• 0 Поддержать автора
  • Поделиться

Полезная и вредная помощь детям-сиротам

Aly   
VIP пользователь   
08 декабря 2009 35401 297
jozh

jozh

Имя: Н
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 6265
Регистрация: 26.05.2011
Заходил(а): 17.12.2013
Город: Николаев
jozh
VIP пользователь
   01 января 2013
Цитата: #2402 Orchid 01 января 2013, 10:02
jozh, я хочу запитати без іронії. У вас є плани і можливість допомогти з подальшою освітою вашим підшефним, з роботою, житлом?

І ще, як часто ви їх відвідуєте? Тільки чесно. Щось привозите, даруєте їм?
Створила нову тему, щоб уже не все в одну купу. Там відповіла.
http://www.mama.mk.ua/forum/kak-rastut-nashi-deti/priemnye-deti/10114/shefstvo-ta-perepiska-z-dit-mi-yaki-zalishilis-bez-bat-kivs-koyi-opiki.html

Також прошу всіх інших зацікавлених обговорення щодо шефства вести вже в тій темі.
Страшно - це коли ти вбиваєш в собі Людину. Не можна керуватись страхом, коли вирішується твоя доля.
Ставлюся з відвертим презирством до будь-кого, хто підтримує нинішній владний режим хоча б за допомогою слів типу "всі вони однакові" або вірою в телевізійні новини.
Не жалію і не співчуваю тим, хто трясучись робить проти власної совісті те, що велено зверху, оправдуючись тяжкою долею чи необхідністю зберегти роботу.
Я не повинна жити за правилами тих, хто продав і далі продає майбутнє наших дітей за гречку або за свій страх. І тим паче не повинна їх за це поважати.
Покинула форум, бо не хочу більше годувати тролів, та ще й за підтримки модератором.
dina_barta

dina_barta

Имя: Діна
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 9401
Регистрация: 05.11.2009
Заходил(а): 17.01.2021
Город: Николаев
Район: Центральный - Соляные
Телефон: 063-28-78-444 (viber)
dina_barta
VIP пользователь
   01 января 2013
Цитата: #2402 jozh 01 января 2013, 09:51
Без конкретики - але якщо діяльність по допомозі дітям обмежується виключно вітаннями зі святами та подарунками, то це шкодить дітям - я залишаюся при цій своїй думці. Не з боку дарувальників дивитися треба, а з боку дитини, що саме вона отримує.
Якщо ця характеристика не має відношення до Вашої діяльності, тоді чому Ви приймаєте це на свій рахунок? Просто хочеться ще трохи посваритися?
Єдина моя помилка (окрім невміння красиво формулювати думки), це невірна власна оцінка Вашого напрямку діяльності та, можливо, поспішні висновки. Та я базувала ту оцінку на тому, що представлено на форумі. Тож замість продовжувати сварку, може, більш конструктивно було б зробити щось інше?
Посваритися - це Ваш намір, і від початку причому. Мені не приписуйте.
Якщо подивитися з боку дитини, то діти з дитсадочка отримують іграшки, яких в них обмаль, оскільки група створена рік тому, полички майстер зробив, а ось іграшок мало було, щоб на ті полички поставити і щоб діти мали, чим гратися. Ті, хто любить малювати, отримують свої олівці та фарби. Спортсмени (а серед них такі, що завойовують перші місця на всеукраїнських змаганнях, по 3-4 медалі привозять) отримають великі рушники, бо таких їм не видають, а вони потрібні після басейну та душу. Дівчата отримають елементарні косметичні засоби, хтось - омріяну футболку чи загальний зошит, хтось - нитки для  вишивання чи бісер. Ось що отримає дитина. В чому злочин з боку дарувальника? Що шкодить дітям?
Якщо Ваша характеристика не має до нас відношення, то чому Ви завжди посилаєтеся на приклади тем, що розміщено на цьому форумі? То маємо відповідати, так? А то виходить: "Ось погортала теми і бачу... Як це гірко... Ніхто не думає про дітей...", а потім "Чому Ви сприймаєте це на свій рахунок, якщо Вас це не стосується? Щось підозріло..."
За конструктив не переживайте, робимо, потроху, але кожного дня. Вам не видно? Тетяна он також написала, що в тему не заглядала, але це не зашкодило приєднатися до Вашої позиції і спробувати пояснити нам, нерозумним, що ми маємо розуміти, ЩО ми робимо. То відкрийте теми і уважно почитайте, щоб знати, ЩО саме і ЯК ми робимо, може, збагнете, навіщо і кому від того користь. І, може, дійсно, зошит і шкарпетки або забезпечення транспортом поїздки в місто до кінотеатру - то не дуже велика шкода, яку ми заподіюємо дітям? Бо з"ясувалося, що не раз на рік ми їх бачимо, що цукерки не возимо, що концерти не прослуховуємо, що намагаємося застосовувати індивідуальний підхід до кожного, що про кожного розпитуємо і дійсно прагнемо допомогти конкретним дітям. І все це видно з тих кримінальних тем, до речі. Просто кожний отримує ту інформацію, яку хоче отримати, а, можливо, підлаштувати під якісь свої чи чужі теорії про світове зло щодо сиріт.
І знаєте, у кожного свій шлях. Ви створили тему щодо листування з сиротою і обурюєтеся, що за весь час лише одна людина зацікавилася (до речі, та людина, яка неодноразово відвідувала інтернат). Не чекайте, що багато хто відгукнеться з тих, хто інтернатівських в очі в житі не бачив, бо страшно братися за те, чого не знаєш, тут доброго серця замало, люди у більшості відповідальні. Я організую привітання, людина підготує подарунок, поїде до дітей, і, може, побачить "свою" дитину. Побачить і захоче опікуватися її проблемами, радіти її перемогам, підтримувати та ділитися досвідом. Не побаче - не відчує - не захоче. Це мій підхід, який базується на досвіді. Вбачаю в ньому більше конструктиву, ніж в Вашому, пробачте.
Orchid

Orchid

Имя: Яна
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 3111
Регистрация: 21.02.2010
Заходил(а): 17.01.2021
Город: Николаев
Район: Заводской
Orchid
VIP пользователь
   01 января 2013
Цитата: #2402 dina_barta 01 января 2013, 10:52

Гайда в сусідню тему 
mamatanya

mamatanya

Имя: mamatanya
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 8122
Регистрация: 17.04.2010
Заходил(а): 15.06.2019
Город: Николаев
Район: Центральный
Телефон: 063 491 2019
mamatanya
VIP пользователь
   01 января 2013
Цитата: #2402 dina_barta 01 января 2013, 10:52
Я організую привітання, людина підготує подарунок, поїде до дітей, і, може, побачить "свою" дитину. Побачить і захоче опікуватися її проблемами, радіти її перемогам, підтримувати та ділитися досвідом. Не побаче - не відчує - не захоче.

Дина, я давно знаю, что лично Вы делаете большое доброе дело (я его считаю даже масштабным). я не присоединилась с обвинениями Вас в чем-то и форума в чем-то, мне просто показалось, что у человека душа болит, а высказать это так, чтобы правильно поняли, не получается. ну и у меня, похоже не получилось.

конкретно про то, что я процитировала: вот про это я говорила, что я не поеду с подарком к сиротам, чтобы МОЖЕТ БЫТЬ увидеть там своего. не потому что это В ПРИНЦИПЕ плохо, а потому что для меня лично неприемлемо. да, наверное, я эту свою мысль выразила не достаточно ясно и корректно, чем и обидела. еще раз прошу прощения у всех. лично мне было бы проще, если б я больше знала о процессе инутри (ну это я уже писала), поэтому была бы рада не только праздничным отчетам, поэтому считаю это очень важным и нужным. ну потому что думаю, что не я одна такая

dina_barta

dina_barta

Имя: Діна
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 9401
Регистрация: 05.11.2009
Заходил(а): 17.01.2021
Город: Николаев
Район: Центральный - Соляные
Телефон: 063-28-78-444 (viber)
dina_barta
VIP пользователь
   01 января 2013
Цитата: #2402 mamatanya 01 января 2013, 11:26

конкретно про то, что я процитировала: вот про это я говорила, что я не поеду с подарком к сиротам, чтобы МОЖЕТ БЫТЬ увидеть там своего. не потому что это В ПРИНЦИПЕ плохо, а потому что для меня лично неприемлемо.

Не з конкретною метою когось обрати. Ви мене неправильно зрозуміли, мабуть. Якщо в людини серце відкрите для найменшої допомоги, то, може так статися (може статися, а не мати на меті), що якась дитина конкретна підійде з питанням і зав"яжуться стосунки, або дитина схожа на власну дитину, або має той самий день народження, або просто якийсь випадок. Я знаю, що у двох наших форумчанок таких дітей для особистого спілкування обрали їхні власні діти, які поїхали без жодної мети с кимось особисто знайомитися та продовжувати спілкування. Я своїх хлопців навмисно не шукала і не мала на меті товаришувати з кимось конкретним, але була подія - я поїхала, і так сталося, що увагу привернула конкретна дитина, майже одразу дізналася, що в неї є рідний брат, отже одразу двох отримала для особистого спілкування. Тому мови немає про те, що Ви називаєте "особисто неприйнятним", мова про створення відповідного контексту, першого кроку, без якого інший крок неможливий.
А якщо не поїдете взагалі і нікого не побачите, то як наважитеся на особисте спілкування? Просто теорію прочитавши? Такого не буває.
jozh

jozh

Имя: Н
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 6265
Регистрация: 26.05.2011
Заходил(а): 17.12.2013
Город: Николаев
jozh
VIP пользователь
   01 января 2013
Ще посилання на сторінку Олександра Гезалова в ЖЖ (раніше лише на персональний сайт дала посилання): http://saha-gezalov.livejournal.com/
Страшно - це коли ти вбиваєш в собі Людину. Не можна керуватись страхом, коли вирішується твоя доля.
Ставлюся з відвертим презирством до будь-кого, хто підтримує нинішній владний режим хоча б за допомогою слів типу "всі вони однакові" або вірою в телевізійні новини.
Не жалію і не співчуваю тим, хто трясучись робить проти власної совісті те, що велено зверху, оправдуючись тяжкою долею чи необхідністю зберегти роботу.
Я не повинна жити за правилами тих, хто продав і далі продає майбутнє наших дітей за гречку або за свій страх. І тим паче не повинна їх за це поважати.
Покинула форум, бо не хочу більше годувати тролів, та ще й за підтримки модератором.
mamatanya

mamatanya

Имя: mamatanya
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 8122
Регистрация: 17.04.2010
Заходил(а): 15.06.2019
Город: Николаев
Район: Центральный
Телефон: 063 491 2019
mamatanya
VIP пользователь
   02 января 2013
Цитата: #2402 dina_barta 01 января 2013, 12:38
Не з конкретною метою когось обрати. Ви мене неправильно зрозуміли, мабуть. Якщо в людини серце відкрите для найменшої допомоги, то, може так статися (може статися, а не мати на меті), що якась дитина конкретна підійде з питанням і зав"яжуться стосунки, або дитина схожа на власну дитину, або має той самий день народження, або просто якийсь випадок. Я знаю, що у двох наших форумчанок таких дітей для особистого спілкування обрали їхні власні діти, які поїхали без жодної мети с кимось особисто знайомитися та продовжувати спілкування. Я своїх хлопців навмисно не шукала і не мала на меті товаришувати з кимось конкретним, але була подія - я поїхала, і так сталося, що увагу привернула конкретна дитина, майже одразу дізналася, що в неї є рідний брат, отже одразу двох отримала для особистого спілкування. Тому мови немає про те, що Ви називаєте "особисто неприйнятним", мова про створення відповідного контексту, першого кроку, без якого інший крок неможливий.
А якщо не поїдете взагалі і нікого не побачите, то як наважитеся на особисте спілкування? Просто теорію прочитавши? Такого не буває.

а если подойдут два-три-пять? если каждый новый визит будет подходить кто-то новый? это я не чтоб поспорить и что-то доказать, это я ту самую теорию пытаюсь выяснить. я всего два раза смотрела в интернете фото сирот, потом спать не могла - они ВСЕ на меня смотрели. я не знаю, как выделить кого-то одного. а на всех меня не хватит. я вообще не знаю еще, на что реально меня хватить может. как держать эту дистанцию? как вести себя с теми, кому не можешь ничего дать?

dina_barta

dina_barta

Имя: Діна
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 9401
Регистрация: 05.11.2009
Заходил(а): 17.01.2021
Город: Николаев
Район: Центральный - Соляные
Телефон: 063-28-78-444 (viber)
dina_barta
VIP пользователь
   02 января 2013
Цитата: #2402 mamatanya 02 января 2013, 09:38

а если подойдут два-три-пять? если каждый новый визит будет подходить кто-то новый? это я не чтоб поспорить и что-то доказать, это я ту самую теорию пытаюсь выяснить. я всего два раза смотрела в интернете фото сирот, потом спать не могла - они ВСЕ на меня смотрели. я не знаю, как выделить кого-то одного. а на всех меня не хватит. я вообще не знаю еще, на что реально меня хватить может. как держать эту дистанцию? как вести себя с теми, кому не можешь ничего дать?

Майже всі підійдуть, не сумнівайтеся))) Але ж мова про те, як визначитися з дитиною, тому пишу: якась дитина конкретна підійде з питанням і зав"яжуться стосунки. Не з кожною зав"яжуться.
Дистанцію тримати не складно після того, коли поясниш, що ти не мама. Вони, до речі, не зовсім той зміст вкладають у поняття "мама", до якого звикли ми, тому декого, наприклад, Марго, вводять у ступор. Бачила я її очі, коли їх більше десятка і всі говорять, звертаючись, "мамо!"))
Про "не можеш нічого дати". Що означає нічого? Ви приїдете відвідувати "свою", але пам"ятаєте, як звуть її подругу/друга і запитаєте, як у неї/нього справи - цього не мало. Ви приїдете відвідати "свою" дитину в лікарні, а на сусідньому ліжку її інтернатівський товариш - Ви не пригостите і його яблуком? Не спитаєте, як він почувається і що нового? Спитаєте.  Начебто нічого складного, все як у звичайному житті. Ось цього звичайного життя їм і не вистачає.
mamatanya

mamatanya

Имя: mamatanya
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 8122
Регистрация: 17.04.2010
Заходил(а): 15.06.2019
Город: Николаев
Район: Центральный
Телефон: 063 491 2019
mamatanya
VIP пользователь
   02 января 2013
дякую. ось цього "мамо" я теж боюсь. треба працювати над собою
jozh

jozh

Имя: Н
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 6265
Регистрация: 26.05.2011
Заходил(а): 17.12.2013
Город: Николаев
jozh
VIP пользователь
   02 января 2013
Цитата: #2402 mamatanya 02 января 2013, 10:46
дякую. ось цього "мамо" я теж боюсь. треба працювати над собою
Вони "мамою" називають і вихователів, і нянечок. Це треба кілька разів почути таке звернення не до себе, тоді стає зрозуміліше і не так зачіпатиме потім. Правда, чути "мама" по відношенню до когось іншого після того, як назвали "мамою" тебе, викликає спочатку аж деякі ревнощі, поки не розберешся із собою.
Страшно - це коли ти вбиваєш в собі Людину. Не можна керуватись страхом, коли вирішується твоя доля.
Ставлюся з відвертим презирством до будь-кого, хто підтримує нинішній владний режим хоча б за допомогою слів типу "всі вони однакові" або вірою в телевізійні новини.
Не жалію і не співчуваю тим, хто трясучись робить проти власної совісті те, що велено зверху, оправдуючись тяжкою долею чи необхідністю зберегти роботу.
Я не повинна жити за правилами тих, хто продав і далі продає майбутнє наших дітей за гречку або за свій страх. І тим паче не повинна їх за це поважати.
Покинула форум, бо не хочу більше годувати тролів, та ще й за підтримки модератором.
jozh

jozh

Имя: Н
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 6265
Регистрация: 26.05.2011
Заходил(а): 17.12.2013
Город: Николаев
jozh
VIP пользователь
   14 января 2013
Сьогодні на очі потрапив один вираз, з яким я повністю згодна:

Якщо ви хочете виростити хороших дітей, витрачайте на них в два рази менше грошей і в два рази більше часу.

Власне, до даної теми цей вираз теж абсолютно точно підходить.
Страшно - це коли ти вбиваєш в собі Людину. Не можна керуватись страхом, коли вирішується твоя доля.
Ставлюся з відвертим презирством до будь-кого, хто підтримує нинішній владний режим хоча б за допомогою слів типу "всі вони однакові" або вірою в телевізійні новини.
Не жалію і не співчуваю тим, хто трясучись робить проти власної совісті те, що велено зверху, оправдуючись тяжкою долею чи необхідністю зберегти роботу.
Я не повинна жити за правилами тих, хто продав і далі продає майбутнє наших дітей за гречку або за свій страх. І тим паче не повинна їх за це поважати.
Покинула форум, бо не хочу більше годувати тролів, та ще й за підтримки модератором.
jozh

jozh

Имя: Н
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 6265
Регистрация: 26.05.2011
Заходил(а): 17.12.2013
Город: Николаев
jozh
VIP пользователь
   19 ноября 2013
Ссылка
Страшно - це коли ти вбиваєш в собі Людину. Не можна керуватись страхом, коли вирішується твоя доля.
Ставлюся з відвертим презирством до будь-кого, хто підтримує нинішній владний режим хоча б за допомогою слів типу "всі вони однакові" або вірою в телевізійні новини.
Не жалію і не співчуваю тим, хто трясучись робить проти власної совісті те, що велено зверху, оправдуючись тяжкою долею чи необхідністю зберегти роботу.
Я не повинна жити за правилами тих, хто продав і далі продає майбутнє наших дітей за гречку або за свій страх. І тим паче не повинна їх за це поважати.
Покинула форум, бо не хочу більше годувати тролів, та ще й за підтримки модератором.
Людмил@

Людмил@

Имя: Ли
Группа: Активный пользователь
Сообщений: 240
Регистрация: 30.11.2011
Заходил(а): 21.08.2020
Город: Николаев
Район: Заводской
Телефон: 0933739626
Людмил@
Активный пользователь
   20 ноября 2013
Цитата: Ссылка (14 Январь 2013 16:38)
Сьогодні на очі потрапив один вираз, з яким я повністю згодна:
Якщо ви хочете виростити хороших дітей, витрачайте на них в два рази менше грошей і в два рази більше часу.

Власне, до даної теми цей вираз теж абсолютно точно підходить.
 
  прямо в точку. СУПЕР!
жить нужно так,чтоб тебе в будущем, ничего не хотелось поменять в прошлом!!!!
Китиха

Китиха

Имя: Елена
Группа: Модератор
Сообщений: 9161
Регистрация: 05.01.2011
Заходил(а): 18.04.2021
Город: Николаев
Район: Центральный
Телефон: 0675978483
Китиха
Модератор
   20 ноября 2013
Цитата: Ссылка (14 Январь 2013 16:38)
Сьогодні на очі потрапив один вираз, з яким я повністю згодна:
Якщо ви хочете виростити хороших дітей, витрачайте на них в два рази менше грошей і в два рази більше часу.

Власне, до даної теми цей вираз теж абсолютно точно підходить.
 
 Розшифруйте, будь ласка. Як витрачати на сиріт вдвічі менше грошей - я розумію. Як витрачати більше часу? Тільки всиновлювати? З шефством у Вас не склалося. Причини мені дуже близкі і зрозумілі. Тоді як?

Не прочитайте сарказм, будь ласка 
jozh

jozh

Имя: Н
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 6265
Регистрация: 26.05.2011
Заходил(а): 17.12.2013
Город: Николаев
jozh
VIP пользователь
   20 ноября 2013
Цитата: Ссылка (20 Ноябрь 2013 17:51)
Як витрачати більше часу? Тільки всиновлювати?
 
  Як я зрозуміла, для мене особисто - так, лише всиновлювати, напівваріанти мене розривають навпіл. Але в принципі є й інші варіанти, те ж шефство для підлітків (не для малечі все ж таки, прийшла до висновку) - варіант хороший, або організувати якесь потрібне навчання соціального напрямку. А якщо у когось немає бажання чи можливості (і це теж нормально) - то краще направити свої сили та енергію в інше русло, навіть виховання власних дітей - це вже в тому числі й соціально корисна справа насправді, хоча це ми робимо для себе, а не для суспільства.
Страшно - це коли ти вбиваєш в собі Людину. Не можна керуватись страхом, коли вирішується твоя доля.
Ставлюся з відвертим презирством до будь-кого, хто підтримує нинішній владний режим хоча б за допомогою слів типу "всі вони однакові" або вірою в телевізійні новини.
Не жалію і не співчуваю тим, хто трясучись робить проти власної совісті те, що велено зверху, оправдуючись тяжкою долею чи необхідністю зберегти роботу.
Я не повинна жити за правилами тих, хто продав і далі продає майбутнє наших дітей за гречку або за свій страх. І тим паче не повинна їх за це поважати.
Покинула форум, бо не хочу більше годувати тролів, та ще й за підтримки модератором.
Nuska

Nuska

Имя: Nuska
Группа: Рукодельница
Сообщений: 1011
Регистрация: 11.01.2010
Заходил(а): 23.02.2020
Город: Николаев
Район: Заводской
Телефон: 0634199359
Nuska
Рукодельница
   20 ноября 2013
в СТАТЬЕ СО МНОГИМ СОГЛАСНА,НО...Мы же своим деткам тоже дарим подарки под новый год,не зависимо от того как они себя вели,слушались или нет.Это ведь по сути подарок не от нас ,а от д.Мороза:)Любому ребенку приятно получить подарок и не только в Новый год.За 5 лет волонтерства,я для себя сделала много выводов.Да,с детками из интернатов надо вести себя немного по-другому.Действительно они часто продают вещи (вспомнился случай из Очаковского интерната,когда мы девченкам привезли белье "милавица",я себе не часто могу его позволить и так было приятно им дарить качественные вещи,а потом узнала,что почти все девченки тнесли их на рынок и сдали по 1,5грн  за штуку:))))когда я спрашивала почему Вы так поступили,мне дали понять,что сигареты важнее лифчика:)а когда спросила,чего ж так дешево здали-они удивленно ответили ,мол ,а что дешево?:)Тогда я была в шоке.)Сейчас привыкла и знаю,что стоит дарить,а что нет.Они часто не знают цену вещам,не умеют распоряжаться деньгами,а как жалко ,когда я себя обделяла-экономила и купила ребенку мобилку,а ее на следующий день украли...короче есть свои нюансы.
 После того,как я родила-я конечно реже выбираюсь в интернаты и детские дома,но у меня есть 2 подопечные -14 лет и 15 лет (а общаемся мы уже 5 лет)из 5 интерната,они мне как дочки уже.Приходят в гости,то купаются,то куховарят-я их учу готовить(ведь их там не учат-экономят продукты,а они даже яйца пожарить не могли),то делятся секретами о мальчиках.я знаю все их потребности-стараюсь приодеть,помочь,особых запросов у них нет-такое:шампунь,гель ,маска для волос,прокладки и т.п.как и у любой женщины.В том году у Юли предел мечтаний был набор "Камей".В этом году мечтали обе о лаковых туфлях на огромном каблуке-я им на день варенья подарила,так видели бы вы как они на них ходили:)))))Я НЕ ВИЖУ НИЧЕГО ПЛОХОГО,В ТОМ ЧТОБ ОБРАДОВАТЬ РЕБЕНКА,ПРОСТО ЕСЛИ ЕСТЬ ВОЗМОЖНОСТЬ УДЕЛЯТЬ ВНИМАНИЕ-ЭТО ЗДОРОВО,А ЕСЛИ НЕТ-И НА ЭТОМ СПАСИБО,ЭТО ЛУЧШЕ ЧЕМ -НИЧЕГО.
 а С МАЛЫШАМИ вообще подругому-они всегда так радуются гостям и им все-равно,что там принесли (в основном 205 мягкую игрушку:)))они хотят внимания,показать что они умеют ,поиграть.
Торг,обмен.Всегда Вам рада:)
Тяпа

Тяпа

Имя: Наталия
Группа: Хранитель форума
Сообщений: 14438
Регистрация: 10.01.2011
Заходил(а): 08.03.2024
Город: Николаев
Район: Центральный
Телефон: 099 050 8599
Тяпа
Хранитель форума
   11 декабря 2019

Чому не потрібно дарувати дітям з інтернатів дорогі подарунки і як можна допомогти дітям, які позбавлені батьківської опіки

Наближаються свята, а разом з ними і волонтерські ініціативи з допомоги дітям-сиротам та дітям, які позбавлені батьківської опіки.

Ми зробили цікавий розгорнутий матеріал з Dariia Bairak із Надія і житло для дітей про те, що допомагати дітям і тішити власне его - це різні речі.

Є кілька видів подарунків. Найчастіше - це солодощі. У багатьох дітей після такої кількості солодощів, як перед новорічно-різдвяними святами, трапляються розлади кишково-шлункового тракту. Наступного дня - діарея, рвота, алергія. Солодощі у таких кількостях - шкідливі. І якщо дорослі не можуть цього зрозуміти, то діти тим паче.

Іграшки. Потрібно розуміти, що у дітей в інтернатах немає особистих речей. Вранці видали одяг, ввечері забрали. Коли дітям приносять іграшки, їх ставлять на поличку, щоб не зламалася. Якщо ви купуєте іграшки в інтернат, це не означає, що дитина буде нею гратися. Там практично нема особистого простору.

Одяг та речі. Тут все залежить від матеріальних можливостей інтернату. Трапляються випадки, коли «благодійники» приносять речі, куплені у секонд-хендах або речі у поганому стані. Тому краще уточнити в інтернаті, що потрібно. Весь не новий одяг має пройти санітарну обробку, тобто дезінфекцію, прання, прасування. У свою чергу, це час персоналу, а часто - відсутність дезінфікуючих і миючих засобів у потрібній кількості. Тому для керівництва - це частіше головний біль, а не допомога.

Існує також практика, коли діти замовляють собі подарунки. Дорогі. Чому це погано? ДІти не знають вартості цих речей, вони живуть ізольовано. Для них це абстрактна ціна. Дехто сприймає це як статусну річ, дехто вимінює ці речі на цигарки, цукерки та інші товари. Коли дитина губить або розбиває, наприклад, телефон або ноутбук, вона це не сприймає як велику втрату, спрацьовує підхід «я попрошу і мені ще куплять».
Це має наслідки, адже виховує модель споживацького ставлення: я - сирота, мені всі винні. В дорослому житті такий підхід теж зберігається. «Компенсуйте мені».

Це не означає, що допомагати не треба. Треба!

ЯК ДОПОМОГТИ?

Лікування. У дітей в інтернатах є проблеми із зубами. Коштів у закладах на це практично немає. Тому варто подзвонити в інтернат і запитати, чи потрібна допомога із лікуванням і, наприклад, стоматологією зокрема.

Якщо хочете поїхати в Інтернат, то варто розуміти, що треба їздити постійно і вибудувати контакт з однією дитиною. Можна бути другом, наставником, не обов’язково всиновлювати або брати опіку над дитиною. Це просто спілкування і відвідування конкретної дитини з певною періодичністю.

“Пакет випускника” - сковорідка, каструля, постільна білизна - предмети першої необхідності для самостійного життя. Вони стануть у нагоді тим, хто за кілька місяців покидає інтернат.

Оплата репетитора для підготовки до ЗНО. Освіта в інтернатах не дуже високої якості, а зовнішнє оцінювання дозволяє розраховувати на більш оплачувану професію.

Допоможіть Центрам, які підтримують сім'ї: центри соціальної підтримки дітей і сімей, центри матері і дитини, притулки для жінок, що постраждали від насилля.

Хочете допомогти дитині - допоможіть її сім’ї. Це бідні сім’ї, в яких батьки вважають, що дитина в інтернаті буде краще забезпечена, ніж дома. Таким сім’ям потрібно допомогти і втримати їх від спокуси віддати дитину в інтернат. Це потребує значно більше зусиль, аніж купити цукерки чи фарби до Дня Святого Миколая чи на Новий рік. Тому повертаємося до питання: в чиїх інтересах ви допомагаєте: потішити власне его чи справді допомогти дитині?

І звісно, розповсюджуйте інформацію, як треба і як не треба допомагати.


Повна версія статті тут Ссылка

Когда загоняют в угол, можно стать биссектрисой, опуститься до медианы, веря в то, что третьего не дано. А оно есть, и зовут её – высота. (с) А.Попов

¡иɯʎdʞ ин ʞɐʞ 'ɐнɔɐdʞǝdu qнεиЖ))


Просматривают эту тему:

Forum