• 0 Поддержать автора
  • Поделиться

Школа - украинская или русская?

improvizacia   
VIP пользователь   
03 февраля 2011 19239 178
Конфетти

Конфетти

Имя: Світлана
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 10997
Регистрация: 20.10.2009
Заходил(а): 06.04.2024
Город: Николаев
Район: Центральный
Телефон: 0936515763
Конфетти
VIP пользователь
   15 сентября 2013
 
Цитата: Ссылка (15 Сентябрь 2013 10:57)
Зверніться до свого класного керівника, до адміністрації школи. Думаю, що хоча б один предметник в школі є і він погодиться, бо вчити зацікавлених в процесі дітей з відповідною мотивацією - це щастя))

получается, что в общеобразовательных школах с украинским языком обучения русский язык изучается как обязательный предмет, а в специализированных школах - факультативно?
dina_barta

dina_barta

Имя: Діна
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 9401
Регистрация: 05.11.2009
Заходил(а): 17.01.2021
Город: Николаев
Район: Центральный - Соляные
Телефон: 063-28-78-444 (viber)
dina_barta
VIP пользователь
   15 сентября 2013
 
Цитата: Ссылка (15 Сентябрь 2013 11:04)
получается, что в общеобразовательных школах с украинским языком обучения русский язык изучается как обязательный предмет, а в специализированных школах - факультативно?

Я вам не скажу за всю Одессу))
Але в 2 гімназії, ММК та Академії дитячої творчості, принаймні, в початковій школі, російська відсутня. Не бачила російську у розкладі початкової школи 4 гімназії (можу помилятися), у першій ім.Аркаса (не має початкової школи) до цього року факультативно (не оцінювалася), з цього - нульовим уроком раз на тиждень. Якось так.
Drama Queen

Drama Queen

Имя: Larisa
Группа: Активный пользователь
Сообщений: 208
Регистрация: 29.07.2013
Заходил(а): 28.02.2015
Город: Николаев
Drama Queen
Активный пользователь
   15 сентября 2013
относительно русского. Министерская программа для общеобраз.школ и гимназий разная. В гимназиях администрация может русский поставить только факультативом. Обязательным предметом нет возможности, нет часов и нет ставок,т.е эта работа не будет оплачиваться и в перечень дисциплин не включена.
moonsun

moonsun

Имя: Аля
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 3018
Регистрация: 03.11.2009
Заходил(а): 20.10.2017
Город: Николаев
Район: Центральный
moonsun
VIP пользователь
   15 сентября 2013
Навіщо в молодшій школі навантажувати дитину зайвими годинами? Коли Саня тільки починав читати і писати, ми почали звертати його увагу на різницю у написанні, читає обома мовами неадаптовані тексти, тобто бачить багато різних складних слів, виправляємо спроби змішати в одном реченні слова з різних мов, пропонуємо самому обирати мову розмови і дотримуватися обраної, іноді щось зі сказаного просимо перекласти, особливо там, де буде геть різна будова речення, відмінки ("скучать по тебе" та "скучити за тобою", наприклад), рідковживані слова тощо. Коли Саня підписує листівки, привітання, просимо спочатку придумати текст, написати його на чернетці, допомагаємо виправити помилки, нещодавно показали, як простим запитом у гуглі можна швиденько подвірити слово. В результаті маємо грамотне мовлення і письмо обома мовами без зайвого обтяження заняттями, уроками, годинами сидіння з підручниками.
Перемогла в собі толерастію. Відверто не поважаю тих, хто бажає нашим дітям і онукам того, від чого страждали наші батьки і діди. Зневагу проявляю у будь-який незаборонений законодавством і правилами форуму спосіб. Роблю це навмисно і з задоволенням.

Україні фактично оголошено війну. Кожний, хто підтримує словом і ділом країну-агресора, РФ, є військовим злочинцем. Ваша, зрадники, точку зору є підставою для неповаги, ненависті і всіх інших почуттів і дій, на які нормальний громадянин держави здатний до нападників і їхніх прибічників.


 
Синий бублик

Синий бублик

Имя: Лера
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 3313
Регистрация: 17.01.2011
Заходил(а): 25.06.2018
Город: Николаев
Район: Центральный
Синий бублик
VIP пользователь
   15 сентября 2013
в первой украинской гимназии у нас не было русского. организовали факультатив, из двух классов параллели набрали около 10 человек, занятия были в субботу после уроков. как-то очень быстро нас там осталось еще меньше,потом и я перестала ходить-было много других занятий, русский я и так знала, больше вопрос о факультативе не поднимался. Разговаривают и читают на русском мои дети без проблем, никакой путаницы в языках сейчас нет. меня интересует орфография. Еще раз напишу-Алена пишет практически без ошибок, не знает только пунктуацию, а Ульяна пишет на двойку)) мне вот интересно-начинать ее учить сейчас или пусть украинский выучит сначала? еще о русской литературе-подсовывать им книги по программе? или пусть читают,что хотят? 
moonsun

moonsun

Имя: Аля
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 3018
Регистрация: 03.11.2009
Заходил(а): 20.10.2017
Город: Николаев
Район: Центральный
moonsun
VIP пользователь
   15 сентября 2013
Саня з програмного читав цікаві книжки з літнього списку (щоправда, там в більшості своїй прикольні книжки), а для розваги читає, що хочеться: зараз це Шерлок Холмс, до того щось з фентезі читав. Завантажувати книжки просить все частіше українською, російською читає паперові з домашньої бібліотеки. Мені здається, що зараз краще не займатися додатково з Уляною: їй зараз мозок прокачують одною граматикою, а додатково ще почнуть качати іншою, при цьому мови навчання і спілкування теж різні - я б на її місці шкандаль влаштувала :) як каже п'ятирічний син моєї подруги "мамо, ти мені вже весь мозок заплутала" :D
Перемогла в собі толерастію. Відверто не поважаю тих, хто бажає нашим дітям і онукам того, від чого страждали наші батьки і діди. Зневагу проявляю у будь-який незаборонений законодавством і правилами форуму спосіб. Роблю це навмисно і з задоволенням.

Україні фактично оголошено війну. Кожний, хто підтримує словом і ділом країну-агресора, РФ, є військовим злочинцем. Ваша, зрадники, точку зору є підставою для неповаги, ненависті і всіх інших почуттів і дій, на які нормальний громадянин держави здатний до нападників і їхніх прибічників.


 
Синий бублик

Синий бублик

Имя: Лера
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 3313
Регистрация: 17.01.2011
Заходил(а): 25.06.2018
Город: Николаев
Район: Центральный
Синий бублик
VIP пользователь
   15 сентября 2013
 
Цитата: Ссылка (15 Сентябрь 2013 12:36)
 Мені здається, що зараз краще не займатися додатково з Уляною: їй зараз мозок прокачують одною граматикою, а додатково ще почнуть качати іншою, при цьому мови навчання і спілкування теж різні - я б на її місці шкандаль влаштувала :) як каже п'ятирічний син моєї подруги "мамо, ти мені вже весь мозок заплутала" :D

вот это я и хотела услышать)

крайний поход детей в библиотеку-Ульяна взяла гарри поттера третьего на украинском, Алена Пеппи дл.чулок на русском. на украинском пока читают очень интересное) Нестайка вот покупала им,  ГП. Но это же все не русская литература. 
Алена книгу Томина(шел по городу волшебник) прочитала недавно-вот,русский писатель) Маша и Чирлик и Молочный зуб дракона Тишки почему то были прочитаны на двух языках обеими))))
Тяпа

Тяпа

Имя: Наталия
Группа: Хранитель форума
Сообщений: 14438
Регистрация: 10.01.2011
Заходил(а): 08.03.2024
Город: Николаев
Район: Центральный
Телефон: 099 050 8599
Тяпа
Хранитель форума
   15 сентября 2013
 
Цитата: Ссылка (15 Сентябрь 2013 12:14)
Навіщо в молодшій школі навантажувати дитину зайвими годинами? 

Полностью согласна - для чего учить параллельно материал, который на 80% совпадает?! Тем более младшему ребенку, который еще толком не умеет учиться. В средней или даже старшей школе он сможет воспринимать материал гораздо более эффективно и потратит как минимум в 10 раз меньше времени и сил, просто быстро изучив то, что в этих двух языках отличаются. Основы будут уже усвоены и отработаны на примере украинского.
И пока не вижу, для чего может быть нужен письменный русский язык младшему школьнику /m1324
Когда загоняют в угол, можно стать биссектрисой, опуститься до медианы, веря в то, что третьего не дано. А оно есть, и зовут её – высота. (с) А.Попов

¡иɯʎdʞ ин ʞɐʞ 'ɐнɔɐdʞǝdu qнεиЖ))


moonsun

moonsun

Имя: Аля
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 3018
Регистрация: 03.11.2009
Заходил(а): 20.10.2017
Город: Николаев
Район: Центральный
moonsun
VIP пользователь
   15 сентября 2013
Я зараз взагалі крамолу додам :) Я не переймаюся тим, що Бальзака, Сент-Екзюпері і інших читала не мовою оригіналу, навіть англомовних авторів теж читаю зручними для мене українською і російською, хоча могла б і англійською, а отже (зараз саме до крамоли :)) заздалегіть згодна, що дещо з російської літератури буде сином прочитано українською, а дещо взагалі пройде повз нього. Чесно кажучи, краще б ми замість страждань навколо Муми прочитали щось з Хайнлайна, Бредбері чи Азімова - загальнолюдських цінностей кілограми, але мова і антураж набагато прикольніші для підлітка ;)
Перемогла в собі толерастію. Відверто не поважаю тих, хто бажає нашим дітям і онукам того, від чого страждали наші батьки і діди. Зневагу проявляю у будь-який незаборонений законодавством і правилами форуму спосіб. Роблю це навмисно і з задоволенням.

Україні фактично оголошено війну. Кожний, хто підтримує словом і ділом країну-агресора, РФ, є військовим злочинцем. Ваша, зрадники, точку зору є підставою для неповаги, ненависті і всіх інших почуттів і дій, на які нормальний громадянин держави здатний до нападників і їхніх прибічників.


 
dina_barta

dina_barta

Имя: Діна
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 9401
Регистрация: 05.11.2009
Заходил(а): 17.01.2021
Город: Николаев
Район: Центральный - Соляные
Телефон: 063-28-78-444 (viber)
dina_barta
VIP пользователь
   15 сентября 2013
 
Цитата: Ссылка (15 Сентябрь 2013 19:47)
Полностью согласна - для чего учить параллельно материал, который на 80% совпадает?! Тем более младшему ребенку, который еще толком не умеет учиться. В средней или даже старшей школе он сможет воспринимать материал гораздо более эффективно и потратит как минимум в 10 раз меньше времени и сил, просто быстро изучив то, что в этих двух языках отличаются. Основы будут уже усвоены и отработаны на примере украинского.
И пока не вижу, для чего может быть нужен письменный русский язык младшему школьнику /m1324
Еее, ні, Вже ж було сказано, що паралельно у повному обсязі жодного сенсу, тому мова про спеціальні підручники і посібники російської для шкіл з українською мовою навчання, в них саме у співставленні і подається матеріал.
Про середню та тим більше старшу школу не згодна принципово. Аля вже написала, що " коли Саня тільки починав читати і писати, ми почали звертати його увагу на різницю у написанні...". Якщо дитина достатньо "доросла", щоб вчити у школі мову, якою не спілкується дома зазвичай, то вона у змозі вже опановувати ці відмінності. З власного досвіду скажу, що дітям "перемикатися" з російської на українську мову складно, а навпаки і поготів - в російській незрівняно більше правил, виключень та інших нюансів. Так що "швидко" не вийде і в молодшій школі, і тим більше у більш старших класах. І, як на мене, дивно у старших класах опановувати правила орфографії та орфоепії мови, якою, скоріш за все (зважаючи на специфіку нашого міста), дитина спілкується від народження.
dina_barta

dina_barta

Имя: Діна
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 9401
Регистрация: 05.11.2009
Заходил(а): 17.01.2021
Город: Николаев
Район: Центральный - Соляные
Телефон: 063-28-78-444 (viber)
dina_barta
VIP пользователь
   15 сентября 2013
 
Цитата: Ссылка (15 Сентябрь 2013 19:55)
 Чесно кажучи, краще б ми замість страждань навколо Муми прочитали щось з Хайнлайна, Бредбері чи Азімова - загальнолюдських цінностей кілограми, але мова і антураж набагато прикольніші для підлітка ;)

Двох останніх мають вивчати у 8 класі у школах навіть без поглибленого вивчення філологічних дисциплін. Так що твоє бажання було почуто))
moonsun

moonsun

Имя: Аля
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 3018
Регистрация: 03.11.2009
Заходил(а): 20.10.2017
Город: Николаев
Район: Центральный
moonsun
VIP пользователь
   15 сентября 2013
 
Цитата: Ссылка (15 Сентябрь 2013 21:10)
Двох останніх мають вивчати у 8 класі у школах навіть без поглибленного вивчення філологічних дисциплін. Так що твоє бажання було почуто))

!!!! отакої! мрії здійснюються! :) а я їх під партою читала паралельно з мумой :) отримувала догани за читання художньої літератури на уроках літератури :) тато дуже тішився :)
Перемогла в собі толерастію. Відверто не поважаю тих, хто бажає нашим дітям і онукам того, від чого страждали наші батьки і діди. Зневагу проявляю у будь-який незаборонений законодавством і правилами форуму спосіб. Роблю це навмисно і з задоволенням.

Україні фактично оголошено війну. Кожний, хто підтримує словом і ділом країну-агресора, РФ, є військовим злочинцем. Ваша, зрадники, точку зору є підставою для неповаги, ненависті і всіх інших почуттів і дій, на які нормальний громадянин держави здатний до нападників і їхніх прибічників.


 
Тяпа

Тяпа

Имя: Наталия
Группа: Хранитель форума
Сообщений: 14438
Регистрация: 10.01.2011
Заходил(а): 08.03.2024
Город: Николаев
Район: Центральный
Телефон: 099 050 8599
Тяпа
Хранитель форума
   15 сентября 2013
 
Цитата: Ссылка (15 Сентябрь 2013 21:04)
 мова про спеціальні підручники і посібники російської для шкіл з українською мовою навчання, в них саме у співставленні і подається матеріал. 

 Для того, чтобы сопоставлять, нужно иметь базу. Известно, что гораздо легче выучить второй иностранный язык, когда знаешь хотя бы один, а третий - еще легче. В младших классах дети материал проходят, но практически не усваивают на должном уровне. Я не верю, что они могут что-то там сопоставлять, не говоря о затраченных на это усилиях, по моему мнению неоправданных. Им действительно нужна грамматика русского языка в таком возрасте? То, что не находит практики, быстро забывается. Не вижу, куда бы вот мой ребенок мог применить знание русской орфографии, учась в украинской школе. Русские книги принципиально отвергает, хотя дома мы абсолютно русскоговорящая семья.  
Когда загоняют в угол, можно стать биссектрисой, опуститься до медианы, веря в то, что третьего не дано. А оно есть, и зовут её – высота. (с) А.Попов

¡иɯʎdʞ ин ʞɐʞ 'ɐнɔɐdʞǝdu qнεиЖ))


dina_barta

dina_barta

Имя: Діна
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 9401
Регистрация: 05.11.2009
Заходил(а): 17.01.2021
Город: Николаев
Район: Центральный - Соляные
Телефон: 063-28-78-444 (viber)
dina_barta
VIP пользователь
   15 сентября 2013
Діти різні, правда? Хтось від чогось принципово відмовляється, а хтось, може, ні. Може, і відмовляється твій тому, що розуміє свою неспроможність прочитати так, на такому рівні російськомовну книжку, як українську, бо російської орфографії не знає.
Ніхто всю граматику російську у першому класі не пропонує. Ви багато української граматики у першому класі вивчили, маючи уроків по 4 на тиждень?
Вірити або ні - це справа релігії, а в мене досвід)) Все вони засвоюють, все вони здатні співставити у молодшій школі.
База - це 4 години української на тиждень, і, припустимо, 1 година на співставлення з поступовим збільшенням класу з третього. Це на мою думку.
Приклад про іноземні мови не підходить, бо тут про рідну мову йдеться)
Тяпа

Тяпа

Имя: Наталия
Группа: Хранитель форума
Сообщений: 14438
Регистрация: 10.01.2011
Заходил(а): 08.03.2024
Город: Николаев
Район: Центральный
Телефон: 099 050 8599
Тяпа
Хранитель форума
   15 сентября 2013
Мне так и не ответили, для чего в этом возрасте орфография русского языка :) Да, мы живем в русскоязычном регионе, но все мои знакомые дети из школы пишут все, что им нужно, на украинском. Это поколение не очень-то нуждается в русском. Зато вижу, что к изучению русского их усиленно притягивают мамы, для которых этот язык был гораздо более значим и привычен.

P.S. Очень странный спор получается ))  я - этническая россиянка, выросшая в России и не имеющая ни капли украинской крови  До школы покупала в дом книги только на русском, иного не представляла, но отдала ребенка в украинскую школу и полностью пересмотрела взгляды. 
Когда загоняют в угол, можно стать биссектрисой, опуститься до медианы, веря в то, что третьего не дано. А оно есть, и зовут её – высота. (с) А.Попов

¡иɯʎdʞ ин ʞɐʞ 'ɐнɔɐdʞǝdu qнεиЖ))


dina_barta

dina_barta

Имя: Діна
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 9401
Регистрация: 05.11.2009
Заходил(а): 17.01.2021
Город: Николаев
Район: Центральный - Соляные
Телефон: 063-28-78-444 (viber)
dina_barta
VIP пользователь
   15 сентября 2013
О, тепер зовсім інша перспектива вимальовується)))) Якщо російська не потрібна - то і бог з нею.
Ну, як для чого? Виникає потреба в дитини записку мамі написати і тут конфлікт: писати вміє тільки українською, а з мамою спілкується змалечку виключно російською. Так українською наче і не до мами звернення буде))
Я для Зями і Лєри пишу, які відчувають потребу, щоб діти вчили російську, читали російськомовні книжки: не відкладайте до старшої школи, буде пізно.
Тяпа

Тяпа

Имя: Наталия
Группа: Хранитель форума
Сообщений: 14438
Регистрация: 10.01.2011
Заходил(а): 08.03.2024
Город: Николаев
Район: Центральный
Телефон: 099 050 8599
Тяпа
Хранитель форума
   16 сентября 2013
 
Цитата: Ссылка (15 Сентябрь 2013 23:51)
Ну, як для чого? Виникає потреба в дитини записку мамі написати і тут конфлікт: писати вміє тільки українською, а з мамою спілкується змалечку виключно російською. Так українською наче і не до мами звернення буде))

Та хай їй грець, тій записульці, хоч картинками буде намальована ))) Заради цього малу дитину за підручники саджати? )


Цитата: Ссылка (15 Сентябрь 2013 23:51)
Я для Зями і Лєри пишу, які відчувають потребу, щоб діти вчили російську, читали російськомовні книжки: не відкладайте до старшої школи, буде пізно.

Книжки читать на русском - то другое дело, это и удовольствие, и польза. Если память фотографическая, то вскоре окажется, что уже не нужно почти ничего учить! С этого надо начинать, а что уж не взялось - подучить... потом.  По пути меньшего сопротивления :)
А поздно почему? Вот я смотрю на то, как английский в первом классе учили... Весь первый месяw изучали Hi и Hello!!! Я думала, эти два слова им сниться будут, а по истечении этого месяца оказалось, что многие дети не знают, как поздороваться по-английски. Остаток года изучали алфавит. В средней школе на то же самое потратили бы месяц, в старшей - и того меньше. Эффективность обучения очень низкая в младшем возрасте. Можно, конечно, и зайца научить курить :)
 
Когда загоняют в угол, можно стать биссектрисой, опуститься до медианы, веря в то, что третьего не дано. А оно есть, и зовут её – высота. (с) А.Попов

¡иɯʎdʞ ин ʞɐʞ 'ɐнɔɐdʞǝdu qнεиЖ))


dina_barta

dina_barta

Имя: Діна
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 9401
Регистрация: 05.11.2009
Заходил(а): 17.01.2021
Город: Николаев
Район: Центральный - Соляные
Телефон: 063-28-78-444 (viber)
dina_barta
VIP пользователь
   16 сентября 2013
 
Цитата: Ссылка (16 Сентябрь 2013 00:33)
Та хай їй грець, тій записульці, хоч картинками буде намальована ))) Заради цього малу дитину за підручники саджати? )


Цитата: Ссылка (15 Сентябрь 2013 23:51)
Книжки читать на русском - то другое дело, это и удовольствие, и польза. Если память фотографическая, то вскоре окажется, что уже не нужно почти ничего учить! С этого надо начинать, а что уж не взялось - подучить... потом.  По пути меньшего сопротивления :)
А поздно почему? Вот я смотрю на то, как английский в первом классе учили... Весь первый месяw изучали Hi и Hello!!! Я думала, эти два слова им сниться будут, а по истечении этого месяца оказалось, что многие дети не знают, как поздороваться по-английски. Остаток года изучали алфавит. В средней школе на то же самое потратили бы месяц, в старшей - и того меньше. Эффективность обучения очень низкая в младшем возрасте. Можно, конечно, и зайца научить курить :)
 
Щодо першого - кому як, в мене малої б точно виник когнитивний дисонанс))) І чому ми з першого класу вивчали і російську, і українську, і все було ок? Все дитинство за підручниками не просиділи.
Щодо другого - знову плутаємо іноземну і мову повсякденного спілкування, яку тільки "підучити". Я застерігаю лише від того, що не у всіх фотографічна пам"ять, не всі такі геніальні тощо. Росьйська мова - складна мова, на це треба зважати.
По своїм учням бачу, що ефективність навчання в них шалена, не треба применшувати їхні можливості. Від програми і вчителя залежить також. Якщо поставили за мету навачити привітанням і не пояснили, що до чого, а діти не запам"ятали - це не означає, що малі такі дурні і їм можливостей навчитися не вистачило.
Англійська в ММК ніяка - я про це кілька років тому ще писала.
alisa

alisa

Имя: alisa
Группа: мати-єхидна
Сообщений: 18417
Регистрация: 22.10.2009
Заходил(а): 15.07.2023
Город: Николаев
Район: Центральный
alisa
мати-єхидна
   16 сентября 2013
 
Цитата: Ссылка (16 Сентябрь 2013 07:47)
І чому ми з першого класу вивчали і російську, і українську, і все було ок? Все дитинство за підручниками не просиділи. 

Я не вивчала :) 
Українська з"явилась у розкладі в 5 класі. Але то були лихі 90-ті, вчителів не було, тому викладати її реально почали тільки в 9-му. 
Та сама історія з англійською мовою :( 
 
Не твоя вина – що ти батька свого син
А твоя біда – не вміти бути ним
dina_barta

dina_barta

Имя: Діна
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 9401
Регистрация: 05.11.2009
Заходил(а): 17.01.2021
Город: Николаев
Район: Центральный - Соляные
Телефон: 063-28-78-444 (viber)
dina_barta
VIP пользователь
   16 сентября 2013
Ну тоді я про себе. Я вивчала. Перенавантаження не відчула.
Просматривают эту тему:

Forum