• 0 Поддержать автора
  • Поделиться

Какой предмет Вы бы включили и\или исключили, из школьной программы?

Аннушка   
Администратор   
20 июня 2011 14472 181
Olivia Alpi

Olivia Alpi

Имя: olja.kotja
Группа: Активный пользователь
Сообщений: 409
Регистрация: 12.05.2010
Заходил(а): 21.09.2017
Город: Николаев
Район: Центральный
Телефон: 0932371607
Olivia Alpi
Активный пользователь
   29 марта 2013
Цитата: #6679 Natka2011 29 марта 2013, 10:00
Появился предмет Релігієзнавство, ну до моего декрета точно был) раз в две недели
странно, нам его на первом курсе в НКИ преподавали ( раз в неделю один семестр)
mamatanya

mamatanya

Имя: mamatanya
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 8122
Регистрация: 17.04.2010
Заходил(а): 15.06.2019
Город: Николаев
Район: Центральный
Телефон: 063 491 2019
mamatanya
VIP пользователь
   29 марта 2013
Цитата: #6679 Китиха 29 марта 2013, 11:15
Приклад тесту з математики Знайдіть значення виразу
Тест з фізики На скільки зміниться внутрішня енергія льоду масою 3 кг у процесі його танення за нормальних умов (тиск p0 дорівнює 101 кПа, температура Т становить 273 К); питома теплота плавлення льоду дорівнює 3,3×105 Дж/кг.

і одночасно

джынцы, граммотность, ложить

оце я вважаю занадто для загального рівня
вважаєте, математика в усьому винна? ))
mamatanya

mamatanya

Имя: mamatanya
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 8122
Регистрация: 17.04.2010
Заходил(а): 15.06.2019
Город: Николаев
Район: Центральный
Телефон: 063 491 2019
mamatanya
VIP пользователь
   29 марта 2013
Цитата: #6679 Китиха 29 марта 2013, 11:18
Приведу приклад свого чоловіка. Має вражаючі знання з історії, має свою думку з багатьох історичних питань. В старших класах вчителька математики викликала його до дошки, казала - "витри!" а потім - "сідай, три". Ну не виганяти ж зі школи учня з твердими п"ятірками з гуманітарних предметів.)))
то вже така вчителька ))) це вона собі "двійки" ставила такою поведінкою ))
Китиха

Китиха

Имя: Елена
Группа: Модератор
Сообщений: 9161
Регистрация: 05.01.2011
Заходил(а): 18.04.2021
Город: Николаев
Район: Центральный
Телефон: 0675978483
Китиха
Модератор
   29 марта 2013
Цитата: #6679 mamatanya 29 марта 2013, 11:28
то вже така вчителька ))) це вона собі "двійки" ставила такою поведінкою ))
Ні, це такий учень)) Він вже тоді міг заговорити кого завгодно))) дешевше не зв"язуватися))))

nana7

Имя: nana
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 1071
Регистрация: 12.08.2011
Заходил(а): 22.11.2017
Город: Николаев
nana7
VIP пользователь
   29 марта 2013
Цитата: #6679 Китиха 29 марта 2013, 11:18
Приведу приклад свого чоловіка. Має вражаючі знання з історії, має свою думку з багатьох історичних питань. В старших класах вчителька математики викликала його до дошки, казала - "витри!" а потім - "сідай, три". Ну не виганяти ж зі школи учня з твердими п"ятірками з гуманітарних предметів.)))
в нашій школі теж так було, вчителі розуміли, що якщо дитина має здібності з англійської мови, то не треба її "валити" з математики, фізики, хімії. В моєму атестаті "7" і "8" з цих предметів - чесно кажучи "6" або навідь "5". Але "12" з англійської, української, німецької справжні. Я закінчила школу і вступила, звичайно ж, на  іноземну філологію, попала на бюджет. А якби в мене був той атестат з отими 5 і 6 з математики?
Look at the stars, look how they shine for you, and everything you do, yeah, they were all yellow...
moonsun

moonsun

Имя: Аля
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 3018
Регистрация: 03.11.2009
Заходил(а): 20.10.2017
Город: Николаев
Район: Центральный
moonsun
VIP пользователь
   29 марта 2013
Я категорично проти розділення по спеціалізаціях з самого малечку.
Причин тому купа:

1) щоб людина була здорова і досягала успіху у житті в цілому, обидві півкулі мозоку мають працювати з однаковими навантаженнями. якщо це правило порушується, то, використовуючі мову новітніх технологій, накопичується помилка: бачили багатих і вправних керівників, в яких повний безлад у житті і родині? це приклад тих, в кого ліва півкуля (логіка, раціональність, критичність сприйняття) домінує, а права півкуля пасе задніх - тобто не використовує людина в житті тонке емоційне сприйняття, творчість, сприйняття на віру без критики. Протилежній варіант - напівголодні творчі діячі чи дорослі, які забули, про що вони мріяли в дитинстві, і заблукали в рутині. Одна з причин - однобоке навчання - ті самі штампи про фізиків і ліриків, технарів та гуманітаріїв.

2) дитина здебільшого не відрізняє предмет і викладача. отже, часто на сприйняття предмету впливає якість стосунків з викладачем і його спосіб передачі знань. дитині подобається процес уроку - вона цим займається із задоволенням - робимо висновок про схильність до предмету, і навпаки. про обдарованість чи відразу, яку помітили з раннього дитинства не треба - бцдь-хто може красиво малювати і чисто співати, правильно рухатись і грати в спортивні ігри, якщо цьому навчили з раннього дитинства. Таланти - вроджені, навички - придбані.

3) маленька дитина з геть незначущого для дорослого епізоду може зробити однозначний висновок, ніхто цього і не помітить. Ось саме зараз споглядаю, як мій син, який з самого-самого "не малював, бо не його", почав за місяць малювати, коли я раптом натрапила на цей стереотип і прибрала його геть. Він повірив в своє "немалювання" у віці десь 2-3 років через необережний ляп виховательки. скільки разів у шкільному віці ми бачили середнячків, які раптом ставали зірками у якомусь предметі, бо раптом пішло? я багато такого споглядала, щоправда на оцінки це здебільшого не впливало, адже на той час вже були навішані ярлики "технарів", "гуманітаріїв" тощо

4) "математику вигадали філософи, щоб отримати можливість однозначно висловлювати думки і поняття". як можна займатися вивченням літератури, якщо не використовується логіка? аж ніяк. який предмет в школі тренує логіку? як можна займатися філософією, не торкаючись абстрактних понять? які предмети тренують абстрактне мислення? відкрийте підручник з живопису: анатомія, біологія, геометрія, фізика і трошки про пензлики :)

Я була визнаним "математиком" в класі, проте друзям я не просто давала списувати домашку, а пояснювала, як розв'язувати ті задачі і приклади. І, диво! Двієчники починали без помилок робити це самі.

Висновки: не вони тупі були, а вчитель пояснив так, що вони не зрозуміли, не помітив цього чи вирішив, що це не має значення, батьки приєдналися до цієї думки, учні і не думали, що може бути інакше, бо вже купу років їм розповідали, що математика - "не для них". А я в принципі "не розуміла, як це можна не розуміти" і шукала те місце в логічному ланцюзі, де в них провал. знаходили, латали - вуаля! що маємо зараз: ті двієчники з математики зараз працюють в АйТи, інженерії, економіці і фінансах, а я, "математик", продовжую за допомогою математичної логіки вишукувати дірки в логічних ланцюгах стереотипів і латаю їх, тільки мало хто напророчить майбуній фах "психологія" яскраво вираженому школяру-технарю. Я категорично проти прямого асоціювання предмету в школі з майбутнім фахом дорослої людини.
Перемогла в собі толерастію. Відверто не поважаю тих, хто бажає нашим дітям і онукам того, від чого страждали наші батьки і діди. Зневагу проявляю у будь-який незаборонений законодавством і правилами форуму спосіб. Роблю це навмисно і з задоволенням.

Україні фактично оголошено війну. Кожний, хто підтримує словом і ділом країну-агресора, РФ, є військовим злочинцем. Ваша, зрадники, точку зору є підставою для неповаги, ненависті і всіх інших почуттів і дій, на які нормальний громадянин держави здатний до нападників і їхніх прибічників.


 
mamatanya

mamatanya

Имя: mamatanya
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 8122
Регистрация: 17.04.2010
Заходил(а): 15.06.2019
Город: Николаев
Район: Центральный
Телефон: 063 491 2019
mamatanya
VIP пользователь
   29 марта 2013
Цитата: #6679 Китиха 29 марта 2013, 11:32
Ні, це такий учень)) Він вже тоді міг заговорити кого завгодно))) дешевше не зв"язуватися))))
тим більше ))))) якщо вчителька навіть боялась рота розкрити, то як вона могла знайти якийсь індивідуальний підхід до нетипового учня? а так і вона дурною не виглядає, і навіть ніби принизила цього розумника - "подарувала" "трійку" )))) я вже, здається, писала, що мені дуже пощастило з учителями, тому в мене ще в школі такі люди поваги не викликали.
Китиха

Китиха

Имя: Елена
Группа: Модератор
Сообщений: 9161
Регистрация: 05.01.2011
Заходил(а): 18.04.2021
Город: Николаев
Район: Центральный
Телефон: 0675978483
Китиха
Модератор
   29 марта 2013
Цитата: #6679 moonsun 29 марта 2013, 11:37
Я категорично проти розділення по спеціалізаціях з самого малечку.
а коли пора?
mamatanya

mamatanya

Имя: mamatanya
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 8122
Регистрация: 17.04.2010
Заходил(а): 15.06.2019
Город: Николаев
Район: Центральный
Телефон: 063 491 2019
mamatanya
VIP пользователь
   29 марта 2013
Цитата: #6679 Китиха 29 марта 2013, 11:43
а коли пора?
коли сам вирішить

nana7

Имя: nana
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 1071
Регистрация: 12.08.2011
Заходил(а): 22.11.2017
Город: Николаев
nana7
VIP пользователь
   29 марта 2013
Цитата: #6679 moonsun 29 марта 2013, 11:37
Я категорично проти розділення по спеціалізаціях з самого малечку.
З малечку, дійсно, не треба розділяти, а от років з 14 я вважаю, вже потрібно.
Два роки тому питала у одного китайського вчителя, як краще  виховувати дитину(стояло питання про вибір школи). Він мені тоді сказав, що до 14 років треба дати дитини настільки багато різноманітної інформації, наскільки можливо. А от після 14, дитина, вже може зрозуміти, що їй до душі, і тоді на перший план виходять оті "улюблені " предмети, яким треба приділяти більше уваги.
Look at the stars, look how they shine for you, and everything you do, yeah, they were all yellow...
moonsun

moonsun

Имя: Аля
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 3018
Регистрация: 03.11.2009
Заходил(а): 20.10.2017
Город: Николаев
Район: Центральный
moonsun
VIP пользователь
   29 марта 2013
Цитата: #6679 Китиха 29 марта 2013, 11:43
а коли пора?
Не раніше 14-15 років. Краще пізніше, проте спростити екстернатуру, зробити її доступною. Якщо вже утопічно мріяти, то зміни треба починати з стрімкого збільшення зарплат вчителям, щоб можна було серед них влаштовувати конкуренцію за місце. Бо поки в школах працюють фанати за покликанням (меньша частина), ті, хто не знайшов, куди подітися, чи просто боїться ризикувати, чи досиджує до пенсії, жодна реформа не зпрацює.
Перемогла в собі толерастію. Відверто не поважаю тих, хто бажає нашим дітям і онукам того, від чого страждали наші батьки і діди. Зневагу проявляю у будь-який незаборонений законодавством і правилами форуму спосіб. Роблю це навмисно і з задоволенням.

Україні фактично оголошено війну. Кожний, хто підтримує словом і ділом країну-агресора, РФ, є військовим злочинцем. Ваша, зрадники, точку зору є підставою для неповаги, ненависті і всіх інших почуттів і дій, на які нормальний громадянин держави здатний до нападників і їхніх прибічників.


 
Китиха

Китиха

Имя: Елена
Группа: Модератор
Сообщений: 9161
Регистрация: 05.01.2011
Заходил(а): 18.04.2021
Город: Николаев
Район: Центральный
Телефон: 0675978483
Китиха
Модератор
   29 марта 2013
Цитата: #6679 moonsun 29 марта 2013, 11:58
Не раніше 14-15 років. Краще пізніше, проте спростити екстернатуру, зробити її доступною. Якщо вже утопічно мріяти, то зміни треба починати з стрімкого збільшення зарплат вчителям, щоб можна було серед них влаштовувати конкуренцію за місце. Бо поки в школах працюють фанати за покликанням (меньша частина), ті, хто не знайшов, куди подітися, чи просто боїться ризикувати, чи досиджує до пенсії, жодна реформа не зпрацює.
Я тільки хотіла оце сказати. В умовах, коли середня одинадцятирічна(!) освіта (не враховуючи дитсадка, де вже вчать читати) не виконує функцій церковно-приходської школи (писати правильно прості побутові слова), то розмірковувати про високі матерії якось незручно.
jozh

jozh

Имя: Н
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 6265
Регистрация: 26.05.2011
Заходил(а): 17.12.2013
Город: Николаев
jozh
VIP пользователь
   29 марта 2013
Цитата: #6679 moonsun 29 марта 2013, 11:37
Я категорично проти розділення по спеціалізаціях з самого малечку.
Про "з самого малечку" мова і не йде. Можна посперечатися хіба що, розділення має бути з 12-13 чи 14-15 років, але то несуттєво, я не стверджую однозначно про конкретний вік. Але факт, що вже в старших класах школи спеціалізація буде доречною. Правда, ще раз скажу, що просто так зараз розділити - буде ще гірше, це комплексно все змінювати треба, включаючи більш широкий спектр напрямків ознайомлювального плану для молодших школярів (щоб той вибір надалі мав попередню базу, з чого вибирати). Плюс, саме розділення повинне бути не примітивне, як на гуманітаріїв/технарів, наприклад, а більш гнучким, плюс з можливістю змінити, передумати. Не готова зараз сказати, як конкретно, це складна задача, яку мають вирішувати багато спеціалістів, і не тільки теоретично сісти та зі стелі взяти варіант.
Страшно - це коли ти вбиваєш в собі Людину. Не можна керуватись страхом, коли вирішується твоя доля.
Ставлюся з відвертим презирством до будь-кого, хто підтримує нинішній владний режим хоча б за допомогою слів типу "всі вони однакові" або вірою в телевізійні новини.
Не жалію і не співчуваю тим, хто трясучись робить проти власної совісті те, що велено зверху, оправдуючись тяжкою долею чи необхідністю зберегти роботу.
Я не повинна жити за правилами тих, хто продав і далі продає майбутнє наших дітей за гречку або за свій страх. І тим паче не повинна їх за це поважати.
Покинула форум, бо не хочу більше годувати тролів, та ще й за підтримки модератором.
mamatanya

mamatanya

Имя: mamatanya
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 8122
Регистрация: 17.04.2010
Заходил(а): 15.06.2019
Город: Николаев
Район: Центральный
Телефон: 063 491 2019
mamatanya
VIP пользователь
   29 марта 2013
що робити тим, хто ні в 12, ні в 15 ще не визначився? або кому подобаються усі напрямки?
jozh

jozh

Имя: Н
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 6265
Регистрация: 26.05.2011
Заходил(а): 17.12.2013
Город: Николаев
jozh
VIP пользователь
   29 марта 2013
Цитата: #6679 mamatanya 29 марта 2013, 13:28
що робити тим, хто ні в 12, ні в 15 ще не визначився? або кому подобаються усі напрямки?
Це зараз проблема. І зараз ця проблема і в 11-му класі у багатьох, тобто не тільки від віку залежить. І поступають в ВУЗи і за модою, і заради друзів, і тому що батьки так захотіли (а не діти), і тому що кудись легше поступити, або просто такий ВУЗ/технікум/училище є у власному місті (а далеко батьки не пустять або просто складно і дорого). Маса причин є тому, що діти помиляються у виборі життєвого шляху. Але в нормі здібності в 7-10 років уже видно, ну приплюсуємо ще для гарантії років 2-3-4, щоб остаточно визначитися. І я ж кажу, комплексно треба підходити, якщо вже реформу провадити, і в тому числі більш серйозну увагу приділяти виявленню здібностей, схильностей, інтересів дитини. Зараз на це ніхто взагалі увагу не звертає у системі освіти, у кращому випадку є такі послуги з профорієнтації для бажаючих, і все на тому. Це я така, що зі своїми дітьми вожуся, бо й свого часу консультації з профорієнтації провадила, тож щось у цьому кумекаю, але я не думаю, що прямо-таки всі батьки цим займаються. Тож треба, щоб це було системно. Тоді не буде такого, щоб в 12 років аж геть нічого не зрозуміло, на що ця дитина здатна, - так не буває, якщо дитина не безпритульною росте, як трава при дорозі. Якщо ж усі напрямки подобаються - ну теж не буває такого, щоб аж геть ніяких переваг, просто вдається все легко, тому й визначитися важко. І знову ж таки, ніхто не пропонує заборонити дитині вивчати хоч усі предмети, якщо він такий талановитий, мова йде більше про те, щоб не пхати в ту бідну голову логарифми, якщо воно їй не пхається аж ніяк, зате з задоволенням пише вірші (майбутній Пушкін, чом би й ні?).
Страшно - це коли ти вбиваєш в собі Людину. Не можна керуватись страхом, коли вирішується твоя доля.
Ставлюся з відвертим презирством до будь-кого, хто підтримує нинішній владний режим хоча б за допомогою слів типу "всі вони однакові" або вірою в телевізійні новини.
Не жалію і не співчуваю тим, хто трясучись робить проти власної совісті те, що велено зверху, оправдуючись тяжкою долею чи необхідністю зберегти роботу.
Я не повинна жити за правилами тих, хто продав і далі продає майбутнє наших дітей за гречку або за свій страх. І тим паче не повинна їх за це поважати.
Покинула форум, бо не хочу більше годувати тролів, та ще й за підтримки модератором.
mamatanya

mamatanya

Имя: mamatanya
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 8122
Регистрация: 17.04.2010
Заходил(а): 15.06.2019
Город: Николаев
Район: Центральный
Телефон: 063 491 2019
mamatanya
VIP пользователь
   29 марта 2013
чому в 40 років змінити фах і все життя - нормально, а в 15 остаточно не визначитись - проблема?
jozh

jozh

Имя: Н
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 6265
Регистрация: 26.05.2011
Заходил(а): 17.12.2013
Город: Николаев
jozh
VIP пользователь
   29 марта 2013
Цитата: #6679 mamatanya 29 марта 2013, 16:19
чому в 40 років змінити фах і все життя - нормально, а в 15 остаточно не визначитись - проблема?
Напевне, про остаточність я трохи поспіхом сказала, все-таки життя непередбачуване, і навіть у 70 років можна іноземну мову захотіти вивчити або почати малювати, чом би й ні?
А проблема швидше у іншому, коли ми всіх абсолютно підлітків примушуємо, як зараз, вивчати все підряд, і нічого толком.
Страшно - це коли ти вбиваєш в собі Людину. Не можна керуватись страхом, коли вирішується твоя доля.
Ставлюся з відвертим презирством до будь-кого, хто підтримує нинішній владний режим хоча б за допомогою слів типу "всі вони однакові" або вірою в телевізійні новини.
Не жалію і не співчуваю тим, хто трясучись робить проти власної совісті те, що велено зверху, оправдуючись тяжкою долею чи необхідністю зберегти роботу.
Я не повинна жити за правилами тих, хто продав і далі продає майбутнє наших дітей за гречку або за свій страх. І тим паче не повинна їх за це поважати.
Покинула форум, бо не хочу більше годувати тролів, та ще й за підтримки модератором.
mamatanya

mamatanya

Имя: mamatanya
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 8122
Регистрация: 17.04.2010
Заходил(а): 15.06.2019
Город: Николаев
Район: Центральный
Телефон: 063 491 2019
mamatanya
VIP пользователь
   29 марта 2013
тобто проблема не в тому, ЩО саме вивчають, а в якості навчання.
jozh

jozh

Имя: Н
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 6265
Регистрация: 26.05.2011
Заходил(а): 17.12.2013
Город: Николаев
jozh
VIP пользователь
   29 марта 2013
Цитата: #6679 mamatanya 29 марта 2013, 16:53
тобто проблема не в тому, ЩО саме вивчають, а в якості навчання.
Про якість нинішнього навчання давайте не треба, у мене нервовий тік буде....
Але навіть при най-найвищій якості навчання я вважаю, що спеціалізація потрібна вже у підлітковому віці. Не детальна аж до конкретної професії, але деяка загальна за напрямком та рівнем - потрібна.
Страшно - це коли ти вбиваєш в собі Людину. Не можна керуватись страхом, коли вирішується твоя доля.
Ставлюся з відвертим презирством до будь-кого, хто підтримує нинішній владний режим хоча б за допомогою слів типу "всі вони однакові" або вірою в телевізійні новини.
Не жалію і не співчуваю тим, хто трясучись робить проти власної совісті те, що велено зверху, оправдуючись тяжкою долею чи необхідністю зберегти роботу.
Я не повинна жити за правилами тих, хто продав і далі продає майбутнє наших дітей за гречку або за свій страх. І тим паче не повинна їх за це поважати.
Покинула форум, бо не хочу більше годувати тролів, та ще й за підтримки модератором.
vestigial

vestigial

Имя: Ольга
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 1020
Регистрация: 18.02.2011
Заходил(а): 13.12.2021
Город: Николаев
Район: Заводской
Телефон: (068)267-15-48
vestigial
VIP пользователь
   29 марта 2013
Цитата: #6679 moonsun 29 марта 2013, 11:58
Не раніше 14-15 років. Краще пізніше, проте спростити екстернатуру, зробити її доступною. Якщо вже утопічно мріяти, то зміни треба починати з стрімкого збільшення зарплат вчителям, щоб можна було серед них влаштовувати конкуренцію за місце. Бо поки в школах працюють фанати за покликанням (меньша частина), ті, хто не знайшов, куди подітися, чи просто боїться ризикувати, чи досиджує до пенсії, жодна реформа не зпрацює.
Приблизно так працює система в США (чи принаймні працювала у 1994-1995 році). В молодших та середніх класах був мінімум вибору, але давали все для грунтовного вибору курсів у старшій школі. В 9-12 класі можна було відповідально вибирати курси, але рівнем та обсягом "не менше" ніж мінімум, необхідний для отримання диплому школи. Можна себе навантажити як того коня - в школі було багато курсів "АР" - advanced placement коледжського рівня, якщо здати тестування з них, можна було зараховувати цей курс за коледж. А можна було не напружуватись і деякі предмети вивчати абияк. Курси "нормального" рівня були з А=4 (максимальний бал 4), а Honors та АР мали підвищений бал А=5 (тобто GPA - середня оцінка - могла бути і 5.0 і 4.0 за ті самі А в табелі). Докладніше розповідати не буду - щоб не витрачати час та місце
1) Отака я бяка. Тим і пишаюся. 2) Той, хто сказав "сидіти на попі рівно" забув, що пласка від сидіння срака - з біса неприваблива
Просматривают эту тему:

Forum