• 0 Поддержать автора
  • Поделиться

Домашнее насилие

Ажур   
VIP пользователь   
25 марта 2013 14587 131
Инна С

Инна С

Имя: Инна С
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 1450
Регистрация: 01.11.2009
Заходил(а): 24.11.2015
Город: Николаев
Район: Ленинский - ЮТЗ
Инна С
VIP пользователь
   01 апреля 2013
Цитата: #10754 alisa 01 апреля 2013, 11:24
Ну, тоді тільки "Сковородка - оружие свободы!" (с)
Тут про утюги уже писали. В принципе верно, но разве это жизнь.
У кого то счастье в сыне, у кого то в дочке, у меня двойное счастье в дочке и сыночке!
alisa

alisa

Имя: alisa
Группа: мати-єхидна
Сообщений: 18417
Регистрация: 22.10.2009
Заходил(а): 15.07.2023
Город: Николаев
Район: Центральный
alisa
мати-єхидна
   01 апреля 2013
Цитата: #10754 Инна С 01 апреля 2013, 11:28
Тут про утюги уже писали. В принципе верно, но разве это жизнь.
Не, так я взагалі з тих, хто категорично проти жити із садистом навіть один день. 
Не твоя вина – що ти батька свого син
А твоя біда – не вміти бути ним
jozh

jozh

Имя: Н
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 6265
Регистрация: 26.05.2011
Заходил(а): 17.12.2013
Город: Николаев
jozh
VIP пользователь
   01 апреля 2013
Цитата: #10754 Инна С 01 апреля 2013, 11:28
Тут про утюги уже писали. В принципе верно, но разве это жизнь.
А хіба це життя - терпіти побої? Я цього взагалі не можу зрозуміти. Людина готова терпіти побої, аргументуючи тим, що інакше не буде де помитися. Мій перший чоловік (вистрибнула заміж в 19 років) спочатку був наче непоганою людиною, але полюбляв до пляшки зазирнути (а я була тоді ще наївна і вірила, що можна відучити). Після першого ж кидання в мене пляшкою напідпитку в мене мізки моментально встали в правильну позицію. І неважливо, що не попав (ще не вистачало, щоб попав). Практично-то я пішла не в той же момент, а через два дні, поки за ці два дні домовилася з комендантом гуртожитку про окрему кімнату та перенесла речі, але по суті пішла від нього зразу ж, бо я вже чітко знала, що це все, кінець. Той нюанс, що офіційно ми розвелися лише через рік, бо він категорично цього не хотів, суті не змінює.
Так що хто б що не говорив, але я можу стверджувати безапеляційно, що було б бажання, - а можливість змінити життя є.
Страшно - це коли ти вбиваєш в собі Людину. Не можна керуватись страхом, коли вирішується твоя доля.
Ставлюся з відвертим презирством до будь-кого, хто підтримує нинішній владний режим хоча б за допомогою слів типу "всі вони однакові" або вірою в телевізійні новини.
Не жалію і не співчуваю тим, хто трясучись робить проти власної совісті те, що велено зверху, оправдуючись тяжкою долею чи необхідністю зберегти роботу.
Я не повинна жити за правилами тих, хто продав і далі продає майбутнє наших дітей за гречку або за свій страх. І тим паче не повинна їх за це поважати.
Покинула форум, бо не хочу більше годувати тролів, та ще й за підтримки модератором.
Инна С

Инна С

Имя: Инна С
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 1450
Регистрация: 01.11.2009
Заходил(а): 24.11.2015
Город: Николаев
Район: Ленинский - ЮТЗ
Инна С
VIP пользователь
   01 апреля 2013
Цитата: #10754 jozh 01 апреля 2013, 11:41
А хіба це життя - терпіти побої? 
Интересно, а где я это писала. 
И разве хоть один человек на форуме написал, что побои/драки/пьянки - это прекрасно и замечательно.
У кого то счастье в сыне, у кого то в дочке, у меня двойное счастье в дочке и сыночке!
jozh

jozh

Имя: Н
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 6265
Регистрация: 26.05.2011
Заходил(а): 17.12.2013
Город: Николаев
jozh
VIP пользователь
   01 апреля 2013
Цитата: #10754 Инна С 01 апреля 2013, 11:52
Интересно, а где я это писала. 
И разве хоть один человек на форуме написал, что побои/драки/пьянки - это прекрасно и замечательно.
Ніхто не написав, але якось фоном іде думка, що якщо немає куди йти, то треба сидіти і терпіти, бо ж виходу немає. А я (і alisa так саме) стверджую, що це відмазки. Що це просто означає, що людина погоджується на побої. Бо побої для цієї людини менш страшно, ніж ночування на вокзалі і неможливість помитися. А для мене побої страшніше, от і все.
Страшно - це коли ти вбиваєш в собі Людину. Не можна керуватись страхом, коли вирішується твоя доля.
Ставлюся з відвертим презирством до будь-кого, хто підтримує нинішній владний режим хоча б за допомогою слів типу "всі вони однакові" або вірою в телевізійні новини.
Не жалію і не співчуваю тим, хто трясучись робить проти власної совісті те, що велено зверху, оправдуючись тяжкою долею чи необхідністю зберегти роботу.
Я не повинна жити за правилами тих, хто продав і далі продає майбутнє наших дітей за гречку або за свій страх. І тим паче не повинна їх за це поважати.
Покинула форум, бо не хочу більше годувати тролів, та ще й за підтримки модератором.
Crazy Doll

Crazy Doll

Имя: Мама
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 1128
Регистрация: 06.10.2010
Заходил(а): 01.03.2014
Город: Николаев
Район: Центральный - Варваровка
Crazy Doll
VIP пользователь
   01 апреля 2013
 Мне не жалко ее...Она сама выбирала себе "это"!Когда на меня моим сожителем была поднята рука-ТУТ ЖЕ собранны вещи и он "едет к маме")Так чего жалеть ее?Хотела крутого,с 2-мя отсидками?Получила!А вот ребенка мне действительно жаль....
Спорить с идиотами-это как в шахматы с голубем играть: он раскидает все фигуры,нагадит на доску и улетит всем рассказывать,как он тебя уделал!
Конфетти

Конфетти

Имя: Світлана
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 10997
Регистрация: 20.10.2009
Заходил(а): 06.04.2024
Город: Николаев
Район: Центральный
Телефон: 0936515763
Конфетти
VIP пользователь
   01 апреля 2013
Утром не заметила, что на форуме есть тема о домашнем насилии Ссылка
как только появится возможность - темы будут объединены

Бабуин

Имя: Инна
Группа: Активный пользователь
Сообщений: 123
Регистрация: 18.03.2012
Заходил(а): 21.01.2022
Город: Николаев
Телефон: 093-020-15-22
Бабуин
Активный пользователь
   01 апреля 2013
Цитата: #10754 jozh 01 апреля 2013, 11:41
А хіба це життя - терпіти побої? Я цього взагалі не можу зрозуміти. Людина готова терпіти побої, аргументуючи тим, що інакше не буде де помитися. Мій перший чоловік (вистрибнула заміж в 19 років) спочатку був наче непоганою людиною, але полюбляв до пляшки зазирнути (а я була тоді ще наївна і вірила, що можна відучити). Після першого ж кидання в мене пляшкою напідпитку в мене мізки моментально встали в правильну позицію. І неважливо, що не попав (ще не вистачало, щоб попав). Практично-то я пішла не в той же момент, а через два дні, поки за ці два дні домовилася з комендантом гуртожитку про окрему кімнату та перенесла речі, але по суті пішла від нього зразу ж, бо я вже чітко знала, що це все, кінець. Той нюанс, що офіційно ми розвелися лише через рік, бо він категорично цього не хотів, суті не змінює.
Так що хто б що не говорив, але я можу стверджувати безапеляційно, що було б бажання, - а можливість змінити життя є.
Вы противоречите сами себе. Утверждаете, что нужно уходить в тот же момент, а сами тем не менее, подготовили базис - договорились с комендантом, перенесли вещи, а не выскочили прямо в общажный коридор со взором горящим и поселились там же.  Я пишу о том же, прочитайте, наконец, мои комментарии. И процитируйте, если Вам несложно, ГДЕ я писала, что я "готова терпіти побої, аргументуючи тим, що інакше не буде де помитися" и  "треба сидіти і терпіти".
Очень трогательную историю Вы поведали, кстати. Я не смогла бы поверить в то, что алкоголик бросит пить - ни когда мне было 17, ни 19, ни сейчас.
jozh

jozh

Имя: Н
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 6265
Регистрация: 26.05.2011
Заходил(а): 17.12.2013
Город: Николаев
jozh
VIP пользователь
   01 апреля 2013
Цитата: #10754 Бабуин 01 апреля 2013, 17:53
Вы противоречите сами себе. Утверждаете, что нужно уходить в тот же момент, а сами тем не менее, подготовили базис - договорились с комендантом, перенесли вещи, а не выскочили прямо в общажный коридор со взором горящим и поселились там же.  Я пишу о том же, прочитайте, наконец, мои комментарии. И процитируйте, если Вам несложно, ГДЕ я писала, что я "готова терпіти побої, аргументуючи тим, що інакше не буде де помитися" и  "треба сидіти і терпіти".
Очень трогательную историю Вы поведали, кстати. Я не смогла бы поверить в то, что алкоголик бросит пить - ни когда мне было 17, ни 19, ни сейчас.
Ви плутаєте, це не я стверджувала, що треба фізично тікати в ту ж секунду. Але рішення приймається за секунду, моментально після першого ж факту, коли чоловік підняв руку на жінку. І не роки, навіть не місяці треба для того, щоб піти вже фізично. Плюс, конкретно у моєму випадку не було жодного ризику, що за ці кілька днів мене заріжуть тощо. Якби був такий ризик - я вискочила б і хоч гола куди завгодно подалі. А так - переночувала два рази на поставлених підряд трьох стільцях, і не звертала уваги на жалібні очі та покаянні вибачення. Не смертельно.
А Ваш стьоб не в тему. Алкоголіком мій перший чоловік не був ні до весілля, і не встиг їм стати й після, я пішла раніше. Було оте поширене типове "на свято" і "пляшечка пива у суботу". Такі варіанти Ви теж ще у 17 років відсікали? Якщо так, честь Вам і хвала.
Страшно - це коли ти вбиваєш в собі Людину. Не можна керуватись страхом, коли вирішується твоя доля.
Ставлюся з відвертим презирством до будь-кого, хто підтримує нинішній владний режим хоча б за допомогою слів типу "всі вони однакові" або вірою в телевізійні новини.
Не жалію і не співчуваю тим, хто трясучись робить проти власної совісті те, що велено зверху, оправдуючись тяжкою долею чи необхідністю зберегти роботу.
Я не повинна жити за правилами тих, хто продав і далі продає майбутнє наших дітей за гречку або за свій страх. І тим паче не повинна їх за це поважати.
Покинула форум, бо не хочу більше годувати тролів, та ще й за підтримки модератором.
Конфетти

Конфетти

Имя: Світлана
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 10997
Регистрация: 20.10.2009
Заходил(а): 06.04.2024
Город: Николаев
Район: Центральный
Телефон: 0936515763
Конфетти
VIP пользователь
   03 апреля 2013
дальнейшее обсуждение культуры пития, алкоголиков и пр. перенесено в Ссылка тему (начиная с сообщения от 1 апреля 2013г.)
Прошу в теме Домашнее насилие не оффтопить.

OlgaD

Имя: OlgaD
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 3151
Регистрация: 22.02.2012
Заходил(а): 11.11.2018
Город: Николаев
Телефон: 0681два74705
OlgaD
VIP пользователь
   23 апреля 2015

Міжнародний жіночий правозахисний центр “Ла Страда-Україна”

http://la-strada.org.ua/

Міжнародний жіночий правозахисний центр “Ла Страда-Україна” (свідоцтво про реєстрацію Міністерства юстиції України № 1010 від 31.03.98) з 1997 року працює в напрямі запобігання торгівлі людьми, особливо жінками та дітьми, ліквідації всіх форм дискримінації та насильства у суспільстві, сприяння дотриманню прав людини, гендерної рівності та захисту прав дітей.

Центр „Ла Страда-Україна” є членом Координаційної ради по запобіганню торгівлі жінками при Уповноваженому ВР з прав людини (з 1998 р.), Експертної робочої групи при Міжвідомчій координаційній раді по запобіганню торгівлі людьми (з 2003 р.), Громадської ради при МВС України з питань забезпечення прав людини (з 2005 р.).

Програма "Ла Страда": Запобігання торгівлі жінками в країнах Центральної і Східної Європи була ініційована неурядовими організаціями Нідерландів, Польщі і Чехії в 1995 р. Україна приєдналась до Програми в 1997, Болгарія - в 1998, Македонія, Молдова, Білорусь, Боснія та Герцеговина в 2001 р.

В 2004 р. Центр „Ла Страда-Україна” стала засновником та членом Міжнародної асоціації „Ла Страда”.

ѼѼѼѼѼѼ "Если Вы белые и пушистые - Вам пора в солярий и на эпиляцию" ѼѼѼѼѼѼ Счастливую женщину невозможно обидеть, её можно только рассмешить! ѼѼѼѼѼѼ

OlgaD

Имя: OlgaD
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 3151
Регистрация: 22.02.2012
Заходил(а): 11.11.2018
Город: Николаев
Телефон: 0681два74705
OlgaD
VIP пользователь
   23 апреля 2015
Управление по делам семьи и молодежи ОГА обращается к каждому жителю региона: если в семье есть проблемы, обращайтесь в соответствующие службы. Они созданы для того, чтобы помочь людям в трудных ситуациях.
Также управление обращается к детям с просьбой не бояться говорить о своих проблемах. В жизни могут сложиться различные ситуации, однако каждая из них имеет свое положительное решение.
Государственные организации и горячие линии, которые призваны помочь каждому жить в мире и согласии:
Государственные организации:
- Национальная горячая линия по вопросам предотвращения насилия и защиты прав ребенка - тел. 0800500335 (звонки в пределах Украины бесплатны), тел. 386 (бесплатно для абонентов MTC, Лайф, Киевстар)
ѼѼѼѼѼѼ "Если Вы белые и пушистые - Вам пора в солярий и на эпиляцию" ѼѼѼѼѼѼ Счастливую женщину невозможно обидеть, её можно только рассмешить! ѼѼѼѼѼѼ
Сахарок

Сахарок

Имя: Ирина
Группа: Активный пользователь
Сообщений: 292
Регистрация: 25.02.2014
Заходил(а): 08.11.2016
Город: Николаев
Район: Заводской - Намыв
Телефон: 095 946 22 23
Сахарок
Активный пользователь
   23 апреля 2015

Так с управлений по делам семьи и молодежи сняли функции заниматься проблемами насилия в семье.

IIrina

Имя: Ирина
Группа: Активный пользователь
Сообщений: 597
Регистрация: 24.09.2011
Заходил(а): 08.08.2018
Город:
Район: Центральный
IIrina
Активный пользователь
   25 апреля 2015
Цитата СсылкаСсылка 23 Апрель 2015 21:32

Так с управлений по делам семьи и молодежи сняли функции заниматься проблемами насилия в семье.

А на кого ту функцію переклали?

OlgaD

Имя: OlgaD
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 3151
Регистрация: 22.02.2012
Заходил(а): 11.11.2018
Город: Николаев
Телефон: 0681два74705
OlgaD
VIP пользователь
   26 апреля 2015

Статистичній вимір виконання Закону України «Про попередження насильства в сім’ї»

Проблема насильства в сім’ї є серйозною проблемою, яка потребує для свого вирішення об’єднання зусиль державних структур, правоохоронних органів, громадських та міжнародних організацій, науковців та експертів. Такий підхід закріплений в Законі України «Про попередження насильства в сім’ї». Серед державних структур провідна роль в цій діяльності належить Міністерству внутрішніх з справ України.

Стаття 3 «Органи та установи, на які покладається здійснення заходів з попередження насильства в сім'ї» Закону України «Про попередження насильства в сім’ї», говорить, що «здійснення заходів з попередження насильства в сім'ї в межах наданих їм повноважень покладається на… відповідні підрозділи органів внутрішніх справ» [1].

Відповідно до статті 6 «Повноваження відповідних підрозділів органів внутрішніх справ щодо попередження насильства в сім'ї» в органах внутрішніх справ «заходи щодо попередження насильства в сім'ї здійснюють служба дільничних інспекторів міліції та кримінальна міліція у справах дітей, які: виявляють причини і умови, що сприяють проявам насильства в сім'ї, вживають у межах своїх повноважень заходів щодо їх усунення; беруть на профілактичний облік осіб, схильних до вчинення насильства в сім'ї, та проводять виховно-попереджувальну роботу з ними; відвідують сім'ї, члени яких перебувають на профілактичному обліку, за місцем їх проживання і проводять з ними профілактичну роботу; виносять офіційні попередження членам сім'ї про неприпустимість вчинення насильства в сім'ї; приймають та розглядають у межах своїх повноважень, визначених законом, заяви і повідомлення про насильство в сім'ї або про реальну загрозу його вчинення; вживають відповідних заходів щодо припинення насильства в сім'ї, а також дій членів сім'ї, що направлені на виконання реальної загрози вчинення насильства в сім'ї; повідомляють членів сім'ї, де виникає реальна загроза вчинення насильства в сім'ї або де було вчинено насильство в сім'ї, про права, заходи і послуги, якими вони можуть скористатися; направляють жертв насильства в сім'ї до спеціалізованих установ для осіб, які вчинили насильство в сім'ї, та жертв такого насильства; виносять захисні приписи у випадках, передбачених цим Законом; контролюють виконання вимог захисних приписів; направляють осіб, які вчинили насильство в сім'ї, до кризових центрів для проходження корекційної програми; взаємодіють із спеціально уповноваженим органом виконавчої влади з питань попередження насильства в сім'ї, з органами опіки і піклування та спеціалізованими установами для осіб, які вчинили насильство в сім'ї, та жертв такого насильства у питаннях попередження насильства в сім'ї; надають інформацію з питань попередження насильства в сім'ї на запит уповноважених органів; здійснюють інші повноваження щодо попередження насильства в сім'ї, передбачені законом.
Повноваження кримінальної міліції у справах дітей поширюються на випадки, коли жертва насильства в сім'ї або особа, стосовно якої існує реальна загроза вчинення насильства в сім'ї, а також особа, що вчинила насильство в сім'ї, не досягли 18-річного віку» [1].
МВС України щомісяця готує статистичну звітність щодо стану виконання положень Закону України «Про попередження насильства в сім’ї», відображуючи в ній не тільки основні види діяльності ОВС, які визначені в Законі України «Про попередження насильства в сім’ї», але й інформацію щодо судових рішень, кількості кризових центрів тощо. Така статистична інформація є доступною з розбивкою по областях.
Цифри статистичної звітності несуть в собі великий обсяг інформації, на основі якою можна говорити про діяльність держави у сфері попередження насильства в сім’ї. Водночас нерідко вони потребують роз’яснення та тлумачення, оскільки не завжди просте збільшення або зменшення того чи іншого показника є прямим свіченням покращення або погіршення загальної ситуації. В статті як здійснюється аналіз основних індикаторів зазначеної статистичної звітності, на конкретних прикладах демонструються існуючі суперечності в їх тлумаченні, а також робляться пропозиції щодо вдосконалення існуючої статистичної звітності.
Основні показники (індикатори) які застосовуються в статистичній звітності є наступними:
- кількість осіб, які знаходяться на обліку в міліції за скоєння насильства в сім’ї ( в тому числі, осіб жіночої, чоловічої статі, дітей);
- кількість осіб, поставлених на облік в міліції за скоєння насильства в сім’ї з початку року, в тому числі, за економічне, фізичне, психологічне та сексуальне;
- кількість винесених офіційних попереджень;
- кількість винесених захисних приписів;
- кількість осіб, знятих із обліку;
- кількість виїздів міліцейських бригад на сімейні конфлікти;
- кількість сімейних конфліктів, які підтвердилися під час виїздів;
- кількість складених адміністративних протоколів, в тому числі, дільничними інспекторами міліції.
- з цих протоколів, за скоєння насильства в сім’ї та за невиконання захисного припису;
- кількість прийнятих судами рішень, в тому числі винесено попереджень, штрафів, виправних робіт, адміністративних арештів, звільнено від адміністративної відповідальності;
- кількість інформаційних повідомлень, направлених в інші органи державної влади
- кількість створених кризових центрів.
Такий вибір показників обумовлений як визначеннями, які містяться в Законі України «Про попередження насильства в сім’ї» (наприклад, в статті 1 Закону України «Про попередженні насильства в сім’ї» перелічені наступні види насильства: фізичне, психологічне, економічне та сексуальне), так і санкціями, які перелічені в статті 173-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення – штраф, виправні роботи, адміністративний арешт. Складені адміністративні протоколи передаються до суду. Прийняті судами рішення також знаходять своє відображення в статистиці.
Внесені в 2008 році зміни до статті 173-2 КУАП тягнуть за собою і необхідність зміни статистичної звітності, а саме – доповнення її таким видом правопорушення, як «не проходження корекційної програми» [2]. Крім того важливим показником має бути «кількість осіб, спрямованих до проходження колекційної програми». Впровадження корекційних програм розпочато в 2010 році. В тому ж році на проходження корекційних програм було направлено 3673 кривдника
Звернемося до аналізу цифр, які містяться в статистичній звітності МВС України. Регулярна статистика збирається ОВС з 2005 року. Але вона не відображує масштабів явища, оскільки стосується лише зафіксованих ОВС правопорушень, які були кваліфіковані як домашнє насильство.
Явище насильства в сім’ї має високу ступінь латентності, скритості. Усталені традиції та стереотипи щодо насильства в сім’ї, як справи закритої, сімейної, яка не підлягає винесенню у сферу публічного обговорення та реагування перешкоджають потерпілим від насильства (перш за все жінкам), скаржитися до міліції. Таким чином більшість випадків насильства залишається незафіксованими. Дані різних досліджень та соціологічних оцінок показує, що лише у 10-20 відсотках випадків потерпілі звертаються до правоохоронних органів.
Варто сказати, що звернення до міліції у фактах домашнього насильства здійснюється, за свідченням експертів та працівників ОВС не після першого випадку насильства, а лише після повторних випадків скоєння насильства в сім’ї. Таким чином реальна кількість фактів насильства в сім’ї є значно більшою ніж та, яка фіксується ОВС.
Латентність явища насильства в сім’ї пов’язана ще і з існуючим рівнем неналежного реагування з боку органів внутрішніх справ. Скарги потерпілих від домашнього насильства, свідчення самих працівників ОВС, дані експертів показують, що на так звані «побутові правопорушення» неохоче виїздять чергові наряди міліції. Багато випадків насильства в сім’ї кваліфікується за іншими статями КУАП, зокрема 173 «Дрібне хуліганство». Непоодинокі випадки, коли потерпілі, дізнавшись про те, що видом адміністративного стягнення, накладеного на порушника, буде штраф, який прийдеться сплачувати самим потерпілим забирають свої заяви про факти домашнього насильства. Можна наводити й інші чинники латентності явища насильства в сім’ї.

ѼѼѼѼѼѼ "Если Вы белые и пушистые - Вам пора в солярий и на эпиляцию" ѼѼѼѼѼѼ Счастливую женщину невозможно обидеть, её можно только рассмешить! ѼѼѼѼѼѼ

OlgaD

Имя: OlgaD
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 3151
Регистрация: 22.02.2012
Заходил(а): 11.11.2018
Город: Николаев
Телефон: 0681два74705
OlgaD
VIP пользователь
   26 апреля 2015

Водночас, навіть з існуючої статистки можна робити певні висновки [3]. Так, щороку зростає кількість осіб, які знаходяться на обліку в ОВС за скоєння насильства в сім’ї (табл.1).
Табл. 1.

Рік

2005

2006

2007

2008

2009

2010

6 місяців 2011

Кількість

84155

85178

87831

85085

93327

91913

102150

Чи означає таке збільшення кількості випадків насильства в сім’ї, які реєструються органами внутрішніх справ, свідченням того, що зростають масштаби цього явища в Україні, збільшується кількість випадків домашнього насильства? Це дуже актуальне питання, яке нерідко постає під час зустрічей експертного середовища, журналістами тощо.
Нерідко ці цифри й тлумачаться саме таким чином. Тобто збільшення кількості зареєстрованих ОВС випадків насильства в сім’ї розглядається як зростання масштабів цього явища у суспільстві.
Вважаємо за потрібне зробити застереження щодо виявлення подібного прямолінійного зв’язку між кількістю зареєстрованих міліцією випадків насильства в сім’ї і оцінкою масштабів цього явища в суспільстві. Тут варто нагадати чинники латентності насильства сім’ї, про яки говорилося вище (не виклик міліції під час випадків насильства в сім’ї, не реагування міліції на такі виклики, перекваліфікація правопорушень з насильства і сім’ї на дрібне хуліганство, забирання заяв потерпілими від насильства в сім’ї, коли вони дізнаються про необхідність сплачувати штрафи тощо). Таким чином, зростання кількості зафіксованих міліцією випадків насильства в сім’ї може розглядатися (і має розглядатися) як відображення змін у діяльності ОВС та покращення реагування міліцією на факти так званої «побутової злочинності».
Тому, збільшення фіксування міліцією випадків насильства в сім’ї не можна розглядати в якості індикатора погіршення ситуації із насильством в країні взагалі або поганої роботи органів внутрішніх справ щодо попередження насильства в сім’ї. Так, декілька років тому при формуванні проекту Державної програми підтримки сім’ї, Міністерством України у справах сім’ї, молоді та спорту обговорювалися питання індикаторів щодо роботи органів внутрішніх справ України щодо попередження насильства і сім’ї. І в якості пропозиції висувався такий індикатор «зменшення кількості зареєстрованих випадків насильства в сім’ї». Така пропозиція викликала справедливу критику, оскільки застосування такого індикатору призведе до того, що міліція буде ухилятися від реєстрації випадків насильства в сім’ї, в той час, коли перед ОВС стоїть завдання неухильної реєстрації усіх повідомлень громадян про злочини та правопорушення.
Таким чином, якщо говорити про перспективи, то на протязі декількох найближчих років показником якості роботи правоохоронних органів має бути саме зростання кількості зареєстрованих випадків насильства в сім’ї, як показник того, що міліція краще реагує на всі повідомлення про факти насильства в сім’ї, а також показник того, що громадяни виявлять більший рівень обізнаності в цій сфері та довіри до міліції.
Серед випадків насильства в сім’ї з року в рік превалюють факти фізичного насильства, на другому місці стоїть психологічне насильство (табл.2).
Табл.2.

Рік

2005

2006

2007

2008

2009

2010

6 місяців 2011

Поставлено на облік осіб, Всього

59733

63624

65042

66119

72 945

81135

44088

В тому числі, за

Фізичне насильство

39138

39473

37728

38741

41514

Даних немаСсылка

Даних нема

Психологічне насильство

17666

21813

24382

24917

29153

Даних нема

Даних нема

Економічне насильство

2868

2311

2916

2459

2278

Даних нема

Даних нема

Сексуальне насильство

61

27

16

2

0

Даних нема

Даних нема

Ссылка З 1 січня 2010 року у зв’язку із прийняттям наказу 3131 змінилися форми статистичної звітності. Зазначена статистика не збирається.

ѼѼѼѼѼѼ "Если Вы белые и пушистые - Вам пора в солярий и на эпиляцию" ѼѼѼѼѼѼ Счастливую женщину невозможно обидеть, её можно только рассмешить! ѼѼѼѼѼѼ
Sweet November

Sweet November

Имя: Анна
Группа: Ведущий раздела
Сообщений: 13572
Регистрация: 04.05.2011
Заходил(а): 04.12.2017
Город: Николаев
Район: Центральный - Ракетное Урочище
Sweet November
Ведущий раздела
   04 мая 2015

2 мая в подъезде дома по пр. Ленина между этажами было обнаружено тело 27-летней местной жительницы. По заключению судебно-медицинской экспертизы, женщина умерла насильственной смертью.

Принятыми мерами по подозрению в совершении тяжкого преступления сотрудники уголовного розыска задержали мужа погибшей, 32-летнего николаевца. Последний в ходе внезапно возникшей ссоры на бытовой почве руками задушил свою жену, после чего вынес тело на лесничную клетку подъезда.

Следственным отделением Ленинского РО НГУ УМВД Украины в Николаевской области возбуждено уголовное дело по ч. 1 ст.115 УК Украины «Умышленное убийство». Санкция статьи предусматривает наказание в виде лишения свободы на срок от 7 до 15 лет.

Подозреваемый задержан в порядке ст. 208 УПК Украины, мера пресечения в отношении него избирается.

OlgaD

Имя: OlgaD
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 3151
Регистрация: 22.02.2012
Заходил(а): 11.11.2018
Город: Николаев
Телефон: 0681два74705
OlgaD
VIP пользователь
   04 мая 2015

Итак, что же такое домашнее насилие? Это – ставшие привычными физические, словесные, моральные и экономические оскорбления и принуждения с целью запугивания и получения власти одних членов семьи над другими. Таким образом, домашнее насилие – это не только традиционно подразумеваемые побои и сексуальное насилие.

Существуют и скрытые формы: систематические оскорбления и унижение достоинства, принудительная изоляция от внешнего мира (запрет на работу, учебу, на встречи с друзьями и даже родственниками), экономические притеснения (жесткое ограничение в финансах и требование детальной отчетности – нередко при запрете зарабатывать самостоятельно).

Увы, домашнее насилие существует во всех без исключения социальных группах, с ним сталкиваются вне зависимости от уровня доходов, образования и положения в обществе. Однако можно выделить некоторые общие закономерности в личности как агрессора, так и жертвы.

Итак, каков же психологический портрет жертвы домашнего насилия? Это – низкая самооценка, повышенная тревожность и внушаемость, неуверенность в себе. У взрослых жертв наблюдается оправдание действий обидчика («жертва всегда сама виновата»), гипертрофированное чувство вины, подавленное чувство гнева, уверенность в том, что никто не может реально помочь, вера в миф о норме насильственных отношений в семье («бьет – значит, любит», «битие определяет сознание», «всех детей бьют родители» и так далее), у женщин – приниженное понимание роли женщины в обществе и в семье.

А что представляют из себя типичные «агрессоры»? Это люди, которые, как правило, и сами подвергались насилию в детстве; они обладают низкой самооценкой, обвиняют других в действиях, которые совершают сами (к примеру, неверные мужья приписывают жене постоянные измены – или наоборот). Часто они не осознают, что их агрессивные действия имеют для жертвы серьезные последствия, однако хорошо понимают, по отношению к кому можно и к кому нельзя проявлять агрессию. «Домашние насильники», как правило, в обществе либо на хорошем счету, либо, как говорится, «никогда не привлекались»; если это мужчина – он традиционен во взглядах на семью и ведущую роль в ней мужчины (как и во всем обществе).

Главной особенностью домашнего насилия является то обстоятельство, что при попытке порвать отношения опасность для жертвы резко усиливается. Поэтому в ситуации, когда терпеть больше сил нет, необходимо заранее все продумать и подстраховаться:

- собрать ключи от квартиры, документы, если есть возможность – деньги, а также самые необходимые вещи: одежду, лекарства (свои и детей – при их наличии) и спрятать в доступном, но безопасном месте – у родных, у знакомых;

- договориться с надежными соседями, чтобы они вызвали милицию, если услышат характерные крики из квартиры;

- не грозить уходом понапрасну, помнить «закон джунглей»: сначала действуй, потом подавай голос. Если вы будете лишь угрожать, постепенно ваши акции упадут до нуля: вам уже никто не поверит – и в первую очередь вы сами потеряете веру в способность осуществить свое намерение;

- заранее договориться с родственниками, друзьями или знакомыми (желательно – неизвестными агрессору) о предоставлении убежища в случае необходимости; спрятать и уничтожить все адреса, которые помогли бы ему в поисках. Еще лучше – обратиться в специализированный кризисный центр оказания помощи жертвам насилия. Не убегайте из квартиры «в чем есть», неподготовленный побег вынудит вас в скором времени вернуться – как правило, на чрезвычайно невыгодных для вас условиях;

- постараться принять все меры – по возможности, чтобы свидетелями (а тем более – жертвами) насилия не стали дети;

- если насилие в отношении вас или детей все же совершено, постарайтесь рассказать о нем как можно большему количеству людей: соседям, друзьям, родственникам, сослуживцам – впоследствии они могут стать вашими свидетелями в суде;

- кстати, о суде: в случае причинения физического вреда (побоев, сексуального насилия и т.д.) необходимо обязательно пройти освидетельствование в медицинском учреждении (обратитесь, к примеру, в травматологическое или гинекологическое отделение) и ОБЯЗАТЕЛЬНО написать заявление в милицию.

Безнаказанность – наиболее мощный фактор, провоцирующий и стимулирующий насилие! Помните: в 95% случаев, если физическое или сексуальное насилие уже имело место, то одним разом дело не ограничится. Причем события будут происходить по нарастающей: с каждым последующим разом увеличивается степень жестокости и частота повторения.

Агрессор после совершения насилия нередко «подкупает» жертву: активно просит прощения, «заглаживает» свою вину доступными ему способами (обещаниями и уверениями, сексом, подарками, «послаблениями режима», что в результате лишь дает новые поводы для вспышек агрессии). Многие жертвы «покупаются» на это снова и снова – пока их не находят с проломленным черепом или сами они, доведенные до отчаяния, не убивают своего мучителя.

Еще одним рычагом управления жертвами домашнего насилия является страх. Взрослая жертва боится огласки, изменения социального положения, осуждения («сама виновата», «заработала») или чрезмерно болезненно воспринимаемого сочувствия окружающих. А главное – боится нестабильности жизни в случае ухода: зачастую именно отсутствие жилья и/или средств к существованию вынуждает жертв терпеть насилие на протяжении долгих лет.

Очень существенным фактором для манипуляции являются дети: зачастую агрессор, особенно обладающий властью и деньгами, может играть этой картой – «детей не увидишь».

Жертва-ребенок тоже боится многого: потерять семью – даже такую, как есть; боится признаться второму родителю о жестоком обращении первого, так как – опять же – страшится развода родителей или же осуждения и второго взрослого («за дело получил»).

Насилие над детьми – особая большая проблема. Большинство родителей, жестоко обращающихся с детьми, часто переживали подобное же отношение (либо пренебрежение) со стороны собственных родителей в детстве. По данным разных авторов, от 60 до 75% родителей «забитых» детей имеют психиатрические либо личностные расстройства. Нередко физическое и сексуальное насилие является следствием алкоголизма, наркомании родителей, а также таких их личностных особенностей, как низкая самооценка, враждебность по отношению к другим людям и к обществу в целом, гневливость, взрывчатость характера, незрелость родительских чувств и эмоциональная «тупость».

Чаще всего жертвами родительского насилия являются малыши до 3 лет, а также дети с психическими и физическими отклонениями – как наиболее «раздражающие» и одновременно беспомощные существа. Что же делать, если вы подозреваете насильственные действия в отношении своего или чужого ребенка?

Обратите внимание, если он:

- периодически получает необъяснимые травмы, синяки;

- боязлив, имеет страхи в большом количестве, плохо спит, плачет по ночам;

- в играх постоянно воспроизводит акты насилия, предпочитая их любым другим видам игры;

- не ищет защиты у взрослых в случае опасности или всеми силами избегает общения с каким-то конкретным взрослым.

Помните: дети в случае домашнего насилия нуждаются в помощи в любом случае – в отличие от взрослых, которым в редких случаях все же удается самостоятельно справиться с ситуацией. Лучше всего помогает обращение в органы опеки и центр поддержки жертв насилия, если он есть в вашем городе, либо к психологу. Помощь утопающим – дело рук отнюдь не только самих утопающих: помочь в таких ситуациях вполне реально – нужно только увидеть возможность этой помощи и вовремя протянуть к ней руку.

ѼѼѼѼѼѼ "Если Вы белые и пушистые - Вам пора в солярий и на эпиляцию" ѼѼѼѼѼѼ Счастливую женщину невозможно обидеть, её можно только рассмешить! ѼѼѼѼѼѼ
Sweet November

Sweet November

Имя: Анна
Группа: Ведущий раздела
Сообщений: 13572
Регистрация: 04.05.2011
Заходил(а): 04.12.2017
Город: Николаев
Район: Центральный - Ракетное Урочище
Sweet November
Ведущий раздела
   13 мая 2015

В милицию обратился житель Арбузинского района с сообщением о том, что из дома его соседей слышны крики. Установлено, что в указанном доме проживает пожилая женщина, за которой из г. Николаева приехала ухаживать 66-летняя дочь. Через три месяца забрать жену домой приехал ее муж. Будучи в нетрезвом состоянии, он устроил ссору и на отказ женщины возвращаться в город начал ее бить. Сейчас пострадавшая находится в больнице.

Следственным отделением Арбузинского РО УМВД Украины в Николаевской области начато уголовное производство по признакам ч. 1 ст. 121 УК Украины «Умышленное тяжкое телесное повреждение», санкция которой предусматривает наказание в виде лишения свободы на срок от пяти до восьми лет.

Sweet November

Sweet November

Имя: Анна
Группа: Ведущий раздела
Сообщений: 13572
Регистрация: 04.05.2011
Заходил(а): 04.12.2017
Город: Николаев
Район: Центральный - Ракетное Урочище
Sweet November
Ведущий раздела
   25 мая 2015

Вечером 24 мая 31-летний мужчина пришел домой выпивший и устроил ссору со своей сожительницей. Семейный скандал закончился ножевым ранением последней. Мужчина схватил со стола нож и ударил им женщину в живот, после чего скрылся. Потерпевшая выбежала на улицу и позвала на помощь соседку, которая вызвала скорую и милицию. Женщина была доставлена ​​в больницу.

Сотрудники батальона патрульной службы начали поиски подозреваемого, и уже через некоторое время он давал показания в райотделе милиции. Вещественное доказательство нож изъят.

По данному факту следственным отделением Заводского РО НГУ УМВД начато уголовное производство по ч.1 ст.121 УК Украины «Умышленное тяжкое телесное повреждение». Санкция данной статьи предусматривает наказание в виде лишения свободы на срок от 5 до 8 лет.

Просматривают эту тему:

Forum