• 0 Поддержать автора
  • Поделиться

Экономика для детей (ex.Нужно ли учить детей деньговедению?)

Oksana75   
Новичок   
27 августа 2009 13440 104
moonsun

moonsun

Имя: Аля
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 3018
Регистрация: 03.11.2009
Заходил(а): 20.10.2017
Город: Николаев
Район: Центральный
moonsun
VIP пользователь
   09 февраля 2013
Цитата: #1037 Аннушка 09 февраля 2013, 13:59
а мне интересно, как найти эту золотую середину..

"Определяя сумму мы искали такую цифру, чтобы её и хватало на что-то заметное (не пятачок в кармане, на который не купишь ничего), и в то же время, чтобы её могло легко начать не хватать - т.е. чтобы ребёнок понял, что значит "про**ать бабки" (сорри за французский ). "


На данный момент мы ему даём ежедневно иногда еженедельно деньги на буфет и т.д..
В буфете он покупает себе пиццу (5 грн) и однокласснице булочку (2,5 грн).

Хотим сейчас определить более точно сумму на неделю.. чтоб хватало и на буфет и на покупку нормальной игрушки (если научится правильно расходовать эту сумму)

Аля, посоветуй пожалуйста

Однокласниці булочка щоденно обов'язково? То ж вже забаганки, чоловічі втіхи, так би мовити, я б це вже батьківським обов'язком не робила. Лицарство - за свої, зекономлені чи зароботані, але не за батьківський кошт.
Та то таке, кожний сам вирішує :) Маємо, 7,5 грн щодня. 31 - 8 (вихідні) = 23. 7,5*23= 172,5 - це впритик, округляємо до 200, маємо 200/31 = 6,45 на день. Цілком нормально - вистачить або на один аттракціон щодня, або пару днів без розваг, а потім вже чи то кіндер, чи то ще якась дрібничка; за пару-трійку місяців реально накопичити на щось помітне. По 50 грн на тиждень - і грошики в руках є, і закінчаться швидко, якщо транжирити.
Саня отримує 120 грн, але в школі він нічого їстівного не купляє, проте сам сплачує за конкурси, віддає на благодійність зі своїх. Вільні гроші витрачає на Лєго, подарунки на дні народження, книжки качаємо , бо на них ніякого дитячого бюджету не вистачить :)
Перемогла в собі толерастію. Відверто не поважаю тих, хто бажає нашим дітям і онукам того, від чого страждали наші батьки і діди. Зневагу проявляю у будь-який незаборонений законодавством і правилами форуму спосіб. Роблю це навмисно і з задоволенням.

Україні фактично оголошено війну. Кожний, хто підтримує словом і ділом країну-агресора, РФ, є військовим злочинцем. Ваша, зрадники, точку зору є підставою для неповаги, ненависті і всіх інших почуттів і дій, на які нормальний громадянин держави здатний до нападників і їхніх прибічників.


 
Аннушка

Аннушка

Имя: Анна
Группа: Администратор
Сообщений: 15378
Регистрация: 20.10.2009
Заходил(а): 06.01.2021
Город: Николаев
Район: Центральный
Аннушка
Администратор
   09 февраля 2013
1. 120 в неделю или в месяц?
2. как Саня питается в школе? их кормят?

моего школьные обеды заставить есть нельзя.. не ест и всё тут.
Поэтому закрываем глаза на пиццу.. но если он начнет копить на игрушку, то перестанет покупать пиццу.
Или же у него будет оставаться такая сумма в месяц, на которую особо ничего и не купишь..

ну может действительно в обязательные траты не обязательно включать булочку для подружки (пусть выбирает между игрушками и угощением).. тогда расчет немного меняется:
5 грн * на 23 дня = 115 грн

Если давать 200 грн в месяц, то уже остаток 85 грн
moonsun

moonsun

Имя: Аля
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 3018
Регистрация: 03.11.2009
Заходил(а): 20.10.2017
Город: Николаев
Район: Центральный
moonsun
VIP пользователь
   09 февраля 2013
Цитата: #1037 Аннушка 09 февраля 2013, 20:54
1. 120 в неделю или в месяц?
2. как Саня питается в школе? их кормят?
120 на місяць.
їх годують безкоштовними сніданками. ми перебірливі, тому, якщо не влаштовує якість, то бере з дома бутери.
Перемогла в собі толерастію. Відверто не поважаю тих, хто бажає нашим дітям і онукам того, від чого страждали наші батьки і діди. Зневагу проявляю у будь-який незаборонений законодавством і правилами форуму спосіб. Роблю це навмисно і з задоволенням.

Україні фактично оголошено війну. Кожний, хто підтримує словом і ділом країну-агресора, РФ, є військовим злочинцем. Ваша, зрадники, точку зору є підставою для неповаги, ненависті і всіх інших почуттів і дій, на які нормальний громадянин держави здатний до нападників і їхніх прибічників.


 
Аннушка

Аннушка

Имя: Анна
Группа: Администратор
Сообщений: 15378
Регистрация: 20.10.2009
Заходил(а): 06.01.2021
Город: Николаев
Район: Центральный
Аннушка
Администратор
   09 февраля 2013
а игрушки только с этого бюджета покупаются???
сколько он должен копить на набор лего? 3 месяца?
moonsun

moonsun

Имя: Аля
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 3018
Регистрация: 03.11.2009
Заходил(а): 20.10.2017
Город: Николаев
Район: Центральный
moonsun
VIP пользователь
   09 февраля 2013
Цитата: #1037 Аннушка 09 февраля 2013, 21:02
а игрушки только с этого бюджета покупаются???
сколько он должен копить на набор лего? 3 месяца?
В нас іграшки вже досить рідко купляються - переростає :) Звичайно, іграшки просто куплялись, бо це необхідність для дитини :) Зараз він сам собі купує лєго, бо довго обирає, чого саме ще не вистачає для повного щастя, просить знайти час для його походу в його магазин, це вже трошки інший ритуал - скоріше самостійна покупка, ніж отримання іграшки.
Нещодавно, перерахувавши суму після свят і кількох місяців напруженого графіка, коли було не до магазинів, він назвав суму за 600 грн, ми з чоловіком ледь не впали :) Отже, точно вистачає. :)
Лєго коштує досить вагому як для дитини суму, ми навмисно не підіймаємо кишенькові гроші до більшої суми, щоб Саня не втратив відчуття вартості грошей. Те, що батьки мають щось у гаманці має бцти для нього не приводом для понтів "а я захочу, і мені куплять", а постійним нагадуванням, що треба впахувати, щоб щось мати. Якщо у дитини молодшого шкільного віку не буває відчуття певних меж, то навіщо їй напружуватись?
Нещодавно Саня спитав, чому комусь там з однокласників батьки за гарні оцінки дають гроші. Я готову відповідь і своє ставлення одразу не казала, стала його розпитувати. Відповіддю задоволена на всі 100: "це, безумовно, приємно, але до чого тут батьки? ми ж вчимося, щоб у майбутньому досягати чогось, мати змогу заробляти, за що ж платити?" Так, я розумію, що це наше з батьком ставлення, яке дитина перейняла, але він це прийняв, отже, спрацювало. Якщо я помічаю щось нераціональне з грошима, починаю про це говорити, висловлювати незадоволення з якогось приводу, він не лякається, що перестануть давати гроші, що треба бути "пай-хлопцем", він спокійно розпитує, що до чого, сперечається. Це саме той результат, якого ми і хотіли: гроші не важель впливу на дитину, а просто ще одна сфера навчання і життя. От зараз він вже з тиждень забуває нагадати про необхідність виплати, почекаю ще пару днів і знов повернусь до теми, що про свої гроші треба питати, не треба ніяковіти в фінансових питаннях, гроші "люблять" чіткість і передбачуваність.
Перемогла в собі толерастію. Відверто не поважаю тих, хто бажає нашим дітям і онукам того, від чого страждали наші батьки і діди. Зневагу проявляю у будь-який незаборонений законодавством і правилами форуму спосіб. Роблю це навмисно і з задоволенням.

Україні фактично оголошено війну. Кожний, хто підтримує словом і ділом країну-агресора, РФ, є військовим злочинцем. Ваша, зрадники, точку зору є підставою для неповаги, ненависті і всіх інших почуттів і дій, на які нормальний громадянин держави здатний до нападників і їхніх прибічників.


 
orakul

orakul

Имя: Яна
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 1167
Регистрация: 09.01.2012
Заходил(а): 20.08.2020
Город: Николаев
Телефон: 0932403553
orakul
VIP пользователь
   10 февраля 2013
Если немного не по теме - я очень сильно извеняюсь... Но у нас система введения накопления немного другая. Мы дочке завели тетрадь "правды и хорошего поведения". Смысл в следующем, мы купили много красивых наклеек, цветные фломастеры, которыми заполняем тетрадь. Каждый вечер она приносит мне ее и я записываю что она сделала хорошего, полезного или наоборот плохого. За каждый хороший день - она получает наклейку, которую выбирает сама. За плохой - минус две, тоесть два дня записи без поощрения и учтения наклеек. Записи хороших дней - цветными радужными фломастерами, плохих - коричневыми и черными. Ребенок видит, что и когда она сделала не так... Схема такая - когда тетрадь заполнится, мы пойдем в магазин игрушек и она выберет себе любую, какую только захочет!  А губа у нее скажу, не дура))) Дочь копит на машину, которая стоит почти 4 тыс. грн., надеюсь передумает, но уже начинаем напрягаться по поводу покупки, все-таки у нас детей двое, перейдет по наследству))) Так что у нас вместо денег - поощрение в виде тетради с наклейками и цветными записями-рисунками. А к деньгам моя дочь особого интереса (как говорила ранее Зяма) не проявляет...
- Для чего тебе такая ширь?
- Для полета вольного души.
- Для чего тебе такая даль? 
- Чтоб развеять по ветру печаль...
Sunny-mammy

Sunny-mammy

Имя: Mary
Группа: Ведущий конкурсов
Сообщений: 4588
Регистрация: 24.05.2011
Заходил(а): 11.09.2019
Город: Николаев
Район: Ленинский - ЮТЗ
Sunny-mammy
Ведущий конкурсов
   10 февраля 2013
Цитата: #1037 orakul 10 февраля 2013, 00:56
Если немного не по теме - я очень сильно извеняюсь... Но у нас система введения накопления немного другая. Мы дочке завели тетрадь "правды и хорошего поведения". Смысл в следующем, мы купили много красивых наклеек, цветные фломастеры, которыми заполняем тетрадь. Каждый вечер она приносит мне ее и я записываю что она сделала хорошего, полезного или наоборот плохого. За каждый хороший день - она получает наклейку, которую выбирает сама. За плохой - минус две, тоесть два дня записи без поощрения и учтения наклеек. Записи хороших дней - цветными радужными фломастерами, плохих - коричневыми и черными. Ребенок видит, что и когда она сделала не так... Схема такая - когда тетрадь заполнится, мы пойдем в магазин игрушек и она выберет себе любую, какую только захочет!  А губа у нее скажу, не дура))) Дочь копит на машину, которая стоит почти 4 тыс. грн., надеюсь передумает, но уже начинаем напрягаться по поводу покупки, все-таки у нас детей двое, перейдет по наследству))) Так что у нас вместо денег - поощрение в виде тетради с наклейками и цветными записями-рисунками. А к деньгам моя дочь особого интереса (как говорила ранее Зяма) не проявляет...
ООО, спасибо за идею. И я так, пожалуй, сделаю. Только буду помесячно подводить итоги. И каждый месяц что-то покупать в зависимости от того, сколько мрачных записей, а сколько радужных. Чтоб она поняла всю прелесть хорошего поведения и появился стимул.
А Вы, чтоб уж наверняка подготовиться к покупке материально, "потеряйте" тетрадь и заведите на 96 листов
t.me/zhgoogl
orakul

orakul

Имя: Яна
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 1167
Регистрация: 09.01.2012
Заходил(а): 20.08.2020
Город: Николаев
Телефон: 0932403553
orakul
VIP пользователь
   10 февраля 2013
Цитата: #1037 Sunny-mammy 10 февраля 2013, 02:39
ООО, спасибо за идею. И я так, пожалуй, сделаю. Только буду помесячно подводить итоги. И каждый месяц что-то покупать в зависимости от того, сколько мрачных записей, а сколько радужных. Чтоб она поняла всю прелесть хорошего поведения и появился стимул.
А Вы, чтоб уж наверняка подготовиться к покупке материально, "потеряйте" тетрадь и заведите на 96 листов
Была мысль))))) Но пока листов хватает))))) А стимул, уж поверьте, просто потрясающий! Она так старается, так себя в нужные рамки поведения ужимает, что ни каких наказаний не требуется!))) 
- Для чего тебе такая ширь?
- Для полета вольного души.
- Для чего тебе такая даль? 
- Чтоб развеять по ветру печаль...
Sunny-mammy

Sunny-mammy

Имя: Mary
Группа: Ведущий конкурсов
Сообщений: 4588
Регистрация: 24.05.2011
Заходил(а): 11.09.2019
Город: Николаев
Район: Ленинский - ЮТЗ
Sunny-mammy
Ведущий конкурсов
   10 февраля 2013
А у Вас новый день-новый лист?
t.me/zhgoogl
orakul

orakul

Имя: Яна
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 1167
Регистрация: 09.01.2012
Заходил(а): 20.08.2020
Город: Николаев
Телефон: 0932403553
orakul
VIP пользователь
   10 февраля 2013
Цитата: #1037 Sunny-mammy 10 февраля 2013, 03:08
А у Вас новый день-новый лист?
Нет, на странице помещается 4-5 наклеек и записей, на листе - соответственно . Ой, еще добавлю, у дочки после введения тетради, появился ко всему - стимул считать! Теперь она считает сколько у нее уже есть наклеек и сколько нужно, чтобы заработать себе на машину!)))
- Для чего тебе такая ширь?
- Для полета вольного души.
- Для чего тебе такая даль? 
- Чтоб развеять по ветру печаль...
Sunny-mammy

Sunny-mammy

Имя: Mary
Группа: Ведущий конкурсов
Сообщений: 4588
Регистрация: 24.05.2011
Заходил(а): 11.09.2019
Город: Николаев
Район: Ленинский - ЮТЗ
Sunny-mammy
Ведущий конкурсов
   10 февраля 2013
А в поощрения входят наклейки только? Промежуточных, так сказать))), поощрений нет?
t.me/zhgoogl
jozh

jozh

Имя: Н
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 6265
Регистрация: 26.05.2011
Заходил(а): 17.12.2013
Город: Николаев
jozh
VIP пользователь
   10 февраля 2013
Цитата: #1037 orakul 10 февраля 2013, 02:49
Была мысль))))) Но пока листов хватает))))) А стимул, уж поверьте, просто потрясающий! Она так старается, так себя в нужные рамки поведения ужимает, что ни каких наказаний не требуется!))) 
А як довго це вже відбувається?
Страшно - це коли ти вбиваєш в собі Людину. Не можна керуватись страхом, коли вирішується твоя доля.
Ставлюся з відвертим презирством до будь-кого, хто підтримує нинішній владний режим хоча б за допомогою слів типу "всі вони однакові" або вірою в телевізійні новини.
Не жалію і не співчуваю тим, хто трясучись робить проти власної совісті те, що велено зверху, оправдуючись тяжкою долею чи необхідністю зберегти роботу.
Я не повинна жити за правилами тих, хто продав і далі продає майбутнє наших дітей за гречку або за свій страх. І тим паче не повинна їх за це поважати.
Покинула форум, бо не хочу більше годувати тролів, та ще й за підтримки модератором.
orakul

orakul

Имя: Яна
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 1167
Регистрация: 09.01.2012
Заходил(а): 20.08.2020
Город: Николаев
Телефон: 0932403553
orakul
VIP пользователь
   10 февраля 2013
Цитата: #1037 Sunny-mammy 10 февраля 2013, 03:34
А в поощрения входят наклейки только? Промежуточных, так сказать))), поощрений нет?
Промежуточных - нет, да и не к чему они, я и так без причины часто детям покупаю вкусности и игрушки-безделушки!))) А тут же копим на машину, это же ее розовая мечта! 
- Для чего тебе такая ширь?
- Для полета вольного души.
- Для чего тебе такая даль? 
- Чтоб развеять по ветру печаль...
orakul

orakul

Имя: Яна
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 1167
Регистрация: 09.01.2012
Заходил(а): 20.08.2020
Город: Николаев
Телефон: 0932403553
orakul
VIP пользователь
   10 февраля 2013
Цитата: #1037 jozh 10 февраля 2013, 09:24
А як довго це вже відбувається?
Лень идти смотреть тетрадь (там есть точная дата), но примерно с начала октября месяца 2012 года. А к чему этот вопрос?
- Для чего тебе такая ширь?
- Для полета вольного души.
- Для чего тебе такая даль? 
- Чтоб развеять по ветру печаль...
jozh

jozh

Имя: Н
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 6265
Регистрация: 26.05.2011
Заходил(а): 17.12.2013
Город: Николаев
jozh
VIP пользователь
   10 февраля 2013
Цитата: #1037 orakul 10 февраля 2013, 13:47
Лень идти смотреть тетрадь (там есть точная дата), но примерно с начала октября месяца 2012 года. А к чему этот вопрос?
Та ні, точна дата не треба, так, приблизно достатньо. Просто цікаво було, бо в маленьких дітей сили волі, як правило, надовго не вистачає. А у вас вже так довго.
Страшно - це коли ти вбиваєш в собі Людину. Не можна керуватись страхом, коли вирішується твоя доля.
Ставлюся з відвертим презирством до будь-кого, хто підтримує нинішній владний режим хоча б за допомогою слів типу "всі вони однакові" або вірою в телевізійні новини.
Не жалію і не співчуваю тим, хто трясучись робить проти власної совісті те, що велено зверху, оправдуючись тяжкою долею чи необхідністю зберегти роботу.
Я не повинна жити за правилами тих, хто продав і далі продає майбутнє наших дітей за гречку або за свій страх. І тим паче не повинна їх за це поважати.
Покинула форум, бо не хочу більше годувати тролів, та ще й за підтримки модератором.
Sunny-mammy

Sunny-mammy

Имя: Mary
Группа: Ведущий конкурсов
Сообщений: 4588
Регистрация: 24.05.2011
Заходил(а): 11.09.2019
Город: Николаев
Район: Ленинский - ЮТЗ
Sunny-mammy
Ведущий конкурсов
   10 февраля 2013
А не получится по итогу вариант, что ребенок будет делать только то, что ему надо из корысти? То-есть вырастет не действительно добрым, послушным, сговорчивым (каким там еще кто хочет его видеть), а просто корыстным. Пока маленький, то будет делать добро и то, что просят, а когда вырастет, то может делать и нелицеприятные вещи для достижения своих целей?
t.me/zhgoogl
jozh

jozh

Имя: Н
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 6265
Регистрация: 26.05.2011
Заходил(а): 17.12.2013
Город: Николаев
jozh
VIP пользователь
   10 февраля 2013
Цитата: #1037 Sunny-mammy 10 февраля 2013, 15:19
А не получится по итогу вариант, что ребенок будет делать только то, что ему надо из корысти?
Якщо не переводити все абсолютно і на постійній основі на подібні "комерційні" стосунки, то я не думаю, що буде якась проблема. Тут головне, не захоплюватися.

Я от навпаки, думаю, що б таке придумати для своїх дітей, щоб вони могли чесно заробити собі додаткову копійку. За навчання чи участь у домашніх побутових справах платити не вважаю правильним, кишенькові гроші теж виділяються без додаткових умов (з них подекуди бувають штрафи, але то інша сторона). В ідеалі, якби в країні у нас на загальному рівні була продумана така система, щоб підлітки могли попрацювати якусь годинку-дві у вихідні та отримати свій законний заробіток, хай невеличкий, але свій... Мріяти добре, але в реальності зараз і не знаю, що б такого придумати. Вони в мене більш-менш вміють розпоряджати бюджетом, тобто раціонально витрачати гроші, але інша сторона бюджету - його наповнення - поза увагою повністю. Хотілося б ще зачепити і цю сторону, щоб був зв'язок між власними знаннями/вміннями/старанням/відповідальністю та отримуваними "плюшками" не тільки на рівні похвали, власної гордості та інших емоцій, або на рівні віртуальних оцінок, а ще й у матеріальному вигляді. Але ідей нуль...
Страшно - це коли ти вбиваєш в собі Людину. Не можна керуватись страхом, коли вирішується твоя доля.
Ставлюся з відвертим презирством до будь-кого, хто підтримує нинішній владний режим хоча б за допомогою слів типу "всі вони однакові" або вірою в телевізійні новини.
Не жалію і не співчуваю тим, хто трясучись робить проти власної совісті те, що велено зверху, оправдуючись тяжкою долею чи необхідністю зберегти роботу.
Я не повинна жити за правилами тих, хто продав і далі продає майбутнє наших дітей за гречку або за свій страх. І тим паче не повинна їх за це поважати.
Покинула форум, бо не хочу більше годувати тролів, та ще й за підтримки модератором.
Sunny-mammy

Sunny-mammy

Имя: Mary
Группа: Ведущий конкурсов
Сообщений: 4588
Регистрация: 24.05.2011
Заходил(а): 11.09.2019
Город: Николаев
Район: Ленинский - ЮТЗ
Sunny-mammy
Ведущий конкурсов
   10 февраля 2013
Ну а не получится такого, что деть будет зажимать в себе эмоции, чтоб быть правильным для родителей и получить желаемое. На машинку, например, надо долго послушничать)) И долго подавлять свои истинные состояния...

А по-поводу заработать...Как насчет листовки раздавать? Ну или летом урожай с огорода продавать? Понимаю, что девочки твои немного младше, чем я была, но я в 14 торговала на стадионе мороженым - наматывала круги с переносным холодильничком))
t.me/zhgoogl
jozh

jozh

Имя: Н
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 6265
Регистрация: 26.05.2011
Заходил(а): 17.12.2013
Город: Николаев
jozh
VIP пользователь
   10 февраля 2013
Цитата: #1037 Sunny-mammy 10 февраля 2013, 16:00
Ну а не получится такого, что деть будет зажимать в себе эмоции, чтоб быть правильным для родителей и получить желаемое. На машинку, например, надо долго послушничать)) И долго подавлять свои истинные состояния...

А по-поводу заработать...Как насчет листовки раздавать? Ну или летом урожай с огорода продавать? Понимаю, что девочки твои немного младше, чем я была, но я в 14 торговала на стадионе мороженым - наматывала круги с переносным холодильничком))
Я не берусь прогнозувати щодо зажимання емоцій, думаю, все-таки батьки самі дивляться, щоб воно нормально все було. Сама подібне не практикую, але й сказати, що це однозначно погано - не скажу. Знову ж таки, діти різні. Можливо, комусь і на якому рівні розвитку треба саме зовнішній стимул, а далі вже включатиметься і внутрішня самодисципліна. Хтозна...

Я після 7-го класу влітку з друзями працювала в лісгоспі, а після 8-го - у дитячому садочку сама нянечкою влаштувалася. Тоді це було якось простіше, а зараз почнеться - трудова книжка, дозвіл, мало хто захоче дитину на роботу взяти офіційно, а неофіційно - свої проблеми... Листівки роздавати я й сама не пущу, бо вважаю це дурною справою (самій ці спамери набридли донеможу), а щоб торгувати - щось боязно, плюс не найкращий варіант для початку, плюс скільки там у нас того городу/саду, ми це все самі з'їдаємо, ще й купувати доводиться додатково.... Правда, можливо, це я перебираю, Галя балувана.   Але все ж таки хочеться, щоб мінуси в результаті не переважили ті плюси. Це ж не так, що дитині вкрай гроші потрібні, питання більше такого, навчального плану. Це якби десь учнем/стажером кудись прилаштувати, було б краще за все, щоб був ще й наставник якийсь, щоб направляв. На жаль, собі помічником у програмуванні не можу взяти, бо обидві в мене яскраві гуманітарії, тож геть не той напрямок.
Страшно - це коли ти вбиваєш в собі Людину. Не можна керуватись страхом, коли вирішується твоя доля.
Ставлюся з відвертим презирством до будь-кого, хто підтримує нинішній владний режим хоча б за допомогою слів типу "всі вони однакові" або вірою в телевізійні новини.
Не жалію і не співчуваю тим, хто трясучись робить проти власної совісті те, що велено зверху, оправдуючись тяжкою долею чи необхідністю зберегти роботу.
Я не повинна жити за правилами тих, хто продав і далі продає майбутнє наших дітей за гречку або за свій страх. І тим паче не повинна їх за це поважати.
Покинула форум, бо не хочу більше годувати тролів, та ще й за підтримки модератором.
Sunny-mammy

Sunny-mammy

Имя: Mary
Группа: Ведущий конкурсов
Сообщений: 4588
Регистрация: 24.05.2011
Заходил(а): 11.09.2019
Город: Николаев
Район: Ленинский - ЮТЗ
Sunny-mammy
Ведущий конкурсов
   10 февраля 2013
Цитата: #1037 jozh 10 февраля 2013, 16:13
Я не берусь прогнозувати щодо зажимання емоцій, думаю, все-таки батьки самі дивляться, щоб воно нормально все було. Сама подібне не практикую, але й сказати, що це однозначно погано - не скажу. Знову ж таки, діти різні. Можливо, комусь і на якому рівні розвитку треба саме зовнішній стимул, а далі вже включатиметься і внутрішня самодисципліна. Хтозна...

Я після 7-го класу влітку з друзями працювала в лісгоспі, а після 8-го - у дитячому садочку сама нянечкою влаштувалася. Тоді це було якось простіше, а зараз почнеться - трудова книжка, дозвіл, мало хто захоче дитину на роботу взяти офіційно, а неофіційно - свої проблеми... Листівки роздавати я й сама не пущу, бо вважаю це дурною справою (самій ці спамери набридли донеможу), а щоб торгувати - щось боязно, плюс не найкращий варіант для початку, плюс скільки там у нас того городу/саду, ми це все самі з'їдаємо, ще й купувати доводиться додатково.... Правда, можливо, це я перебираю, Галя балувана.
Ну главное же не только результат в работе)) Это по-поводу торговли)) Я лет в 11 торговала собственной сливой. На продажу аж ведро было)) Просидела весь день(( После 8го класса мороженым торговала и получала по 10 копеек с пачки - арифметика не хитрая. Но и работала у маминой подруги - это важно!!! То-есть навешать на меня ничего не могли. Спамеры, как ты называешь)), неплохо, кстати, получают (для подростка неплохо) и достаточно тяжко трудятся - по 5 часов на ногах при любой погоде. Правда, я на акциях начала работать в 15, но тогда и строже, мне кажется, было. Потому что сейчас я много мелких детей вижу с листовками. Ну и из совсем не актуального - я мыла машины. Помните, как когда-то дети с ведрами сидели?)))

А ваша Галя, таки балувана
t.me/zhgoogl
Просматривают эту тему:

Forum