• 0 Поддержать автора
  • Поделиться

Багатодітність - подвиг, безвідповідальність чи норма життя?

jozh   
VIP пользователь   
27 августа 2012 30917 301
Синий бублик

Синий бублик

Имя: Лера
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 3313
Регистрация: 17.01.2011
Заходил(а): 25.06.2018
Город: Николаев
Район: Центральный
Синий бублик
VIP пользователь
   27 августа 2012
почему бы и нет?))а может я вообще каждый год рожать начну? я не знаю. в какой момент у людей срывает эту клепку))
Синий бублик

Синий бублик

Имя: Лера
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 3313
Регистрация: 17.01.2011
Заходил(а): 25.06.2018
Город: Николаев
Район: Центральный
Синий бублик
VIP пользователь
   27 августа 2012
Цитата: #9374 jozh 27 августа 2012, 22:32


Цікаво, а чи не про себе Ви зараз так спрогнозували невзначай?


і я не розумію-ми на Ви?
jozh

jozh

Имя: Н
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 6265
Регистрация: 26.05.2011
Заходил(а): 17.12.2013
Город: Николаев
jozh
VIP пользователь
   27 августа 2012
Цитата: #9374 Синий бублик 27 августа 2012, 22:35

і я не розумію-ми на Ви?


Ну в тій темі, яка мене спровокувала на створення цієї теми, пара вісім років лікувалася від безпліддя... а коли діти почали народжуватися одне за одним, то, як пише автор, довго не могли зупинитися, так чотирьох і зробили невзначай. І п'ятого наче й не планували, але, видно, процесс вже був налагоджений, і по інерції й вийшов ще один.
Не знаю, коли саме "зриває клепку", але, начебто, кожна наступна дитина різьбу трохи псує, скажімо так. Це на першого вирішитися найскладніше... другу дитину теж складно допустити, але легше, ніж першу... з третьою ще щось стримує... а от далі, як я зустрічала вже такі думки, особливо немає різниці - шестеро їх там чи семеро.



Я в форумних темах завжди з людьми на "Ви".
Вважайте це моїм бзиком.
Щось типу, нема чого перед незнайомими людьми (а форум читають не тільки зареєстровані користувачі) показувати рівень своїх стосунків.

Страшно - це коли ти вбиваєш в собі Людину. Не можна керуватись страхом, коли вирішується твоя доля.
Ставлюся з відвертим презирством до будь-кого, хто підтримує нинішній владний режим хоча б за допомогою слів типу "всі вони однакові" або вірою в телевізійні новини.
Не жалію і не співчуваю тим, хто трясучись робить проти власної совісті те, що велено зверху, оправдуючись тяжкою долею чи необхідністю зберегти роботу.
Я не повинна жити за правилами тих, хто продав і далі продає майбутнє наших дітей за гречку або за свій страх. І тим паче не повинна їх за це поважати.
Покинула форум, бо не хочу більше годувати тролів, та ще й за підтримки модератором.
Девонька-Трунь

Девонька-Трунь

Имя: Елена
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 1579
Регистрация: 02.04.2012
Заходил(а): 01.11.2018
Город: Николаев
Район: Корабельный - Октябрьское
Девонька-Трунь
VIP пользователь
   27 августа 2012
Цитата: #9374 Yazisha 27 августа 2012, 17:29

Однозначно!
Мое мнение таково: лучше родить одно и постараться поставить его на ноги, не делать из ребенка мажора конечно, но постараться дать ему образование, помочь с выбором профессии.
У нас нет квартиры, мы снимаем, и мой муж говорит так я все сделаю, чтобы у нашего ребенка была своя квартира. Чтобы она не мыкалалсь по чужим.
Не надо золотых гор, но квартиру ребенку дать надо.
Не могу промолчать , уж извините

Значит сейчас квартиры у вас нет, а через лет так 20-ть у вас должна быть уже не одна квартира, а самое меньшее две, т.к. вам с мужем ведь тоже жить где-то надо, вы же не планируете и на пенсии снимать жилье? Или вместе жить будете? Тогда скорее всего ваша дочь опять-таки уйдет на съемное жилье. Так что сейчас вам надо копить сразу на две квартиры.
А по теме - младшей 7 месяцев, мне пока рано еще говорить хочу ли я еще малышей, пусть пройдет годик-другой-третий - там видно будет. Но нам пока и некуда - мы вчетвером в однушке. Если расширимся - то все может быть...
ленька84

ленька84

Имя: ленька84
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 2475
Регистрация: 16.03.2010
Заходил(а): 11.10.2020
Город: Николаев
Район: Центральный - Соляные
Телефон: 066 457 68 37
ленька84
VIP пользователь
   27 августа 2012
У меня муж на первого согласился гораздо легче, чем на второго. Он то уже знает, что такое маленький ребенок: какая это ответственность.
Вот когда ведешь машину,а муж на переднем пассажирском---вот именно в этот момент понимаешь, что значит выражение "помеха справа"!!!!
mamatanya

mamatanya

Имя: mamatanya
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 8122
Регистрация: 17.04.2010
Заходил(а): 15.06.2019
Город: Николаев
Район: Центральный
Телефон: 063 491 2019
mamatanya
VIP пользователь
   27 августа 2012

я не одна такая! Ваши слова внушают надежду, пока у меня не очень как-то получается




а по теме: меня тоже очень удивило, что три ребенка - многодетная семья. хотя в быту не раз слышала, как и мам двоих детей называли многодетными
хочу еще детей. но недавно четко осознала, что просто очень люблю "новорожденный" период, просто не хочу, чтобы он заканчивался. а вот какой я буду мамой для 7-12-15-летних детей еще большой вопрос. и хватит ли меня на толпу взрослых детей - не знаю
эх, но как представлю, что не будет больше у меня этого огромного неудобного живота, этих мучительных, но таких долгожданных схваток, а потом этого крошечного мокрого комочка, сопящего на груди .... хочу еще! но потом! чуть-чуть позже....а потом еще, если все будет хорошо
anny_

anny_

Имя: Анна
Группа: Активный пользователь
Сообщений: 164
Регистрация: 02.02.2012
Заходил(а): 11.12.2014
Город: Николаев
anny_
Активный пользователь
   28 августа 2012

мне кажется на второго тяжелее решиться.

А еще есть проблема отношений между детьми. Родители хотят и любят всех одинаково (что ксати тоже не всегда бывает), а братья-сестры между собой не мирятся. Я больше всего этого боюсь, хотя нас с сестрой родители воспитали дружными и любящими, но глядя на семьи с двумя и больше детками, мне почему-то постоянно кажется, что одного ущемляют. А как бы я со своими разбиралась не знаю. Кстати, у мужа с сестрой прохладные отношения, и, когда я заговорила о втором, его первая реакция - а если мы кого-то обделим
Beretta

Beretta

Имя: Beretta
Группа: Gold
Сообщений: 5268
Регистрация: 12.03.2010
Заходил(а): 01.02.2018
Город:
Район: Ленинский
Телефон: 0990233710
Beretta
Gold
   28 августа 2012

Теж не можу назвати це вірним, бо маю багато прикладів, коли діти брали батьківський бізнес, помножували його та жили собі ну, на Гоа, наприклад))) Тому що у забезпеченних сім"ях, що у бідних, головне - навчити дитину бути чесною, порядною і таке інше. Тобто, моральні якості певні виховати. Щодо освіти, то шкільну нам конституція гарантує))) А от навчити заробляти гроші - то не всякий батько-мати може. Це ж самому треба вміти чи знати, як це робиться, чи вважати, що це важливо, чи створити такі умови, щоб дитина вважала, що це важливо. Здатність дитини заробляти гроші теж не залежить від багатодітності родини



Грунт для старту, тверда поверхня під ногами, це все класно І класно, коли воно є, і класно, коли до грунту додається мозок, здібності та таланти. Але я не можу назвати це найважливішим.




До речі, у ОАЕ неможливо купити нерухомість не-громадянам країни)))



десь так і я думаю)))




а мій дідусь за 10 км до школи топав В них з братом 1 пара на двох була. То взимку по черзі носили... Але то село і 75 років тому...



Я дуже радію, коли люди відважуються на третю дитину, або свідомо її хотять, або не бачать перешкод для її народження. Мене не дивують люди з чотирма дітьми, я милуюся. 5,6,7 дітей ще не зустрічала. От більше семи - так. Щось мені щастить то на 8, то на 12. Всі воні релігійні, бідні і діти дуже далекі від розвинутих, нормально одягнутих та щось сумніваюсь щодо ступені нагодованності Жорстокі, злі, наглющі хлопці. Дівчата - про таких кажуть "забиті". На жаль, інших прикладів багатодітних сімей я не зустрічала.

Особисто про себе мені важко щось казати. В мене обидві дитини - кіндер-сюрпризи. То якщо така тенденція і буде зберігатись, то третя дитина в нас таки буде))))))) Мене це не лякає, але якщо б в мене було право вибору (я
зараз не розглядаю варінт аборту), то, мабуть, я б заспокоїлася на двох. Чому:
- по-перше, це фізично достатньо важко. Вагітність, пологи, безсонні ночі. Якось мені вже не хочеться втретє лопатити інет у пошуках візочка))))))
- по-друге, це морально достатньо важко. Не зірватись, не набити по сідницях, а довести до розуміння чому можна, а чому ні. Приділити всім увагу і у цей самий момент вирішити, хто потребує більше - менший, що накакав і оре, чи старша, що просить помити їй руки після фарбування.
- по-третє, це певні навантаження на сімейний бюджет, але особисто мене це не цікавить, бо знаю, що завжди я і чоловік зможемо заробити на необхідне.
- по-четверте, я все ж таки хочу прожити СВОЄ життя. і мати змогу у повному обсязі займатись тим, що мене цікавить.
- по-п"яте, мені дуже не вистачає часу на нормальне спілкування з чоловіком і я від цього страждаю. Бо діти виростуть і полетять по різних домівках, а ми залишимося знов удвох, але не такі молоді і вже не такі красиві))))))))
- по-шосте, я не бачу у цьому свого призначення.

Але, то всі мої міркування. Якщо складеться так, що я буду стояти перед фактом "у Вас буде дитина", то я передивлюся певні пункти і стану багатодітною мамою. Я витримаю, я сильна
alisa

alisa

Имя: alisa
Группа: мати-єхидна
Сообщений: 18417
Регистрация: 22.10.2009
Заходил(а): 15.07.2023
Город: Николаев
Район: Центральный
alisa
мати-єхидна
   28 августа 2012


Не зрозуміла. Чому погано? Перукар - це просто приклад. Там в принципі могла бути будь-яка інша спеціальність, що не вимагає вищої освіти.
Я мала на увазі, що моя дитина не обов"язково вибере вищу освіту з певних причин, тому переживати з цього приводу поки не видно її реальних здібностей, ще зарано.
І просто притримуюсь думки, що краще хороший перукар, ніж ніякий юрист. (юрист тут теж приклад, в цілому нічого проти юристів не маю).

Але і навчання у ВНЗ я "торчаніем в неинтересном вузе" назвати не можу ніяк - для мене це були щасливі роки, я з теплом їх згадую. Я б дуже хотіла, щоб моя дитина навчалася у ВНЗ, на стаціонарі і не будь-де. Але якщо виявиться, що то не її - то так тому і бути.
Не твоя вина – що ти батька свого син
А твоя біда – не вміти бути ним
jozh

jozh

Имя: Н
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 6265
Регистрация: 26.05.2011
Заходил(а): 17.12.2013
Город: Николаев
jozh
VIP пользователь
   28 августа 2012
Цитата: #9374 Beretta 28 августа 2012, 00:33

Теж не можу назвати це вірним, бо маю багато прикладів, коли діти брали батьківський бізнес, помножували його та жили собі ну, на Гоа, наприклад))) Тому що у забезпеченних сім"ях, що у бідних, головне - навчити дитину бути чесною, порядною і таке інше. Тобто, моральні якості певні виховати. Щодо освіти, то шкільну нам конституція гарантує))) А от навчити заробляти гроші - то не всякий батько-мати може. Це ж самому треба вміти чи знати, як це робиться, чи вважати, що це важливо, чи створити такі умови, щоб дитина вважала, що це важливо. Здатність дитини заробляти гроші теж не залежить від багатодітності родини



Грунт для старту, тверда поверхня під ногами, це все класно І класно, коли воно є, і класно, коли до грунту додається мозок, здібності та таланти. Але я не можу назвати це найважливішим.




До речі, у ОАЕ неможливо купити нерухомість не-громадянам країни)))



десь так і я думаю)))




а мій дідусь за 10 км до школи топав В них з братом 1 пара на двох була. То взимку по черзі носили... Але то село і 75 років тому...



Я дуже радію, коли люди відважуються на третю дитину, або свідомо її хотять, або не бачать перешкод для її народження. Мене не дивують люди з чотирма дітьми, я милуюся. 5,6,7 дітей ще не зустрічала. От більше семи - так. Щось мені щастить то на 8, то на 12. Всі воні релігійні, бідні і діти дуже далекі від розвинутих, нормально одягнутих та щось сумніваюсь щодо ступені нагодованності Жорстокі, злі, наглющі хлопці. Дівчата - про таких кажуть "забиті". На жаль, інших прикладів багатодітних сімей я не зустрічала.

Особисто про себе мені важко щось казати. В мене обидві дитини - кіндер-сюрпризи. То якщо така тенденція і буде зберігатись, то третя дитина в нас таки буде))))))) Мене це не лякає, але якщо б в мене було право вибору (я
зараз не розглядаю варінт аборту), то, мабуть, я б заспокоїлася на двох. Чому:
- по-перше, це фізично достатньо важко. Вагітність, пологи, безсонні ночі. Якось мені вже не хочеться втретє лопатити інет у пошуках візочка))))))
- по-друге, це морально достатньо важко. Не зірватись, не набити по сідницях, а довести до розуміння чому можна, а чому ні. Приділити всім увагу і у цей самий момент вирішити, хто потребує більше - менший, що накакав і оре, чи старша, що просить помити їй руки після фарбування.
- по-третє, це певні навантаження на сімейний бюджет, але особисто мене це не цікавить, бо знаю, що завжди я і чоловік зможемо заробити на необхідне.
- по-четверте, я все ж таки хочу прожити СВОЄ життя. і мати змогу у повному обсязі займатись тим, що мене цікавить.
- по-п"яте, мені дуже не вистачає часу на нормальне спілкування з чоловіком і я від цього страждаю. Бо діти виростуть і полетять по різних домівках, а ми залишимося знов удвох, але не такі молоді і вже не такі красиві))))))))
- по-шосте, я не бачу у цьому свого призначення.

Але, то всі мої міркування. Якщо складеться так, що я буду стояти перед фактом "у Вас буде дитина", то я передивлюся певні пункти і стану багатодітною мамою. Я витримаю, я сильна


Мені пощастило, я зустрічала, навіть серед власних родичів.
Якраз серед родичів і знаю родину, де четверо дітей. Ще й так по статі розподілено знатно - хлопчик, дівчинка, хлопчик, дівчинка. Ніколи не бідували, ніяких обідраностей чи голодних очей не бачила, всі навчались в музичній школі (вдома рояль був), також комп'ютер вдома, та й взагалі п'ятикімнатна квартира з двома санвузлами, де одна кімната була виділена під спортзал (ще одна для хлопчиків, одна для дівчаток, одна батьківська спальня, і одна загальна кімната). Зараз всі повиростали вже, молодша дівчинка школу закінчила не так давно, старша вже заміжня і має дитину, старший хлопець працює програмістом. Не дуже з ними часто спілкуюсь, то ж не всю інформацію про життєві шляхи дітей знаю, але в цілому іменно що теж благополучні і непогано в житті влаштувались.
У моєї мами було троє братів та дві сестри, у тата двоє сестер, теж нічого поганого сказати не можу. Не мільйонери, але всі якось влаштувалися в житті. А мої батьки, хоч і наймолодші діти в своїх сім'ях, обидва отримали вищу освіту.

Але дійсно, як Ви кажете, дуже багатодітних благополучних (10-12 дітей) сімей я теж не знаю. Мабуть, дійсно є якась природня межа, за якою вже "зриває планку". Або ще простіше - люди або думають, і тоді кожна наступна дитина - менш ймовірна, бо ж вимагає деяких умов, а вони не у кожної родини будуть. Або не думають, і тоді народжують одне за одним "скільки влізе", і тоді це вже близько десятка голодних пар очей і буде. Проміжних варіантів (5-6 дітей), дійсно тоді, буде небагато.

Моя власна верхня межа - 5, з деяким напруженням 6 дітей, але "розмазанними" по віку, щоб були вже і старші підлітки, і зовсім маленькі. А як воно складеться в реальності - життя покаже.
Страшно - це коли ти вбиваєш в собі Людину. Не можна керуватись страхом, коли вирішується твоя доля.
Ставлюся з відвертим презирством до будь-кого, хто підтримує нинішній владний режим хоча б за допомогою слів типу "всі вони однакові" або вірою в телевізійні новини.
Не жалію і не співчуваю тим, хто трясучись робить проти власної совісті те, що велено зверху, оправдуючись тяжкою долею чи необхідністю зберегти роботу.
Я не повинна жити за правилами тих, хто продав і далі продає майбутнє наших дітей за гречку або за свій страх. І тим паче не повинна їх за це поважати.
Покинула форум, бо не хочу більше годувати тролів, та ще й за підтримки модератором.
alisa

alisa

Имя: alisa
Группа: мати-єхидна
Сообщений: 18417
Регистрация: 22.10.2009
Заходил(а): 15.07.2023
Город: Николаев
Район: Центральный
alisa
мати-єхидна
   28 августа 2012


Та прямо там - зі скрипом. Знову перекрутили заради красного словця.
Та переважній більшості байдуже, скільки в кого дітей. Негативну реакцію якраз викликають ті родини, де дітей багато , а родина дуже бідна і батьки не можуть дати дітям навіть мінімум матеріального.

І, до речі, я не пропонувала вибирати між босоніжками та совістю.



Чому не можливо? Можливо. Але на одну забезпечену родину із чотирма дітьми я бачу десь 10 прикладів неблагополучних родин, де багато дітей. Але 3-4 дитини в моєму світогляді - це якраз реально і нічого надзвичайного. Ну багато дітей, ну не знаю, як встигають батьки. Але в цілому - не так вже й критично.
А якщо говорити про 8-10 дітей, то нормальні родини з такою кількістю дітей я бачила тільки в кіно. Так що, вибачайте, яке в мене повинно бути ставлення на власному досвіді?

Я навіть уявити не можу собі, як мама із 6-ма дітьми їде в маршрутці. Я не можу собі уявити в яких кількостях готується їжа. А розваги? Скільки треба взяти грошей щоб з усіма дітьми хоч раз на тиждень десь піти відпочити? Або на море поїхати?
І не треба мені писати про те, що відпочити можна без грошей, готувати їсти відрами - то легко, а на море можна їздити в наметах (ото мамі кайф). Можна, все можна, але навіщо?
Не твоя вина – що ти батька свого син
А твоя біда – не вміти бути ним
jozh

jozh

Имя: Н
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 6265
Регистрация: 26.05.2011
Заходил(а): 17.12.2013
Город: Николаев
jozh
VIP пользователь
   28 августа 2012
Цитата: #9374 alisa 28 августа 2012, 08:20


Та прямо там - зі скрипом. Знову перекрутили заради красного словця.
Та переважній більшості байдуже, скільки в кого дітей. Негативну реакцію якраз викликають ті родини, де дітей багато , а родина дуже бідна і батьки не можуть дати дітям навіть мінімум матеріального.

І, до речі, я не пропонувала вибирати між босоніжками та совістю.



Чому не можливо? Можливо. Але на одну забезпечену родину із чотирма дітьми я бачу десь 10 прикладів неблагополучних родин, де багато дітей. Але 3-4 дитини в моєму світогляді - це якраз реально і нічого надзвичайного. Ну багато дітей, ну не знаю, як встигають батьки. Але в цілому - не так вже й критично.
А якщо говорити про 8-10 дітей, то нормальні родини з такою кількістю дітей я бачила тільки в кіно. Так що, вибачайте, яке в мене повинно бути ставлення на власному досвіді?

Я навіть уявити не можу собі, як мама із 6-ма дітьми їде в маршрутці. Я не можу собі уявити в яких кількостях готується їжа. А розваги? Скільки треба взяти грошей щоб з усіма дітьми хоч раз на тиждень десь піти відпочити? Або на море поїхати?
І не треба мені писати про те, що відпочити можна без грошей, готувати їсти відрами - то легко, а на море можна їздити в наметах (ото мамі кайф). Можна, все можна, але навіщо?


Отже, просто валять всіх в одну купу, бо їм загальна назва "багатодітні родини"? Хоча між багатодітною родиною з 3-4 дітьми та багатодітною з 8-10 дітьми ого-го яка різниця насправді!
Цікаво, а терміну типу "середньодітні родини" часом немає?
Страшно - це коли ти вбиваєш в собі Людину. Не можна керуватись страхом, коли вирішується твоя доля.
Ставлюся з відвертим презирством до будь-кого, хто підтримує нинішній владний режим хоча б за допомогою слів типу "всі вони однакові" або вірою в телевізійні новини.
Не жалію і не співчуваю тим, хто трясучись робить проти власної совісті те, що велено зверху, оправдуючись тяжкою долею чи необхідністю зберегти роботу.
Я не повинна жити за правилами тих, хто продав і далі продає майбутнє наших дітей за гречку або за свій страх. І тим паче не повинна їх за це поважати.
Покинула форум, бо не хочу більше годувати тролів, та ще й за підтримки модератором.
Нява Малика

Нява Малика

Имя: Анна
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 2286
Регистрация: 26.06.2010
Заходил(а): 10.01.2023
Город: Николаев
Телефон: 063 999 00 33
Нява Малика
VIP пользователь
   28 августа 2012
И еще, то, что получается с помощью простого расчета.
Прожиточный минимум на одного человека сейчас (я не буду сейчас разделять взрослых, детей до 6 лет, детей после 6 лет) примерно 1000 грн.
Имеем: полная семья с 2 детьми в месяц требует минимум 4000 дохода, с 3 - 5000, с 4 - 6000. Даже приняв, что работают оба родителя - это примерно по 3 тыс.грн зарплаты. Ну или возможен вариант, папа побольше, мама поменьше. А в идеале, как прозвучало у некоторых девочек (ничего в желании плохого нет), мама не работает, занимается детками, а папа зарабатывает деньги. Сколько пап в городе Николаеве потянет прожиточный минимум на семью с 4 детьми?
Меня часто спрашивают: "Как ты все успеваешь с двумя детьми. В чем секрет?". Мой секрет прост - я нихрена не успеваю. 
alisa

alisa

Имя: alisa
Группа: мати-єхидна
Сообщений: 18417
Регистрация: 22.10.2009
Заходил(а): 15.07.2023
Город: Николаев
Район: Центральный
alisa
мати-єхидна
   28 августа 2012
Нява Малика, і це якщо не враховувати, що в цей прожитковий мінімум входять одні чоботи на 5 років та 2 трусів на рік, чого дитині буде явно замало. А про іграшки та благодійність в дитсадок там взагалі мови нема.
Не твоя вина – що ти батька свого син
А твоя біда – не вміти бути ним
jozh

jozh

Имя: Н
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 6265
Регистрация: 26.05.2011
Заходил(а): 17.12.2013
Город: Николаев
jozh
VIP пользователь
   28 августа 2012
Цитата: #9374 Нява Малика 28 августа 2012, 08:28
И еще, то, что получается с помощью простого расчета.
Прожиточный минимум на одного человека сейчас (я не буду сейчас разделять взрослых, детей до 6 лет, детей после 6 лет) примерно 1000 грн.
Имеем: полная семья с 2 детьми в месяц требует минимум 4000 дохода, с 3 - 5000, с 4 - 6000. Даже приняв, что работают оба родителя - это примерно по 3 тыс.грн зарплаты. Ну или возможен вариант, папа побольше, мама поменьше. А в идеале, как прозвучало у некоторых девочек (ничего в желании плохого нет), мама не работает, занимается детками, а папа зарабатывает деньги. Сколько пап в городе Николаеве потянет прожиточный минимум на семью с 4 детьми?


Ох... якщо копати в цьому напрямку, то я взагалі дивуюсь, як це люди ще взагалі розмножуються... Мабуть, таки бажання мати дітей сильніше, що якось викручуються. Бо що з житловим питанням, що з роботою, що з дитячою інфраструктурою (дитячі майданчики, садочки тощо) зараз ситуація явно не така, щоб у масовому варіанті стимулювала народжуваність.
І однією грошовою допомогою при народженні тут не відкупитися.
Страшно - це коли ти вбиваєш в собі Людину. Не можна керуватись страхом, коли вирішується твоя доля.
Ставлюся з відвертим презирством до будь-кого, хто підтримує нинішній владний режим хоча б за допомогою слів типу "всі вони однакові" або вірою в телевізійні новини.
Не жалію і не співчуваю тим, хто трясучись робить проти власної совісті те, що велено зверху, оправдуючись тяжкою долею чи необхідністю зберегти роботу.
Я не повинна жити за правилами тих, хто продав і далі продає майбутнє наших дітей за гречку або за свій страх. І тим паче не повинна їх за це поважати.
Покинула форум, бо не хочу більше годувати тролів, та ще й за підтримки модератором.
mamatanya

mamatanya

Имя: mamatanya
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 8122
Регистрация: 17.04.2010
Заходил(а): 15.06.2019
Город: Николаев
Район: Центральный
Телефон: 063 491 2019
mamatanya
VIP пользователь
   28 августа 2012
Цитата: #9374 alisa 28 августа 2012, 08:20


Та прямо там - зі скрипом. Знову перекрутили заради красного словця.
Та переважній більшості байдуже, скільки в кого дітей. Негативну реакцію якраз викликають ті родини, де дітей багато , а родина дуже бідна і батьки не можуть дати дітям навіть мінімум матеріального.

І, до речі, я не пропонувала вибирати між босоніжками та совістю.



Чому не можливо? Можливо. Але на одну забезпечену родину із чотирма дітьми я бачу десь 10 прикладів неблагополучних родин, де багато дітей. Але 3-4 дитини в моєму світогляді - це якраз реально і нічого надзвичайного. Ну багато дітей, ну не знаю, як встигають батьки. Але в цілому - не так вже й критично.
А якщо говорити про 8-10 дітей, то нормальні родини з такою кількістю дітей я бачила тільки в кіно. Так що, вибачайте, яке в мене повинно бути ставлення на власному досвіді?

Я навіть уявити не можу собі, як мама із 6-ма дітьми їде в маршрутці. Я не можу собі уявити в яких кількостях готується їжа. А розваги? Скільки треба взяти грошей щоб з усіма дітьми хоч раз на тиждень десь піти відпочити? Або на море поїхати?
І не треба мені писати про те, що відпочити можна без грошей, готувати їсти відрами - то легко, а на море можна їздити в наметах (ото мамі кайф). Можна, все можна, але навіщо?

теж не вважаю, що це легко, але ж навіщо так категорично? це ж як з перукарем та юристом - кожному своє. мені в наметах найкращий відпочинок розваги? ну нас вже привчили до думки, що розважитись = витратити гроші, але ж розважають не гроші.
jozh

jozh

Имя: Н
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 6265
Регистрация: 26.05.2011
Заходил(а): 17.12.2013
Город: Николаев
jozh
VIP пользователь
   28 августа 2012
Цитата: #9374 alisa 28 августа 2012, 08:37
Нява Малика, і це якщо не враховувати, що в цей прожитковий мінімум входять одні чоботи на 5 років та 2 трусів на рік, чого дитині буде явно замало. А про іграшки та благодійність в дитсадок там взагалі мови нема.


Та ну, трусів цілих п'ять на два роки!

А іграшки не обов'язково. Хай каструлями граються і радіо слухають.
Страшно - це коли ти вбиваєш в собі Людину. Не можна керуватись страхом, коли вирішується твоя доля.
Ставлюся з відвертим презирством до будь-кого, хто підтримує нинішній владний режим хоча б за допомогою слів типу "всі вони однакові" або вірою в телевізійні новини.
Не жалію і не співчуваю тим, хто трясучись робить проти власної совісті те, що велено зверху, оправдуючись тяжкою долею чи необхідністю зберегти роботу.
Я не повинна жити за правилами тих, хто продав і далі продає майбутнє наших дітей за гречку або за свій страх. І тим паче не повинна їх за це поважати.
Покинула форум, бо не хочу більше годувати тролів, та ще й за підтримки модератором.
alisa

alisa

Имя: alisa
Группа: мати-єхидна
Сообщений: 18417
Регистрация: 22.10.2009
Заходил(а): 15.07.2023
Город: Николаев
Район: Центральный
alisa
мати-єхидна
   28 августа 2012


Який відпочинок в наметах із 6-ми дітьми?
А готувати їм хто буде? А посуд потім мити, а за ними дивитись?



Я ще раз підкреслюю - можна. Але в сучасному світі, в місті ростити дітей, які ніколи не ходять в ляльковий театр, в кіно, в зоопарк, хоч інколи не катаються на атракціонах, ніколи не були в аквапарку...
Можна і без цього, але в мене є стійке відчуття, що це все-таки частина дитинства. Не головна, не обов"язкова, але зовсім не зайва.
Не твоя вина – що ти батька свого син
А твоя біда – не вміти бути ним
jozh

jozh

Имя: Н
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 6265
Регистрация: 26.05.2011
Заходил(а): 17.12.2013
Город: Николаев
jozh
VIP пользователь
   28 августа 2012
Цитата: #9374 alisa 28 августа 2012, 08:52


Який відпочинок в наметах із 6-ми дітьми?
А готувати їм хто буде? А посуд потім мити, а за ними дивитись?



Я ще раз підкреслюю - можна. Але в сучасному світі, в місті ростити дітей, які ніколи не ходять в ляльковий театр, в кіно, в зоопарк, хоч інколи не катаються на атракціонах, ніколи не були в аквапарку...
Можна і без цього, але в мене є стійке відчуття, що це все-таки частина дитинства. Не головна, не обов"язкова, але зовсім не зайва.


Кхм... Взагалі-то в походах діти самі й готують, і посуд миють... Про всяк випадок повідомляю, що діти бувають не лише памперсного віку. А коли їх шестеро з розумним інтервалом віку між ними, то вже матимете двоє-троє підлітків. А коли їх нормально виховувати змалечку, то ці підлітки будуть прекрасними помічниками. І в походи ходити вони люблять аж пищать! І якраз походи та інші дешеві розваги для нормальних дітей є більш цікавішими, ніж дорогущий більярд чи ресторан (в ресторані моя менша відверто нудьгувала). Не міряйте дітей за мірками міських дорослих, які звикли тринькати гроші на що попало.



Мої діти ніколи не були в ляльковому театрі, кіно та аквапарку. Мені треба починати битися головою об підлогу, бо я погана мати, а діти в мене чогось не отримали в дитинстві?
При цьому ми були в зоопарку, на атракціонах, на морі, ходили в походи, каталися по Дніпру на катері. Не сказала б, що це вимагає якогось дуже серйозного бюджету, навіть якщо помножити на три (щоб було шестеро дітей в розрахунку).
Страшно - це коли ти вбиваєш в собі Людину. Не можна керуватись страхом, коли вирішується твоя доля.
Ставлюся з відвертим презирством до будь-кого, хто підтримує нинішній владний режим хоча б за допомогою слів типу "всі вони однакові" або вірою в телевізійні новини.
Не жалію і не співчуваю тим, хто трясучись робить проти власної совісті те, що велено зверху, оправдуючись тяжкою долею чи необхідністю зберегти роботу.
Я не повинна жити за правилами тих, хто продав і далі продає майбутнє наших дітей за гречку або за свій страх. І тим паче не повинна їх за це поважати.
Покинула форум, бо не хочу більше годувати тролів, та ще й за підтримки модератором.
mamatanya

mamatanya

Имя: mamatanya
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 8122
Регистрация: 17.04.2010
Заходил(а): 15.06.2019
Город: Николаев
Район: Центральный
Телефон: 063 491 2019
mamatanya
VIP пользователь
   28 августа 2012
Цитата: #9374 alisa 28 августа 2012, 08:52


Який відпочинок в наметах із 6-ми дітьми?
А готувати їм хто буде? А посуд потім мити, а за ними дивитись?



Я ще раз підкреслюю - можна. Але в сучасному світі, в місті ростити дітей, які ніколи не ходять в ляльковий театр, в кіно, в зоопарк, хоч інколи не катаються на атракціонах, ніколи не були в аквапарку...
Можна і без цього, але в мене є стійке відчуття, що це все-таки частина дитинства. Не головна, не обов"язкова, але зовсім не зайва.

))))))))))))))))))) а в квартирі з 6 дітьми не треба готувати, мити посуд і дивитись за ними одночасно? ну не смішіть мене. якщо любите комфорт і цивілізацію - на здоров"я, але ж навіщо казати, що інше неможливо. (сподіваюсь, в цій темі не треба в подробицях розказувати про приготування їжі в походних умовах? свого часу готувала повноцінний обід на 5-6 дорослих хлопців - часу це займало не більше, ніж вдома)

ніколи не ходити в театр, зоопарк - це занадто, але і не обов"язково це робити кожні вихідні. звісно, краще, якщо гроші є. я не кажу, що так повинно бути, але так може бути, і дітей це нещасними не зробить.
Просматривают эту тему:

Forum