• 0 Поддержать автора
  • Поделиться

Китайская мама начинает и выигрывает

Ирина   
VIP пользователь   
10 декабря 2011 12531 156
Китиха

Китиха

Имя: Елена
Группа: Модератор
Сообщений: 9161
Регистрация: 05.01.2011
Заходил(а): 18.04.2021
Город: Николаев
Район: Центральный
Телефон: 0675978483
Китиха
Модератор
   22 октября 2013
Я, може, погано розуміюсь на школі пілотів, але не я ніяк не зловлю її зв"язок зі снігом. Папа хлопчика в Мересьєви готує?
jozh

jozh

Имя: Н
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 6265
Регистрация: 26.05.2011
Заходил(а): 17.12.2013
Город: Николаев
jozh
VIP пользователь
   22 октября 2013
 
Цитата: Ссылка (22 Октябрь 2013 15:32)
поэтому мне и пришло в голову, что, например, ребенок просит родителей сделать его пилотом, родители берут на себя обязательства исполнить его мечту.

Угу. В 4 роки попросив. Ви це серйозно?
Страшно - це коли ти вбиваєш в собі Людину. Не можна керуватись страхом, коли вирішується твоя доля.
Ставлюся з відвертим презирством до будь-кого, хто підтримує нинішній владний режим хоча б за допомогою слів типу "всі вони однакові" або вірою в телевізійні новини.
Не жалію і не співчуваю тим, хто трясучись робить проти власної совісті те, що велено зверху, оправдуючись тяжкою долею чи необхідністю зберегти роботу.
Я не повинна жити за правилами тих, хто продав і далі продає майбутнє наших дітей за гречку або за свій страх. І тим паче не повинна їх за це поважати.
Покинула форум, бо не хочу більше годувати тролів, та ще й за підтримки модератором.
mamatanya

mamatanya

Имя: mamatanya
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 8122
Регистрация: 17.04.2010
Заходил(а): 15.06.2019
Город: Николаев
Район: Центральный
Телефон: 063 491 2019
mamatanya
VIP пользователь
   22 октября 2013
якщо дивитись не на конкретний випадок, а на "китайську методу" взагалі, то зв"язок в тому, що дитину виховують в жорстких спартанських умовах для загартовування характеру, щоб він згодом зміг з легкістю добиватися своїх цілей, навіть якщо вони здаються комусь фантастичними. якось так це я розумію.
alisa

alisa

Имя: alisa
Группа: мати-єхидна
Сообщений: 18417
Регистрация: 22.10.2009
Заходил(а): 15.07.2023
Город: Николаев
Район: Центральный
alisa
мати-єхидна
   22 октября 2013
 
Цитата: Ссылка (22 Октябрь 2013 15:37)
"Я авторитарна мати в багатьох питаннях..... Моя справа - запропонувати варіанти і підтримати, але не змушувати і насильно штовхати чи тягнути, чи пхати." ну Ви хіба не розумієте, що це очевидне протиріччя?))) бути рекордсменом чи ні - Ви не наполягаєте, а в тих питаннях, де авторітарна - навпаки. Вам здається, що справа саме у рекордах, і що рекорди неважливі для дитини, а важливі для батьків? - добре, але навіщо казати про вибір дитини, про повагу до її вибору і таке інше. де там її вибір, коли треба нігті відрізати?))))

Нема там протиріччя. Я вирішую за себе, а не за неї. Якщо вона хоче нову ляльку чи сукню, то це мій вибір - купити їй чи ні. Але я не вказую їй, чого їй хотіти. 
Нігті підрізати треба, бо якщо не підрізати, то доведеться йти до хірурга. А це вже питання здоров"я і моя задача як матері про її здоров"я дбати. 
 
Не твоя вина – що ти батька свого син
А твоя біда – не вміти бути ним
mamatanya

mamatanya

Имя: mamatanya
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 8122
Регистрация: 17.04.2010
Заходил(а): 15.06.2019
Город: Николаев
Район: Центральный
Телефон: 063 491 2019
mamatanya
VIP пользователь
   22 октября 2013
jozh , по-перше, міг і попросити, там серьозніше ставляться до слів маленької дитини (це в нас вільний вибір, але коли батьки вирішать, що дитина вже здатна робити той вибір), а по-друге вище відповіла на інше запитання, але і на Ваше воно підходить )))
jozh

jozh

Имя: Н
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 6265
Регистрация: 26.05.2011
Заходил(а): 17.12.2013
Город: Николаев
jozh
VIP пользователь
   22 октября 2013
 
Цитата: Ссылка (22 Октябрь 2013 15:44)
якщо дивитись не на конкретний випадок, а на "китайську методу" взагалі, то зв"язок в тому, що дитину виховують в жорстких спартанських умовах для загартовування характеру, щоб він згодом зміг з легкістю добиватися своїх цілей, навіть якщо вони здаються комусь фантастичними. якось так це я розумію.

Чиїх цілей?
Страшно - це коли ти вбиваєш в собі Людину. Не можна керуватись страхом, коли вирішується твоя доля.
Ставлюся з відвертим презирством до будь-кого, хто підтримує нинішній владний режим хоча б за допомогою слів типу "всі вони однакові" або вірою в телевізійні новини.
Не жалію і не співчуваю тим, хто трясучись робить проти власної совісті те, що велено зверху, оправдуючись тяжкою долею чи необхідністю зберегти роботу.
Я не повинна жити за правилами тих, хто продав і далі продає майбутнє наших дітей за гречку або за свій страх. І тим паче не повинна їх за це поважати.
Покинула форум, бо не хочу більше годувати тролів, та ще й за підтримки модератором.
Дикий Ёж

Дикий Ёж

Имя: Маргарита
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 7593
Регистрация: 20.10.2009
Заходил(а): 30.07.2018
Город: Николаев
Район: Корабельный - Октябрьское
Телефон: ---
Дикий Ёж
VIP пользователь
   22 октября 2013
Прочитала тут половину (все не осилила), и показалось, будто мы себе игрушки рожаем, а не людей, хочу - люблю, хочу - бью, хочу - на пианино играть будет, хочу - с парашютом прыгать, захочу - в школьных спектаклях Джюльетту исполнять.... Родили таких мартышек и дрессируем их, как нам хочется. Я считаю, что ребенок имеет право на все - даже на то, чтобы вырасти не таким смелым, как сосед и не таким успешным, как лучший друг, на то, чтобы учиться хуже кого-то, но играть в детском спектакле...Он просто должен вырасти собой и ценить себя за те качества, которые ему даны при рождении, а не за те, которые маниакально выдрессировали в нем родители, у которых скорее всего комплекс неполноценности. Все дети разные, со своим характером, со своими способностями, талантами или отсутствием таковых... Задача родителей - оберегать ребенка от опасности, пока он еще сам делать это не в состоянии, обеспечить ему условия для полноценного развития - физического и умственного. Да, родитель безусловно должен научить, что хорошо, а что плохо, конечно, иногда придется и наказать, иногда пожалеть, иногда проявить стойкость, а иногда дать слабину.... Но все это должно быть в меру. Ребенок - такой же человек, и не стоит его ломать, выкраивая под свои амбиции и хотелки.
Счастливее многих я, тех, кто не знает что это такое -
когда обнимают 3 пары ручонок, 3 носика сладких,
целуешь, целуешь, целуешь 6 пяток,
3 попы, 6 щечек и 30 пар пальчиков
дочурки моей и сыночков двух, зайчиков!

mamatanya

mamatanya

Имя: mamatanya
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 8122
Регистрация: 17.04.2010
Заходил(а): 15.06.2019
Город: Николаев
Район: Центральный
Телефон: 063 491 2019
mamatanya
VIP пользователь
   22 октября 2013
може то вільний вибір дитини - нехай чужий дядя хірург з неї знущається, а не рідна мати принижує цією жахливою процедурою )))) жартую )))
Китиха

Китиха

Имя: Елена
Группа: Модератор
Сообщений: 9161
Регистрация: 05.01.2011
Заходил(а): 18.04.2021
Город: Николаев
Район: Центральный
Телефон: 0675978483
Китиха
Модератор
   22 октября 2013
От мені цікаво - Пушкін, який був в боргах як в шовках, картяр, пустодом, легковажний йо...-терорист. Але визнаний геніальним поетом ще за життя. І мабуть вже навічно. Це з точки зору китайської мами успішна людина чи ні? Сашою Пушкіним батьки взагалі не займалися
alisa

alisa

Имя: alisa
Группа: мати-єхидна
Сообщений: 18417
Регистрация: 22.10.2009
Заходил(а): 15.07.2023
Город: Николаев
Район: Центральный
alisa
мати-єхидна
   22 октября 2013
 
Цитата: Ссылка (22 Октябрь 2013 15:51)
може то вільний вибір дитини - нехай чужий дядя хірург з неї знущається, а не рідна мати принижує цією жахливою процедурою )))) жартую )))

ні, ми її вже про це  питали. 

до того ж, закон наділяє мене правом вирішувати питання здоров"я дитини.
Не твоя вина – що ти батька свого син
А твоя біда – не вміти бути ним
mamatanya

mamatanya

Имя: mamatanya
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 8122
Регистрация: 17.04.2010
Заходил(а): 15.06.2019
Город: Николаев
Район: Центральный
Телефон: 063 491 2019
mamatanya
VIP пользователь
   22 октября 2013
"Чиїх цілей?" я ж написала прямо в тому пості, який Ви процітували! про що я й кажу: ніхто не вірить. що у дитини у самої можуть бути амбіції. я не захищаю методу. я просто замислилась, наскільки ми всі бачимо ситуацію з одного боку. ми так само впевнені, що дитині потрібно "щасливе дитинство" таке, як ми самі це уявляємо, а китайська мама так само впевнена, що ось це потрібно дитині для щастя.
alisa

alisa

Имя: alisa
Группа: мати-єхидна
Сообщений: 18417
Регистрация: 22.10.2009
Заходил(а): 15.07.2023
Город: Николаев
Район: Центральный
alisa
мати-єхидна
   22 октября 2013
 
Цитата: Ссылка (22 Октябрь 2013 15:56)
"Чиїх цілей?" я ж написала прямо в тому пості, який Ви процітували! про що я й кажу: ніхто не вірить. що у дитини у самої можуть бути амбіції. я не захищаю методу. я просто замислилась, наскільки ми всі бачимо ситуацію з одного боку. ми так само впевнені, що дитині потрібно "щасливе дитинство" таке, як ми самі це уявляємо, а китайська мама так само впевнена, що ось це потрібно дитині для щастя.

коли в дитини амбіції, то вона не ридає на снігу, а сама на нього виходить. 
Не твоя вина – що ти батька свого син
А твоя біда – не вміти бути ним
jozh

jozh

Имя: Н
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 6265
Регистрация: 26.05.2011
Заходил(а): 17.12.2013
Город: Николаев
jozh
VIP пользователь
   22 октября 2013
 
Цитата: Ссылка (22 Октябрь 2013 15:56)
"Чиїх цілей?" я ж написала прямо в тому пості, який Ви процітували! про що я й кажу: ніхто не вірить. що у дитини у самої можуть бути амбіції. я не захищаю методу. я просто замислилась, наскільки ми всі бачимо ситуацію з одного боку. ми так само впевнені, що дитині потрібно "щасливе дитинство" таке, як ми самі це уявляємо, а китайська мама так само впевнена, що ось це потрібно дитині для щастя.

Щодо "своїх" - не вірю. В таких умовах в принципі не може сформуватися взагалі поняття своїх власних цілей, а не нав'язаних зверху. Якби дитині було не 4 роки, а хоча б 14 - повірю запросто, що дитина сама вирішила "здати" себе в руки вчителя, і наперед погодилась, що плач-не плач, але вимушена буде слухатися вчителя. Але не в 4 роки. І навіть не у 8.
Страшно - це коли ти вбиваєш в собі Людину. Не можна керуватись страхом, коли вирішується твоя доля.
Ставлюся з відвертим презирством до будь-кого, хто підтримує нинішній владний режим хоча б за допомогою слів типу "всі вони однакові" або вірою в телевізійні новини.
Не жалію і не співчуваю тим, хто трясучись робить проти власної совісті те, що велено зверху, оправдуючись тяжкою долею чи необхідністю зберегти роботу.
Я не повинна жити за правилами тих, хто продав і далі продає майбутнє наших дітей за гречку або за свій страх. І тим паче не повинна їх за це поважати.
Покинула форум, бо не хочу більше годувати тролів, та ще й за підтримки модератором.
Китиха

Китиха

Имя: Елена
Группа: Модератор
Сообщений: 9161
Регистрация: 05.01.2011
Заходил(а): 18.04.2021
Город: Николаев
Район: Центральный
Телефон: 0675978483
Китиха
Модератор
   22 октября 2013
 
Цитата: Ссылка (22 Октябрь 2013 15:58)
Щодо "своїх" - не вірю. В таких умовах в принципі не може сформуватися взагалі поняття своїх власних цілей, а не нав'язаних зверху. Якби дитині було не 4 роки, а хоча б 14 - повірю запросто, що дитина сама вирішила "здати" себе в руки вчителя, і наперед погодилась, що плач-не плач, але вимушена буде слухатися вчителя. Але не в 4 роки. І навіть не у 8.

У Зями дитина в три роки вирішила бути гімнасткою. І таки гімнастка
jozh

jozh

Имя: Н
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 6265
Регистрация: 26.05.2011
Заходил(а): 17.12.2013
Город: Николаев
jozh
VIP пользователь
   22 октября 2013
 
Цитата: Ссылка (22 Октябрь 2013 16:04)
У Зями дитина в три роки вирішили бути гімнасткою. І таки гімнастка

Зяма теж дитину на сніг у трусах виганяла? /blink
Я ж про ті варіанти, де під примусом дитина займається. Дитина може і в 3 роки щось вирішити, і це стане її життєвим покликанням, але точно так саме має повне право і передумати потім. Тобто займатись до тих пір, поки є до того загальний інтерес і бажання (локальні примхи і невдачі не рахуємо, про батьківську підтримку у таких моментах я вже писала).

Моя донька теж років з двох малює із задоволенням, і зараз все вже вказує на те, що саме це і є її покликанням. Але вона так саме в свій час захоплювалася і кидала математику, шахи, танці, волейбол і тому подібне. А як вона могла б визначили, що саме малювання - це її, якби в неї не було можливості спробувати себе і десь "не там"?
Страшно - це коли ти вбиваєш в собі Людину. Не можна керуватись страхом, коли вирішується твоя доля.
Ставлюся з відвертим презирством до будь-кого, хто підтримує нинішній владний режим хоча б за допомогою слів типу "всі вони однакові" або вірою в телевізійні новини.
Не жалію і не співчуваю тим, хто трясучись робить проти власної совісті те, що велено зверху, оправдуючись тяжкою долею чи необхідністю зберегти роботу.
Я не повинна жити за правилами тих, хто продав і далі продає майбутнє наших дітей за гречку або за свій страх. І тим паче не повинна їх за це поважати.
Покинула форум, бо не хочу більше годувати тролів, та ще й за підтримки модератором.
mamatanya

mamatanya

Имя: mamatanya
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 8122
Регистрация: 17.04.2010
Заходил(а): 15.06.2019
Город: Николаев
Район: Центральный
Телефон: 063 491 2019
mamatanya
VIP пользователь
   22 октября 2013
"Сашою Пушкіним батьки взагалі не займалися" - найкращий спосіб виростити генія - не займатись дитиною взагалі))). до чого такі приклади? це наш європейський розум міряє результатом, а там це процес. дитину муштрують не заради результату. це такий спосіб життя - вимагати від себе більшого. від себе в першу чергу. а діти завжди живуть за правилами батьків. навіть коли батьки вважають себе дуже толерантними.
Китиха

Китиха

Имя: Елена
Группа: Модератор
Сообщений: 9161
Регистрация: 05.01.2011
Заходил(а): 18.04.2021
Город: Николаев
Район: Центральный
Телефон: 0675978483
Китиха
Модератор
   22 октября 2013
 
Цитата: Ссылка (22 Октябрь 2013 16:09)
Зяма теж дитину на сніг у трусах виганяла? /blink
Не думаю)))
Китиха

Китиха

Имя: Елена
Группа: Модератор
Сообщений: 9161
Регистрация: 05.01.2011
Заходил(а): 18.04.2021
Город: Николаев
Район: Центральный
Телефон: 0675978483
Китиха
Модератор
   22 октября 2013
 
Цитата: Ссылка (22 Октябрь 2013 16:10)
"Сашою Пушкіним батьки взагалі не займалися" - найкращий спосіб виростити генія - не займатись дитиною взагалі))). до чого такі приклади? це наш європейський розум міряє результатом, а там це процес. дитину муштрують не заради результату.

Це не приклад. Мені цікаво, щоб на це сказала китайська мама, якщо вона прочитає моє питання.

А заради чого ця муштра?
Конфетти

Конфетти

Имя: Світлана
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 10997
Регистрация: 20.10.2009
Заходил(а): 06.04.2024
Город: Николаев
Район: Центральный
Телефон: 0936515763
Конфетти
VIP пользователь
   23 октября 2013
 
Цитата: Ссылка (22 Октябрь 2013 12:29)
Ха, а кілька років вже майже пройшли! І щось геть не чути про Китай ні як про ведучий науковий центр, ні навіть у жодному іншому напрямку, навіть в спорті. /26  Всі тільки обіцяють та лякають, що колись-но Китай я-я-я-як покаже! Ну і? /0d7383b5d73c8368e62c57b3e1d76d8b

ну и почему сразу /0d7383b5d73c8368e62c57b3e1d76d8b Китай на 7 месте в мире по уровню развития инноваций, по индексу развития человеческого потенциала - на 13, если учесть, что до 1949 г. больше половины населения Китая было неграмотным - колоссальный показатель.
Конфетти

Конфетти

Имя: Світлана
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 10997
Регистрация: 20.10.2009
Заходил(а): 06.04.2024
Город: Николаев
Район: Центральный
Телефон: 0936515763
Конфетти
VIP пользователь
   23 октября 2013
 
Цитата: Ссылка (22 Октябрь 2013 19:42)
А заради чого ця муштра?

школьное образование в Китае - платное и очень строго со школьной дисциплиной, легко пролететь с высшим образованием, а,значит, не получить хорошую работу. Муштра прежде всего ради конкурентоспособности во взрослой жизни.
Просматривают эту тему:

Forum