• 0 Поддержать автора
  • Поделиться

Делёжка на площадке

citrus   
Активный пользователь   
29 апреля 2010 42032 473
Китиха

Китиха

Имя: Елена
Группа: Модератор
Сообщений: 9161
Регистрация: 05.01.2011
Заходил(а): 18.04.2021
Город: Николаев
Район: Центральный
Телефон: 0675978483
Китиха
Модератор
   10 июля 2013
Особливості вікової психології. Якщо у трирічної дитини, у якої загострені відчуття Я і МОЄ, відбирати іграшки силою, вмовляннями, маніпуляцію "Не будь жадиною", то к шести рокам з цієї дитини якраз жадина і виросте, бо в три роки відчуття МОЄ не було вдоволено.
mamatanya

mamatanya

Имя: mamatanya
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 8122
Регистрация: 17.04.2010
Заходил(а): 15.06.2019
Город: Николаев
Район: Центральный
Телефон: 063 491 2019
mamatanya
VIP пользователь
   10 июля 2013
от в мене як раз дитина з підвищенним відчуттям Я і МОЄ. до свого нікого не підпускає (навіть мене і молодшу сестру)) ), але в інших постійно щось клянчить. якщо не дають, то ходить, канючить, жалісно просить дорослих допомогти домовитись, обміняти на те, що вона хоче. я не знаю, як їй пояснити, що так не можна. чи переросте? мене це страшенно дратує ((

Формула

Имя: Формула
Группа: Активный пользователь
Сообщений: 316
Регистрация: 28.08.2011
Заходил(а): 21.01.2019
Город: Николаев
Формула
Активный пользователь
   10 июля 2013
Цитата: #3294 Китиха 10 июля 2013, 07:38
Особливості вікової психології. Якщо у трирічної дитини, у якої загострені відчуття Я і МОЄ, відбирати іграшки силою, вмовляннями, маніпуляцію "Не будь жадиною", то к шести рокам з цієї дитини якраз жадина і виросте, бо в три роки відчуття МОЄ не було вдоволено.
Психологи советуют сказать "Да, это твое, держи крепко".  Это действительно такой период " только мое", и это абсолютно нормально.

nana7

Имя: nana
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 1071
Регистрация: 12.08.2011
Заходил(а): 22.11.2017
Город: Николаев
nana7
VIP пользователь
   10 июля 2013
Цитата: #3294 Elza1988 10 июля 2013, 06:37
Не могу себе представить такую картину, чтоб мой ребенок шел и забирал свою игрушку "любыми способами" /509644de2e60712c2d66077359a62725Да, может быть, это важно - отстоять свое, но любыми способами отнимать - это как-то слишком. Первое, чему я в таких ситуациях учу свою малышу, это не жадничать. Не считаю жадность достоинством. Меня в детстве учили делиться - игрушками, конфетами, полезная между прочим наука.
Если чей-то малыш на площадке отнимет у моей дочи игрушку, а свою не даст, бывает аж до драки - да, я скажу своей дочери, что это ЖАДНЫЙ ребенок, заберу нашу игрушку и уйду от него подальше. И плевать мне, нравится его мамаше что я сказала или нет. Это жизнь. Я учу своего ребенка тому, что считаю нужным.
По першому пункту я з вами згодна- забирати свою іграшку у будь-який спосіб дійсно це зайве, краще до того просто не доводити. Отже коли дитина пояснила іншій, що на цей момент вона не хоче віддавати свою іграшку, або ділитися, підтримати свого дитя. А от про те, що ви б сказали своїй дочці, що дитина жадібна, увели б її і вам байдуже, що про це думає його матуся, то про навішування на дітей різноманітних ярликів я вже висловлювалась раніше. Чи не приходило вам в голову, що дитина може себе ДУЖЕ некомфортно почувати після отаких ваших слів? Ви говорите, що і вас так навчили в дитинстві ділитися. Дорослому дійсно дуже легко бути "нежадібним", бо доросла людина може красивенько з таких ситуацій виходити, коли не хочеться давати свої речі, бо це вже досвід, якого діти ще не мають. Та мене в вашему пості обурило саме бажання впливати на свідомість і позицію іншої дитини, не вашої. А вашу дійсно можете вчити тому, що вважаєте за потрібне.
Look at the stars, look how they shine for you, and everything you do, yeah, they were all yellow...
Счастье

Счастье

Имя: Екатерина
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 2387
Регистрация: 27.10.2010
Заходил(а): 31.03.2018
Город: Николаев
Район: Корабельный - Октябрьское
Счастье
VIP пользователь
   10 июля 2013
Цитата: #3294 Люсенок 09 июля 2013, 23:38
По моему как раз очень важно  - своя игрушка или чужая!
Если подходит хозяин игрушки, то тогда вопросов нет, но мы обычно гуляем большой компанией, так что есть где развернуться с игрушками)
Китиха

Китиха

Имя: Елена
Группа: Модератор
Сообщений: 9161
Регистрация: 05.01.2011
Заходил(а): 18.04.2021
Город: Николаев
Район: Центральный
Телефон: 0675978483
Китиха
Модератор
   10 июля 2013
Цитата: #3294 mamatanya 10 июля 2013, 07:58
от в мене як раз дитина з підвищенним відчуттям Я і МОЄ. до свого нікого не підпускає (навіть мене і молодшу сестру)) ), але в інших постійно щось клянчить. якщо не дають, то ходить, канючить, жалісно просить дорослих допомогти домовитись, обміняти на те, що вона хоче. я не знаю, як їй пояснити, що так не можна. чи переросте? мене це страшенно дратує ((
Так можна, тільки неефективно. Ти граєшся сама своїми іграшками - маєш право. І інші діти грають своїми. Якби ви обмінювались, то ти б грала різноманітними іграшками і разом, що набагато цікавіше. Але ти маєш вибір - чи індивідуально чи в групі. Але ні я, ні папа замість тебе клянчити чужу іграшку не підем. Хочеш, підем разом поміняємось?

Якось так це в нас
alisa

alisa

Имя: alisa
Группа: мати-єхидна
Сообщений: 18417
Регистрация: 22.10.2009
Заходил(а): 15.07.2023
Город: Николаев
Район: Центральный
alisa
мати-єхидна
   10 июля 2013
Цитата: #3294 Elza1988 10 июля 2013, 06:37
Не могу себе представить такую картину, чтоб мой ребенок шел и забирал свою игрушку "любыми способами" /509644de2e60712c2d66077359a62725Да, может быть, это важно - отстоять свое, но любыми способами отнимать - это как-то слишком. Первое, чему я в таких ситуациях учу свою малышу, это не жадничать. Не считаю жадность достоинством. Меня в детстве учили делиться - игрушками, конфетами, полезная между прочим наука.
Если чей-то малыш на площадке отнимет у моей дочи игрушку, а свою не даст, бывает аж до драки - да, я скажу своей дочери, что это ЖАДНЫЙ ребенок, заберу нашу игрушку и уйду от него подальше. И плевать мне, нравится его мамаше что я сказала или нет. Это жизнь. Я учу своего ребенка тому, что считаю нужным.
Я вже колись писала - якщо я до Вас підійду на вулиці і скажу "Дайте мені Ваш мобільний телефон покористуватись на пару днів", то ви згадаєте, що жадність то не чеснота? Чи подивитесь на мене, як наче я несповна розуму? То чому дитина повинна віддавати своє?
Ясна справа, що треба вчити дитину, що чужі речі то є чужі речі і брати їх не можна, але вчити віддавати своє тільки тому, що комусь цього хочеться під гаслом "щоб не бути жадібним" якось дивно. 

з.і. До речі, мені, наприклад, абсолютно байдуже, що якась мамаша назве мою дитину "жадіна". Я в свою чергу поясню, що люди бувають хамовитими та невихованими :) Я вчу свою дитину тому, що вважаю за потрібне. 
Не твоя вина – що ти батька свого син
А твоя біда – не вміти бути ним
mamatanya

mamatanya

Имя: mamatanya
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 8122
Регистрация: 17.04.2010
Заходил(а): 15.06.2019
Город: Николаев
Район: Центральный
Телефон: 063 491 2019
mamatanya
VIP пользователь
   10 июля 2013
в нас так теж було. ходили мінялись разом. я думала, що це наавчить її мінятись самостійно, а вийшло навпаки: тепер вона кличе дорослого, щоб уникнути ситуації, коли інша дитина не хоче мінятись. ну тобто "зробіть щось, придумайте, на що вона поміняється". перестали ходити, вона зрозуміла іншу "фішку": можна жалітись перед батьками іншої дитини, щоб вони вмовили свою помінятьись, тому що "дивись, як дівчинка засмутилась! поділись з нею іграшкою!" тобто маніпулює і дорослими, і дітьми.
Китиха

Китиха

Имя: Елена
Группа: Модератор
Сообщений: 9161
Регистрация: 05.01.2011
Заходил(а): 18.04.2021
Город: Николаев
Район: Центральный
Телефон: 0675978483
Китиха
Модератор
   10 июля 2013
Цитата: #3294 mamatanya 10 июля 2013, 09:40
в нас так теж було. ходили мінялись разом. я думала, що це наавчить її мінятись самостійно, а вийшло навпаки: тепер вона кличе дорослого, щоб уникнути ситуації, коли інша дитина не хоче мінятись. ну тобто "зробіть щось, придумайте, на що вона поміняється". перестали ходити, вона зрозуміла іншу "фішку": можна жалітись перед батьками іншої дитини, щоб вони вмовили свою помінятьись, тому що "дивись, як дівчинка засмутилась! поділись з нею іграшкою!" тобто маніпулює і дорослими, і дітьми.
психолог)))
то вона мінятися хоче чи щоб з нею ділились запросто так?
їй легше до батьків звернутися, ніж до дитини?
mamatanya

mamatanya

Имя: mamatanya
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 8122
Регистрация: 17.04.2010
Заходил(а): 15.06.2019
Город: Николаев
Район: Центральный
Телефон: 063 491 2019
mamatanya
VIP пользователь
   10 июля 2013
дитина може не погодитись мінятись. ну от не хоче! має право! а наша "психолог" зрозуміла, як це вирішити - звернутись до батьків дитини! або ніби до мене, але голосно і жалісно, щоб інші побачили. вона та ще артистка! я недавно вже швидку збиралась викликати, як вона жалілась, що животик болить! йде, рптом зупиняється, присідає, хниче. аж доки знайма не сказала, що вона починає посміхатись якось хитренько, коли я відвертаюсь. виявилось, що їй просто хотілось, щоб я її на ручках або на візочку до дому доставила. і прямо ж цього не говорить! чекає, пока я сама запропоную! от як з нею бути?! ))
Китиха

Китиха

Имя: Елена
Группа: Модератор
Сообщений: 9161
Регистрация: 05.01.2011
Заходил(а): 18.04.2021
Город: Николаев
Район: Центральный
Телефон: 0675978483
Китиха
Модератор
   10 июля 2013
Цитата: #3294 mamatanya 10 июля 2013, 10:34
дитина може не погодитись мінятись. ну от не хоче! має право! а наша "психолог" зрозуміла, як це вирішити - звернутись до батьків дитини! або ніби до мене, але голосно і жалісно, щоб інші побачили. вона та ще артистка! я недавно вже швидку збиралась викликати, як вона жалілась, що животик болить! йде, рптом зупиняється, присідає, хниче. аж доки знайма не сказала, що вона починає посміхатись якось хитренько, коли я відвертаюсь. виявилось, що їй просто хотілось, щоб я її на ручках або на візочку до дому доставила. і прямо ж цього не говорить! чекає, пока я сама запропоную! от як з нею бути?! ))
))))
наші не родички? маніпуляторші
Потрібно не дозволяти собою маніпулювати. А як? Боремось ситуативно. Наприклад, брати тих батьків у союзники
Я пояснюю, що будеш кричати "Вовки, вовки" дарма, коли насправді щось трапиться, я тобі не повірю. Не знаю, чи розуміє вона мої слова
mamatanya

mamatanya

Имя: mamatanya
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 8122
Регистрация: 17.04.2010
Заходил(а): 15.06.2019
Город: Николаев
Район: Центральный
Телефон: 063 491 2019
mamatanya
VIP пользователь
   10 июля 2013
я теж намагаюсь це пояснювати, але здається, вона мої слова не сприймає ((( це взагалі переростається чи як? бо мені дуже важко з такими закидонами.... помітила, що на гумор вона більш-меньш адекватно реагує. наприклад, починаю її передражнювати підкреслено так театрально - спочатку ніби ображається, а потім починає сміятись, але це теж не завжди працює.
Китиха

Китиха

Имя: Елена
Группа: Модератор
Сообщений: 9161
Регистрация: 05.01.2011
Заходил(а): 18.04.2021
Город: Николаев
Район: Центральный
Телефон: 0675978483
Китиха
Модератор
   10 июля 2013
Цитата: #3294 mamatanya 10 июля 2013, 10:46
 це взагалі переростається чи як?
Побачимо. Вашій скільки? Звісно важко - протистояння воль.
Знання психологічних маніпуляцій - це непогано само по собі. І говорить про наявність інтелекту))) Це як дзю-до - важливо як ти це вміння використовуєш. Побачимо, що з наших виросте.
mamatanya

mamatanya

Имя: mamatanya
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 8122
Регистрация: 17.04.2010
Заходил(а): 15.06.2019
Город: Николаев
Район: Центральный
Телефон: 063 491 2019
mamatanya
VIP пользователь
   10 июля 2013
через тиждень 4 роки буде. наявність інтелекту, звісно, приємна річ ))) аби на користь))) згадала як вчора на майданчика почала канючить "хочу машинку, хочу машинку, хочу машинку", якось сама собою згадалась гра "купи слона" - почали їй відповідати на все "а ти купи собі слоника!" спочаку не зрозуміла, здивувалась. потім роздратовуватись почала, дуже кумедно показувала пусті ручки, пяснюючи, що в неї ж грошей нема! потім, здається, зрозуміла. пішла від нас)) ніби ображена, але мені здалось, що зрозуміла натяк.
Elza1988

Elza1988

Имя: Ельза
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 1317
Регистрация: 12.12.2011
Заходил(а): 26.06.2018
Город: Николаев
Телефон: 0633795635
Elza1988
VIP пользователь
   10 июля 2013
Цитата: #3294 alisa 10 июля 2013, 09:35
Я вже колись писала - якщо я до Вас підійду на вулиці і скажу "Дайте мені Ваш мобільний телефон покористуватись на пару днів", то ви згадаєте, що жадність то не чеснота? Чи подивитесь на мене, як наче я несповна розуму? То чому дитина повинна віддавати своє?
Ясна справа, що треба вчити дитину, що чужі речі то є чужі речі і брати їх не можна, але вчити віддавати своє тільки тому, що комусь цього хочеться під гаслом "щоб не бути жадібним" якось дивно. 

з.і. До речі, мені, наприклад, абсолютно байдуже, що якась мамаша назве мою дитину "жадіна". Я в свою чергу поясню, що люди бувають хамовитими та невихованими :) Я вчу свою дитину тому, що вважаю за потрібне. 
Вы иногда путаете дар Божий и яичницу. У маленьких детей нет мобильных телефонов, у них только игрушки, которыми можно делиться - и нет в этом страшного. Меня учили в детстве делиться игрушками а не во взрослой жизни ценными вещами - это разные вещи. Ребенок же не амёба вроде, подрастет сам поймет, чем можно делиться, а чем нет, тем более что я не заставляю, а просто советую ребенку поделиться - это первое.
А второе по поводу "жадины" - я говорю это своему ребенку, а не чужому, и тем более не его маме. А если она вдруг случайно услышала - ее это уже не касается, как и меня абсолютно не волнует, что она про меня скажет - хамоватая или невоспитанная, я не лезу в процесс воспитания чужих детей.
Какая стратегия правильная, мы поймем, когда вырастут наши дети.
Необов*язково боротись із темрявою. Достатньо бути світлом.
Китиха

Китиха

Имя: Елена
Группа: Модератор
Сообщений: 9161
Регистрация: 05.01.2011
Заходил(а): 18.04.2021
Город: Николаев
Район: Центральный
Телефон: 0675978483
Китиха
Модератор
   10 июля 2013
Цитата: #3294 mamatanya 10 июля 2013, 11:03
ніби ображена, але мені здалось, що зрозуміла натяк.
буде вдосконалюватись))
mamatanya

mamatanya

Имя: mamatanya
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 8122
Регистрация: 17.04.2010
Заходил(а): 15.06.2019
Город: Николаев
Район: Центральный
Телефон: 063 491 2019
mamatanya
VIP пользователь
   10 июля 2013
тобто буде вигадувати нові стратегії проти нас?)))))
Китиха

Китиха

Имя: Елена
Группа: Модератор
Сообщений: 9161
Регистрация: 05.01.2011
Заходил(а): 18.04.2021
Город: Николаев
Район: Центральный
Телефон: 0675978483
Китиха
Модератор
   10 июля 2013
Цитата: #3294 mamatanya 10 июля 2013, 11:31
тобто буде вигадувати нові стратегії проти нас?)))))
а були сумніви?)))
mamatanya

mamatanya

Имя: mamatanya
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 8122
Регистрация: 17.04.2010
Заходил(а): 15.06.2019
Город: Николаев
Район: Центральный
Телефон: 063 491 2019
mamatanya
VIP пользователь
   10 июля 2013
Elza1988 , для дитини її іграшка має таку ж цінність, як мобільний для дорослого. а мобільний для дорослого, до речі, теж часто просто іграшка)) і до речі, зі мною неодноразово ділились мобільников геть незнайомі дорослі люди, коли мені треба було терміново подзвонити, а свого не було. немає ніякої різниці.

nana7

Имя: nana
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 1071
Регистрация: 12.08.2011
Заходил(а): 22.11.2017
Город: Николаев
nana7
VIP пользователь
   10 июля 2013
Цитата: #3294 Elza1988 10 июля 2013, 11:17
Вы иногда путаете дар Божий и яичницу. У маленьких детей нет мобильных телефонов, у них только игрушки, которыми можно делиться - и нет в этом страшного. Меня учили в детстве делиться игрушками а не во взрослой жизни ценными вещами - это разные вещи. Ребенок же не амёба вроде, подрастет сам поймет, чем можно делиться, а чем нет, тем более что я не заставляю, а просто советую ребенку поделиться - это первое.
чи ви ніколи не замислювались над тим, що для дитини її іграшка така ж цінна , як і для вас ваш ваш телефон, прикраси, тощо? в чому різниця?
Look at the stars, look how they shine for you, and everything you do, yeah, they were all yellow...
Просматривают эту тему:

Forum