• 0 Поддержать автора
  • Поделиться

О переименовании улиц Николаева

Машка-Степашка   
Silver   
30 января 2010 26698 282
Schwarze Rose

Schwarze Rose

Имя: Юлия
Группа: Пользователь
Сообщений: 97
Регистрация: 11.03.2011
Заходил(а): 02.12.2017
Город: Николаев
Район: Корабельный
Schwarze Rose
Пользователь
   01 марта 2016
Цитата Ссылка 29 Февраль 2016 11:57
А, ну конечно, никакого "р" там не предполагается, нужно произносить таки "Шнееґсоновская" ))


Для мене ваша ця цитата таки пахне антисемітизмом.

Думаю, що весь протест проти такої назви вулиці продиктований у всіх насамперед не важкістю вимови чи тим, що всі раптом згадали дореволюційну назву вулиці, а саме протестом типу: "Ці євреї всіх задовбали, от і вулицю собі захотіли" - ніхто ж не протестує проти такихх назв: Троїцька перейменована з Кірова так тому, що там "ще з 1813 р. і до сьогодні розташована Свято-Духівська церква. Престольне свято Святого Духа – другий день після свята Святої Трійці", Успенська - за назвою церкви Успіння Пресвятої Богородиці в Тернівці, яка зведена в 1804 році та існує й понині, Богородична - історична назва з сер. ХІХ ст., Кирило-Мефодіївський провулок - за назвою приділу церкви Успіння Пресвятої Богородиці в Тернівці, який освячено на честь святих Кирила та Мефодія – слов’янських просвітителів та проповідників християнства, творців слов’янської азбуки і перших перекладачів богослужебних книг з грецької на слов’янську мову. "Как умеют попросить религиозные организации, думаю, рассказывать не нужно, у мэра просто не было выхода." - Тяпа - це ж Ваша фраза? Виходить православні церкви теж просили?? І греко-католики сильно просили і тиснули на мера - бо у Миколаєві з"явилася вул. Шептицького, який взагалі ніколи не бував у Миколаєві і до Миколаєва взагалі стосунку не має??І греко-католицька община взагалі з"явилася у Миколаєві недавно, а вулицю їм уже назвали. А католики просили погано, бо Костельна замісь Декабристів не з"явилася.

А з приводу проспекту - я хотіла б проспект Аркаса.

І ще я здивувалася, що з"явилася петиція, щоб прибрати вул Мозолевського, а натомість вулицю назвати Центральна - мабуть це теж важко вимовляється, бо те, що дядько був супервидатним археологом, знайшов знамениту пектораль і був уродженцем Миколаївщини - то дрібниці.

Я вже колись писала тут в темі - я за те, щоб вулицям давали імена видатних учених, письменників, діячів (тільки не партійних) САМЕ уродженців і жителів Миколаєва і області (Шнеєрсон все ж таки підпадає під цю категорію) , назви, пов"язані з історією Миколаївщини - Кіммерією, Скіфією, Ольвією тощо.

Тяпа

Тяпа

Имя: Наталия
Группа: Хранитель форума
Сообщений: 14438
Регистрация: 10.01.2011
Заходил(а): 08.03.2024
Город: Николаев
Район: Центральный
Телефон: 099 050 8599
Тяпа
Хранитель форума
   03 марта 2016
Цитата Ссылка 01 Март 2016 14:07
Для мене ваша ця цитата таки пахне антисемітизмом.

Пустое. Упоминание общеизвестных характерных особенностей никак не означает отношения. Если бы я сказала, что французы разговаривают в нос, это звучало бы антифранцузски?

Цитата Ссылка 01 Март 2016 14:07
ніхто ж не протестує проти такихх назв: Троїцька .... Успенська. Богородична - історична назва з сер. ХІХ ст., Кирило-Мефодіївський провулок
"Как умеют попросить религиозные организации, думаю, рассказывать не нужно, у мэра просто не было выхода." - Тяпа - це ж Ваша фраза? Виходить православні церкви теж просили?? І греко-католики сильно просили і тиснули на мера - бо у Миколаєві з"явилася вул. Шептицького, який взагалі ніколи не бував у Миколаєві і до Миколаєва взагалі стосунку не має??І греко-католицька община взагалі з"явилася у Миколаєві недавно, а вулицю їм уже назвали.

А может и просили )) Однако есть разница. Жители ул.Карла Либкнехта давно желали возвращения улице исторического названия, и это логично имеет некий приоритет, тем более подтвержденный голосованием. Вот как раз переименование в Шнеерсоновскую было неожиданным сюрпризом для всех, и к мэру возникли вопросы. А эти - специально заглянула - первые две исторических названий, кажется, не имели, Богородична так и называлась раньше. А вот за Шептицкого как раз скорее могли просить те же евреи, которых тот спасал от холокоста ))) Трудно теперь сказать, были ли эти названия в списке для голосования и побеждали ли они или другие. У Вас есть данные, что жители просили другое название и теперь недовольны? Сама обращала внимание на те, на которых бываю, и переименованием остальных не интересовалась.

В конце концов, какие бы мотивы ни были у жителей многострадальной улицы, они имеют право хотеть или не хотеть некое название. Им была дана надежда. Само создание опросов предполагает, что к мнению людей прислушаются, иначе это как минимум некрасиво. Лично для меня Шнеерсоновская вполне приятно звучит, могло оказаться и что-то менее благозвучное)) Но сам метод вытаскивания карт из рукава мне противен.

Когда загоняют в угол, можно стать биссектрисой, опуститься до медианы, веря в то, что третьего не дано. А оно есть, и зовут её – высота. (с) А.Попов

¡иɯʎdʞ ин ʞɐʞ 'ɐнɔɐdʞǝdu qнεиЖ))


Тяпа

Тяпа

Имя: Наталия
Группа: Хранитель форума
Сообщений: 14438
Регистрация: 10.01.2011
Заходил(а): 08.03.2024
Город: Николаев
Район: Центральный
Телефон: 099 050 8599
Тяпа
Хранитель форума
   03 марта 2016

А вот Генадий Москаль распорядился в одном из сел Закарпатья улицу Ленина переименовать в улицу (Джона) Леннона. Оригинальный дядька :)

Когда загоняют в угол, можно стать биссектрисой, опуститься до медианы, веря в то, что третьего не дано. А оно есть, и зовут её – высота. (с) А.Попов

¡иɯʎdʞ ин ʞɐʞ 'ɐнɔɐdʞǝdu qнεиЖ))


Schwarze Rose

Schwarze Rose

Имя: Юлия
Группа: Пользователь
Сообщений: 97
Регистрация: 11.03.2011
Заходил(а): 02.12.2017
Город: Николаев
Район: Корабельный
Schwarze Rose
Пользователь
   03 марта 2016

Тяпа,

Цитата Ссылка 03 Март 2016 11:25

Упоминание общеизвестных характерных особенностей никак не означает отношения.

Нема ніяких таких характерних особливостей і якщо видумаєте, що вони існують, спираючись на фолклор і анекдоти, то.....Ви з живим євреєм спілкувалися взагалі?Якщо картавий, то єврей і, навпаки, всі євреї - картавлять?Тю... Ладно, це взагалі не питання данної теми. Просто на попередніх сторінках висловлювання про перейменування конкретно цієї вулиці (і з ваших уст теж досить часто) носили такий характер чи були в такому контексті "Фу-фу-фу, назвали ім"м непонятного єврея і важко вимовитим, і взагалі хто такий, і взагалі євреї надавили". Тема перейменування саме цієї вулиці стала на останнії кількох сторінках прямо топовою. Всюди, де зачіпається будь-яка національність - з"являється поняття нетерпимості і ксенофобії. Почитавши кілька останніх сторінок цієї теми я прийшла саме до такого висновку.

Проблема перейменування взагалі є в тому, що деякі люди думали, що як вони проголосують, так вулицю і назвуть. Приймали рішення все одно не на основі результатів голосування, можливо у деяких випадках його брали частково до уваги, але у більшості випадків - ні. Також дуже сумніваюся, що під час опитування за певні назви (в тому числі і за назву для бувшої Карла Лібкнехта) голосували ВСІ жителі вулиці і ТІЛЬКИ жителі вулиці (я теж голосувала за назви для інших вулиць, якими я ходжу-їжджу і за центральні вулиці , а не тільки за свою). Скажу чесно, що я голосувала у даному випадку (вулиці Карла Лібкнехта) за варіант - Єврейська (був такий варіант і набрав теж певну кількість голосів), бо назви вулиць, що символізують назви національностей існують у багатьох містах України і здебільшого або тому, що там розміщено релігійну споруду або за місцем компактного проживання - нпр. у Львові є вул. Вірменська (там Вірменська церква), і Староєврейська (там була колись найбільша синагога Львова і досі зберігся її фундамент) - її так назвали у 90х рокахі і зовсім не на прохання єврейської громади. Історично Староєврейська у Львові мала наприклад такі назви в минулому: Бидляча!!!!, Зарванська, Векслярська, Боїмів. Прикольно було б повернути історичну першу назву вулиці - Бидляча?Що я думаю про видатних діячів культури, науки і релігії - я писала вище і повторюся - я вважаю достойним називати вулиці їх іменами. Думаю, що нова назва (Шнеєрсона) влаштовує деяку частину жителів вулиці, деякій частині - все одно, а фірмам, що розміщені на даній вулиці взагалі повинно бути все одно. Для мене назва вулиці - Шнеєрсона - теж була несподіванкою, але нічого крамольного, підступного, купленого абощо я в цьому не побачила. Дядько він був нормальний, уродженець Миколаєва, чому б не назвати? По тій вулиці розміщена теперішня синагога, до війни четверть населення міста складали євреї - чому б не увічнити ім"я видатного їх діяча у назві вулиці? Повторюся - хоч дана вулиця колись і називалася Чернігівською - до Чернігова Миколаїв і конкретно вона не мала ніякого відношення, тому просто тому, що вона так називалася колись - теж слабкий аргумент. І про "многострадальну" вулицю - її жителі коли-небуть зверталися, що вони страждають через назву вулиці - ЛІБКНЕХТА????Нє-а, не чула такого.

Сенкевич он теж хотів проспект Любові, а я хочу і для Артема якусь гарну назву. Уявляю, який крик піднявся б, якщо назвали б вул. Чантурії. А був нпр. ще варіант - вул. Св. Петра і Павла.

Schwarze Rose

Schwarze Rose

Имя: Юлия
Группа: Пользователь
Сообщений: 97
Регистрация: 11.03.2011
Заходил(а): 02.12.2017
Город: Николаев
Район: Корабельный
Schwarze Rose
Пользователь
   03 марта 2016

А вот у тому ж Львові вул. Леннона існує вже давно - десь із тих самих 90х років:-)))

Schwarze Rose

Schwarze Rose

Имя: Юлия
Группа: Пользователь
Сообщений: 97
Регистрация: 11.03.2011
Заходил(а): 02.12.2017
Город: Николаев
Район: Корабельный
Schwarze Rose
Пользователь
   03 марта 2016
Тяпа

Тяпа

Имя: Наталия
Группа: Хранитель форума
Сообщений: 14438
Регистрация: 10.01.2011
Заходил(а): 08.03.2024
Город: Николаев
Район: Центральный
Телефон: 099 050 8599
Тяпа
Хранитель форума
   03 марта 2016
Я не имею привычки высказываться в духе "фуфуфу" и совсем незачем приписывать мне эти сборные высказывания, прикрепляя меня словом "тоже" к тому, чего я не писала. Моего там малая часть, и то в вольном пересказе. Цитаты у нас вполне работают.
Когда загоняют в угол, можно стать биссектрисой, опуститься до медианы, веря в то, что третьего не дано. А оно есть, и зовут её – высота. (с) А.Попов

¡иɯʎdʞ ин ʞɐʞ 'ɐнɔɐdʞǝdu qнεиЖ))


Schwarze Rose

Schwarze Rose

Имя: Юлия
Группа: Пользователь
Сообщений: 97
Регистрация: 11.03.2011
Заходил(а): 02.12.2017
Город: Николаев
Район: Корабельный
Schwarze Rose
Пользователь
   03 марта 2016
Цитата Ссылка 27 Февраль 2016 11:25
Просто ребе очень захотелось получать письма по адресу "улица Шнеерсоновская" и чтобы все говорили " Какой крутой ребе в Николаеве!"bye

Тяпа

Тяпа

Имя: Наталия
Группа: Хранитель форума
Сообщений: 14438
Регистрация: 10.01.2011
Заходил(а): 08.03.2024
Город: Николаев
Район: Центральный
Телефон: 099 050 8599
Тяпа
Хранитель форума
   03 марта 2016
Ну да, а что не так? :)) Каждый сам выбирает интонацию, с которой он читает текст, и от этого получает тот или иной смысл. Судя по прошлым постам, Ваше жизненное настроение сильно отличается от моего ;) Не ищите то, чего там нет.
Когда загоняют в угол, можно стать биссектрисой, опуститься до медианы, веря в то, что третьего не дано. А оно есть, и зовут её – высота. (с) А.Попов

¡иɯʎdʞ ин ʞɐʞ 'ɐнɔɐdʞǝdu qнεиЖ))


alisa

alisa

Имя: alisa
Группа: мати-єхидна
Сообщений: 18417
Регистрация: 22.10.2009
Заходил(а): 15.07.2023
Город: Николаев
Район: Центральный
alisa
мати-єхидна
   04 марта 2016
Цитата Ссылка 03 Март 2016 23:12
Ну да, а что не так? :))

Не факт. Тобто Шнеєрсон, звісно, був видатною людиною свого народу, але, наскільки я зрозуміла, він належав до хасидів. Це окрема течія в іудаїзмі.

Тобто це приблизно як священник православної церкви дуже пишався б тим, що живе на вулиці, названої на честь папи римського.

Не твоя вина – що ти батька свого син
А твоя біда – не вміти бути ним

OlgaD

Имя: OlgaD
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 3151
Регистрация: 22.02.2012
Заходил(а): 11.11.2018
Город: Николаев
Телефон: 0681два74705
OlgaD
VIP пользователь
   04 марта 2016

Членами попечительского совета еврейской хабадской общины являются крупнейшие украинские бизнесмены Ссылка, Ссылка, Ссылка и др - может в этом причина)))))))))))))))))))))

Блин, теперь я историю Хабада изучаю (и оно мне надо? Смех Угорающий смайлик смайлик))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

ѼѼѼѼѼѼ "Если Вы белые и пушистые - Вам пора в солярий и на эпиляцию" ѼѼѼѼѼѼ Счастливую женщину невозможно обидеть, её можно только рассмешить! ѼѼѼѼѼѼ
alisa

alisa

Имя: alisa
Группа: мати-єхидна
Сообщений: 18417
Регистрация: 22.10.2009
Заходил(а): 15.07.2023
Город: Николаев
Район: Центральный
alisa
мати-єхидна
   04 марта 2016
Цитата Ссылка 04 Март 2016 09:50

Членами попечительского совета еврейской хабадской общины являются крупнейшие украинские бизнесмены Ссылка, Ссылка, Ссылка и др - может в этом причина)))))))))))))))))))))

Блин, теперь я историю Хабада изучаю (и оно мне надо? Смех Угорающий смайлик смайлик))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

Гадаю, Коломойський особисто лоббіював це питання з перейменуванням вулиці.

Не твоя вина – що ти батька свого син
А твоя біда – не вміти бути ним
Schwarze Rose

Schwarze Rose

Имя: Юлия
Группа: Пользователь
Сообщений: 97
Регистрация: 11.03.2011
Заходил(а): 02.12.2017
Город: Николаев
Район: Корабельный
Schwarze Rose
Пользователь
   04 марта 2016
Цитата Ссылка 04 Март 2016 09:50

Членами попечительского совета еврейской хабадской общины являются крупнейшие украинские бизнесмены Ссылка, Ссылка, Ссылка и др - может в этом причина)))))))))))))))))))))

Блин, теперь я историю Хабада изучаю (и оно мне надо? Смех Угорающий смайлик смайлик))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

не миколаївської, а дніпропетровської

Schwarze Rose

Schwarze Rose

Имя: Юлия
Группа: Пользователь
Сообщений: 97
Регистрация: 11.03.2011
Заходил(а): 02.12.2017
Город: Николаев
Район: Корабельный
Schwarze Rose
Пользователь
   04 марта 2016
Цитата Ссылка 04 Март 2016 14:39

Гадаю, Коломойський особисто лоббіював це питання з перейменуванням вулиці.


b

OlgaD

Имя: OlgaD
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 3151
Регистрация: 22.02.2012
Заходил(а): 11.11.2018
Город: Николаев
Телефон: 0681два74705
OlgaD
VIP пользователь
   04 марта 2016
Цитата Ссылка 04 Март 2016 19:17

не миколаївської, а дніпропетровської


Вы хоть читали мое сообщение? ca3

где я написала слово Николаев? ( и это был стеб, если вы не поняли))))

ѼѼѼѼѼѼ "Если Вы белые и пушистые - Вам пора в солярий и на эпиляцию" ѼѼѼѼѼѼ Счастливую женщину невозможно обидеть, её можно только рассмешить! ѼѼѼѼѼѼ
Schwarze Rose

Schwarze Rose

Имя: Юлия
Группа: Пользователь
Сообщений: 97
Регистрация: 11.03.2011
Заходил(а): 02.12.2017
Город: Николаев
Район: Корабельный
Schwarze Rose
Пользователь
   05 марта 2016
Цитата Ссылка 04 Март 2016 20:02


Вы хоть читали мое сообщение? ca3

где я написала слово Николаев? ( и это был стеб, если вы не поняли))))

але ви і не написали, що дніпропетровської, і дехто міг би сприйняти це не рахунок Миколаєва. Звичайно, що я прочитала ваше повідомлення :-) і в світлі дніпропетровської - це не стьоб, це правдаm0180, але ж ми тут обговорюємо перейменування вулиці у Миколаєві, а не у Дніпрі.

Ну, і цікава новина: жителі вулиці (а лист написав хтось один, а не всі так "ізначально" думали) підписали дуже антисемітського спрямування лист, який грунтується на домислах типу всесвітньої єврейської змови, ненависті до неєвреїв і думки, викладені в ньому базуються на роботах дуже спірних "псевдоучених" і їх ідеях, а дороге Преступности надрукувало цю "новину" з червоним заголовком

https://news.pn/ru/public/156002

Шнеєрсона приписали до "нацистів і фашистів", приплели наркотрафік, фанатизм і агресивність ("в докладах ученых с мировым именем" - цікаво яких??????? Все написане в листі висмоктане з "жовтої преси" і посилання взяті із таких самих "жовтих" сайтів. Мда, почитала їх лист і раптом подумала, що підпадаю під оте "хабадське лоббі". І ніякою толерантністю, а тим більше освідомленістю із реальним станом речей у тому листі і не пахне.

Попереджаючи чиї б то не було питання, чого ж я тут захищаю такий варіант назви вулиці - я вважаю, що вона має право бути і такою і всі протилежні аргументи - висмоктані з пальця. І не тому, що я належу до отої "хабадської секти" - ні, я належу до зовсім іншої curtsey

OlgaD

Имя: OlgaD
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 3151
Регистрация: 22.02.2012
Заходил(а): 11.11.2018
Город: Николаев
Телефон: 0681два74705
OlgaD
VIP пользователь
   05 марта 2016
Цитата Ссылка 05 Март 2016 11:35

але ви і не написали, що дніпропетровської

( ОМГ,509644de2e60712c2d66077359a62725 вы серьезно? это общедоступная инфа Ссылка)

, і дехто міг би сприйняти це не рахунок Миколаєва.

(я не отвечаю за чужие домыслы)

Звичайно, що я прочитала ваше повідомлення :-) і в світлі дніпропетровської - це не стьоб, це правда, але ж ми тут обговорюємо перейменування вулиці у Миколаєві, а не у Дніпрі.

(Так, отож.....)b

ѼѼѼѼѼѼ "Если Вы белые и пушистые - Вам пора в солярий и на эпиляцию" ѼѼѼѼѼѼ Счастливую женщину невозможно обидеть, её можно только рассмешить! ѼѼѼѼѼѼ
Тяпа

Тяпа

Имя: Наталия
Группа: Хранитель форума
Сообщений: 14438
Регистрация: 10.01.2011
Заходил(а): 08.03.2024
Город: Николаев
Район: Центральный
Телефон: 099 050 8599
Тяпа
Хранитель форума
   05 марта 2016
Цитата Ссылка 04 Март 2016 08:32

Не факт. Тобто Шнеєрсон, звісно, був видатною людиною свого народу, але, наскільки я зрозуміла, він належав до хасидів. Це окрема течія в іудаїзмі.

Тобто це приблизно як священник православної церкви дуже пишався б тим, що живе на вулиці, названої на честь папи римського.

Хотите сказать, что наверное это какая-то другая еврейская община просила назвать Шнеерсоновской, не та, чья синагога там находится? О том, что просьба была, известно достоверно.

Когда загоняют в угол, можно стать биссектрисой, опуститься до медианы, веря в то, что третьего не дано. А оно есть, и зовут её – высота. (с) А.Попов

¡иɯʎdʞ ин ʞɐʞ 'ɐнɔɐdʞǝdu qнεиЖ))


hvostik

hvostik

Имя: Татьяна
Группа: Активный пользователь
Сообщений: 637
Регистрация: 29.06.2012
Заходил(а): 25.01.2018
Город: Николаев
Район: Центральный
Телефон: 0932077688
hvostik
Активный пользователь
   05 марта 2016

Слушайте, а то, что главный проспект города назван безлико ни кого не волнует?

Тяпа

Тяпа

Имя: Наталия
Группа: Хранитель форума
Сообщений: 14438
Регистрация: 10.01.2011
Заходил(а): 08.03.2024
Город: Николаев
Район: Центральный
Телефон: 099 050 8599
Тяпа
Хранитель форума
   05 марта 2016
Цитата Ссылка 05 Март 2016 16:09

Слушайте, а то, что главный проспект города назван безлико ни кого не волнует?

К сожалению, оказалось, что большинство тех, кому не нравится "Центральный", склоняются к такому же безликому названию "Проспект Свободы". Лично я между этими двумя названиями вижу мало разницы и все равно не буду его так называть, в народе это не приживется и так и останется "проспект", как и был. А вот Таврический бульвар хочу, и у этого названия был бы шанс на употребляемость, это на самом деле бульвар, а не проспект, да и имидж города бы это подняло.

Когда загоняют в угол, можно стать биссектрисой, опуститься до медианы, веря в то, что третьего не дано. А оно есть, и зовут её – высота. (с) А.Попов

¡иɯʎdʞ ин ʞɐʞ 'ɐнɔɐdʞǝdu qнεиЖ))


Просматривают эту тему:

Forum