• 0 Поддержать автора
  • Поделиться

Багатодітність - подвиг, безвідповідальність чи норма життя?

jozh   
VIP пользователь   
27 августа 2012 30928 301
@бусинка@

@бусинка@

Имя: Оля
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 1132
Регистрация: 17.07.2010
Заходил(а): 01.03.2021
Город: Николаев
Район: Центральный - Соляные
Телефон: 066 117 86 07
@бусинка@
VIP пользователь
   27 августа 2012
Цитата: #9374 jozh 27 августа 2012, 21:03




Та ні, не в тому справа. Квартира була вказана як умова, яка не дає народжувати другу дитину, - мовляв, я краще єдиній дочці квартиру куплю, замість виховати двоє дітей без квартир. Натякаючи, що ті, хто виховує більше дітей і не купує їм квартири, начебто чогось дітям недодадуть. Звісно, що з цим багато хто не погодився.

От не розумію я такого підходу. Таке абстрактне "краще дати все одній дитині, ніж не все двом чи більше". Можливо, думати не про краще-гірше для дитини, а про те, що їй дійсно треба дати для нормального розвитку? І чи не буде забагато матеріальних благ, навпаки, таки гірше для дитини, ніж подекуди таки відчути необхідність обмежувати свої забаганки, і вміти ділитися з братами та сестрами? Що краще для майбутнього дитини - мати айфон чи навчитися вирішувати конфлікти конструктивно? Платтячка кращих брендів чи вміти мити посуд? Мова не йде, звісно, про нестачу свіжих фруктів у харчуванні дитини та шкодування якихось двадцять гривен на той нещасний новорічний подарунок - але ж кінця і краю не буде, якщо ганятись за намаганням дати дитині те пресловуте "все", та й не факт, що за цією гонитвою не побачиш самої дитини, її власних бажань, а не амбіцій мами. Бо "у мене не було свого часу квартири/музшколи/мобілки/нового плаття" перетворюється в намагання дати дитині будь що те, що самі не мали в дитинстві - але ж чи воно треба цій дитині, яка, взагалі-то, геть інша особистість, ніж мама? І як можна роздивитись цю особистість та надати можливість дитині йти в житті своєю дорогою, коли вона одна-єдина мамина надія і повинна реалізувати всі нереалізовані батьківські бажання - саме батьківські, а не свої.
В багатодітних сім'ях, як не крути, таких ризиків дуже мало. Бо мамі просто ніколи буде впихувати в кожну дитину ВСЕ, і дитина хоч дихати зможе вільно.

А до брендовості плаття самій дитині, особливо маленькій, глибоко фіолетово. Це для мами плаття, а не для дитини.


Сравнения какие-то совсем непонятные.

И не нужно писать, то если один ребенок в семье, то ему жопу на всех поворотах заносят.... а типо в многодетной семье все выростают человечными так как делят одну игруху на всех...
alisa

alisa

Имя: alisa
Группа: мати-єхидна
Сообщений: 18417
Регистрация: 22.10.2009
Заходил(а): 15.07.2023
Город: Николаев
Район: Центральный
alisa
мати-єхидна
   27 августа 2012
jozh, це відверте передьоргування.

Ростити дитину у відвертій бідності - це сумнівне задоволення для батьків, якщо вони не фанатики. Коли купівля нових босоніжок для дитини важким тягарем лягає на бюджет і в цій ситуації нема просвіту, а люди готові народжувати ще та ще, то вибачте, я цього не розумію. Але знову ж-таки, їм моє розуміння сто років не потрібне.
Не народжувати дитину, бо не можеш дати квартиру - інші крайнощі. Врешті-решт, дитина повинна досягати чогось сама. Дати освіту... А раптом моя дочка не захоче вищу освіту, а захоче бути перукарем? Або не буде в неї здібностей? Ну все ж буває.

Все-таки моя думка - треба зважувати свої можливості і бажання, а неправильних чи правильних рішень тут нема. Комусь, може, взагалі дітей мати не варто, але ж це не від нас залежить.
Не твоя вина – що ти батька свого син
А твоя біда – не вміти бути ним
jozh

jozh

Имя: Н
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 6265
Регистрация: 26.05.2011
Заходил(а): 17.12.2013
Город: Николаев
jozh
VIP пользователь
   27 августа 2012
Цитата: #9374 Filiola 27 августа 2012, 21:07
Капец. Высказалась тут точка зрения, снова неугодная всем...


Якщо висловлюється своя точка зору в стилі "ви всі ідіоти, одна я тут біла і пухнаста", то навряд чи знайдеться людина, котрій ця точка зору буде до вподоби. Треба ж хоч трохи поваги мати до співбесідника, чи не так?
Страшно - це коли ти вбиваєш в собі Людину. Не можна керуватись страхом, коли вирішується твоя доля.
Ставлюся з відвертим презирством до будь-кого, хто підтримує нинішній владний режим хоча б за допомогою слів типу "всі вони однакові" або вірою в телевізійні новини.
Не жалію і не співчуваю тим, хто трясучись робить проти власної совісті те, що велено зверху, оправдуючись тяжкою долею чи необхідністю зберегти роботу.
Я не повинна жити за правилами тих, хто продав і далі продає майбутнє наших дітей за гречку або за свій страх. І тим паче не повинна їх за це поважати.
Покинула форум, бо не хочу більше годувати тролів, та ще й за підтримки модератором.
jozh

jozh

Имя: Н
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 6265
Регистрация: 26.05.2011
Заходил(а): 17.12.2013
Город: Николаев
jozh
VIP пользователь
   27 августа 2012
Цитата: #9374 alisa 27 августа 2012, 21:13
jozh, це відверте передьоргування.

Ростити дитину у відвертій бідності - це сумнівне задоволення для батьків, якщо вони не фанатики. Коли купівля нових босоніжок для дитини важким тягарем лягає на бюджет і в цій ситуації нема просвіту, а люди готові народжувати ще та ще, то вибачте, я цього не розумію. Але знову ж-таки, їм моє розуміння сто років не потрібне.
Не народжувати дитину, бо не можеш дати квартиру - інші крайнощі. Врешті-решт, дитина повинна досягати чогось сама. Дати освіту... А раптом моя дочка не захоче вищу освіту, а захоче бути перукарем? Або не буде в неї здібностей? Ну все ж буває.

Все-таки моя думка - треба зважувати свої можливості і бажання, а неправильних чи правильних рішень тут нема. Комусь, може, взагалі дітей мати не варто, але ж це не від нас залежить.




Це називається "гіпербола". Для демонстрації того, що не треба все на світі зводити до лише матеріального. Хоча і матеріальне важливе, з цим ніхто не сперечається, але коли розмова про багатодітність якось так непомітно звелась до необхідності купити кожній дитині квартиру, - це вже явно щось не те.

А от вимоги до матеріального рівня у кожного трохи відрізняються. Наприклад, мої вимоги до матеріального рівня, який повинен бути забезпечений для кожної дитини, такий: якісне здорове харчування, свіже повітря та доступ до природи, своя кімната або максимум на двох дітей, відповідно меблі, постільна білизна тощо, одяг не з секонд-хенду (але від родичів та друзів нормально сприймаю), можливість не економити особливо на дрібницях типу канцтоварів, можливість займатися в тих гуртках, які дитині потрібні відповідно до віку та її здібностей, чи просто самостійно займатись тим, до чого тягнеться душа, та відповідні речі, які потрібні для цього (останнє буде дуже відрізнятись в залежності від дитини). Зате абсолютно байдуже щодо колясок, памперсів, дорогої ковбаси, вартості проїзду, платних вузів та купівлі квартири. Та й за мобілку, наприклад, вже попередила своїх - одну подарували кожній, а наступну (загубить чи захоче нову модель) вже муситимуть купувати за свої гроші. Он, вже зараз думають про своє майбутнє...
А от моя сестра, до речі, абсолютно спокійно відноситься до секондового одягу, зате полюбляють кожного року їздити десь закордон відпочивати.
Крайнощі ж давайте все-таки не розглядати, коли діти голодними очима дивляться навіть на зайвий шматок хліба, а ходять одягненими як жебраки. Це все-таки геть інша ситуація і геть інший підхід до життя. Сумніваюсь, що такі, формально кажучи, мами взагалі задумуються в принципі, чи треба, а чи не треба заводити наступну дитину.
Страшно - це коли ти вбиваєш в собі Людину. Не можна керуватись страхом, коли вирішується твоя доля.
Ставлюся з відвертим презирством до будь-кого, хто підтримує нинішній владний режим хоча б за допомогою слів типу "всі вони однакові" або вірою в телевізійні новини.
Не жалію і не співчуваю тим, хто трясучись робить проти власної совісті те, що велено зверху, оправдуючись тяжкою долею чи необхідністю зберегти роботу.
Я не повинна жити за правилами тих, хто продав і далі продає майбутнє наших дітей за гречку або за свій страх. І тим паче не повинна їх за це поважати.
Покинула форум, бо не хочу більше годувати тролів, та ще й за підтримки модератором.
Синий бублик

Синий бублик

Имя: Лера
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 3313
Регистрация: 17.01.2011
Заходил(а): 25.06.2018
Город: Николаев
Район: Центральный
Синий бублик
VIP пользователь
   27 августа 2012
Цитата: #9374 jozh 27 августа 2012, 21:13


Якщо висловлюється своя точка зору в стилі "ви всі ідіоти, одна я тут біла і пухнаста", то навряд чи знайдеться людина, котрій ця точка зору буде до вподоби. Треба ж хоч трохи поваги мати до співбесідника, чи не так?

завистливая женщина, молчи и гугли,что такое бугатти))
но я как-то не понимаю выбора-айфон или совесть. одно другому не мешает.
Ioanna

Ioanna

Имя: Катерина
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 2877
Регистрация: 23.10.2010
Заходил(а): 02.08.2018
Город: Николаев
Район: Центральный
Ioanna
VIP пользователь
   27 августа 2012
Цитата: #9374 alisa 27 августа 2012, 21:13
jozh, це відверте передьоргування.

Ростити дитину у відвертій бідності - це сумнівне задоволення для батьків, якщо вони не фанатики. Коли купівля нових босоніжок для дитини важким тягарем лягає на бюджет і в цій ситуації нема просвіту, а люди готові народжувати ще та ще, то вибачте, я цього не розумію. Але знову ж-таки, їм моє розуміння сто років не потрібне.
Не народжувати дитину, бо не можеш дати квартиру - інші крайнощі. Врешті-решт, дитина повинна досягати чогось сама. Дати освіту... А раптом моя дочка не захоче вищу освіту, а захоче бути перукарем? Або не буде в неї здібностей? Ну все ж буває.

Все-таки моя думка - треба зважувати свої можливості і бажання, а неправильних чи правильних рішень тут нема. Комусь, може, взагалі дітей мати не варто, але ж це не від нас залежить.

Босоножки... Моя мама когда-то учила девочку из многодетной семьи, они жили в доме напротив нашего. На класс младше учился мальчик, из этой же семьи. Всего в семье было на тот момент уже 8 детей, мама их была беременна 9-м. И собиралась рожать еще и еще, цитирую, "потому что Бог дает". Я никогда не забуду затравленно-голодные глаза этих детей, когда в классе кто-то доставал шоколадку... Про одежду и обувь, наверное, и упоминать не стоит - весь дом нес свое, отношенное когда-то, и все равно не хватало. Мама на родительские собрания пришла первый раз, дальше ходил или папа (когда мог), или никто. Понятное дело, что ни в какой классныйшкольный фонды, тем более на день именинника они денег не сдавали и везде писали отказы от сдачи. Даже думать не хочу, как дома они объясняли детям это дома. Другие родители сдавали больше, чтобы купить подарок и на несдавших. Особенно было интересно, когда папа сказал, что ни на подарки, ни тем более ни на какие тетради с печатной основой сдавать ничего у них финансовой возможности нету. При этом задуматься, каким образом должен обучаться его ребенок, он либо не мог, либо сознательно не хотел...

Опять-таки, знаю случай, когда отец семейства сидел без работы, а мама рожала. На многодетность пошли, чтобы...прокормиться. На момент нашего с ними разговора папа честно сказал, что вот когда три года подходят к концу (читай - приближается конец социальных выплат), они делают очередного ребенка. Когда мы с ним общались, на подходе был четвертый... Каждый, как он сказал, выживает как может.


Пока свой ответ писала, как раз эту ситуацию просили не рассматривать. Извините, я не нарочно, просто печатала долго. Просто вот такой опыт общения с многодетными был лично у меня, и его тоже никуда не выбросишь (((
Оккупанты из космоса, роботы, бесы, орки,
Упыри ли, масоны…
Я выстою, невредим.
У меня еще с той Войны
записано на подкорке:

Мы победим.
Ioanna

Ioanna

Имя: Катерина
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 2877
Регистрация: 23.10.2010
Заходил(а): 02.08.2018
Город: Николаев
Район: Центральный
Ioanna
VIP пользователь
   27 августа 2012
Цитата: #9374 Синий бублик 27 августа 2012, 21:37

завистливая женщина, молчи и гугли,что такое бугатти))
но я как-то не понимаю выбора-айфон или совесть. одно другому не мешает.

Я уже нагуглила. Красивый, собака! Теперь гуглю бриллианты и ОАЭ ))) Чувствую, не уйду сегодня из гугла нипочем!!!

Простите за флуд, вырвалось
Оккупанты из космоса, роботы, бесы, орки,
Упыри ли, масоны…
Я выстою, невредим.
У меня еще с той Войны
записано на подкорке:

Мы победим.
alisa

alisa

Имя: alisa
Группа: мати-єхидна
Сообщений: 18417
Регистрация: 22.10.2009
Заходил(а): 15.07.2023
Город: Николаев
Район: Центральный
alisa
мати-єхидна
   27 августа 2012


Тобто пропонувати вибирати між совістю та айфоном - це гіпербола, а босоніжки - це крайнощі.

Не твоя вина – що ти батька свого син
А твоя біда – не вміти бути ним
Синий бублик

Синий бублик

Имя: Лера
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 3313
Регистрация: 17.01.2011
Заходил(а): 25.06.2018
Город: Николаев
Район: Центральный
Синий бублик
VIP пользователь
   27 августа 2012
Катя, ну вот честно. положа руку на сердце. не верю я в возможность рожать детей ради пособий. не хватит никаких пособий. рожать ради денег могут алкоголики и наркоманы-им на свой продукт хватит. остальные-нет.
ну и приведу пример из своего детства. у меня был учитель физры, а него две дочки-на пару лет младше меня. две дочки. не восемь и не двенадцать. и он однажды мне сказал,что девочки ходят в школу по очереди, потому что у них одна пара туфель. Бедность-не от количества детей зависит.
jozh

jozh

Имя: Н
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 6265
Регистрация: 26.05.2011
Заходил(а): 17.12.2013
Город: Николаев
jozh
VIP пользователь
   27 августа 2012
Цитата: #9374 Ioanna 27 августа 2012, 21:37

Босоножки... Моя мама когда-то учила девочку из многодетной семьи, они жили в доме напротив нашего. На класс младше учился мальчик, из этой же семьи. Всего в семье было на тот момент уже 8 детей, мама их была беременна 9-м. И собиралась рожать еще и еще, цитирую, "потому что Бог дает". Я никогда не забуду затравленно-голодные глаза этих детей, когда в классе кто-то доставал шоколадку... Про одежду и обувь, наверное, и упоминать не стоит - весь дом нес свое, отношенное когда-то, и все равно не хватало. Мама на родительские собрания пришла первый раз, дальше ходил или папа (когда мог), или никто. Понятное дело, что ни в какой классныйшкольный фонды, тем более на день именинника они денег не сдавали и везде писали отказы от сдачи. Даже думать не хочу, как дома они объясняли детям это дома. Другие родители сдавали больше, чтобы купить подарок и на несдавших. Особенно было интересно, когда папа сказал, что ни на подарки, ни тем более ни на какие тетради с печатной основой сдавать ничего у них финансовой возможности нету. При этом задуматься, каким образом должен обучаться его ребенок, он либо не мог, либо сознательно не хотел...

Опять-таки, знаю случай, когда отец семейства сидел без работы, а мама рожала. На многодетность пошли, чтобы...прокормиться. На момент нашего с ними разговора папа честно сказал, что вот когда три года подходят к концу (читай - приближается конец социальных выплат), они делают очередного ребенка. Когда мы с ним общались, на подходе был четвертый... Каждый, как он сказал, выживает как может.


Пока свой ответ писала, как раз эту ситуацию просили не рассматривать. Извините, я не нарочно, просто печатала долго. Просто вот такой опыт общения с многодетными был лично у меня, и его тоже никуда не выбросишь (((


На жаль, в мене теж є такий досвід.
Саме тому ще в першому пості оговорила, що розглядаємо свідому багатодітність, націлену на турботу про дітей - а не на заробляння грошей на дітях...
В нас по вулиці живе релігійне сімейство, де вже чи то вісім, чи то дев'ять дітей, я вже збилася їх рахувати. Не голодують і всі одягнені, наче, але одяг той явно не по дитині, так, аж кидається в очі поняття "з чужого плеча". Одна дівчинка з тієї родини вчилася у минулій школі з моєю молодшою дочкою, то я знаю, що вони нічого ніколи не здавали, і дуже боляче якось було дивитися на ту дівчинку, котрій на Новий рік не дали подарунку, бо її батьки не здали грошей. І дівчинку не попередили чомусь, і ті сльози на очах я добре пам'ятаю. Дочка з нею тоді дружили, то я стала оплачувати обіди за неї, бо дочка почала відмовлятися заради подруги йти обідати, щоб її не засмучувати. Ні, такий варіант я точно не розумію. Але ж - там дійсно народжували "як Бог дасть", так що це геть інша справа.
Страшно - це коли ти вбиваєш в собі Людину. Не можна керуватись страхом, коли вирішується твоя доля.
Ставлюся з відвертим презирством до будь-кого, хто підтримує нинішній владний режим хоча б за допомогою слів типу "всі вони однакові" або вірою в телевізійні новини.
Не жалію і не співчуваю тим, хто трясучись робить проти власної совісті те, що велено зверху, оправдуючись тяжкою долею чи необхідністю зберегти роботу.
Я не повинна жити за правилами тих, хто продав і далі продає майбутнє наших дітей за гречку або за свій страх. І тим паче не повинна їх за це поважати.
Покинула форум, бо не хочу більше годувати тролів, та ще й за підтримки модератором.
Ioanna

Ioanna

Имя: Катерина
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 2877
Регистрация: 23.10.2010
Заходил(а): 02.08.2018
Город: Николаев
Район: Центральный
Ioanna
VIP пользователь
   27 августа 2012
Цитата: #9374 Синий бублик 27 августа 2012, 21:47
Катя, ну вот честно. положа руку на сердце. не верю я в возможность рожать детей ради пособий. не хватит никаких пособий. рожать ради денег могут алкоголики и наркоманы-им на свой продукт хватит. остальные-нет.
ну и приведу пример из своего детства. у меня был учитель физры, а него две дочки-на пару лет младше меня. две дочки. не восемь и не двенадцать. и он однажды мне сказал,что девочки ходят в школу по очереди, потому что у них одна пара туфель. Бедность-не от количества детей зависит.


Может быть. Я пособий этих не получала и не проверяла, хватит или нет. Сам папа со мной и разговорился, жаловался на жизнь. При этом сказал, что они оформили все пособия, какие им были положены и не положены, всеми правдами и неправдами, даже маму оформляли как мать-одиночку... Меня подмывало спросить, не хочет ли он устроиться на работу, но не хотелось затеваться на ровном месте, если честно. Выше alisa правильно написала, что таким родителям чужое мнение по поводу неинтересно.
Оккупанты из космоса, роботы, бесы, орки,
Упыри ли, масоны…
Я выстою, невредим.
У меня еще с той Войны
записано на подкорке:

Мы победим.
jozh

jozh

Имя: Н
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 6265
Регистрация: 26.05.2011
Заходил(а): 17.12.2013
Город: Николаев
jozh
VIP пользователь
   27 августа 2012
Цитата: #9374 alisa 27 августа 2012, 21:44


Тобто пропонувати вибирати між совістю та айфоном - це гіпербола, а босоніжки - це крайнощі.



Знаєте, якщо вже такий жорсткий вибір стане - я навіть сумніватись не буду, виберу совість. І навіть між совістю та босоніжками - теж виберу совість.

Але я не розумію, чого Вас той мій пост так зачепив. Я всього лише показала, що нематеріальне не менш (а подекуди й більш) важливіше, ніж матеріальне. Особливо коли це матеріальне не стосується рівня виживання (їжа чи босоніжки), а всього лише понти та демонстрація високого статусу (айфон для школяра).
Страшно - це коли ти вбиваєш в собі Людину. Не можна керуватись страхом, коли вирішується твоя доля.
Ставлюся з відвертим презирством до будь-кого, хто підтримує нинішній владний режим хоча б за допомогою слів типу "всі вони однакові" або вірою в телевізійні новини.
Не жалію і не співчуваю тим, хто трясучись робить проти власної совісті те, що велено зверху, оправдуючись тяжкою долею чи необхідністю зберегти роботу.
Я не повинна жити за правилами тих, хто продав і далі продає майбутнє наших дітей за гречку або за свій страх. І тим паче не повинна їх за це поважати.
Покинула форум, бо не хочу більше годувати тролів, та ще й за підтримки модератором.
Синий бублик

Синий бублик

Имя: Лера
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 3313
Регистрация: 17.01.2011
Заходил(а): 25.06.2018
Город: Николаев
Район: Центральный
Синий бублик
VIP пользователь
   27 августа 2012
я не спорю конечно,пособия сейчас стали платить неплохие. но жить на них? разве что одному человеку и то так....
skay

skay

Имя: Ирина
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 1060
Регистрация: 08.09.2010
Заходил(а): 24.09.2016
Город: Николаев
Район: Корабельный - Октябрьское
skay
VIP пользователь
   27 августа 2012

А парикмахер- это плохо ? Это хуже чем торчание 6 лет в неинтересном вузе ?
А вообщем- вот я в семье бала не одна , у меня есть брат , особых нареканий на него нет- ну лупил он меня маленькую , ну в юности гулял, родители на мне срывались , сейчас общяемся , но без трепета , хотя живет он в этом же городе , не могу сказать что я счастлива что была в семье не одна или несчастлива , я не завидовала тем кто был в семье один ,но за братом особо не дрожала , мой осознаный выбор - 1 ребенок в семье и я не испытываю особых угрызений совести по этому поводу ,просто беру на себя столько- сколько могу нести .
Nonconformist

Nonconformist

Имя: Елена
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 2790
Регистрация: 27.08.2009
Заходил(а): 04.09.2021
Город: Николаев
Район: Ленинский
Nonconformist
VIP пользователь
   27 августа 2012
Цитата: #9374 Синий бублик 27 августа 2012, 21:57
я не спорю конечно,пособия сейчас стали платить неплохие. но жить на них? разве что одному человеку и то так....

не по теме, но первые почти 2 года жила только на пособие. у меня 1000-1200 выходило. не отказывая в еде и во всем для малой. единственно что - мы комуналку не платили. так это первый ребенок. а на остальных платят больше. + можно и в полтора года в сад сдать, вот и экономия. все использовать по кругу. начиная от кроваток. было бы желание. да и нигде не говориться, что на эти деньги можно прекрасно жить. просто можно, было бы желание (точнее не желание что-то предпринимать)
jozh

jozh

Имя: Н
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 6265
Регистрация: 26.05.2011
Заходил(а): 17.12.2013
Город: Николаев
jozh
VIP пользователь
   27 августа 2012
Так. Щось тема не туди геть завернула. Поставили знак рівності між бідністю та багатодітністю, і сперечаємось про те, треба дитині босоніжки (айфон, квартира, вкажіть свій варіант), чи не треба.
Давайте все-таки допустимо на хвилинку, що батьки більш-менш мають клепку в голові, і забезпечити всіх своїх трьох-п'ятьох-сімох дітей босоніжками та зошитами в школу здатні. Ні, айфоном не здатні, квартиру теж не факт, що куплять навіть одному. Але про голодні очі мова не йде.
Цікаво, відношення до багатодітності тоді зміниться чи ні? Чи все одно, раз квартиру/айфон/бугатті кожній дитині забезпечити не можеш, то треба зупинятися на одному-двох (а то й взагалі дітей не заводити)? Чи питання все-таки не в матеріальному, а в здатності приділити індивідуальну увагу всім? Чи в чому? Чому все-таки сприйняття багатодітних (крім трьохдітних - тут ще зі скрипом сприймають більш-менш, але не більше) таке у більшості своїй негативне? Невже все-таки тому, що основна маса багатодітних - це саме такі, що діти носять чоботи по черзі? І благополучні багатодітні сім'ї просто невидимі на їх фоні? І тому ніхто й не вірить, що це в принципі можливо?
Страшно - це коли ти вбиваєш в собі Людину. Не можна керуватись страхом, коли вирішується твоя доля.
Ставлюся з відвертим презирством до будь-кого, хто підтримує нинішній владний режим хоча б за допомогою слів типу "всі вони однакові" або вірою в телевізійні новини.
Не жалію і не співчуваю тим, хто трясучись робить проти власної совісті те, що велено зверху, оправдуючись тяжкою долею чи необхідністю зберегти роботу.
Я не повинна жити за правилами тих, хто продав і далі продає майбутнє наших дітей за гречку або за свій страх. І тим паче не повинна їх за це поважати.
Покинула форум, бо не хочу більше годувати тролів, та ще й за підтримки модератором.
skay

skay

Имя: Ирина
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 1060
Регистрация: 08.09.2010
Заходил(а): 24.09.2016
Город: Николаев
Район: Корабельный - Октябрьское
skay
VIP пользователь
   27 августа 2012
Просто чаще слышно про семьи малообеспеченные , хотя достаточно нормальных многодетных семей , где все дети по жизни хорошо устроились и сапог друг за другом не донашивали , училась у нас девочку в классе из такой семьи
Синий бублик

Синий бублик

Имя: Лера
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 3313
Регистрация: 17.01.2011
Заходил(а): 25.06.2018
Город: Николаев
Район: Центральный
Синий бублик
VIP пользователь
   27 августа 2012
Цитата: #9374 Nonconformist 27 августа 2012, 22:06

не по теме, но первые почти 2 года жила только на пособие. у меня 1000-1200 выходило. не отказывая в еде и во всем для малой. единственно что - мы комуналку не платили. так это первый ребенок. а на остальных платят больше. + можно и в полтора года в сад сдать, вот и экономия. все использовать по кругу. начиная от кроваток. было бы желание. да и нигде не говориться, что на эти деньги можно прекрасно жить. просто можно, было бы желание (точнее не желание что-то предпринимать)

ну у меня другие запросы значит. да только на образование двоих уходит половина пособия. еще есть питание и одежда.. ну фиг его знает,может я транжира, но у меня пособие за неделю уходит на ура)
все, слушаюсь и повинуюсь, тему денег закрыла)))))))
Синий бублик

Синий бублик

Имя: Лера
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 3313
Регистрация: 17.01.2011
Заходил(а): 25.06.2018
Город: Николаев
Район: Центральный
Синий бублик
VIP пользователь
   27 августа 2012
я вот очень рада тому, что все чаще появляются молодые мамочки с тремя детками. именно молодые(да простят меня остальные многомамы))))-до 30 лет. Ситуация,когда у мамы старшие дети и она захотела ляльку-не редки, а чтобы молодые мама с папой решились на третьего-сейчас это входит в струю и несомненно радует меня. прям очень-очень) от всего сердца) а знаете почему? потому что спустя десяток лет этой маме так же захочется маленького и она родит четвертого))))))
jozh

jozh

Имя: Н
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 6265
Регистрация: 26.05.2011
Заходил(а): 17.12.2013
Город: Николаев
jozh
VIP пользователь
   27 августа 2012
Цитата: #9374 Синий бублик 27 августа 2012, 22:25
я вот очень рада тому, что все чаще появляются молодые мамочки с тремя детками. именно молодые(да простят меня остальные многомамы))))-до 30 лет. Ситуация,когда у мамы старшие дети и она захотела ляльку-не редки, а чтобы молодые мама с папой решились на третьего-сейчас это входит в струю и несомненно радует меня. прям очень-очень) от всего сердца) а знаете почему? потому что спустя десяток лет этой маме так же захочется маленького и она родит четвертого))))))


Цікаво, а чи не про себе Ви зараз так спрогнозували невзначай?

Страшно - це коли ти вбиваєш в собі Людину. Не можна керуватись страхом, коли вирішується твоя доля.
Ставлюся з відвертим презирством до будь-кого, хто підтримує нинішній владний режим хоча б за допомогою слів типу "всі вони однакові" або вірою в телевізійні новини.
Не жалію і не співчуваю тим, хто трясучись робить проти власної совісті те, що велено зверху, оправдуючись тяжкою долею чи необхідністю зберегти роботу.
Я не повинна жити за правилами тих, хто продав і далі продає майбутнє наших дітей за гречку або за свій страх. І тим паче не повинна їх за це поважати.
Покинула форум, бо не хочу більше годувати тролів, та ще й за підтримки модератором.
Просматривают эту тему:

Forum