• (3) Поддержать автора
  • Поделиться

Грамотность

Мята   
VIP пользователь   
18 марта 2013 29582 313
Китиха

Китиха

Имя: Елена
Группа: Модератор
Сообщений: 9161
Регистрация: 05.01.2011
Заходил(а): 18.04.2021
Город: Николаев
Район: Центральный
Телефон: 0675978483
Китиха
Модератор
   18 марта 2013
Цитата: #10641 mackry85 18 марта 2013, 12:23
Чому дехто використовує російську літеру "э" замість української "є"?

 
Якщо ми маємо на увазі одну і ту саму людину, то в неї на пристрої немає української розкладки. А якщо іншу - то, можливо, людина просто не переключила клавіатуру з російської на українську
Тяпа

Тяпа

Имя: Наталия
Группа: Хранитель форума
Сообщений: 14438
Регистрация: 10.01.2011
Заходил(а): 08.03.2024
Город: Николаев
Район: Центральный
Телефон: 099 050 8599
Тяпа
Хранитель форума
   18 марта 2013
Цитата: #10641 Китиха 18 марта 2013, 12:24
свекруха про мого чоловіка каже, що він в три роки розмовляв вже абсолютно правильно - відмінки, наголоси, обороти тощо. Писати теж почав відразу правильно, ніхто спеціально не вчив. 
Это полностью зависит от того, что ребенок слышит в семье. Если бы свекровь говорила "ложи, тубаретка, замету в калидоре", то он говорил бы точно так же. Судя по тему, что она в состоянии определить, что сын говорил  правильно, она достаточно грамотный человек.
Когда загоняют в угол, можно стать биссектрисой, опуститься до медианы, веря в то, что третьего не дано. А оно есть, и зовут её – высота. (с) А.Попов

¡иɯʎdʞ ин ʞɐʞ 'ɐнɔɐdʞǝdu qнεиЖ))


mamatanya

mamatanya

Имя: mamatanya
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 8122
Регистрация: 17.04.2010
Заходил(а): 15.06.2019
Город: Николаев
Район: Центральный
Телефон: 063 491 2019
mamatanya
VIP пользователь
   18 марта 2013
Цитата: #10641 Китиха 18 марта 2013, 12:24
Але я не зустріла жодної людини, яка прочитала три книжки і буквар, і писала грамотно від природи. Може, ще зустріну))) 
це про мене ) ну може я не зовсім грамотна, але ж для трьох книжок непогано )) (а в школі ще краще було, це в інтернеті я усі навички розгубила)
Тяпа

Тяпа

Имя: Наталия
Группа: Хранитель форума
Сообщений: 14438
Регистрация: 10.01.2011
Заходил(а): 08.03.2024
Город: Николаев
Район: Центральный
Телефон: 099 050 8599
Тяпа
Хранитель форума
   18 марта 2013
Цитата: #10641 Китиха 18 марта 2013, 12:26
Якщо ми маємо на увазі одну і ту саму людину, то в неї на пристрої немає української розкладки. А якщо іншу - то, можливо, людина просто не переключила клавіатуру з російської на українську
Да, мне вот иногда приходится писать на украинском, а на компе стоит Пунто Свичер, который автоматически переключает клавиатуру, но украинского не понимает и заменяет русскими буквами. Приходится либо отключать, либо вручную переправлять, и местами можно пропустить. Хотя я не знаю, о ком речь :)
Когда загоняют в угол, можно стать биссектрисой, опуститься до медианы, веря в то, что третьего не дано. А оно есть, и зовут её – высота. (с) А.Попов

¡иɯʎdʞ ин ʞɐʞ 'ɐнɔɐdʞǝdu qнεиЖ))


Китиха

Китиха

Имя: Елена
Группа: Модератор
Сообщений: 9161
Регистрация: 05.01.2011
Заходил(а): 18.04.2021
Город: Николаев
Район: Центральный
Телефон: 0675978483
Китиха
Модератор
   18 марта 2013
Цитата: #10641 Тяпа 18 марта 2013, 12:30
Это полностью зависит от того, что ребенок слышит в семье. 
Моїй Ані нарешті прорвало мову. І я тепер закрила собі рота і намагаюсь не використовувати жаргонізми. Дитина ж думає, що мама - взірець. Ага... Раніше потрібно було пильнувати, коли вона ще тільки слухала
alisa

alisa

Имя: alisa
Группа: мати-єхидна
Сообщений: 18417
Регистрация: 22.10.2009
Заходил(а): 15.07.2023
Город: Николаев
Район: Центральный
alisa
мати-єхидна
   18 марта 2013
Цитата: #10641 mackry85 18 марта 2013, 12:23
Ось, наприклад, alisa, ви часто використовуєте такий зворот "та не" аба просто "не". Чому саме таке написання обираєте, а не "нє", "ні"? 
І ще один момент. Чому дехто використовує російську літеру "э" замість української "є"?

 
Ну, не так вже й часто :) Звичайно, правильно писати "ні". Про вживання "нє" - маю великі сумніви. 

Скоріш за все із-за того, що я пишу російською не менше, ніж українською. І дуже часто роблю це паралельно - тут сиджу працюю, пишу російською, і через хвилину вже пишу українською на форумі. Саме тому я і користуюсь перевіркою орфографії. 
Не твоя вина – що ти батька свого син
А твоя біда – не вміти бути ним
alisa

alisa

Имя: alisa
Группа: мати-єхидна
Сообщений: 18417
Регистрация: 22.10.2009
Заходил(а): 15.07.2023
Город: Николаев
Район: Центральный
alisa
мати-єхидна
   18 марта 2013
Цитата: #10641 Китиха 18 марта 2013, 12:24
Наприклад, свекруха про мого чоловіка каже, що він в три роки розмовляв вже абсолютно правильно - відмінки, наголоси, обороти тощо. Писати теж почав відразу правильно, ніхто спеціально не вчив. Навіть якщо не брати до уваги, що на її думку, моєму чоловікові тільки крил за спиною не вистачає, то можна допустити, що він і є та сама людина з вродженою грамотністю. Але він за своє життя, включаючи дитинство, вже прочитав стільки книжок, скільки мені не прочитати за три. І я не знаю, що причина, що наслідок. Але допустимо.

Але я не зустріла жодної людини, яка прочитала три книжки і буквар, і писала грамотно від природи. Може, ще зустріну))) 
Ми ж не сперечаємось :))) А обговорюємо :) 

Я схильна думати, що бажання читати частіше виникає в людей з гуманітарним складом розуму. Я і сама багато читала. І любов до читання в мене прокинулась задовго до того, як я навчилась читати. Я була ладна слухати і слухати. А от сестра, що росла в тієї ж мами, не любила слухати із дитинства. І читати потім не любила. В Жені яскраво виражений математичний склад розуму, вона завжди прекрасно вправлялась із цифрами. Ті самі умови виховання, ті самі батьки, ті самі приклади по життю - але здібності в нас з нею геть різні і це було очевидно із дитинства.
Не твоя вина – що ти батька свого син
А твоя біда – не вміти бути ним
jozh

jozh

Имя: Н
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 6265
Регистрация: 26.05.2011
Заходил(а): 17.12.2013
Город: Николаев
jozh
VIP пользователь
   18 марта 2013
Цитата: #10641 alisa 18 марта 2013, 12:55
Я схильна думати, що бажання читати частіше виникає в людей з гуманітарним складом розуму.
Як мінімум я особисто під цю теорію не підпадаю. В мене яскраво виражений аналітичний склад розуму, але від книжки з дитинства було не відірвати.
І я знаю ще багато таких людей.
Страшно - це коли ти вбиваєш в собі Людину. Не можна керуватись страхом, коли вирішується твоя доля.
Ставлюся з відвертим презирством до будь-кого, хто підтримує нинішній владний режим хоча б за допомогою слів типу "всі вони однакові" або вірою в телевізійні новини.
Не жалію і не співчуваю тим, хто трясучись робить проти власної совісті те, що велено зверху, оправдуючись тяжкою долею чи необхідністю зберегти роботу.
Я не повинна жити за правилами тих, хто продав і далі продає майбутнє наших дітей за гречку або за свій страх. І тим паче не повинна їх за це поважати.
Покинула форум, бо не хочу більше годувати тролів, та ще й за підтримки модератором.

Мята

Имя: Татьяна
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 3120
Регистрация: 23.10.2009
Заходил(а): 07.12.2021
Город: Николаев
Район: Заводской
Мята
VIP пользователь
   18 марта 2013
Морковка, я на такие вещи не обижаюсь, так как сама люблю узнать что и от чего, но вы согласитесь, что мой ляп и ковточка разные вещи ?
Ок, граждане и гражданочки, спасиба за внимания, астаемся без изминений, придложение свое я отбираю назад, иду учить албанский

Стебаюсь, да...
В конце всего мы будем помнить
не оскорбления наших врагов,
а молчание наших друзей.
 
МАРТИН ЛЮТЕР КИНГ
 
mamatanya

mamatanya

Имя: mamatanya
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 8122
Регистрация: 17.04.2010
Заходил(а): 15.06.2019
Город: Николаев
Район: Центральный
Телефон: 063 491 2019
mamatanya
VIP пользователь
   18 марта 2013
Цитата: #10641 Мята 18 марта 2013, 13:08
Морковка, я на такие вещи не обижаюсь, так как сама люблю узнать что и от чего, но вы согласитесь, что мой ляп и ковточка разные вещи ?
Ок, граждане и гражданочки, спасиба за внимания, астаемся без изминений, придложение свое я отбираю назад, иду учить албанский

Стебаюсь, да...
вот реально меня это раздражает! ну почему кто-то считает себя в праве так высокомерно к другим людям относиться? и вот не скажешь же ничего человеку - обидится! а я что - не человек что ли? стебаюсь? да не особо.....разве что капельку.....
jozh

jozh

Имя: Н
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 6265
Регистрация: 26.05.2011
Заходил(а): 17.12.2013
Город: Николаев
jozh
VIP пользователь
   18 марта 2013
Цитата: #10641 Китиха 18 марта 2013, 12:41
Моїй Ані нарешті прорвало мову. І я тепер закрила собі рота і намагаюсь не використовувати жаргонізми. Дитина ж думає, що мама - взірець. Ага... Раніше потрібно було пильнувати, коли вона ще тільки слухала
Це точно... я якось допустила використання собою слова "фігня", тепер довго відучуватиму і себе, і дітей...
Страшно - це коли ти вбиваєш в собі Людину. Не можна керуватись страхом, коли вирішується твоя доля.
Ставлюся з відвертим презирством до будь-кого, хто підтримує нинішній владний режим хоча б за допомогою слів типу "всі вони однакові" або вірою в телевізійні новини.
Не жалію і не співчуваю тим, хто трясучись робить проти власної совісті те, що велено зверху, оправдуючись тяжкою долею чи необхідністю зберегти роботу.
Я не повинна жити за правилами тих, хто продав і далі продає майбутнє наших дітей за гречку або за свій страх. І тим паче не повинна їх за це поважати.
Покинула форум, бо не хочу більше годувати тролів, та ще й за підтримки модератором.
alisa

alisa

Имя: alisa
Группа: мати-єхидна
Сообщений: 18417
Регистрация: 22.10.2009
Заходил(а): 15.07.2023
Город: Николаев
Район: Центральный
alisa
мати-єхидна
   18 марта 2013
Цитата: #10641 jozh 18 марта 2013, 13:07
Як мінімум я особисто під цю теорію не підпадаю. В мене яскраво виражений аналітичний склад розуму, але від книжки з дитинства було не відірвати.
І я знаю ще багато таких людей.
Яку теорію?
Я що, написала, що книжки читають тільки люди із гуманітарним складом розуму? В мене батько має технічний склад розуму до мозку кісток і він читав все, що під руку траплялось. 
 
Не твоя вина – що ти батька свого син
А твоя біда – не вміти бути ним
mackry85

mackry85

Имя: Христина
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 1563
Регистрация: 21.05.2010
Заходил(а): 19.02.2015
Город: Николаев
Район: Заводской - Намыв
mackry85
VIP пользователь
   18 марта 2013
:D
Turbulent Bell

Turbulent Bell

Имя: Фасоль
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 2015
Регистрация: 01.09.2011
Заходил(а): 28.07.2019
Город: Николаев
Район: Заводской
Телефон: 0930548585
Turbulent Bell
VIP пользователь
   18 марта 2013
Я давно хотела поднять эту тему, но думала, что меня заклюют. Я очень много общаюсь в нете, и с таким кошмаром, как в нашем городе, еще не сталкивалась. Это печально.

Я, кажется, понимаю, о каком форуме пишет Мята. Но, там банят после 3 предупреждений модераторов. Но, второе но, там аудитория намного шире, поэтому бан лишнего пользователя значения не имеет. Уверена, что здесь администрация не будет раскидываться пользователями, даже если они буду писать педиатор и жыву. 

ЗЫ. А меня до мурашек раздражает, когда говорят "год". Моему ребенку 5 год. ААААААААААА!!!
jozh

jozh

Имя: Н
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 6265
Регистрация: 26.05.2011
Заходил(а): 17.12.2013
Город: Николаев
jozh
VIP пользователь
   18 марта 2013
По суті пропозиції теми: якщо там одна-дві оЧеПятки чи помилки, то це не страшно, я б не стала робити з цього проблему. Але відверто безграмотні пости впливають в тому числі і на сприйняття людини, яка це написала. Складно сприймати серйозно написане, приймати до уваги, вірити написаному, якщо там в кожному слові помилки, про пунктуацію я взагалі мовчу...
Якби тут на форумі вже була розроблена система попереджень, рейтингу тощо, то модератору видавати попередження у таких випадках, і все. Якщо багато такого накопичилось - відповідні дії. Виправляти за кимось помилки - не бачу сенсу. Видаляти повідомлення - теж. Не треба за когось робити роботу, людина має хоч трохи приділити зусилля, якщо хоче спілкуватися.
Страшно - це коли ти вбиваєш в собі Людину. Не можна керуватись страхом, коли вирішується твоя доля.
Ставлюся з відвертим презирством до будь-кого, хто підтримує нинішній владний режим хоча б за допомогою слів типу "всі вони однакові" або вірою в телевізійні новини.
Не жалію і не співчуваю тим, хто трясучись робить проти власної совісті те, що велено зверху, оправдуючись тяжкою долею чи необхідністю зберегти роботу.
Я не повинна жити за правилами тих, хто продав і далі продає майбутнє наших дітей за гречку або за свій страх. І тим паче не повинна їх за це поважати.
Покинула форум, бо не хочу більше годувати тролів, та ще й за підтримки модератором.
jozh

jozh

Имя: Н
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 6265
Регистрация: 26.05.2011
Заходил(а): 17.12.2013
Город: Николаев
jozh
VIP пользователь
   18 марта 2013
Цитата: #10641 alisa 18 марта 2013, 13:15
Яку теорію?
Я що, написала, що книжки читають тільки люди із гуманітарним складом розуму? В мене батько має технічний склад розуму до мозку кісток і він читав все, що під руку траплялось. 
Ви написали "Я схильна думати, що бажання читати частіше виникає в людей з гуманітарним складом розуму.". Тобто вже вивели якусь закономірність. Я показала протилежну думку. І не треба зразу ставати в позу.
Страшно - це коли ти вбиваєш в собі Людину. Не можна керуватись страхом, коли вирішується твоя доля.
Ставлюся з відвертим презирством до будь-кого, хто підтримує нинішній владний режим хоча б за допомогою слів типу "всі вони однакові" або вірою в телевізійні новини.
Не жалію і не співчуваю тим, хто трясучись робить проти власної совісті те, що велено зверху, оправдуючись тяжкою долею чи необхідністю зберегти роботу.
Я не повинна жити за правилами тих, хто продав і далі продає майбутнє наших дітей за гречку або за свій страх. І тим паче не повинна їх за це поважати.
Покинула форум, бо не хочу більше годувати тролів, та ще й за підтримки модератором.
Morkovka

Morkovka

Имя: Анютка
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 3314
Регистрация: 18.03.2011
Заходил(а): 12.08.2021
Город: Николаев
Район: Ленинский
Телефон: 063 137 00 04
Morkovka
VIP пользователь
   18 марта 2013
Цитата: #10641 Мята 18 марта 2013, 13:08
Морковка, я на такие вещи не обижаюсь, так как сама люблю узнать что и от чего, но вы согласитесь, что мой ляп и ковточка разные вещи ?
Ок, граждане и гражданочки, спасиба за внимания, астаемся без изминений, придложение свое я отбираю назад, иду учить албанский

Стебаюсь, да...
Ну Ваше право, Вы открыли тему, Вы и стебаетесь:D Не сравнивала абсолютно Ваш ляп(да и не ляп вовсе, а просто не совсем правильную трактовку) и ковточку. Что и стоило доказать-тема дееспособна только при обсуждении проблемы на уровне философии, а ближе к делу-опять тапкиFinouCat_02
alisa

alisa

Имя: alisa
Группа: мати-єхидна
Сообщений: 18417
Регистрация: 22.10.2009
Заходил(а): 15.07.2023
Город: Николаев
Район: Центральный
alisa
мати-єхидна
   18 марта 2013
Цитата: #10641 jozh 18 марта 2013, 13:19
Ви написали "Я схильна думати, що бажання читати частіше виникає в людей з гуманітарним складом розуму.". Тобто вже вивели якусь закономірність. Я показала протилежну думку. І не треба зразу ставати в позу.
Протилежну???
Тобто бажання читати частіше виникає в людей із технічним складом розуму?
Не твоя вина – що ти батька свого син
А твоя біда – не вміти бути ним
Morkovka

Morkovka

Имя: Анютка
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 3314
Регистрация: 18.03.2011
Заходил(а): 12.08.2021
Город: Николаев
Район: Ленинский
Телефон: 063 137 00 04
Morkovka
VIP пользователь
   18 марта 2013
Цитата: #10641 mamatanya 18 марта 2013, 13:13
вот реально меня это раздражает! ну почему кто-то считает себя в праве так высокомерно к другим людям относиться? и вот не скажешь же ничего человеку - обидится! а я что - не человек что ли? стебаюсь? да не особо.....разве что капельку.....
Ну значит по сути: автор видит исключительно чужие ошибки на форуме, а когда ему указывают на его -"начинает стебаться"B)
alisa

alisa

Имя: alisa
Группа: мати-єхидна
Сообщений: 18417
Регистрация: 22.10.2009
Заходил(а): 15.07.2023
Город: Николаев
Район: Центральный
alisa
мати-єхидна
   18 марта 2013
Цитата: #10641 Turbulent Bell 18 марта 2013, 13:17
ЗЫ. А меня до мурашек раздражает, когда говорят "год". Моему ребенку 5 год. ААААААААААА!!!
Можливо, просто  мається на увазі "пятый год" ? Тобто 4 роки із чимось. 
Не твоя вина – що ти батька свого син
А твоя біда – не вміти бути ним
Просматривают эту тему:

Forum