• 0 Поддержать автора
  • Поделиться

Полезная и вредная помощь детям-сиротам

Aly   
VIP пользователь   
08 декабря 2009 35488 297
Дикий Ёж

Дикий Ёж

Имя: Маргарита
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 7593
Регистрация: 20.10.2009
Заходил(а): 30.07.2018
Город: Николаев
Район: Корабельный - Октябрьское
Телефон: ---
Дикий Ёж
VIP пользователь
   31 декабря 2012
Цитата: #2402 mamatanya 31 декабря 2012, 16:49
ну вот jozh и пытается донести мысль, что даже если деньги не украли, а пошли они на канцтовары или конфеты, то это еще не значит, что они пошли во благо. хотя и не значит, что обязательно во вред. думаю, тут можно сравнить с домашним ребенком - только самые близкие могут видеть и чувствовать эту грань, когда ребенку те же конфеты приносят радость, а когда даже полезная коробка карандашей просто балует и коверкает представление о мире.
так я не могу понять, что предлагает еж? не давать деньги тем, кто не может взять шефство или усыновить\взять под опеку? т.е., либо берешь на себя ответственность, либо проходи мимо и не лезь. так?
Счастливее многих я, тех, кто не знает что это такое -
когда обнимают 3 пары ручонок, 3 носика сладких,
целуешь, целуешь, целуешь 6 пяток,
3 попы, 6 щечек и 30 пар пальчиков
дочурки моей и сыночков двух, зайчиков!

jozh

jozh

Имя: Н
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 6265
Регистрация: 26.05.2011
Заходил(а): 17.12.2013
Город: Николаев
jozh
VIP пользователь
   31 декабря 2012
Цитата: #2402 mamatanya 31 декабря 2012, 16:39

но все-таки жаль, что задевает людей, делающих хорошее дело. навероное, в идеале надо подобрать такие слова, которые и равнодушным не оставят, и не обидят никого

Будете моїм перекладачем, поки я вчуся цьому. У Вас такі слова підбирати виходить неймовірно краще, ніж у мене.
Страшно - це коли ти вбиваєш в собі Людину. Не можна керуватись страхом, коли вирішується твоя доля.
Ставлюся з відвертим презирством до будь-кого, хто підтримує нинішній владний режим хоча б за допомогою слів типу "всі вони однакові" або вірою в телевізійні новини.
Не жалію і не співчуваю тим, хто трясучись робить проти власної совісті те, що велено зверху, оправдуючись тяжкою долею чи необхідністю зберегти роботу.
Я не повинна жити за правилами тих, хто продав і далі продає майбутнє наших дітей за гречку або за свій страх. І тим паче не повинна їх за це поважати.
Покинула форум, бо не хочу більше годувати тролів, та ще й за підтримки модератором.
jozh

jozh

Имя: Н
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 6265
Регистрация: 26.05.2011
Заходил(а): 17.12.2013
Город: Николаев
jozh
VIP пользователь
   31 декабря 2012
Цитата: #2402 Дикий Ёж 31 декабря 2012, 16:51
так я не могу понять, что предлагает еж?
Думати завжди про наслідки своїх добрих намірів, дивися глибше і далі.
Не завжди очевидний, звичний і стандартний спосіб допомоги є дійсно допомогою у конкретних ситуаціях. Наприклад, навіть є таке словосполучення "новорічний діатез" - думаю, пояснювати його не треба?
Гірко дивитися, як найкращі наміри гублять тих, на кого вони націлені.
І як пропадає дарма вся та енергія, яку б дійсно можна було направити на добро.
Страшно - це коли ти вбиваєш в собі Людину. Не можна керуватись страхом, коли вирішується твоя доля.
Ставлюся з відвертим презирством до будь-кого, хто підтримує нинішній владний режим хоча б за допомогою слів типу "всі вони однакові" або вірою в телевізійні новини.
Не жалію і не співчуваю тим, хто трясучись робить проти власної совісті те, що велено зверху, оправдуючись тяжкою долею чи необхідністю зберегти роботу.
Я не повинна жити за правилами тих, хто продав і далі продає майбутнє наших дітей за гречку або за свій страх. І тим паче не повинна їх за це поважати.
Покинула форум, бо не хочу більше годувати тролів, та ще й за підтримки модератором.
mamatanya

mamatanya

Имя: mamatanya
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 8122
Регистрация: 17.04.2010
Заходил(а): 15.06.2019
Город: Николаев
Район: Центральный
Телефон: 063 491 2019
mamatanya
VIP пользователь
   31 декабря 2012
Цитата: #2402 jozh 31 декабря 2012, 16:52
Будете моїм перекладачем, поки я вчуся цьому. У Вас такі слова підбирати виходить неймовірно краще, ніж у мене.

дякую, але не впевнена, що це так в мене теж не найкраща репутація на цьому форумі

jozh

jozh

Имя: Н
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 6265
Регистрация: 26.05.2011
Заходил(а): 17.12.2013
Город: Николаев
jozh
VIP пользователь
   31 декабря 2012
Цитата: #2402 mamatanya 31 декабря 2012, 17:15

дякую, але не впевнена, що це так в мене теж не найкраща репутація на цьому форумі

Форум - це і ми з Вами в тому числі, не забувайте про це.
З наступаючим Новим Роком!
Страшно - це коли ти вбиваєш в собі Людину. Не можна керуватись страхом, коли вирішується твоя доля.
Ставлюся з відвертим презирством до будь-кого, хто підтримує нинішній владний режим хоча б за допомогою слів типу "всі вони однакові" або вірою в телевізійні новини.
Не жалію і не співчуваю тим, хто трясучись робить проти власної совісті те, що велено зверху, оправдуючись тяжкою долею чи необхідністю зберегти роботу.
Я не повинна жити за правилами тих, хто продав і далі продає майбутнє наших дітей за гречку або за свій страх. І тим паче не повинна їх за це поважати.
Покинула форум, бо не хочу більше годувати тролів, та ще й за підтримки модератором.
mamatanya

mamatanya

Имя: mamatanya
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 8122
Регистрация: 17.04.2010
Заходил(а): 15.06.2019
Город: Николаев
Район: Центральный
Телефон: 063 491 2019
mamatanya
VIP пользователь
   31 декабря 2012

я могу написать взгляд со своей колокольни. вот пока шла перепалка. то проскочило, что Дина ездит к своим подшефным, а кто-то из форумчан (извините, не помню кто) напек ей печенья, чтобы она могла не только подшефных угостиь, а и всех остальных. вот если бы была тема "напеките печенья сиротам", то я бы лично не откликнулась. я против того, чтобы однажды появиться, накормить печеньем и исчезнуть, по мне это предательство. а когда вот так подробно расписали (вроде как "отчитались", хотя в самом деле кто я такая, чтоб мне все эти нюансы объясняли), у меня уже совсем другое отношение и я готова помогать по мере своих сил. дело не в том, что ДОЛЖНЫ об этом писать, а в том, что есть смысл об этом писать. сегодня для кого-то печеньки напечь, а завтра и своим подшефным уже повезти. начинающим нужен положительный опыт, пример перед глазами :) тогда не так страшно начинать.

Дикий Ёж

Дикий Ёж

Имя: Маргарита
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 7593
Регистрация: 20.10.2009
Заходил(а): 30.07.2018
Город: Николаев
Район: Корабельный - Октябрьское
Телефон: ---
Дикий Ёж
VIP пользователь
   31 декабря 2012
Цитата: #2402 jozh 31 декабря 2012, 16:59
Думати завжди про наслідки своїх добрих намірів, дивися глибше і далі.
Не завжди очевидний, звичний і стандартний спосіб допомоги є дійсно допомогою у конкретних ситуаціях. Наприклад, навіть є таке словосполучення "новорічний діатез" - думаю, пояснювати його не треба?
Гірко дивитися, як найкращі наміри гублять тих, на кого вони націлені.
І як пропадає дарма вся та енергія, яку б дійсно можна було направити на добро.
ну вот, подумала: ребенка взять не готова, о шефстве ничего не знаю и пока нет возможности этим заняться, но есть желание хоть как-то помочь. Но - деньги и подарки - зло. И вот чего мне делать?
Счастливее многих я, тех, кто не знает что это такое -
когда обнимают 3 пары ручонок, 3 носика сладких,
целуешь, целуешь, целуешь 6 пяток,
3 попы, 6 щечек и 30 пар пальчиков
дочурки моей и сыночков двух, зайчиков!

mamatanya

mamatanya

Имя: mamatanya
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 8122
Регистрация: 17.04.2010
Заходил(а): 15.06.2019
Город: Николаев
Район: Центральный
Телефон: 063 491 2019
mamatanya
VIP пользователь
   31 декабря 2012
Цитата: #2402 Дикий Ёж 31 декабря 2012, 17:26
ну вот, подумала: ребенка взять не готова, о шефстве ничего не знаю и пока нет возможности этим заняться, но есть желание хоть как-то помочь. Но - деньги и подарки - зло. И вот чего мне делать?
в таком же положении все-таки хочу больше узнать о шефстве, очень надеюсь, что эта тема таки перейдет плавно в обсудение сути и нюансов этой  правильной и конкретной помощи конкретным детям. с опытом, отчетами (в смысле, подробностями) и т.д.
mamatanya

mamatanya

Имя: mamatanya
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 8122
Регистрация: 17.04.2010
Заходил(а): 15.06.2019
Город: Николаев
Район: Центральный
Телефон: 063 491 2019
mamatanya
VIP пользователь
   31 декабря 2012
Цитата: #2402 jozh 31 декабря 2012, 17:23
Форум - це і ми з Вами в тому числі, не забувайте про це.
З наступаючим Новим Роком!
дякую )) нового щастя всім нам
jozh

jozh

Имя: Н
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 6265
Регистрация: 26.05.2011
Заходил(а): 17.12.2013
Город: Николаев
jozh
VIP пользователь
   31 декабря 2012
Цитата: #2402 Дикий Ёж 31 декабря 2012, 17:26
Но - деньги и подарки - зло. И вот чего мне делать?
Не завжди зло. Дуже і дуже залежить від конкретної ситуації. Я все-таки постараюсь тримати при собі власну оцінку щодо конкретних ініціатив, тому не буду писати приклади. Але завжди працює правило - чим більше людина особисто заглиблюється у проблему, тим краще може прийняти рішення щодо того, яка допомога буде кращою. На жаль, варіант "легко і просто без зусиль відчути себе благодійником" ніколи не працює. Хіба що за виключенням такого варіанту, як дії через довіреного посередника. Ну, це я так назвала, мається на увазі, що якщо є якась конкретна інша людина або організація, якій реально довіряєш, ну і по суті їй як начебто доручаєш використовувати передані власні ресурси (гроші або якісь речі) так, як вони вважають за краще. Бо вони якраз заглибились у проблему глибше. Але тут є завжди ризик, що помилишся у виборі цього посередника.
Може, плутано пояснила, вже пробачте.
Страшно - це коли ти вбиваєш в собі Людину. Не можна керуватись страхом, коли вирішується твоя доля.
Ставлюся з відвертим презирством до будь-кого, хто підтримує нинішній владний режим хоча б за допомогою слів типу "всі вони однакові" або вірою в телевізійні новини.
Не жалію і не співчуваю тим, хто трясучись робить проти власної совісті те, що велено зверху, оправдуючись тяжкою долею чи необхідністю зберегти роботу.
Я не повинна жити за правилами тих, хто продав і далі продає майбутнє наших дітей за гречку або за свій страх. І тим паче не повинна їх за це поважати.
Покинула форум, бо не хочу більше годувати тролів, та ще й за підтримки модератором.
jozh

jozh

Имя: Н
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 6265
Регистрация: 26.05.2011
Заходил(а): 17.12.2013
Город: Николаев
jozh
VIP пользователь
   31 декабря 2012
Цитата: #2402 mamatanya 31 декабря 2012, 17:33
в таком же положении все-таки хочу больше узнать о шефстве, очень надеюсь, что эта тема таки перейдет плавно в обсудение сути и нюансов этой  правильной и конкретной помощи конкретным детям. с опытом, отчетами (в смысле, подробностями) и т.д.
Я думаю, для цього краще окрему тему створити, саме по шефству. Я повернуся з запланованої поїздки до своїх підшефних, то мабуть що і зроблю це.
Страшно - це коли ти вбиваєш в собі Людину. Не можна керуватись страхом, коли вирішується твоя доля.
Ставлюся з відвертим презирством до будь-кого, хто підтримує нинішній владний режим хоча б за допомогою слів типу "всі вони однакові" або вірою в телевізійні новини.
Не жалію і не співчуваю тим, хто трясучись робить проти власної совісті те, що велено зверху, оправдуючись тяжкою долею чи необхідністю зберегти роботу.
Я не повинна жити за правилами тих, хто продав і далі продає майбутнє наших дітей за гречку або за свій страх. І тим паче не повинна їх за це поважати.
Покинула форум, бо не хочу більше годувати тролів, та ще й за підтримки модератором.
dina_barta

dina_barta

Имя: Діна
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 9401
Регистрация: 05.11.2009
Заходил(а): 17.01.2021
Город: Николаев
Район: Центральный - Соляные
Телефон: 063-28-78-444 (viber)
dina_barta
VIP пользователь
   31 декабря 2012
Цитата: #2402 jozh 31 декабря 2012, 17:38
 Дуже і дуже залежить від конкретної ситуації. Я все-таки постараюсь тримати при собі власну оцінку щодо конкретних ініціатив, тому не буду писати приклади.
Чому? Пишіть. Про власні конкретні ситуації, про власну оцінку цих ситуацій та ініціатив. Звичайно, Ваша власна оцінка конкретних ініціатив інших людей в інших закладах, з якими Ви навіть не знайомі і про які судите з власних асоціацій з дотичними явищами, не може вважатися такою, яка заслуговує на увагу, тому спирайтеся на власний досвід - це дійсно буде корисно.
jozh

jozh

Имя: Н
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 6265
Регистрация: 26.05.2011
Заходил(а): 17.12.2013
Город: Николаев
jozh
VIP пользователь
   31 декабря 2012
dina_barta, добре.
Страшно - це коли ти вбиваєш в собі Людину. Не можна керуватись страхом, коли вирішується твоя доля.
Ставлюся з відвертим презирством до будь-кого, хто підтримує нинішній владний режим хоча б за допомогою слів типу "всі вони однакові" або вірою в телевізійні новини.
Не жалію і не співчуваю тим, хто трясучись робить проти власної совісті те, що велено зверху, оправдуючись тяжкою долею чи необхідністю зберегти роботу.
Я не повинна жити за правилами тих, хто продав і далі продає майбутнє наших дітей за гречку або за свій страх. І тим паче не повинна їх за це поважати.
Покинула форум, бо не хочу більше годувати тролів, та ще й за підтримки модератором.
dina_barta

dina_barta

Имя: Діна
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 9401
Регистрация: 05.11.2009
Заходил(а): 17.01.2021
Город: Николаев
Район: Центральный - Соляные
Телефон: 063-28-78-444 (viber)
dina_barta
VIP пользователь
   31 декабря 2012
Цитата: #2402 Дикий Ёж 31 декабря 2012, 16:51
так я не могу понять, что предлагает еж? не давать деньги тем, кто не может взять шефство или усыновить\взять под опеку? т.е., либо берешь на себя ответственность, либо проходи мимо и не лезь. так?
Саме так, дивись, що процитовано вище. У тому (цензура) написано, що або ти білий пухнастий космонавт, або йди собі геть. Це така собі схвальна ода тим, хто "по-справжньому" опікується сиротами (зі всіма можливими для обмеженого автора засобами художньої майстерності) і негатив на адресу інших, саме негатив, подивись, яку лексику автор використовує: отмахиваются, легкий путь, кинуть десять-двадцать рублей. Отже, стаття скерована на вихваляння "мужніх та відважних" і аж ніяк на те, щоб тих, хто перейде на вищій рівень відповідальності, було більше.
Мені тільки незрозумілі повідомлення Тетяни:
"дело не в том, чтобы их не давать, а в том, чтобы четко понимать, на что именно их даешь".
А коли даєш,
"то это еще не значит, что они пошли во благо. хотя и не значит, что обязательно во вред. думаю, тут можно сравнить с домашним ребенком - только самые близкие могут видеть и чувствовать эту грань". А якщо ти не близька для сироти людина - то і не лізь зі своїми олівцями, бо зіпсуєш всю картину світу дитині. То все пофіг, що у держави немає грошей на ті олівці, а дитині хочеться малювати, вона ж сирота, отже має усвідомлювати, що те, що є буденною справою для будь-якої дитини, для неї - безцінний скарб, на який вона не має права, бо не у всіх є шефи, які "могут видеть и чувствовать эту грань".
dina_barta

dina_barta

Имя: Діна
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 9401
Регистрация: 05.11.2009
Заходил(а): 17.01.2021
Город: Николаев
Район: Центральный - Соляные
Телефон: 063-28-78-444 (viber)
dina_barta
VIP пользователь
   31 декабря 2012
:) Собака гавкає - караван йде, як нагадала мені одна з форумчанок.
Дякую за підтримку. І всіх зі святом!
mamatanya

mamatanya

Имя: mamatanya
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 8122
Регистрация: 17.04.2010
Заходил(а): 15.06.2019
Город: Николаев
Район: Центральный
Телефон: 063 491 2019
mamatanya
VIP пользователь
   31 декабря 2012
Цитата: #2402 dina_barta 31 декабря 2012, 17:55
Мені тільки незрозумілі повідомлення Тетяни:

якщо Ви постійно спілкуєтесь з дітьми, то бачите їх реальні проблеми. я ж вже писала приклад про печиво. з олівцями те саме. фінансування - це один бік, але забезпечити всіх усім особисто Ви навіть з допомогою всіх форумчан не зможете. але можна дати олівці дитині, яка хоче малювати, книжку дитині, яка хоче читати і т.д. про це jozh писала "якщо не можеш заглибитись в проблему сам, то знайди того, хто заглиблюється, і кому довіряєш"

ніякого протиріччя з вашою діяльністю немає. хоча згодна, що стиль іноді....дуже різкий...

dina_barta

dina_barta

Имя: Діна
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 9401
Регистрация: 05.11.2009
Заходил(а): 17.01.2021
Город: Николаев
Район: Центральный - Соляные
Телефон: 063-28-78-444 (viber)
dina_barta
VIP пользователь
   31 декабря 2012
Цитата: #2402 mamatanya 31 декабря 2012, 20:19

якщо Ви постійно спілкуєтесь з дітьми, то бачите їх реальні проблеми. я ж вже писала приклад про печиво. з олівцями те саме. фінансування - це один бік, але забезпечити всіх усім особисто Ви навіть з допомогою всіх форумчан не зможете. але можна дати олівці дитині, яка хоче малювати, книжку дитині, яка хоче читати і т.д. про це jozh писала "якщо не можеш заглибитись в проблему сам, то знайди того, хто заглиблюється, і кому довіряєш"

ніякого протиріччя з вашою діяльністю немає. хоча згодна, що стиль іноді....дуже різкий...

Ну то які претензії до форумчан, кому адресован увесь розвиток цієї теми, приклади з відповідного розділу, слова типу "Гірко дивитися, як найкращі наміри гублять тих, на кого вони націлені. І як пропадає дарма вся та енергія, яку б дійсно можна було направити на добро"? Ми знаємо дітей та їхні потреби, спілкуємося постійно і з самими дітьми (ви бачили, що у всіх темах або особисте прохання дитини у листі, або з"ясовано, чим дитина захоплюється), і з вихователями, і з організатором, і з директором; ми знаємо, що робимо; ми відповідаємо за свої дії, навіщо ці голосіння? То обвинувачення у небажанні "заглибитися у ситуацію", то заклик найти відповідальну людину. Це натяк на те, що в особі мене, Яни, Олі, Ані і всіх тих, хто займаєься цим питанням від сайту "Мама", форумчани знайшли безвідповідальних осіб? В чому сутність закликів чи претензій?
Ми не можемо змусити людину "особисто заглибитися" у проблеми вихованців інтернату, але це не підстава відмовити цим людям допомогти дітям тим, чим вони хочуть та можуть допомогти. І якщо особисто Ви не вивчали питання, це не означає, що люди, які беруть участь у заходах, його не вивчали і не розуміють, що і навіщо вони роблять.
До речі, про це все написано не мною ще на 4 стор., але і через 10 повторюємо одне й те саме.
mamatanya

mamatanya

Имя: mamatanya
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 8122
Регистрация: 17.04.2010
Заходил(а): 15.06.2019
Город: Николаев
Район: Центральный
Телефон: 063 491 2019
mamatanya
VIP пользователь
   01 января 2013

ну помилилась трохи людина, пробачте ій, і мені теж

в тему про діда мороза я навіть не дивилась, я своїм дітям шоколадні яйця на новий рік подарувала - який з мене дід мороз

а довгі пости про повсякденне спілкування з дітьми ( "зміна акцентів") потрібні не для того, щоб Вам особисто більше довіряли, а для того, щоб ми у Вас вчились. не ображайтесь, будь ласка. з новим роком

jozh

jozh

Имя: Н
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 6265
Регистрация: 26.05.2011
Заходил(а): 17.12.2013
Город: Николаев
jozh
VIP пользователь
   01 января 2013
Цитата: #2402 dina_barta 31 декабря 2012, 20:25
слова типу "Гірко дивитися, як найкращі наміри гублять тих, на кого вони націлені. І як пропадає дарма вся та енергія, яку б дійсно можна було направити на добро"?
Без конкретики - але якщо діяльність по допомозі дітям обмежується виключно вітаннями зі святами та подарунками, то це шкодить дітям - я залишаюся при цій своїй думці. Не з боку дарувальників дивитися треба, а з боку дитини, що саме вона отримує.
Якщо ця характеристика не має відношення до Вашої діяльності, тоді чому Ви приймаєте це на свій рахунок? Просто хочеться ще трохи посваритися?
Єдина моя помилка (окрім невміння красиво формулювати думки), це невірна власна оцінка Вашого напрямку діяльності та, можливо, поспішні висновки. Та я базувала ту оцінку на тому, що представлено на форумі. Тож замість продовжувати сварку, може, більш конструктивно було б зробити щось інше?
Страшно - це коли ти вбиваєш в собі Людину. Не можна керуватись страхом, коли вирішується твоя доля.
Ставлюся з відвертим презирством до будь-кого, хто підтримує нинішній владний режим хоча б за допомогою слів типу "всі вони однакові" або вірою в телевізійні новини.
Не жалію і не співчуваю тим, хто трясучись робить проти власної совісті те, що велено зверху, оправдуючись тяжкою долею чи необхідністю зберегти роботу.
Я не повинна жити за правилами тих, хто продав і далі продає майбутнє наших дітей за гречку або за свій страх. І тим паче не повинна їх за це поважати.
Покинула форум, бо не хочу більше годувати тролів, та ще й за підтримки модератором.
Orchid

Orchid

Имя: Яна
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 3111
Регистрация: 21.02.2010
Заходил(а): 17.01.2021
Город: Николаев
Район: Заводской
Orchid
VIP пользователь
   01 января 2013
Цитата: #2402 jozh 01 января 2013, 09:51

jozh, я хочу запитати без іронії. У вас є плани і можливість допомогти з подальшою освітою вашим підшефним, з роботою, житлом?

І ще, як часто ви їх відвідуєте? Тільки чесно. Щось привозите, даруєте їм?
Просматривают эту тему:

Forum