• (1) Поддержать автора
  • Поделиться

Догми чи аргументи

moonsun   
VIP пользователь   
20 июля 2013 4119 41
У багатьох темах зустрічаються фрази, які містять слова "треба", "потрібно", "мають" і т.д. Все це догми. Зазвичай їх не аналізують - їх просто виконують, привчають до такої ж поведінки дітей, вважають це обов'язковим і єдино можливим. Від цього ж і страждають, цим же і ускладнюють собі (та оточуючим) життя.
Пропоную згадувати і аналізувати ці догми. Цим ми до частини з них знайдемо і виведемо на рівень розуміння причини, через які дійсно варто діяти саме так, і зможемо відповісти нашим діточкам на частину їхніх "чомучок"; щодо інших - побачимо їхню неефективність, зрозуміємо, що це просте наслідування колишніх традицій, в яких зараз вже немає потреби, і спокійно звільнемо себе і дітей від цих обов'язків. Якісь розширемо, змінемо, зробимо зручнішими, варіативнішими.

Перша, через яку саме і виникла ідея відкрити цю тему - "старших треба поважати".
Кому треба? Для мене це питання без відповіді. Мені не треба, і без цього спокійно живу. Поводитися шановливо - одна справа, досить корисна і ввічлива, але примушувати себе почувати повагу до когось, хто просто народився раніше за мене... Моя логіка на це не пристає. Я доросліша за свою дитину. Чи достатньо цього, щоб він мене поважав? Чи звільняє мене моя "старшість" від всієї решти обов'язків? Якщо так, то якою б я не була, дитина має поважати мене, тобто прислухатись, вести себе чемно, коли подорослішає, радитись. Нісенітниця якась. Отже, щоб бути впевненою у його повазі до мене, я маю робити щось більше, ніж демонстрація дати народження. Відповідно, я не вимагаю від дитини поваги до інших просто за віковим цензом, дозволяю собі бути цілком вільною від цього, відповідно ставлюсь у спілкуванні та роботі до молодших (щоправда тут є заковика - вони не переходять на ти, а мені викання не зовсім зручно, бо вони не реагують, коли я до них персонально звертаюсь на ви, думають, що до спільноти :). оце ви/ти якось би влаштувати і було б чудово).

Ще з моїх "улюблених" - "треба бути чемним", "треба бути наполегливим і доводити все до кінця", "тільки дурні вчаться на власних помилках".
Перемогла в собі толерастію. Відверто не поважаю тих, хто бажає нашим дітям і онукам того, від чого страждали наші батьки і діди. Зневагу проявляю у будь-який незаборонений законодавством і правилами форуму спосіб. Роблю це навмисно і з задоволенням.

Україні фактично оголошено війну. Кожний, хто підтримує словом і ділом країну-агресора, РФ, є військовим злочинцем. Ваша, зрадники, точку зору є підставою для неповаги, ненависті і всіх інших почуттів і дій, на які нормальний громадянин держави здатний до нападників і їхніх прибічників.


 
tasha_84

tasha_84

Имя: tasha_84
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 2512
Регистрация: 08.11.2009
Заходил(а): 08.02.2016
Город: Николаев
Район: Центральный - Соляные
tasha_84
VIP пользователь
   20 июля 2013
Цитата: Ссылка (20 Июль 2013 13:37)

Ще з моїх "улюблених" - "треба бути наполегливим і доводити все до кінця",
 


а для мене це ціль... й власне саме це вдовблюю синові у голову... а що не так ? от я наприклад дуже розхлябана, і порядок дається мені титанічними зусиллями, хапаюсь за усе одразу, а от довести до кінця то вже треба напружуватись..

 
moonsun

moonsun

Имя: Аля
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 3018
Регистрация: 03.11.2009
Заходил(а): 20.10.2017
Город: Николаев
Район: Центральный
moonsun
VIP пользователь
   20 июля 2013
Цитата: Ссылка (20 Июль 2013 14:22)
Цитата: Ссылка (20 Июль 2013 13:37)

Ще з моїх "улюблених" - "треба бути наполегливим і доводити все до кінця",
 


а для мене це ціль... й власне саме це вдовблюю синові у голову... а що не так ? от я наприклад дуже розхлябана, і порядок дається мені титанічними зусиллями, хапаюсь за усе одразу, а от довести до кінця то вже треба напружуватись..

 
 

Якщо ти не пробувала щось робити, звідки ти узнаєш, подобається це тобі чи ні. І тут затик: якщо "треба все доводити до кінця", то як же наважитись щось спробувати? одразу ж попадаєш на перфекціоністські очікування про обов'язкове доробляння. І де той кінець? пошукаємо ідеал? це прямий шлях до кризи самооцінки - саме про те ти нещодавно писала, коли змальовувала прагнення бути такою, що всім подобається, ідеальною.

 
Перемогла в собі толерастію. Відверто не поважаю тих, хто бажає нашим дітям і онукам того, від чого страждали наші батьки і діди. Зневагу проявляю у будь-який незаборонений законодавством і правилами форуму спосіб. Роблю це навмисно і з задоволенням.

Україні фактично оголошено війну. Кожний, хто підтримує словом і ділом країну-агресора, РФ, є військовим злочинцем. Ваша, зрадники, точку зору є підставою для неповаги, ненависті і всіх інших почуттів і дій, на які нормальний громадянин держави здатний до нападників і їхніх прибічників.


 
Катюша*

Катюша*

Имя: Катя
Группа: Активный пользователь
Сообщений: 155
Регистрация: 04.08.2011
Заходил(а): 18.02.2015
Город: Николаев
Район: Центральный
Катюша*
Активный пользователь
   20 июля 2013
На счет "старших поважати" тоже бесит.Часто слышу "ты сначала проживи столько сколько он(она)".Ну допустим проживу и что?У всех появится уважение ко мне только из-за количества прожитых лет?
*
Elza1988

Elza1988

Имя: Ельза
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 1317
Регистрация: 12.12.2011
Заходил(а): 26.06.2018
Город: Николаев
Телефон: 0633795635
Elza1988
VIP пользователь
   20 июля 2013
Спасибо большое за тему. Вот сразу такой вопрос - "нужно уважать родителей". Так в Библии сказано - почитай отца своего и мать свою. С вашей точки зрения - родителям уважение еще надо заслужить? То есть, если ребенок считает, что маму с папой уважать не за что - ок, пусть не уважает? Как тут быть?
И если родители действительно далеко не самые лучшие в мире. Вырос, понял что они такие - не уважаю. А как жить, не уважая родителей?
Необов*язково боротись із темрявою. Достатньо бути світлом.
Beretta

Beretta

Имя: Beretta
Группа: Gold
Сообщений: 5268
Регистрация: 12.03.2010
Заходил(а): 01.02.2018
Город:
Район: Ленинский
Телефон: 0990233710
Beretta
Gold
   20 июля 2013
а що саме ви вкладаєте у "не поважати батьків"? За що поважати мати-пиячку? Батька-алкаша? Батьків, які відмовилися від трирічних дітей, діти через їхню необачність загорілися у машині?  
tasha_84

tasha_84

Имя: tasha_84
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 2512
Регистрация: 08.11.2009
Заходил(а): 08.02.2016
Город: Николаев
Район: Центральный - Соляные
tasha_84
VIP пользователь
   20 июля 2013
Цитата: Ссылка (20 Июль 2013 16:14)
Спасибо большое за тему. Вот сразу такой вопрос - "нужно уважать родителей". Так в Библии сказано - почитай отца своего и мать свою. С вашей точки зрения - родителям уважение еще надо заслужить? То есть, если ребенок считает, что маму с папой уважать не за что - ок, пусть не уважает? Как тут быть?
И если родители действительно далеко не самые лучшие в мире. Вырос, понял что они такие - не уважаю. А как жить, не уважая родителей?
 


Так! повагу треба заслужити, почуття відповідальності потрібно виховати інакше ризикуєте залишитись у самоті на старості..
в мене є приклад де дочка що досить непогано заробляє оплачує своїй лежачій матусі жіночку яка приходе на кілька годин , приносе їсти, допомогає із гігієнічними потребами  але весь інший час вона насамоті..
засуджувати ту доньку не буду бо ж вона не кинула матір на призволящє та про любов не йдеться... проте є почуття обов'язку що теж не погано. то хто ж винен? донька? та вона ж наче нормальна людина-допомогає як може і вважає за потрібне, чи мати яка виростила дитину а от любові до себе у дитині не виростила? тож маємо виховувати за заслуговувати любов, повагу,співчуття інакше це будуть просто слова за якими не буде внутрішнього наповнення якось так..
неможливо змусити когось поважати тебе чи інших "бо так треба" можна лишень навчити цьому власним прикладом, довгими розмовами..
 
moonsun

moonsun

Имя: Аля
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 3018
Регистрация: 03.11.2009
Заходил(а): 20.10.2017
Город: Николаев
Район: Центральный
moonsun
VIP пользователь
   20 июля 2013
Цитата: Ссылка (20 Июль 2013 16:14)
Спасибо большое за тему. Вот сразу такой вопрос - "нужно уважать родителей". Так в Библии сказано - почитай отца своего и мать свою. С вашей точки зрения - родителям уважение еще надо заслужить? То есть, если ребенок считает, что маму с папой уважать не за что - ок, пусть не уважает? Как тут быть?
И если родители действительно далеко не самые лучшие в мире. Вырос, понял что они такие - не уважаю. А как жить, не уважая родителей?
 

Тому я і розділила поняття пошани і поваги (почтение и уважение). Шанувати батьків можна і від розуму, а не від душі. і це не погано, і не добре, це просто факт, який стався в результаті низки подій. Неможливо примусити себе щось відчувати. Нездатна людська психіка на почуття по команді. Звернутися до того почуття, яке є, ми можемо - більшість медитаций і релаксацій починаються саме через цей механізм, зіграти можемо, змусити себе поводитися так, начебто почуття є, можемо, а викликати штучно - не можемо.
Я не згодна з висловом, що повагу людині ще треба заслужити. Як на мене, спочатку вона (повага) є, а потім буває всяке. Людина робить щось і отримує результати, у тому числі репутаційні. Як я могла б вимагати від дитини поважати мене, якщо мої дії були б не варті доброго слова? За що? За те, що народила? Так він не прохав, сама вирішила, отже, навіть вдячним не має бути. Якщо я йому покажу життя таким, щоб він його полюбив, зрозумів, яка це перлина, і ще у дитинстві відчув подяку до Всесвіту за те, що життя взагалі існує, і до батьків за те, що стали провідниками до цього дива, то тоді ми молодці. А ле це такі вже високі матерії, про які зараз не йдеться, та і шкідливі такі очікування для батьків. Вони тоді пнутися будуть, щоб побачити чи почути ту подяку, а в дитини не прийде вчасно філософський настрій, і капець, все пропало :) Отже, навіть дякувати дитина не зобов'язана (до дій хоч якось людину можна зобов'язати, до почуттів - ні-ні, нагадую), як же можна претендувати на заздалегіть гарну оцінку будь-якої дії, щоб гарантовано отримати повагу? Поки дитина змушена грати по правилах, які диктують батьки, вона буде поводитись і висловлюватись, як годиться. А коли виросте? От і винайме жіночку, і матиме рацію. Тому не подобається мені шлях через "має, повинен, споконвік було". Не хочу бути у ролі тупого виконавця, хочу розуміти кожну дію, хочу мати змогу пояснити дитині кожен свій крок. Тоді стосунки чесні, тоді між нами дружба, тоді ми маємо право на помилку, право не погоджуватись, право сперечатись, щоб дійти до того, що зручно всім в родині, а не користуватись правом сильного (бо старший чи годувальник чи ще щось).

 
Перемогла в собі толерастію. Відверто не поважаю тих, хто бажає нашим дітям і онукам того, від чого страждали наші батьки і діди. Зневагу проявляю у будь-який незаборонений законодавством і правилами форуму спосіб. Роблю це навмисно і з задоволенням.

Україні фактично оголошено війну. Кожний, хто підтримує словом і ділом країну-агресора, РФ, є військовим злочинцем. Ваша, зрадники, точку зору є підставою для неповаги, ненависті і всіх інших почуттів і дій, на які нормальний громадянин держави здатний до нападників і їхніх прибічників.


 
Elza1988

Elza1988

Имя: Ельза
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 1317
Регистрация: 12.12.2011
Заходил(а): 26.06.2018
Город: Николаев
Телефон: 0633795635
Elza1988
VIP пользователь
   20 июля 2013
Цитата: Ссылка (20 Июль 2013 17:48)
Цитата: Ссылка (20 Июль 2013 16:14)
Спасибо большое за тему. Вот сразу такой вопрос - "нужно уважать родителей". Так в Библии сказано - почитай отца своего и мать свою. С вашей точки зрения - родителям уважение еще надо заслужить? То есть, если ребенок считает, что маму с папой уважать не за что - ок, пусть не уважает? Как тут быть?
И если родители действительно далеко не самые лучшие в мире. Вырос, понял что они такие - не уважаю. А как жить, не уважая родителей?
 

Тому я і розділила поняття пошани і поваги (почтение и уважение). Шанувати батьків можна і від розуму, а не від душі. і це не погано, і не добре, це просто факт, який стався в результаті низки подій. Неможливо примусити себе щось відчувати. Нездатна людська психіка на почуття по команді. Звернутися до того почуття, яке є, ми можемо - більшість медитаций і релаксацій починаються саме через цей механізм, зіграти можемо, змусити себе поводитися так, начебто почуття є, можемо, а викликати штучно - не можемо.
Я не згодна з висловом, що повагу людині ще треба заслужити. Як на мене, спочатку вона (повага) є, а потім буває всяке. Людина робить щось і отримує результати, у тому числі репутаційні. Як я могла б вимагати від дитини поважати мене, якщо мої дії були б не варті доброго слова? За що? За те, що народила? Так він не прохав, сама вирішила, отже, навіть вдячним не має бути. Якщо я йому покажу життя таким, щоб він його полюбив, зрозумів, яка це перлина, і ще у дитинстві відчув подяку до Всесвіту за те, що життя взагалі існує, і до батьків за те, що стали провідниками до цього дива, то тоді ми молодці. А ле це такі вже високі матерії, про які зараз не йдеться, та і шкідливі такі очікування для батьків. Вони тоді пнутися будуть, щоб побачити чи почути ту подяку, а в дитини не прийде вчасно філософський настрій, і капець, все пропало :) Отже, навіть дякувати дитина не зобов'язана (до дій хоч якось людину можна зобов'язати, до почуттів - ні-ні, нагадую), як же можна претендувати на заздалегіть гарну оцінку будь-якої дії, щоб гарантовано отримати повагу? Поки дитина змушена грати по правилах, які диктують батьки, вона буде поводитись і висловлюватись, як годиться. А коли виросте? От і винайме жіночку, і матиме рацію. Тому не подобається мені шлях через "має, повинен, споконвік було". Не хочу бути у ролі тупого виконавця, хочу розуміти кожну дію, хочу мати змогу пояснити дитині кожен свій крок. Тоді стосунки чесні, тоді між нами дружба, тоді ми маємо право на помилку, право не погоджуватись, право сперечатись, щоб дійти до того, що зручно всім в родині, а не користуватись правом сильного (бо старший чи годувальник чи ще щось).

 
 


Спасибо /ayразложили все по полочкам.
 
Необов*язково боротись із темрявою. Достатньо бути світлом.

kiselevska

Имя: angela
Группа: Активный пользователь
Сообщений: 192
Регистрация: 25.04.2012
Заходил(а): 17.12.2017
Город: Николаев
Телефон: 0631501011
kiselevska
Активный пользователь
   20 июля 2013
В точных науках есть  такое понятие как аксиома. Это тоже догма?  
moonsun

moonsun

Имя: Аля
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 3018
Регистрация: 03.11.2009
Заходил(а): 20.10.2017
Город: Николаев
Район: Центральный
moonsun
VIP пользователь
   20 июля 2013
Цитата: Ссылка (20 Июль 2013 20:09)
В точных науках есть  такое понятие как аксиома. Это тоже догма?  
 


Аксіома не потребує доказів, бо описує істину. Коли хтось доведе її невірність, вона (аксіома) перестане існувати: проведіть через дві точки дві різні прямі чи розташуйте три точки так, щоб одна не могла опинитись в одній площині з двома іншими - і, вуаля, немає аксіоми.
З догмами важче. Існує купа доказів і прикладів інакшості, але то все "неправильне", "дурне", "от побачиш, що далі буде капець" і т.д. Догма вимагає вірування без аналізу, наслідування без критики. Аксіома змальовує, догма підпорядковує, мабуть, так.
 
Перемогла в собі толерастію. Відверто не поважаю тих, хто бажає нашим дітям і онукам того, від чого страждали наші батьки і діди. Зневагу проявляю у будь-який незаборонений законодавством і правилами форуму спосіб. Роблю це навмисно і з задоволенням.

Україні фактично оголошено війну. Кожний, хто підтримує словом і ділом країну-агресора, РФ, є військовим злочинцем. Ваша, зрадники, точку зору є підставою для неповаги, ненависті і всіх інших почуттів і дій, на які нормальний громадянин держави здатний до нападників і їхніх прибічників.


 
mamatanya

mamatanya

Имя: mamatanya
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 8122
Регистрация: 17.04.2010
Заходил(а): 15.06.2019
Город: Николаев
Район: Центральный
Телефон: 063 491 2019
mamatanya
VIP пользователь
   20 июля 2013
так человеческие отношения - наука не точная.... сразу вопрос по теме)) у меня сейчас дети как раз входят в возраст, когда пробуют между собой силу и рукоприкладство для достижения цели. "бить нельзя" выглядит как догма, но какие аргументы можно привести совсем маленькому ребенку? да и ребенку постарше тоже? в той самой теме столько копий сломали на тему, можно ли бабку ударить или повода нет.....

kiselevska

Имя: angela
Группа: Активный пользователь
Сообщений: 192
Регистрация: 25.04.2012
Заходил(а): 17.12.2017
Город: Николаев
Телефон: 0631501011
kiselevska
Активный пользователь
   20 июля 2013
Разница между этими понятиями, конечно , есть.  Никто никогда  не скажет , что догма  несет в себе что-то  хорошее. Но раз уж у человеческой жизни тоже есть своя отправная точка, то аксиомы в ней необходимы.  По-моему, нельзя жить,  основываясь только на логические доводы.  А насчет уважения к родителям,  то почему бы не принять сие за аксиому? 
moonsun

moonsun

Имя: Аля
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 3018
Регистрация: 03.11.2009
Заходил(а): 20.10.2017
Город: Николаев
Район: Центральный
moonsun
VIP пользователь
   20 июля 2013
Я з "нельзя" дуже обережна. Бо, якщо неможна, то геть неможна - кислоту пити, сіль ложками істи, склом битим гратися - неможна за жодних умов. Для іншого - "я не дозволяю", "в нас не роблять" тощо, у тому числі "що робиш ти, то зроблять тобі. якщо подобається щось, бувай з обох боків". Листячко рвати і кидати малий перестав, коли я після кількох пояснень, що дерево живе, що листю боляче, в ту ж секунду, як він рванув чергове листячко, висмикнула в нього кілька волосинок. Він від несподіванки аж завмер, повернувся до мене з квадратними очима, як у тому анекдоті "ЗА ЧТО?" - "ти так робиш, отже ти хочеш, щоб і тобі так робили, я і зробила." Все, питання вичерпано. 
Перемогла в собі толерастію. Відверто не поважаю тих, хто бажає нашим дітям і онукам того, від чого страждали наші батьки і діди. Зневагу проявляю у будь-який незаборонений законодавством і правилами форуму спосіб. Роблю це навмисно і з задоволенням.

Україні фактично оголошено війну. Кожний, хто підтримує словом і ділом країну-агресора, РФ, є військовим злочинцем. Ваша, зрадники, точку зору є підставою для неповаги, ненависті і всіх інших почуттів і дій, на які нормальний громадянин держави здатний до нападників і їхніх прибічників.


 
moonsun

moonsun

Имя: Аля
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 3018
Регистрация: 03.11.2009
Заходил(а): 20.10.2017
Город: Николаев
Район: Центральный
moonsun
VIP пользователь
   20 июля 2013
Цитата: Ссылка (20 Июль 2013 20:48)
Разница между этими понятиями, конечно , есть.  Никто никогда  не скажет , что догма  несет в себе что-то  хорошее. Но раз уж у человеческой жизни тоже есть своя отправная точка, то аксиомы в ней необходимы.  По-моему, нельзя жить,  основываясь только на логические доводы.  А насчет уважения к родителям,  то почему бы не принять сие за аксиому? 

 

 Никто никогда  не скажет , что догма  несет в себе что-то  хорошее.
Отже, навіщо користуватися тим, що, за вашою ж думкою, не несе нічого гарного?

Но раз уж у человеческой жизни тоже есть своя отправная точка, то аксиомы в ней необходимы.
Що саме ви вважаєте відправною точкою?
Де причинно-наслідковий зв'язок між наявністю відправної точки і необхідністю мати догми? "Якщо дерево з зернятка виросло, то треба його обрізати і робити бонсай" - така ж логічна будова, і така ж справедливість вислова.

По-моему, нельзя жить,  основываясь только на логические доводы.
Будь-який вибір, який виключає решту варіантів, зменьшує ефективність. Не варто відкидати здатність вірувати, не варто нехтувати логікою, не варто забивати чуттєвість. Все, що є в людині, для чогось їй потрібно. Але приймати стратегічні рішення, нехтуючи логікою, небезпечно. Стратегія виховання дитини потребує логіки не в меньшому ступіні, ніж любові, як на мене.

А насчет уважения к родителям,  то почему бы не принять сие за аксиому? 
Навіщо? Для чого хорошого?
Перемогла в собі толерастію. Відверто не поважаю тих, хто бажає нашим дітям і онукам того, від чого страждали наші батьки і діди. Зневагу проявляю у будь-який незаборонений законодавством і правилами форуму спосіб. Роблю це навмисно і з задоволенням.

Україні фактично оголошено війну. Кожний, хто підтримує словом і ділом країну-агресора, РФ, є військовим злочинцем. Ваша, зрадники, точку зору є підставою для неповаги, ненависті і всіх інших почуттів і дій, на які нормальний громадянин держави здатний до нападників і їхніх прибічників.


 

kiselevska

Имя: angela
Группа: Активный пользователь
Сообщений: 192
Регистрация: 25.04.2012
Заходил(а): 17.12.2017
Город: Николаев
Телефон: 0631501011
kiselevska
Активный пользователь
   20 июля 2013
Разницу между догмой и аксиомой Вы описали  в своем посте. Я не предлагаю  использовать догмы .     Отправной  точкой  я назвала само наше  появление на свет.   Насчет эффективности))), совершенно с Вами согласна.  Что хорошего в уважении к родителям? Да хотя бы  тот же банальный  стакан воды , преподнесенный собственным чадом.
Цитата: Ссылка (20 Июль 2013 21:06)
Цитата: Ссылка (20 Июль 2013 20:48)
Разница между этими понятиями, конечно , есть.  Никто никогда  не скажет , что догма  несет в себе что-то  хорошее. Но раз уж у человеческой жизни тоже есть своя отправная точка, то аксиомы в ней необходимы.  По-моему, нельзя жить,  основываясь только на логические доводы.  А насчет уважения к родителям,  то почему бы не принять сие за аксиому? 

 

 Никто никогда  не скажет , что догма  несет в себе что-то  хорошее.
Отже, навіщо користуватися тим, що, за вашою ж думкою, не несе нічого гарного?

Но раз уж у человеческой жизни тоже есть своя отправная точка, то аксиомы в ней необходимы.
Що саме ви вважаєте відправною точкою?
Де причинно-наслідковий зв'язок між наявністю відправної точки і необхідністю мати догми? "Якщо дерево з зернятка виросло, то треба його обрізати і робити бонсай" - така ж логічна будова, і така ж справедливість вислова.

По-моему, нельзя жить,  основываясь только на логические доводы.
Будь-який вибір, який виключає решту варіантів, зменьшує ефективність. Не варто відкидати здатність вірувати, не варто нехтувати логікою, не варто забивати чуттєвість. Все, що є в людині, для чогось їй потрібно. Але приймати стратегічні рішення, нехтуючи логікою, небезпечно. Стратегія виховання дитини потребує логіки не в меньшому ступіні, ніж любові, як на мене.

А насчет уважения к родителям,  то почему бы не принять сие за аксиому? 
Навіщо? Для чого хорошого?
 




 
tasha_84

tasha_84

Имя: tasha_84
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 2512
Регистрация: 08.11.2009
Заходил(а): 08.02.2016
Город: Николаев
Район: Центральный - Соляные
tasha_84
VIP пользователь
   20 июля 2013
Цитата: Ссылка (20 Июль 2013 21:35)
Разницу между догмой и аксиомой Вы описали  в своем посте. Я не предлагаю  использовать догмы .     Отправной  точкой  я назвала само наше  появление на свет.   Насчет эффективности))), совершенно с Вами согласна.  Что хорошего в уважении к родителям? Да хотя бы  тот же банальный  стакан воды , преподнесенный собственным чадом.
Знаєте от в мене є батько і відчим, так от- батька мені нема за що поважати.. хіба що за те що він мене зачав..але хіба цього достатньо аби я поважала чужу по суті  мені людину?

kiselevska

Имя: angela
Группа: Активный пользователь
Сообщений: 192
Регистрация: 25.04.2012
Заходил(а): 17.12.2017
Город: Николаев
Телефон: 0631501011
kiselevska
Активный пользователь
   20 июля 2013
   Насчет причинно-следственной связи. 
Аксиома, помнится, не есть сама истина. Она принимается за истину  на основе ее очевидности. Она необходима как основа для доказательства чего-либо. Но, так как человеческая жизнь намного сложнее любой теории, то без этих самых  базовых понятий, истин, аксиом, называйте их как угодно, как  можно построить свое собственное мироздание и своих детей?
 
tasha_84

tasha_84

Имя: tasha_84
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 2512
Регистрация: 08.11.2009
Заходил(а): 08.02.2016
Город: Николаев
Район: Центральный - Соляные
tasha_84
VIP пользователь
   20 июля 2013
Цитата: Ссылка (20 Июль 2013 22:01)
   Насчет причинно-следственной связи. 
Аксиома, помнится, не есть сама истина. Она принимается за истину  на основе ее очевидности. Она необходима как основа для доказательства чего-либо. Но, так как человеческая жизнь намного сложнее любой теории, то без этих самых  базовых понятий, истин, аксиом, называйте их как угодно, как  можно построить свое собственное мироздание и своих детей?
 

 



навчити їх думати) і розуміти що немає одного єдиноправильного шляху, є правила  але бувають і виключення з правил..
 
moonsun

moonsun

Имя: Аля
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 3018
Регистрация: 03.11.2009
Заходил(а): 20.10.2017
Город: Николаев
Район: Центральный
moonsun
VIP пользователь
   20 июля 2013
Цитата: Ссылка (20 Июль 2013 22:01)
   Насчет причинно-следственной связи. 
Аксиома, помнится, не есть сама истина. Она принимается за истину  на основе ее очевидности. Она необходима как основа для доказательства чего-либо. Но, так как человеческая жизнь намного сложнее любой теории, то без этих самых  базовых понятий, истин, аксиом, называйте их как угодно, как  можно построить свое собственное мироздание и своих детей?
 

 


Я не розумію вашу точку зору. Напівлогіка, недопитання, жодного аргументу - мені так незручно :-)
 
Перемогла в собі толерастію. Відверто не поважаю тих, хто бажає нашим дітям і онукам того, від чого страждали наші батьки і діди. Зневагу проявляю у будь-який незаборонений законодавством і правилами форуму спосіб. Роблю це навмисно і з задоволенням.

Україні фактично оголошено війну. Кожний, хто підтримує словом і ділом країну-агресора, РФ, є військовим злочинцем. Ваша, зрадники, точку зору є підставою для неповаги, ненависті і всіх інших почуттів і дій, на які нормальний громадянин держави здатний до нападників і їхніх прибічників.


 
Просматривают эту тему:

Forum