• 0 Поддержать автора
  • Поделиться

Багатодітність - подвиг, безвідповідальність чи норма життя?

jozh   
VIP пользователь   
27 августа 2012 30920 301
mamatanya

mamatanya

Имя: mamatanya
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 8122
Регистрация: 17.04.2010
Заходил(а): 15.06.2019
Город: Николаев
Район: Центральный
Телефон: 063 491 2019
mamatanya
VIP пользователь
   28 августа 2012
Цитата: #9374 jozh 28 августа 2012, 09:00


Кхм... Взагалі-то в походах діти самі й готують, і посуд миють... Про всяк випадок повідомляю, що діти бувають не лише памперсного віку. А коли їх шестеро з розумним інтервалом віку між ними, то вже матимете двоє-троє підлітків. А коли їх нормально виховувати змалечку, то ці підлітки будуть прекрасними помічниками. І в походи ходити вони люблять аж пищать! І якраз походи та інші дешеві розваги для нормальних дітей є більш цікавішими, ніж дорогущий більярд чи ресторан (в ресторані моя менша відверто нудьгувала). Не міряйте дітей за мірками міських дорослих, які звикли тринькати гроші на що попало.



Мої діти ніколи не були в ляльковому театрі, кіно та аквапарку. Мені треба починати битися головою об підлогу, бо я погана мати, а діти в мене чогось не отримали в дитинстві?
При цьому ми були в зоопарку, на атракціонах, на морі, ходили в походи, каталися по Дніпру на катері. Не сказала б, що це вимагає якогось дуже серйозного бюджету, навіть якщо помножити на три (щоб було шестеро дітей в розрахунку).

я цього не написала, щоб не звинуватили в тому, що на старших "вішають" свої проблеми замість того, щоб заробити їм гроші на "нормальні" розваги
alisa

alisa

Имя: alisa
Группа: мати-єхидна
Сообщений: 18417
Регистрация: 22.10.2009
Заходил(а): 15.07.2023
Город: Николаев
Район: Центральный
alisa
мати-єхидна
   28 августа 2012


Ресторан? Більярд? Для дітей????
У Вас дивні уявлення про сучасні міські дитячі розваги.



А от коли помножите, тоді і поговоримо.
Тільки врахуйте, що всі інші витрати теж помножаться.
Можна обійтись без всього! Без солодощів, без подорожей, без гарних речей, без прикрас для волосся, без книжок. Але сенс?


А взагалі я не зовсім розумію, що мені намагаються довести? Що на дітей не треба витрачати грошей? Ну гаразд, не треба. Але ж тоді приходимо до ситуації, коли дитина голодними очима дивиться на шоколадку. Як не крути, а певні гроші потрібні.

Я пишу одне і те саме - я за здоровий глузд і адекватну оцінку своїх можливостей і сил. На жаль, батьки в багатодітних родинах їх часто переоцінюють.
Не твоя вина – що ти батька свого син
А твоя біда – не вміти бути ним
mamatanya

mamatanya

Имя: mamatanya
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 8122
Регистрация: 17.04.2010
Заходил(а): 15.06.2019
Город: Николаев
Район: Центральный
Телефон: 063 491 2019
mamatanya
VIP пользователь
   28 августа 2012
Цитата: #9374 alisa 28 августа 2012, 09:11


Ресторан? Більярд? Для дітей????
У Вас дивні уявлення про сучасні міські дитячі розваги.



А от коли помножите, тоді і поговоримо.
Тільки врахуйте, що всі інші витрати теж помножаться.
Можна обійтись без всього! Без солодощів, без подорожей, без гарних речей, без прикрас для волосся, без книжок. Але сенс?


А взагалі я не зовсім розумію, що мені намагаються довести? Що на дітей не треба витрачати грошей? Ну гаразд, не треба. Але ж тоді приходимо до ситуації, коли дитина голодними очима дивиться на шоколадку. Як не крути, а певні гроші потрібні.

Я пишу одне і те саме - я за здоровий глузд і адекватну оцінку своїх можливостей і сил. На жаль, батьки в багатодітних родинах їх часто переоцінюють.

намагаються довести, що Ваші особисті уявлення про достатню кількість грошей можуть не співпадати з уявленням інших нормальних адекватних батьків, діти яких не дивляться голодними очима на шоколадку. це як з квартирою - хтось вважає, що її треба обов"язково дати кожній дитині, а Ви доводили, що це зовсім не так.
Нява Малика

Нява Малика

Имя: Анна
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 2286
Регистрация: 26.06.2010
Заходил(а): 10.01.2023
Город: Николаев
Телефон: 063 999 00 33
Нява Малика
VIP пользователь
   28 августа 2012
Цитата: #9374 jozh 28 августа 2012, 09:00


Кхм... Взагалі-то в походах діти самі й готують, і посуд миють... Про всяк випадок повідомляю, що діти бувають не лише памперсного віку. А коли їх шестеро з розумним інтервалом віку між ними, то вже матимете двоє-троє підлітків. А коли їх нормально виховувати змалечку, то ці підлітки будуть прекрасними помічниками. І в походи ходити вони люблять аж пищать! І якраз походи та інші дешеві розваги для нормальних дітей є більш цікавішими, ніж дорогущий більярд чи ресторан (в ресторані моя менша відверто нудьгувала). Не міряйте дітей за мірками міських дорослих, які звикли тринькати гроші на що попало.



Мої діти ніколи не були в ляльковому театрі, кіно та аквапарку. Мені треба починати битися головою об підлогу, бо я погана мати, а діти в мене чогось не отримали в дитинстві?
При цьому ми були в зоопарку, на атракціонах, на морі, ходили в походи, каталися по Дніпру на катері. Не сказала б, що це вимагає якогось дуже серйозного бюджету, навіть якщо помножити на три (щоб було шестеро дітей в розрахунку).

Список дешевых развлечений для детей в студию, пожалуйста!
Из наших недорогих развлечений:
1. сходить в лес на небольшой пикник.
2. сходить на экскурсию, которые проводит местный краеведческий клуб (но детям они не всегда интересны)
3. пойти с детьми поиграть в футбол, бадминтон и т.д.
4. Посетить какой-то праздник, к примеру, День открытых дверей в военной части или на аэродроме.
5. Сходить на речку покупаться.
Возможно: пойти на рыбалку, в ближний лес за грибами-ягодами (если есть)
Все остальное требует затрат: поездка - затраты на бензин или билеты, поход в зоопарк - билеты. Любая поездка требует еды, причем скорее всего затраты на такую еду будут больше, чем дома. Поход в Водолей - это тоже затраты, при том, что Водолей в 5 минутах ходьбы, мы редко себе его позволяем.
Меня часто спрашивают: "Как ты все успеваешь с двумя детьми. В чем секрет?". Мой секрет прост - я нихрена не успеваю. 
alisa

alisa

Имя: alisa
Группа: мати-єхидна
Сообщений: 18417
Регистрация: 22.10.2009
Заходил(а): 15.07.2023
Город: Николаев
Район: Центральный
alisa
мати-єхидна
   28 августа 2012


І на це я вже давно відповіла - їм байдуже моя думка, але це не заважає мені її мати.

Мабуть так, є для мене певна межа, яку мають забезпечити батьки дітям - і в духовному, і в емоційному, і в матеріальному плані. В кожного ця межа є, в когось вище, в когось нижче. Я в кожному своєму посту пишу - можна обійтись без всього, можна. Але ще раз напишіть мені, будь-ласка, навіщо?
Не твоя вина – що ти батька свого син
А твоя біда – не вміти бути ним
Нява Малика

Нява Малика

Имя: Анна
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 2286
Регистрация: 26.06.2010
Заходил(а): 10.01.2023
Город: Николаев
Телефон: 063 999 00 33
Нява Малика
VIP пользователь
   28 августа 2012
Цитата: #9374 mamatanya 28 августа 2012, 09:22

намагаються довести, що Ваші особисті уявлення про достатню кількість грошей можуть не співпадати з уявленням інших нормальних адекватних батьків, діти яких не дивляться голодними очима на шоколадку. це як з квартирою - хтось вважає, що її треба обов"язково дати кожній дитині, а Ви доводили, що це зовсім не так.

Я привела простейший расчет. При том, что я не считаю прожиточный минимум адекватным :-) Ладно, на то он и минимум. Это не затраты на квартиру или машину, это просто затраты на еду и "одежду".
Меня часто спрашивают: "Как ты все успеваешь с двумя детьми. В чем секрет?". Мой секрет прост - я нихрена не успеваю. 
alisa

alisa

Имя: alisa
Группа: мати-єхидна
Сообщений: 18417
Регистрация: 22.10.2009
Заходил(а): 15.07.2023
Город: Николаев
Район: Центральный
alisa
мати-єхидна
   28 августа 2012


Я навіть більше того скажу. Хороший намет, спальники, рюкзаки та інші речі для походів коштують ой, як недешево.
Пару тижнів тому якраз отримала рюкзак на 30 л. Це звичайний міський варіант, то він обійшовся десь в 150 грн із 70% знижкою. А там де нормальні (не дорогі!) похідні рюкзаки - там менше 300-400 грн і не підходь навіть.
Не твоя вина – що ти батька свого син
А твоя біда – не вміти бути ним
mamatanya

mamatanya

Имя: mamatanya
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 8122
Регистрация: 17.04.2010
Заходил(а): 15.06.2019
Город: Николаев
Район: Центральный
Телефон: 063 491 2019
mamatanya
VIP пользователь
   28 августа 2012
Цитата: #9374 alisa 28 августа 2012, 09:27


І на це я вже давно відповіла - їм байдуже моя думка, але це не заважає мені її мати.

Мабуть так, є для мене певна межа, яку мають забезпечити батьки дітям - і в духовному, і в емоційному, і в матеріальному плані. В кожного ця межа є, в когось вище, в когось нижче. Я в кожному своєму посту пишу - можна обійтись без всього, можна. Але ще раз напишіть мені, будь-ласка, навіщо?

навіщо? тому що Ваша межа, то Ваша межа, а у інших вона своя. Видоводили про квартиру, а коли так само доводять Вам про атракціони, то Ви не маєте бажання слухати іншу думку взагалі! якось не дуже вічливо, навіть
alisa

alisa

Имя: alisa
Группа: мати-єхидна
Сообщений: 18417
Регистрация: 22.10.2009
Заходил(а): 15.07.2023
Город: Николаев
Район: Центральный
alisa
мати-єхидна
   28 августа 2012


Та звичайно, неввічливо, хто б сумнівався.
Грець з ними, з атракціонами. Давайте візьмемо шкільну форму та друковані посібники? Або зимовий одяг?
Ну скажіть мені, що дитину в нашій країні можна виростити без зимового одягу?


Я кажу лише про те, що на дітей потрібно витрачати сили, час і, звичайно, гроші. І коли чогось не вистачає, то це не є добре. Але звідки автоматично взялось із моїх слів "або" - я не розумію. Чому одразу, якщо нема грошей то обов"язково батьки такі зразкові і уважні? А якщо гроші є, то батьки заплатили і забили на дітей?


Цікаво, що не Зяма, Пані чи Катрін доводять мені, що все просто і легко, а Ви, mamatanya, яка ще не пробувала ростити 3-х чи більше дітей. Може не все так просто, коли діло доходить до реальних трьох і більше дітей?
Не твоя вина – що ти батька свого син
А твоя біда – не вміти бути ним
Конфетти

Конфетти

Имя: Світлана
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 10997
Регистрация: 20.10.2009
Заходил(а): 06.04.2024
Город: Николаев
Район: Центральный
Телефон: 0936515763
Конфетти
VIP пользователь
   28 августа 2012
Если решение о количестве детей в семье зависит от - лучше я куплю одному Reima, чем трем от николаевских кутюр-тогда это ....ммм...попытка оправдать свой выбор. Если решение о количестве детей в семье зависит от других обстоятельств, то я только
alisa

alisa

Имя: alisa
Группа: мати-єхидна
Сообщений: 18417
Регистрация: 22.10.2009
Заходил(а): 15.07.2023
Город: Николаев
Район: Центральный
alisa
мати-єхидна
   28 августа 2012


Невже рішення реально колись залежить від можливості чи неможливості купити рейму?
Причин завжди багато - тут і особисті бажання, і стосунки подружжя, і матеріальна складова. Визначити якийсь один фактор, як на мене складно.
Не твоя вина – що ти батька свого син
А твоя біда – не вміти бути ним
Конфетти

Конфетти

Имя: Світлана
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 10997
Регистрация: 20.10.2009
Заходил(а): 06.04.2024
Город: Николаев
Район: Центральный
Телефон: 0936515763
Конфетти
VIP пользователь
   28 августа 2012


ну а что вкладывают в "лучше я одному дам ВСЕ, чем обделю нескольких" ? как-то списочно это понятие ВСЕ никто не расшифровал...
mamatanya

mamatanya

Имя: mamatanya
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 8122
Регистрация: 17.04.2010
Заходил(а): 15.06.2019
Город: Николаев
Район: Центральный
Телефон: 063 491 2019
mamatanya
VIP пользователь
   28 августа 2012

ну це ж не постійні витрачення. до того я не казала, що це дешевий відпочинок, я тільки образилась за намети


от з цього і потрібно починати - харчування, одяг, середня освіта мають бути обов"язково. а все інше вже за бажанням батьків.

я на власному досвіді знаю, що таке - немає грошей на розваги. знаю, що дуже важко знайти місце без всіх цих атракціонів, солодощів. яскравих таких привабливих для дитини розваг. і доводиться щось вигадувати не меньш цікаве. або слухати постійне "хочу" і пояснювати, чому не можна. і коли в мене з"явились гроші, то в першу чергу повела дітей на атракціони, а сама сіла неподалік чіпси їсти. то не для дітей був подарунок, а для себе. сучасні дитячі розваги не для дітей, а для їх батьків. до речі з прогулянок, де я сама займаюсь дітьми, вони повертаються набаго щасливішими. то ж де я погана мати - коли витрачаю гроші на дитину, чи коли витрачаю свій "безкоштовний" час ?
Нява Малика

Нява Малика

Имя: Анна
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 2286
Регистрация: 26.06.2010
Заходил(а): 10.01.2023
Город: Николаев
Телефон: 063 999 00 33
Нява Малика
VIP пользователь
   28 августа 2012
Цитата: #9374 mamatanya 28 августа 2012, 09:56

ну це ж не постійні витрачення. до того я не казала, що це дешевий відпочинок, я тільки образилась за намети


от з цього і потрібно починати - харчування, одяг, середня освіта мають бути обов"язково. а все інше вже за бажанням батьків.

я на власному досвіді знаю, що таке - немає грошей на розваги. знаю, що дуже важко знайти місце без всіх цих атракціонів, солодощів. яскравих таких привабливих для дитини розваг. і доводиться щось вигадувати не меньш цікаве. або слухати постійне "хочу" і пояснювати, чому не можна. і коли в мене з"явились гроші, то в першу чергу повела дітей на атракціони, а сама сіла неподалік чіпси їсти. то не для дітей був подарунок, а для себе. сучасні дитячі розваги не для дітей, а для їх батьків. до речі з прогулянок, де я сама займаюсь дітьми, вони повертаються набаго щасливішими. то ж де я погана мати - коли витрачаю гроші на дитину, чи коли витрачаю свій "безкоштовний" час ?

Стоп. Напомните, пожалуйста, сколько лет Вашим детям?
Меня часто спрашивают: "Как ты все успеваешь с двумя детьми. В чем секрет?". Мой секрет прост - я нихрена не успеваю. 
alisa

alisa

Имя: alisa
Группа: мати-єхидна
Сообщений: 18417
Регистрация: 22.10.2009
Заходил(а): 15.07.2023
Город: Николаев
Район: Центральный
alisa
мати-єхидна
   28 августа 2012


Ну якщо мова йде тільки про матеріальне, то можливо. Але, може, комусь просто важко зізнатись, що в них не вистачить сили на більшу кількість дітей. От я не бачу в собі сил вирощувати більше двох дітей. А так... Мені особисто взагалі вистачило б однієї, але я хочу, щоб дитина була не сама.

І звичайно "все" - це дуже абстрактно. Для когось все - це нагодувати і вдягнути, а для когось і освіта у Гарварді - не все.
Не твоя вина – що ти батька свого син
А твоя біда – не вміти бути ним
Конфетти

Конфетти

Имя: Світлана
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 10997
Регистрация: 20.10.2009
Заходил(а): 06.04.2024
Город: Николаев
Район: Центральный
Телефон: 0936515763
Конфетти
VIP пользователь
   28 августа 2012


mamatanya

mamatanya

Имя: mamatanya
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 8122
Регистрация: 17.04.2010
Заходил(а): 15.06.2019
Город: Николаев
Район: Центральный
Телефон: 063 491 2019
mamatanya
VIP пользователь
   28 августа 2012

мені здається, що рішення приймається з позиції "хочу-не хочу", а вже потім розум наводить докази для саме ціого рішення просто хтось хоче ще дитину, а хтось вже не хоче, а все інше - лірика
Конфетти

Конфетти

Имя: Світлана
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 10997
Регистрация: 20.10.2009
Заходил(а): 06.04.2024
Город: Николаев
Район: Центральный
Телефон: 0936515763
Конфетти
VIP пользователь
   28 августа 2012


вот интересно, что такое это "ВСЕ" по-николаевским меркам кто-то может сформулировать?
Нява Малика

Нява Малика

Имя: Анна
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 2286
Регистрация: 26.06.2010
Заходил(а): 10.01.2023
Город: Николаев
Телефон: 063 999 00 33
Нява Малика
VIP пользователь
   28 августа 2012
Цитата: #9374 mamatanya 28 августа 2012, 10:00

мені здається, що рішення приймається з позиції "хочу-не хочу", а вже потім розум наводить докази для саме ціого рішення просто хтось хоче ще дитину, а хтось вже не хоче, а все інше - лірика

Ну я лично хотела бы еще близнецов или парочку погодок :-) Лет через 10. Вот это - лирика. Что характерно: это
"хотела бы" включает в себя радостную встречу родственниками из роддома стройной мамы с двумя свертками, прогулку с двойной коляской по улице и двух чистеньких и аккуратненьких детей, которых я за руки веду в школу. А старшие дети держат их за руки с обоих сторон и гордятся...
А реальное решение обычно принимается мною более трезвым расчетом.
Меня часто спрашивают: "Как ты все успеваешь с двумя детьми. В чем секрет?". Мой секрет прост - я нихрена не успеваю. 
mamatanya

mamatanya

Имя: mamatanya
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 8122
Регистрация: 17.04.2010
Заходил(а): 15.06.2019
Город: Николаев
Район: Центральный
Телефон: 063 491 2019
mamatanya
VIP пользователь
   28 августа 2012

мало. дуже мало. я розумію натяк
я розумію, що на старших дітей треба більше грошей. дитячи секції, кружки відношу до освіти - тобто на це треба знайти гроші. я не кажу, що грошей не треба!!! чи навіть, що іх мало потрібно! я кажу про те, що в списках потреб "грошові" розваги на останньому місці.
Просматривают эту тему:

Forum