами тих, хто продав і далі продає майбутнє наших дітей за гречку або за свій страх. І тим паче не повинна їх за це поважати.
Покинула форум, бо не хочу більше годувати тролів, та ще й за підтримки модератором.
Lena123

Lena123

Имя: Елена
Группа: Активный пользователь
Сообщений: 337
Регистрация: 28.09.2010
Заходил(а): 07.05.2015
Город:
Район: Заводской - Намыв
Телефон: 0972990602
Lena123
Активный пользователь
   12 сентября 2012
Ну вот, уроки сделаны. Пока решила не ставить временные рамки, пусть пока научится делать их без моего присутствия. Итог. Начал в 15-00 закончил в 18-30 -3,5 часа. Сделан украинский, осн. здоровья, я и украина - там сложное задание- написать стихотворение про Украину і повідомлення про походження назви якогось видатного місця країни. Все сделал сам, даже стихотворенье))). Напечатал на компе, оформил, распечатал на принтере. Получил сладкое в конце и отправился на улицу гулять.
Все в принципе хорошо, кроме времени. Конечно, для этого объема задания - это очень много времени.
jozh

jozh

Имя: Н
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 6265
Регистрация: 26.05.2011
Заходил(а): 17.12.2013
Город: Николаев
jozh
VIP пользователь
   12 сентября 2012
Цитата: #9550 Lena123 12 сентября 2012, 18:56
Ну вот, уроки сделаны. Пока решила не ставить временные рамки, пусть пока научится делать их без моего присутствия. Итог. Начал в 15-00 закончил в 18-30 -3,5 часа. Сделан украинский, осн. здоровья, я и украина - там сложное задание- написать стихотворение про Украину і повідомлення про походження назви якогось видатного місця країни. Все сделал сам, даже стихотворенье))). Напечатал на компе, оформил, распечатал на принтере. Получил сладкое в конце и отправился на улицу гулять.
Все в принципе хорошо, кроме времени. Конечно, для этого объема задания - это очень много времени.


Початок покладено, і досить непогано, як на мене, якщо це вперше (я так зрозуміла) повністю самостійне виконання. Бачите, ще й погуляти встигне на сьогодні, не все так критично. У вас все вийде!
Страшно - це коли ти вбиваєш в собі Людину. Не можна керуватись страхом, коли вирішується твоя доля.
Ставлюся з відвертим презирством до будь-кого, хто підтримує нинішній владний режим хоча б за допомогою слів типу "всі вони однакові" або вірою в телевізійні новини.
Не жалію і не співчуваю тим, хто трясучись робить проти власної совісті те, що велено зверху, оправдуючись тяжкою долею чи необхідністю зберегти роботу.
Я не повинна жити за правилами тих, хто продав і далі продає майбутнє наших дітей за гречку або за свій страх. І тим паче не повинна їх за це поважати.
Покинула форум, бо не хочу більше годувати тролів, та ще й за підтримки модератором.
Orchid

Orchid

Имя: Яна
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 3111
Регистрация: 21.02.2010
Заходил(а): 17.01.2021
Город: Николаев
Район: Заводской
Orchid
VIP пользователь
   12 сентября 2012
Цитата: #9550 jozh 12 сентября 2012, 17:21


Ключове слово "не готова". Якщо дитина ще не готова, то "мені здається" писати не обов'язково. Бо це якраз приблизно те саме, що й 2+2=4. Якщо дитина ще не готова народитися, Ви будете її виколупувати з живота? Ні, такі пологи, навіть якщо й відбулися, називаються передчасними, і нічого доброго не приносять. Так саме й навчання дитини, якщо дитина ще не готова до чогось - то примусове впихування їй однозначно лише зашкодить. Он, скільки розжовують батькам, щоб до школи не здавали раніше часу, а перевіряли готовність дитини.
Інша справа, що готовність дитини краще за все визначать її батьки. Але я й не претендувала на визначення готовності чи неготовності до чогось чужих дітей. Лише звернула увагу, що біг наввипередки у питанні виховання дітей не є таким вже й благом для дитини.


Нехай ключове "не готова", і що? Причому тут гуртки? Нам лікар казав, що коли у дитини буде цікаве та насичене життя, тоді і до навчання інтерес буде. А якщо не водити на гуртки, а тільки школа-дім, школа-дім ... це краще?
jozh

jozh

Имя: Н
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 6265
Регистрация: 26.05.2011
Заходил(а): 17.12.2013
Город: Николаев
jozh
VIP пользователь
   12 сентября 2012
Цитата: #9550 Orchid 12 сентября 2012, 20:19


Нехай ключове "не готова", і що? Причому тут гуртки? Нам лікар казав, що коли у дитини буде цікаве та насичене життя, тоді і до навчання інтерес буде. А якщо не водити на гуртки, а тільки школа-дім, школа-дім ... це краще?


Я щось мала конкретно щодо Вашої дитини? При чому тут це?
До того ж, самі казали, - діти різні. Якщо послухати Вашого лікаря та пхати абсолютно кожну дитину на гуртки, якщо воно їй не треба, - невже це краще? Знову ж таки, вибачаюсь за особистий приклад, я свою меншу років три тихенько вговорювала на гуртки, поки вона вчилася у початковій школі. Ні за що! Ще й сердитись почала, мовляв, мама, не дави на мене. Ото походили ми по гуртках цілу купу до школи - і на танці, і на малювання, і на англійську, і на творчість, і ще щось там, - а в початковій школі як відрізало. Ну такий період у неї був, вперто сиділа собі вдома хіба що не на самоті, і щось там малювала-ліпила-шила-вишивала! А в цьому році навпаки, різкий поворот знову на користь гуртків, вже навіть обмеження встановлювати думаю, щоб не перестаратися.
До речі, ще цікаво, а чому інтерес до навчання не може бути сам по собі, а повинен стимулюватися лише додатковими гуртками, не поясните? Також, невже, окрім гуртків, в житті більше нічого немає цікавого, і виключення гуртків різко зводить до пари школа-дім?
Страшно - це коли ти вбиваєш в собі Людину. Не можна керуватись страхом, коли вирішується твоя доля.
Ставлюся з відвертим презирством до будь-кого, хто підтримує нинішній владний режим хоча б за допомогою слів типу "всі вони однакові" або вірою в телевізійні новини.
Не жалію і не співчуваю тим, хто трясучись робить проти власної совісті те, що велено зверху, оправдуючись тяжкою долею чи необхідністю зберегти роботу.
Я не повинна жити за правилами тих, хто продав і далі продає майбутнє наших дітей за гречку або за свій страх. І тим паче не повинна їх за це поважати.
Покинула форум, бо не хочу більше годувати тролів, та ще й за підтримки модератором.
Orchid

Orchid

Имя: Яна
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 3111
Регистрация: 21.02.2010
Заходил(а): 17.01.2021
Город: Николаев
Район: Заводской
Orchid
VIP пользователь
   12 сентября 2012
Цитата: #9550 jozh 12 сентября 2012, 20:34


Я щось мала конкретно щодо Вашої дитини? При чому тут це?
До того ж, самі казали, - діти різні. Якщо послухати Вашого лікаря та пхати абсолютно кожну дитину на гуртки, якщо воно їй не треба, - невже це краще? Знову ж таки, вибачаюсь за особистий приклад, я свою меншу років три тихенько вговорювала на гуртки, поки вона вчилася у початковій школі. Ні за що! Ще й сердитись почала, мовляв, мама, не дави на мене. Ото походили ми по гуртках цілу купу до школи - і на танці, і на малювання, і на англійську, і на творчість, і ще щось там, - а в початковій школі як відрізало. Ну такий період у неї був, вперто сиділа собі вдома хіба що не на самоті, і щось там малювала-ліпила-шила-вишивала! А в цьому році навпаки, різкий поворот знову на користь гуртків, вже навіть обмеження встановлювати думаю, щоб не перестаратися.
До речі, ще цікаво, а чому інтерес до навчання не може бути сам по собі, а повинен стимулюватися лише додатковими гуртками, не поясните? Також, невже, окрім гуртків, в житті більше нічого немає цікавого, і виключення гуртків різко зводить до пари школа-дім?


При тому, що окрім мене про гуртки ніхто не казав))



А це взагалі звідки? Хто розказував про те, що дитині не подобається, а змушена ходити по гуртках?



Не "повинен стимулюватися гуртками", а "гуртки не завадять", "не спричинять шкоди", "не відволікуть від навчання".



Наприклад що? Мої діти вже були скрізь, все бачили у нашому місті. Чим їх зацікавити?
jozh

jozh

Имя: Н
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 6265
Регистрация: 26.05.2011
Заходил(а): 17.12.2013
Город: Николаев
jozh
VIP пользователь
   12 сентября 2012
Цитата: #9550 Orchid 12 сентября 2012, 20:54


При тому, що окрім мене про гуртки ніхто не казав))



А це взагалі звідки? Хто розказував про те, що дитині не подобається, а змушена ходити по гуртках?



Не "повинен стимулюватися гуртками", а "гуртки не завадять", "не спричинять шкоди", "не відволікуть від навчання".



Наприклад що? Мої діти вже були скрізь, все бачили у нашому місті. Чим їх зацікавити?


Чесно, не мала на увазі конкретно Вашу дитину чи там якось засуджувати Ваші методи виховання. Можливо, це так сприйнялося, бо я використала у якості прикладу, щоб поставити деякі запитання, звернути загальну увагу. Але я думаю, що Ви якось самі розберетеся зі своїми дітьми.




Не зовсім зрозуміла - невже дитині постійно потрібні якісь завлекухи, щоб відчувати інтерес до життя і жагу пізнання? Невже природної допитливості замало? Якщо це так, то проблема не в тому, а якраз у відновленні тієї допитливості. Але щось мені здається, це не Ваш випадок. Та й не відмовляла я від гуртків взагалі, я відмовляла від тягання по гуртках, якщо дитині то не треба. А привід до того відмовляння з'явився тоді, коли було намальовано таку картину, що дитину підганяюсь, бо вона не встигне і туди, і сюди, і ще й на хіп-хоп. Це викликало у мене сумніви, якими я й поділилася, от і все.
Страшно - це коли ти вбиваєш в собі Людину. Не можна керуватись страхом, коли вирішується твоя доля.
Ставлюся з відвертим презирством до будь-кого, хто підтримує нинішній владний режим хоча б за допомогою слів типу "всі вони однакові" або вірою в телевізійні новини.
Не жалію і не співчуваю тим, хто трясучись робить проти власної совісті те, що велено зверху, оправдуючись тяжкою долею чи необхідністю зберегти роботу.
Я не повинна жити за правилами тих, хто продав і далі продає майбутнє наших дітей за гречку або за свій страх. І тим паче не повинна їх за це поважати.
Покинула форум, бо не хочу більше годувати тролів, та ще й за підтримки модератором.
mamatanya

mamatanya

Имя: mamatanya
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 8122
Регистрация: 17.04.2010
Заходил(а): 15.06.2019
Город: Николаев
Район: Центральный
Телефон: 063 491 2019
mamatanya
VIP пользователь
   13 сентября 2012

Вас послухати, то дитину якщо не пхати в спину постійно, то вона сама і з місця не рушиться ніколи
звісно, що не завадять і не відволікуть, але навіщо постійно зацікавлювати в чомусь? і в чому саме Ви їх намагаєтесь зацікавити? просто Ваше останнє питання мене дуже здивувало: Ваші діти постійно нудьгують і скаржаться, що їм нічого не цікаво? вони постійно просять Вас вигадати їм розваги? зазвичай якщо дитина нудьгує без постійних навантажень (гуртків, екскурсій і т.ін.), то цю дитину не треба підганяти, вона сама по собі така моторна, що батьки думають, як наздогнати
Orchid

Orchid

Имя: Яна
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 3111
Регистрация: 21.02.2010
Заходил(а): 17.01.2021
Город: Николаев
Район: Заводской
Orchid
VIP пользователь
   13 сентября 2012
Цитата: #9550 mamatanya 13 сентября 2012, 02:21

Вас послухати, то дитину якщо не пхати в спину постійно, то вона сама і з місця не рушиться ніколи
звісно, що не завадять і не відволікуть, але навіщо постійно зацікавлювати в чомусь? і в чому саме Ви їх намагаєтесь зацікавити? просто Ваше останнє питання мене дуже здивувало: Ваші діти постійно нудьгують і скаржаться, що їм нічого не цікаво? вони постійно просять Вас вигадати їм розваги? зазвичай якщо дитина нудьгує без постійних навантажень (гуртків, екскурсій і т.ін.), то цю дитину не треба підганяти, вона сама по собі така моторна, що батьки думають, як наздогнати


Так, із старшим відбувається саме те, що ви написали.
Хоча, до чого тут це питання? Нехай не постійно, а іноді. Питання все одно те саме: Чим їх зацікавити, як не гуртками?



І що така дитина у віці 6 років може зробити сама, якщо батьки не направлять цю енергію в корисне русло? От прийшли із школи додому, і що?
mamatanya

mamatanya

Имя: mamatanya
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 8122
Регистрация: 17.04.2010
Заходил(а): 15.06.2019
Город: Николаев
Район: Центральный
Телефон: 063 491 2019
mamatanya
VIP пользователь
   13 сентября 2012
Цитата: #9550 Orchid 13 сентября 2012, 08:49


Так, із старшим відбувається саме те, що ви написали.
Хоча, до чого тут це питання? Нехай не постійно, а іноді. Питання все одно те саме: Чим їх зацікавити, як не гуртками?



І що така дитина у віці 6 років може зробити сама, якщо батьки не направлять цю енергію в корисне русло? От прийшли із школи додому, і що?

річ не в тім, що сама, а що підганяти не треба на ті ж самі гуртки. на черепаху така дитина зазвичай не схожа. просто з Ваших слів не зрозуміло, чи забагато тієї енергії, чи навпаки замало

до речі, я сама "черепаха", і ніколи батькам не треба було направляти чи розважати мене - знаходила завжди собі заняття. і зовсім не байдикування це було.
Просматривают эту тему:

Forum