• 0 Поддержать автора
  • Поделиться

Как научить ребенка делать домашнее задание самостоятельно?

Lena123   
Активный пользователь   
11 сентября 2012 20649 215
Нява Малика

Нява Малика

Имя: Анна
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 2286
Регистрация: 26.06.2010
Заходил(а): 10.01.2023
Город: Николаев
Телефон: 063 999 00 33
Нява Малика
VIP пользователь
   12 сентября 2012
А мы всей семьей заботимся о своих будильниках. Обычно просыпаемся до их звонков, и тихо, ненавязчиво их отключаем.
Меня часто спрашивают: "Как ты все успеваешь с двумя детьми. В чем секрет?". Мой секрет прост - я нихрена не успеваю. 
Orchid

Orchid

Имя: Яна
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 3111
Регистрация: 21.02.2010
Заходил(а): 17.01.2021
Город: Николаев
Район: Заводской
Orchid
VIP пользователь
   12 сентября 2012
Я теж просинаюсь до того, як він задзвонить. А от, якби не завела, всю ніч не спала б, боялась би проспати)) От така я відповідальна. Дякувати мамі
mamatanya

mamatanya

Имя: mamatanya
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 8122
Регистрация: 17.04.2010
Заходил(а): 15.06.2019
Город: Николаев
Район: Центральный
Телефон: 063 491 2019
mamatanya
VIP пользователь
   12 сентября 2012
Цитата: #9550 Orchid 12 сентября 2012, 10:10


Бо ви ж самі і писали про те, що всі діти різні. Вашої достатньо раз на день, а мойому не раз і не два. Йому і в школі на перервах вчителька постійно зауважує, щоб не носився, а іншим дітям- ні. Теж не треба цього робити?



А чим вразливе порівняння з черепахою? Буде робити швидко, буду порівнювати з бистрою ланню))) Хай вчиться проводити аналогії



Повільна дитина, це дитина, яка робить повільно. В автора інша проблема: дитина час від часу нічого не робить.



А якщо не навчиться, а звикне до поганих відміток і "заб"є"?



То й ви з jozh не матері тим дітям, що живуть за таймером, щоб давати оцінку їх нервовому стану))


Все, буду збиратися і їхати до школи... а там буду підганяти, щоб швидше вдягався))) Бо якщо запізниться в художку, не встигне на хіп-хоп От таке в нас Гестапо))

по-перше, я оцінку нервовому стану не давала. але казала, що таймер - це стресс. можливо, дитина його легко подолає, я лише звернула увагу на те, що треба дуже обережно застосовувати такі методи. особисто я взагалі вважаю іх шкідливими. єдине, що знов таки особисто я можу допустити - запропонувати дитині оптимізувати свій час, наприклад, за допомогою таймера. але ставить його і визначає необхідний час не мама, а дитина.

якщо не навчиться і заб"є?......я не вірю в такі варіанти якщо буде погано вчитись, то геть з інших причин до речі, можливо, заб"є саме тому, що ну не можна ж вчитись повільно, треба швидко, а швидко не виходить, то й не треба взагалі ніяк.
jozh

jozh

Имя: Н
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 6265
Регистрация: 26.05.2011
Заходил(а): 17.12.2013
Город: Николаев
jozh
VIP пользователь
   12 сентября 2012
Цитата: #9550 Orchid 12 сентября 2012, 10:10


Бо ви ж самі і писали про те, що всі діти різні. Вашої достатньо раз на день, а мойому не раз і не два. Йому і в школі на перервах вчителька постійно зауважує, щоб не носився, а іншим дітям- ні. Теж не треба цього робити?



А чим вразливе порівняння з черепахою? Буде робити швидко, буду порівнювати з бистрою ланню))) Хай вчиться проводити аналогії



Повільна дитина, це дитина, яка робить повільно. В автора інша проблема: дитина час від часу нічого не робить.



А якщо не навчиться, а звикне до поганих відміток і "заб"є"?



То й ви з jozh не матері тим дітям, що живуть за таймером, щоб давати оцінку їх нервовому стану))


Все, буду збиратися і їхати до школи... а там буду підганяти, щоб швидше вдягався))) Бо якщо запізниться в художку, не встигне на хіп-хоп От таке в нас Гестапо))


"Нічого не робити" людина не може в принципі.
Як мінімум, це буде або задумливість сама по собі, або спроба відволіктися від завдання, наприклад, у вигляді малювання чортиків чи щось таке. Тобто в першу чергу треба розібратись, на що витрачається той зайвий час? Дійсно на самі завдання, тобто це така собі швидкість уповільнена (а задумливість - це якраз роздумує над завданням), чи це відволікання, а якщо реально відволікання, то треба не підганянням займатись, а організацією праці та відпочинку, і т.д.
Ще зі свого особистого прикладу: моя старша, яка усиновлена, теж спочатку дууууже дооооовго робила домашні завдання. Як виявилося, дві треті часу витрачалося на дурне переписування з чорновика на чистовик, а також на оті пресловуті зависання, бо сиділа втупившись без жодної думки у книжку, бо їй до того вбили в голову, що поки не зробить всі домашні завдання, зі стола не вставати (а воно ж коли мозок втомився, то ці сидіння до лампочки, навпаки, треба хоч 5-10 хвилин відпочити, провітритись). Переорієнтували на результат, а не процесс. Та плюс за літо відпочила. Зараз робить досить швидко, встигає і побігати на вулиці, і щось ще почитати, і ось вже й гуртки пішли, все одно спокійно все встигається.
Страшно - це коли ти вбиваєш в собі Людину. Не можна керуватись страхом, коли вирішується твоя доля.
Ставлюся з відвертим презирством до будь-кого, хто підтримує нинішній владний режим хоча б за допомогою слів типу "всі вони однакові" або вірою в телевізійні новини.
Не жалію і не співчуваю тим, хто трясучись робить проти власної совісті те, що велено зверху, оправдуючись тяжкою долею чи необхідністю зберегти роботу.
Я не повинна жити за правилами тих, хто продав і далі продає майбутнє наших дітей за гречку або за свій страх. І тим паче не повинна їх за це поважати.
Покинула форум, бо не хочу більше годувати тролів, та ще й за підтримки модератором.
mamatanya

mamatanya

Имя: mamatanya
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 8122
Регистрация: 17.04.2010
Заходил(а): 15.06.2019
Город: Николаев
Район: Центральный
Телефон: 063 491 2019
mamatanya
VIP пользователь
   12 сентября 2012

ну так і поясніть, що або художка, або хіп-хоп, або робити все швидко - дуже логічно, і ніякого гестапо
але ж можливо доведеться відповідати за свої слова і відмовитись від занять, а це вже гестапо для мами ))


так Ви ж просто жайворонок! )))) всі жайворонки спокійно ставляться до будильників )))) якщо, звісно, не треба їх на 2 часа ночі ставити )))
jozh

jozh

Имя: Н
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 6265
Регистрация: 26.05.2011
Заходил(а): 17.12.2013
Город: Николаев
jozh
VIP пользователь
   12 сентября 2012
Цитата: #9550 mamatanya 12 сентября 2012, 10:24

ну так і поясніть, що або художка, або хіп-хоп, або робити все швидко - дуже логічно, і ніякого гестапо
але ж можливо доведеться відповідати за свої слова і відмовитись від занять, а це вже гестапо для мами ))


так Ви ж просто жайворонок! )))) всі жайворонки спокійно ставляться до будильників )))) якщо, звісно, не треба їх на 2 часа ночі ставити )))


До речі... а художка і хіп-хоп кому треба, дитині чи мамі?
Якщо дитині, то хай сама і організовується (звісно, можна й за допомогою мами, але ця допомога повинна так і залишатися допомогою, а не "зроби замість мене"). А якщо мамі... то, може, це мамі треба переглянути свої пріорітети?

Он, прямо як спеціально для ілюстрації - сьогодні менша моя спробувала було на мене перевісити задачу пам'ятати про художку... мовляв, мама, а давай ти будильник поставиш на 14.30... ну як залізла, так і злізла, в мене це строго. Кажу - твоя художка, ти і повинна контролювати, а не мама, і мобілка в тебе є, так що вперед. Все, питання зняте.
А вчора взагалі чудно було - лягла трохи поспати, прокидаюсь, питаю чоловіка, а чи старша зі школи приходила, бо нема вдома? Каже, вже й пришла, сама поїла, і сама пішла на свої заняття. От зручно, мама спить, діти самі собі раду дають!
Страшно - це коли ти вбиваєш в собі Людину. Не можна керуватись страхом, коли вирішується твоя доля.
Ставлюся з відвертим презирством до будь-кого, хто підтримує нинішній владний режим хоча б за допомогою слів типу "всі вони однакові" або вірою в телевізійні новини.
Не жалію і не співчуваю тим, хто трясучись робить проти власної совісті те, що велено зверху, оправдуючись тяжкою долею чи необхідністю зберегти роботу.
Я не повинна жити за правилами тих, хто продав і далі продає майбутнє наших дітей за гречку або за свій страх. І тим паче не повинна їх за це поважати.
Покинула форум, бо не хочу більше годувати тролів, та ще й за підтримки модератором.

Селеночка

Имя: Селеночка
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 2803
Регистрация: 05.01.2011
Заходил(а): 18.01.2019
Город: Николаев
Район: Центральный - Варваровка
Телефон: 0503943050
Селеночка
VIP пользователь
   12 сентября 2012
Думала, что почту тему, почерпну интересное, т.к. у нескольких подруг тоже проблемы с домашкой. А вместо этого читаешь как девочки на второй странице устроили между собой спор, который, как на меня, типикстартеру ответа на вопрос так и не принес.
jozh

jozh

Имя: Н
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 6265
Регистрация: 26.05.2011
Заходил(а): 17.12.2013
Город: Николаев
jozh
VIP пользователь
   12 сентября 2012
Цитата: #9550 Селеночка 12 сентября 2012, 10:36
Думала, что почту тему, почерпну интересное, т.к. у нескольких подруг тоже проблемы с домашкой. А вместо этого читаешь как девочки на второй странице устроили между собой спор, который, как на меня, типикстартеру ответа на вопрос так и не принес.


Чому не приніс? На мій погляд, відповіли вичерпно. Хіба що автор чекала такої чарівної таблетки "турбо", щоб раз! - і дитина в два рази вже швидше робить... Так такого не буває.
Страшно - це коли ти вбиваєш в собі Людину. Не можна керуватись страхом, коли вирішується твоя доля.
Ставлюся з відвертим презирством до будь-кого, хто підтримує нинішній владний режим хоча б за допомогою слів типу "всі вони однакові" або вірою в телевізійні новини.
Не жалію і не співчуваю тим, хто трясучись робить проти власної совісті те, що велено зверху, оправдуючись тяжкою долею чи необхідністю зберегти роботу.
Я не повинна жити за правилами тих, хто продав і далі продає майбутнє наших дітей за гречку або за свій страх. І тим паче не повинна їх за це поважати.
Покинула форум, бо не хочу більше годувати тролів, та ще й за підтримки модератором.
mamatanya

mamatanya

Имя: mamatanya
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 8122
Регистрация: 17.04.2010
Заходил(а): 15.06.2019
Город: Николаев
Район: Центральный
Телефон: 063 491 2019
mamatanya
VIP пользователь
   12 сентября 2012
Цитата: #9550 Селеночка 12 сентября 2012, 10:36
Думала, что почту тему, почерпну интересное, т.к. у нескольких подруг тоже проблемы с домашкой. А вместо этого читаешь как девочки на второй странице устроили между собой спор, который, как на меня, типикстартеру ответа на вопрос так и не принес.

а какой Вы ждете ответ или совет? в духе, что делать, чтобы все было, как мама хочет? так не бывает. как раз об этом и разговор. спор возник из-за того, что одни мамы доказывают другим, будто их дети без маминого вмешательства выростут безответственными неумехами, а другие говорят о том, что как раз таки надо дать ребенку шанс сделать и ответиь за свои дела, тогда и научится
alisa

alisa

Имя: alisa
Группа: мати-єхидна
Сообщений: 18417
Регистрация: 22.10.2009
Заходил(а): 15.07.2023
Город: Николаев
Район: Центральный
alisa
мати-єхидна
   12 сентября 2012


Знайшли, що порівнювати. Я в 11 років сама їздила рейсовим автобусом до бабусі і назад, ще й з кицькою на руках та молодшою сестрою за руку.
А люди розповідають про першокласників.
Не твоя вина – що ти батька свого син
А твоя біда – не вміти бути ним
mamatanya

mamatanya

Имя: mamatanya
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 8122
Регистрация: 17.04.2010
Заходил(а): 15.06.2019
Город: Николаев
Район: Центральный
Телефон: 063 491 2019
mamatanya
VIP пользователь
   12 сентября 2012
Цитата: #9550 alisa 12 сентября 2012, 10:45


Знайшли, що порівнювати. Я в 11 років сама їздила рейсовим автобусом до бабусі і назад, ще й з кицькою на руках та молодшою сестрою за руку.
А люди розповідають про першокласників.

про 4-й клас
alisa

alisa

Имя: alisa
Группа: мати-єхидна
Сообщений: 18417
Регистрация: 22.10.2009
Заходил(а): 15.07.2023
Город: Николаев
Район: Центральный
alisa
мати-єхидна
   12 сентября 2012


Наскільки я знаю, то в Няви Маліки дитина в першому класі, а у Orchid хлопець із СДУГ, а це дечого все-таки вимагає від батьків.
Взагалі складно порівнювати хлопців та дівчат, в них різна поведінка, різний розвиток.
Не твоя вина – що ти батька свого син
А твоя біда – не вміти бути ним
mamatanya

mamatanya

Имя: mamatanya
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 8122
Регистрация: 17.04.2010
Заходил(а): 15.06.2019
Город: Николаев
Район: Центральный
Телефон: 063 491 2019
mamatanya
VIP пользователь
   12 сентября 2012
Цитата: #9550 alisa 12 сентября 2012, 10:53


Наскільки я знаю, то в Няви Маліки дитина в першому класі, а у Orchid хлопець із СДУГ, а це дечого все-таки вимагає від батьків.
Взагалі складно порівнювати хлопців та дівчат, в них різна поведінка, різний розвиток.

преший пост був про 4 клас
взагалі складно порівнювати різних дітей - в них всіх різна поведінка, різний розвиток

Fёkla

Имя: Фёкла
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 2269
Регистрация: 04.01.2011
Заходил(а): 29.01.2018
Город: Николаев
Район: Ленинский
Fёkla
VIP пользователь
   12 сентября 2012
Мне кажется, что все зависит от мамы. Даша делает д.з сама, если нужна помощь - зовет меня. Иногда я могу стоять над головой, но Дашенька просит меня выйти. И хочу сказать, что иногда очень хочется зайти и посмотреть, что она там в тетради творит, но сдерживаюсь. Так что прежде всего нужно себя отучить от желания быть НАГЛЯДАЧЕМ. И еще у нас нет черновиков и я уверена что и не буде. Английский делаем вместе, так как нужна помощь взрослых.

P.S. Я мама первоклашки. Но опыт выполнения домашних заданий есть, так как ходили на разные дополнительные занятия и курсы.
Я отвечаю за то, что говорю, но не отвечаю за то, что вы слышите!
Тяпа

Тяпа

Имя: Наталия
Группа: Хранитель форума
Сообщений: 14438
Регистрация: 10.01.2011
Заходил(а): 08.03.2024
Город: Николаев
Район: Центральный
Телефон: 099 050 8599
Тяпа
Хранитель форума
   12 сентября 2012
Цитата: #9550 Fёkla 12 сентября 2012, 10:58
Мне кажется, что все зависит от мамы. Даша делает д.з сама, если нужна помощь - зовет меня. Иногда я могу стоять над головой, но Дашенька просит меня выйти. И хочу сказать, что иногда очень хочется зайти и посмотреть, что она там в тетради творит, но сдерживаюсь. Так что прежде всего нужно себя отучить от желания быть НАГЛЯДАЧЕМ. И еще у нас нет черновиков и я уверена что и не буде. Английский делаем вместе, так как нужна помощь взрослых.

P.S. Я мама первоклашки. Но опыт выполнения домашних заданий есть, так как ходили на разные дополнительные занятия и курсы.

В Вашем случае как раз все зависит от ребенка

Я пока молча случаю, потому что мы только пошли в первый класс, хотя и проходили на подготовишку. Если малого оставить одного - он потратит время зря и тоже промечтает. Само задание выполняется легко, но очень долго. И я не думаю, что если все время оставлять его так сидеть одного, то он когда-нибудь образумится и углубится в работу. Тут какая-то психологическая проблема, связанная явно не с присутствием родителей, они лишь выталкивают ребенка из этого состояния. Пока наблюдаю.
Когда загоняют в угол, можно стать биссектрисой, опуститься до медианы, веря в то, что третьего не дано. А оно есть, и зовут её – высота. (с) А.Попов

¡иɯʎdʞ ин ʞɐʞ 'ɐнɔɐdʞǝdu qнεиЖ))


jozh

jozh

Имя: Н
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 6265
Регистрация: 26.05.2011
Заходил(а): 17.12.2013
Город: Николаев
jozh
VIP пользователь
   12 сентября 2012
Цитата: #9550 alisa 12 сентября 2012, 10:45


Знайшли, що порівнювати. Я в 11 років сама їздила рейсовим автобусом до бабусі і назад, ще й з кицькою на руках та молодшою сестрою за руку.
А люди розповідають про першокласників.


Хіба лише про першокласників? Як мінімум, у автора дитина четвертий рік навчається.
До того ж, самостійність в 11-14 років не з неба звалиться. Так і буде до кінця школи чекати від мами копняка, якщо не привчати поступово раніше, ще з першого класу (а то й ще до школи).
Страшно - це коли ти вбиваєш в собі Людину. Не можна керуватись страхом, коли вирішується твоя доля.
Ставлюся з відвертим презирством до будь-кого, хто підтримує нинішній владний режим хоча б за допомогою слів типу "всі вони однакові" або вірою в телевізійні новини.
Не жалію і не співчуваю тим, хто трясучись робить проти власної совісті те, що велено зверху, оправдуючись тяжкою долею чи необхідністю зберегти роботу.
Я не повинна жити за правилами тих, хто продав і далі продає майбутнє наших дітей за гречку або за свій страх. І тим паче не повинна їх за це поважати.
Покинула форум, бо не хочу більше годувати тролів, та ще й за підтримки модератором.

Fёkla

Имя: Фёкла
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 2269
Регистрация: 04.01.2011
Заходил(а): 29.01.2018
Город: Николаев
Район: Ленинский
Fёkla
VIP пользователь
   12 сентября 2012
Цитата: #9550 Тяпа 12 сентября 2012, 11:05

В Вашем случае как раз все зависит от ребенка

Я пока молча случаю, потому что мы только пошли в первый класс, хотя и проходили на подготовишку. Если малого оставить одного - он потратит время зря и тоже промечтает. Само задание выполняется легко, но очень долго. И я не думаю, что если все время оставлять его так сидеть одного, то он когда-нибудь образумится и углубится в работу. Тут какая-то психологическая проблема, связанная явно не с присутствием родителей, они лишь выталкивают ребенка из этого состояния. Пока наблюдаю.




Наташа, но я настроила ее, что это ее домашнее задание и ей нужно его выполнить - оперативно и качественно. Как на меня, мы сами придумываем себе сложность думая, что облегчаем себе жизнь.
Я отвечаю за то, что говорю, но не отвечаю за то, что вы слышите!
mamatanya

mamatanya

Имя: mamatanya
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 8122
Регистрация: 17.04.2010
Заходил(а): 15.06.2019
Город: Николаев
Район: Центральный
Телефон: 063 491 2019
mamatanya
VIP пользователь
   12 сентября 2012
Цитата: #9550 Fёkla 12 сентября 2012, 11:19




Наташа, но я настроила ее, что это ее домашнее задание и ей нужно его выполнить - оперативно и качественно. Как на меня, мы сами придумываем себе сложность думая, что облегчаем себе жизнь.

золотые слова! надо будет записать на бумажечке и повесить у себя над кроватью ))))
jozh

jozh

Имя: Н
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 6265
Регистрация: 26.05.2011
Заходил(а): 17.12.2013
Город: Николаев
jozh
VIP пользователь
   12 сентября 2012
Цитата: #9550 alisa 12 сентября 2012, 10:53


Наскільки я знаю, то в Няви Маліки дитина в першому класі, а у Orchid хлопець із СДУГ, а це дечого все-таки вимагає від батьків.
Взагалі складно порівнювати хлопців та дівчат, в них різна поведінка, різний розвиток.


Якщо дитина за своїм віком та рівнем розвитку ще не готова до підвищеного рівня відповідальності, то й не треба їй того пхати, бо мама цього хоче. Для дитини буде краще, якщо вона самостійно освоїть меншу кількість, але якісно, а не так, що бігає з мамою по гуртках, не маючи вільної хвилини для самої себе, і фактично мама за неї буде вчитися, а не дитина сама. Якщо першокласник не може впоратися хоча б зі шкільними уроками, то який сенс навантажувати його ще й позашкільними заняттями аж до вінців?
Страшно - це коли ти вбиваєш в собі Людину. Не можна керуватись страхом, коли вирішується твоя доля.
Ставлюся з відвертим презирством до будь-кого, хто підтримує нинішній владний режим хоча б за допомогою слів типу "всі вони однакові" або вірою в телевізійні новини.
Не жалію і не співчуваю тим, хто трясучись робить проти власної совісті те, що велено зверху, оправдуючись тяжкою долею чи необхідністю зберегти роботу.
Я не повинна жити за правилами тих, хто продав і далі продає майбутнє наших дітей за гречку або за свій страх. І тим паче не повинна їх за це поважати.
Покинула форум, бо не хочу більше годувати тролів, та ще й за підтримки модератором.
alisa

alisa

Имя: alisa
Группа: мати-єхидна
Сообщений: 18417
Регистрация: 22.10.2009
Заходил(а): 15.07.2023
Город: Николаев
Район: Центральный
alisa
мати-єхидна
   12 сентября 2012
Чужих дітей виховувати так просто...
Не твоя вина – що ти батька свого син
А твоя біда – не вміти бути ним
Просматривают эту тему:

Forum